Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nów w 2020-15
12-09-2015, 21:09:32
Post: #1
Nów w 2020-15
13.09.2015 Nów w Pannie


Czas nowiu, jest okresem ciemności, zanurzenia w sobie i odnowy, kończenia starego i zaczynania nowego. Ten, który nadchodzi, działać będzie jeszcze silniej, ponieważ towarzyszyć mu będzie częściowe zaćmienie Słońca (niewidoczne w Polsce). Zaćmienia mają moc wypalania starych wzorców i przynoszenia wydarzeń wyjątkowych, przełomowych, wymykających się logice zdarzeń, w szczególności osobom, których horoskop urodzeniowy aktywizują. Jednocześnie nów ten jest początkiem nowego roku osobistego w systemie numerologicznym Gladys Lobos.

Znak Panny sprzyja uzdrawianiu, oczyszczaniu ciała i umysłu, podążaniu za mądrością ciała. To właśnie nasze ciało jest najlepszym przewodnikiem kiedy szukamy głębokiej odnowy, prostych i naturalnych rozwiązań, życia zgodnego z potrzebami naszego serca. Nów w Pannie to więc znakomity czas na oczyszczanie ciała i duszy. Można w tym czasie robić głodówki lub dowolny detoks od tego co nas zamula i obciąża (internet, telefon, facebook, toksyczne relacje, niezdrowe jedzenie czy używki etc.). Można również oczyścić przestrzeń wokół siebie, wyrzucić to co zbędne.

Znak Panny uczy: mniej znaczy więcej! A także o tym, że porządek w przestrzeni przekłada się na porządek w życiu. Im więcej zrobimy przestrzeni wokół siebie i w sobie w tym czasie, tym więcej zaprosimy Nowego.

Jednocześnie to dobry czas na skupienie się na planach i zasianie intencji Nowego. Pomyślmy o tym co chcemy przyciągnąć do siebie w nowym cyklu, co zapraszamy, zróbmy listę, harmonogram działań lub pomyślmy o innym sposobie na to by skutecznie „zasiać” swoje intencje w materialnej, codziennej rzeczywistości. Chodzi jednak nie o przepracowywanie się – nów jest zazwyczaj czasem niezbyt dużej energii i skierowania się do wnętrza – co o najprecyzyjniejsze możliwe sformułowanie swoich celów i wypuszczenie dobrze przemyślanych intencji w świat. Dobrze wykorzystany czas nowiu pozwoli nam zebrać energię na ten pracowity czas, pozbyć się toksyn i zamętu myślowego, wyrzucić z głowy i z życia to co zbędne i zrobić miejsce na to co przed nami.

Nów jutro, czyli w niedzielę o 8:41

Jeśli idzie o przemiany ze starego w nowe, to wiedzmy, że przemiana nie musi być przyjemna ważne by była uwalniająca. Gdyby wąż nie zrzucał skóry, jego powłoka stawałaby się coraz grubsza i sztywniejsza, aż w końcu przestałby się ruszać. Gruba skóra chroni przed światem ale też oddziela od życia i blokuje ekspresję. Gdy trzymamy się zbyt mocno tego co było, ustalonej wizji siebie, określonych ról społecznych, stajemy się jak ten wąż, który buntuje się przeciw swej zmiennej naturze. Pozwól by stare umarło i zrobiło miejsce na nowe.

źródło: fb

Najważniejsza rzecz to trzymać się i wciąż szukać, szukać twórczych dróg, szukać samotności, szukać czasu na bycie i działanie, szukać sensu istnienia; trzeba trwać, bo dzika natura daje obietnice, że po zimie zawsze nadchodzi wiosna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi13-09-2015, 18:41:10
Post: #2
RE: 13.09.2015 Nów w Pannie
Dzisiejszy nów Księżyca w znaku Panny to jednocześnie częściowe zaćmienie Słońca, więc może to przynieść zamieszanie emocjonalne. Niewykluczone, że dotrą do nas zaskakujące informacje, szczególnie dotyczące takich spraw jak praca czy zdrowie, które sprawią, że poczujemy się zdezorientowani. Lepiej nie ulegać emocjom i nie podejmować ważnych decyzji, bo kiedy one opadną, okaże się, że sprawa wcale nie jest tak ważna jak nam się wydawało i nie ma czym się przejmować. Z drugiej strony zaćmienie może ukazać nam nasze problemy zawodowe czy zdrowotne w zupełnie innym świetle, co może pomóc w ich rozwiązaniu. Zatem warto zastanowić się, co możemy ulepszyć w swojej pracy, albo z czego zrezygnować, by pracować bardziej efektywnie. To dobry czas na różnego rodzaju diety oczyszczające organizm z toksyn czy zmianę sposobu odżywania się. Najsilniej energię zaćmienia odczują Panny i Ryby z przełomu drugiego i trzeciego dekanatu. Może to przynieść zmianę pracy czy lęk o swój stan zdrowia, jednak w ciągu tygodnia wiele spraw się wyjaśni, a wielkie emocje opadną.

zrodlo fb astrolog ewa

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
25-09-2015, 16:43:04
Post: #3
RE: 13.09.2015 Nów w Pannie
Zaćmienie z 13 września 2015 będzie aktywne do następnego roku tj. do marca 2016 roku.

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
11-10-2015, 18:02:37
Post: #4
Nów w znaku Wagi 13.10.2015
Księżyc w nowiu 19 °20 ̎ w znaku Wagi

13 października 2015 roku, godzina 2:05:40, Warszawa


Nów Księżyca w 2 dekanacie znaku Wagi w opozycji do Urana uruchamia zmiany nagłe i niespodziewane oraz ekscytację nimi. Niektóre aspekty relacji, zwłaszcza te dość gorzkie i smutne zostaną zakończone, a tym samym zaistnieją nowe okoliczności podczas pierwszego nowiu po zaćmieniu. Mamy szansę definitywnie rozwiązać problemy w relacji podsycane intensywnymi namiętnościami i pożądaniami, a rozpocząć transformację. Uran w znaku Barana w retrogradacji będzie walczyć o mówienie prawdy, ale prawdy subiektywnej. Niemniej jednaj tendencja do wyrażenia, tego co uważamy za prawdę będzie duża, wypowiedziana w sposób bezpośredni, nagły i dotyczyć będzie spraw dawnych. Dla osób delikatnych i powściągliwych w konstrukcji swojej osobowości osób, zazwyczaj dobrze ułożonych będzie to dość brutalne i bezpardonowe, co zrodzić może całkowite nieprzyjmowanie informacji. Ale to tylko kwestia perspektywy odbioru. Warto przyjąć wyjaśnienia, nawet tak mocno wypowiedziane. Wysłuchać do końca drugiej strony. Stanowić to będzie podstawę do całkowitego wyjaśnienia długotrwających nieporozumień w relacji partnerskiej, zawodowej, biznesowej. Październikowy nów przynosi możliwość rozpoczęcia nowego etapu relacji lub nowej miłość, a nawet ekscytującego romansu.

Nów w znaku Wagi to nowe podejście do partnerów zawodowych, spółek, czy rywalizacji opartej na zasadach spokoju, dyplomacji, wzajemnego poszanowania interesów. Ale droga do uzyskania tego „spokoju w dyplomacji” przejdzie przez nagle zmieniające się etapy. Warto jednak ustalić cele relacji oparte na tych wartościach. Współpraca a raczej potrzeba współpracy jest motywem przewodnim we współpartnerstwie podczas tego nowiu. Dojdzie do niejednej dyskusji, negocjacji i w ostatecznym rezultacie osiągnięcie kompromisu będzie możliwe. Wenus, która wyjdzie ze strefy retrogradacji, będzie się poruszać ruchem prostym w znaku Panny, zapewni warunki do zawarcia kompromisów w celu osiągnięcia porozumienia z myślą o wzajemnej współpracy.

Znaczenie nowiu


Każdy nów Księżyca oznacza koniec jednego cyklu i początek nowego. Dawne nawyki, zachowania, przekonania mogą być zakwestionowane ze względu na brak skuteczności, nieprzydatności w działaniu. Nów jest dobrym początkiem do poszukiwania nowych pomysłów, rozwiązań, takich, dzięki realizacji, których odczujemy wyraźny postęp. Nowy początek, nowe rozdanie.

Październikowy nów ma dość impulsywny i entuzjastyczny charakter. Dostrzeżemy i odczujemy wiele nowych możliwości, to jednak nie wszystkie uda się nam zrealizować. Najlepszy czas na rozpoczęcie nowych projektów będzie okres pierwszych dwóch tygodni, gdy Księżyca będzie przybywać (do pełni 27 października ).
(...)

Pelny tekst: https://gwiezdnytelegraf.wordpress.com/2...2015-roku/

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
11-11-2015, 11:31:02
Post: #5
RE: 13.09.2015 Nów w Pannie
11.11.2015 NÓW W SKORPIONIE


Nów w Skorpionie, to jeden z najmocniejszych nowiów, czas kiedy temat śmierci i odrodzenia staje się szczególnie znaczący. Każdy nów wnosi tę kwestię w nasze życie, co miesiąc kawałek nas umiera by zrobić miejsce na nowe. Znak Skorpiona wskazuje jednak te miejsca, które puścić nam najtrudniej, gdzie drzemią nasze największe lęki i gdzie mamy odruch by walczyć o kontrolę nad sytuacją, nawet posuwając się do nadużyć. Nów w Skorpionie to czas kiedy Feniks rozpala ogień, w którym spłonie, by odrodzić się na trzeci dzień z popiołów. Nie jest to więc cichy spokojny proces, a raczej głębokie oczyszczenie ogniem, wejście w najczarniejszy cień i rozjarzenie go światłem świadomości, konfrontacja z trudnymi emocjami, bolesnymi historiami w naszej przeszłości, a także z tymi tendencjami w nas samych, których zazwyczaj wolimy nie widzieć. Ogień świadomości i prawdy wypali wszystko to co nim nie jest i stworzy miejsce na nowe życie jeśli odważymy się przejść przez jego próbę. Dajmy sobie czas na ten proces, nie przymuszajmy się do gonienia za codziennymi sprawami kiedy czujemy, że energia nam spada i wkradają się silne emocje. Dopuśćmy te emocje do głosu, niech nas poprowadzą poprzez ciemność, niechaj pokażą skąd przybyły, jakie za nimi stoją historie i o czym chcą nam powiedzieć. Godną polecenia praktyką jest karmienie demonów, a także wszystkie te metody pracy gdy pozwalamy sobie na czucie i traktujemy te doświadczenia jako ważną informację. Skorpion to znak, w którym konfrontujemy się sami ze sobą, ale na końcu tej drogi spotykamy swoją moc i odrodzoną siłę życia. Wiele tajemnic i ukrytych praw rządzących naszym życiem może teraz wyjść na jaw. Objawienia te mogą nie być przyjemne, ale za to ukażą nam drogę do prawdziwego uzdrowienia. Świadomość tego, że by dojść do światła trzeba się zmierzyć z najciemniejszym cieniem może nas uratować przed pułapką, jaką byłoby teraz szukanie łatwiejszej drogi dookoła lub na skróty. Innymi słowy jest to czas kiedy coś w nas umiera, po to by zrobić miejsce na to co nadchodzi. Feniks spala się na ołtarzu po to by odrodzić się silniejszy niż kiedykolwiek.

To o czym piszę może się zrealizować na różnych poziomach. Może to być czas intensywnych zmian w naszym życiu, jeżeli konfiguracje na niebie aktywizują nasz urodzeniowy horoskop. Intensywność wydarzeń zależy też od tego na ile nagromadziło się w nas ostatnio niewygodnych emocji. Może być tak, że oczyszczenie będzie przebiegać spokojnie, jak co nów zanurzymy się w wewnętrznej jaskini, pobędziemy ze sobą, pożegnamy część nas i odrodzimy się silniejsi, a może też być tak, że by to się mogło zadziać potrzebne będą silne emocje i napięcia w świecie zewnętrznym. Czas wybitnie sprzyja uzdrawianiu wszelkich zranień, traum, wyrażaniu stłumionych, nieakceptowanych emocji, pracy z tymi częściami nas, których istnienie trudno nam zaakceptować. Tematy, które szczególnie możemy teraz uzdrawiać to między innymi:


•nasze relacje i wszystko to co w nich mroczne, niewyrażone, przemocowe i nie wprost,
•nasza seksualność i wszelkie historie, które mogły nas od niej odciąć,
•nasz stosunek do pieniędzy, problemy z długami i zobowiązaniami wobec innych,
•niewyrażone emocje i wszystko to co sami staramy się przed sobą (i innymi) ukryć,
•potrzeba kontroli siebie i innych jako coś co hamuje nas przed pójściem do przodu
•wszystko to co wiąże się z tematem chorób i śmierci, lęku lub fascynacji nimi, przyciągania chorób i nieszczęścia i wszelkich tendencji autodestruktywnych,
•poszukiwaniem swojej wewnętrznej mocy i mocy do uzdrawiania siebie i innych


Nów w środę jest czasem, który otwiera i inicjuje okres zmian, o ile podejdziemy do niego ze świadomością i otwartością. Jeżeli czujesz, że coś chcesz w swym życiu zmienić to jest najwyższy czas na to by zobaczyć co Cię trzyma i uwolnić swoją moc.

źródło; moonsetstory.blogspot.com/2015/11/now-w-skorpionie-11-listopada-2015.html

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
12-12-2015, 15:59:29
Post: #6
RE: 13.09.2015 Nów w Pannie
11 GRUDNIA 2015
NOW KSIEZYCA W ZNAKU STRZELCA

Ten nów jest czasem nadziei, otwierania się na inspirację, wielkie wizje i marzenia! Jak każdy nów, także i ten pozwala nam na świadome pożegnanie tego co nam nie służy, oczyszczenie się i zwrócenie się do naszego Centrum, gdzie możemy odkryć nasze najgłębsze pragnienia i zasiać ziarno intencji. Strzelec pragnie wychodzić poza to co znane, rozwijać się i otwierać na nowe doświadczenia dlatego nów w Strzelcu jest pięknym czasem na przywoływanie postaci Wewnętrznego Nauczyciela, Wiedźmy / Wiedźmina – czyli tego co wie! Możesz spotkać tę postać w medytacji, możesz poprosić by Cię odwiedziła we śnie lub też porozmawiać z nią/nim za pomocą kart czy w medytacji. Zapytaj samego siebie o drogę, poproś o znaki od świata, słuchaj głosu swego ciała i otaczającej przyrody – słowem otwórz się na magię! :) Celem tego czasu jest odnalezienie kierunku twojego dalszego rozwoju, otworzenie się na szerszą perspektywę i na wyższe cele. Kiedy odkryjesz najważniejszą z intencji wykorzystaj moc tego nowiu na przywołanie jej i zaproszenie do życia szczęśliwych okoliczności, które pozwolą Ci spełnić marzenia. Pamiętaj, że nów jest czasem przede wszystkim uwalniania się od starego, więc warto byś przyjrzał/a się temu co Cię blokuje i co ogranicza Twoją wolność. Warto teraz szczególnie przyjrzeć się naszym przekonaniom, poglądom, światopoglądowi a nawet naszej wierze. Na ile wspierają nas one w rozwoju, a na ile ograniczają? Myśli stwarzają rzeczywistość więc wszystko to co mówimy sami sobie o sobie, o świecie, o życiu jest bardzo ważne. Wewnętrzna wolność polega nie tylko na tym, że pozwalamy sobie na bycie autentycznym w każdej sytuacji, ale tez na tym, że wybieramy te myśli i przekonania, które nam służą i które ucieleśniają naszą najlepszą wizję siebie i przyszłości. Niechaj ten nów przyniesie Wam wyzwolenie od wszystkich ograniczeń i otwarcie na nowe perspektywy!

moonsetstory.blogspot.com/2015/12/now-w-strzelcu-11-grudnia-2015.html

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
10-01-2016, 19:52:59
Post: #7
RE: 13.09.2015 Nów w Pannie
Nów w Koziorożcu - 10 stycznia 2016

Dla zainteresowanych: http://moonsetstory.blogspot.com/

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
02-08-2016, 16:18:25
Post: #8
RE: Nów w 2016/15
Nów w Lwie - 2 sierpnia 2016

https://www.facebook.com/ezotop/

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
24-09-2017, 10:39:30
Post: #9
RE: Nów w 2017/16/15
Nów w Pannie - 20 września 2017

http://moonsetstory.blogspot.com/2017/09...cyklu.html

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi18-11-2017, 12:28:31
Post: #10
RE: Nów w 2017/16/15
"Dzisiejszy (18.11.2017) nów Księżyca w Skorpionie sprawi, że będziemy nieco rozleniwieni i senni. Nie będziemy mieli siły ani ochoty mierzyć się z trudnymi wyzwaniami, więc to dobry dzień na odpoczynek. Możliwe, że powrócą do nas dawne emocje, np. traumy jakie kiedyś przeżyliśmy i przypomnimy sobie o dawnych zranieniach i przykrościach, jakich doznaliśmy ze strony innych. Warto przeanalizować te emocje, nawet jeśli będzie to trudne i znaleźć ich źródło. Odkrycie sedna problemów i rozmaitych lęków, pomoże nam pozbyć się ich raz na zawsze. Ten nów sprzyja głębokiej refleksji nad swoim życiem i psychoanalizie. To świetna okazja do oczyszczenia się z negatywnych emocji, więc warto wybaczyć osobom, które kiedyś nas skrzywdziły, odpuścić zemstę i przestać szkodzić innym. Sobie też warto wybaczyć i przestać obwiniać się o coś, na co nie mamy już wpływu. Rozpaczanie nad przysłowiowym rozlanym mlekiem, nienawiść do innych czy życzenie komuś nieszczęścia, nie sprawi, że nasze życie zmieni się na lepsze, więc lepiej pozbyć się balastu negatywnych emocji i przestać zatruwać swoje serce i umysł. To dobry czas na kończenie tego, co już nam nie służy. Możliwe, że odetniemy się od negatywnych emocji, toksycznych ludzi bądź rzucimy nałogi, które nam szkodzą. Zainteresuje nas ezoteryka czy psychologia, więc możemy sięgnąć po ciekawą lekturę z tym związaną. Odkrywanie tajemnic naszej osobowości okaże niezwykle fascynujące. To również dobry dzień, by zastanowić się, jak dbamy o swoje bezpieczeństwo, np. czy mamy odłożone pieniądze na tzw. czarną godzinę, czy mamy wykupioną polisę ubezpieczeniową, czy właściwie chronimy swoje bezpieczeństwo w internecie, etc."

astrolog ewa

zrodlo: facebook.com/Astrolog.Ewa/photos/a.531522266900650.1073741828.527688220617388/1745769938809204/?type=3&notif_id=1510928049239838&notif_t=notify_me_page

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
07-12-2018, 20:30:24
Post: #11
RE: Nów w 2018-15
Dzisiejszy (7.12) nów w Strzelcu utworzy kwadraturę do Marsa z Neptunem, więc staniemy się senni i rozleniwieni. Ważne obowiązki lepiej przełożyć na inny termin, gdyż trudno będzie zebrać myśli i wykrzesać siły do działania. To dobry dzień na relaks, odpoczynek, a także na rozwijanie swoich talentów artystycznych, szczególnie związanych z fotografią, filmem czy malarstwem. Artyści poczują przypływ weny twórczej, ale trudno będzie im zabrać się do pracy. Warto zastanowić się, jakie są nasze największe marzenia, a zatem trzeba wsłuchać się w głos swojego serca, gdyż to pomoże nam odkryć, co jest dla nas najważniejsze i najcenniejsze. Zapragniemy wcielać w życie swoje marzenia i żyć w zgodzie z potrzebami swojej duszy, gdyż to nas uszczęśliwi. To również dobry dzień na kontakt ze sztuką, więc warto chociażby obejrzeć dobry film, gdyż to pobudzi naszą wyobraźnię. Natomiast to nie jest dobry czas na podejmowanie ważnych decyzji, gdyż pewne sprawy będą niejasne i nie będziemy mieli przed sobą pełnego obrazu sytuacji. Z powodu roztargnienia możemy popełniać różne błędy, zapomnieć o jakiejś ważnej sprawie, zgubić coś lub zabłądzić. Trzeba wystrzegać się oszustów, gdyż ktoś może próbować zamydlić nam oczy i nas zmanipulować. Lepiej nie dawać wiary wszystkim informacjom, które dziś do nas dotrą, ponieważ część z nich może okazać się fałszywa. Ponadto możemy błędnie zinterpretować cudze intencje, dlatego w razie wątpliwości lepiej od razu wszystko wyjaśniać, by uniknąć kłopotów w przyszłości. Natomiast to dobry dzień na romantyczne randki, więc warto poświęcić więcej czasu swojej drugiej połówce. Zainteresuje nas rozwój duchowy i filozofia, szczególnie z dalekich stron świata. To dobry czas na wyciszenie umysłu, medytację, modlitwę, afirmacje czy wizualizowanie naszych pragnień. Ryby, Panny, Bliźnięta oraz Strzelce z pierwszej połowy drugiego dekanatu mogą poczuć się zdezorientowane. Z jednej strony będą chciały zrobić coś konkretnego, a z drugiej trudno im będzie określić, jak ukierunkować swoje działanie.

źródło: astrolog ewa facebook

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
08-12-2018, 01:45:24
Post: #12
RE: Nów w 2018-15
Racja- zawaliłam ważny dla mnie termin w urzędzie, bo....zaspałam. :s :(

Chciałam pozaglądać do wewnątrz, ale ludzie drzwiami i oknami oraz dziecko postanowiło zostać w domu na weekend- o spokoju nie ma mowy. :rolleyes:

Spróbuję chociaż teraz pomyśleć- chyba wpływ tego nowiu trochę trwa?

Nigdy nie mówiłam, że jestem normalna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
08-12-2018, 08:30:33
Post: #13
RE: Nów w 2018-15
kiedyś czytałam, że ok 130-150 minut, a odczuwalny jest przez 3 dni. To są tylko jakieś tam informacje z czeluści mojej pamięci... tutaj trzeba by było spytać się tych do astronomii... ;)

życzę powodzenia :*

Najważniejsza rzecz to trzymać się i wciąż szukać, szukać twórczych dróg, szukać samotności, szukać czasu na bycie i działanie, szukać sensu istnienia; trzeba trwać, bo dzika natura daje obietnice, że po zimie zawsze nadchodzi wiosna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
30-08-2019, 17:39:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-08-2019 17:42:17 przez Fau.)
Post: #14
RE: Nów w 2018-15
Nów 30 sierpnia 2019 w znaku panny

Zrodlo: gwiezdnytelegraf.com/2019/08/18/now-ksiezyca-w-znaku-panny-30-sierpnia-2019/

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz