Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak dogadać się z tarotem
18-04-2015, 10:14:53
Jak dogadać się z tarotem
Temat wydaje mi się na porządku dziennym, oczywiście dla osób które dopiero startują w świecie tarota. Niektórzy robią to w medytacji, inni mówią do kart jeszcze. Inni wpatrując się w daną kartę, by zakorzenic w podświadomości pewne wzorce. Jak wy to robicie. Opiszcie może komuś się przyda.
Zacytuj ten post w odpowiedzi

18-04-2015, 10:22:08
RE: Jak dogadać się z tarotem
Ja z Tarotem - " nie dogaduję się", ale wspópracuję, jakby uzupełniamy się nawzajem.
Cały czas powtarzam : Ja jestem Kartami, Karty są mną + ta nieodzowna intuicja.
Lakszmi - nie szukaj recepty na dobre wróżenie na zewnątrz ( od kogoś ), tylko znajdź ją sama w sobie, bo każdy wróży i rozmawia z Kartami "po swojemu".

Mikesz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
18-04-2015, 11:03:34
(18-04-2015 10:22:08)Mikesz napisał(a):  Ja z Tarotem - " nie dogaduję się", ale wspópracuję, jakby uzupełniamy się nawzajem.
Cały czas powtarzam : Ja jestem Kartami, Karty są mną + ta nieodzowna intuicja.
Lakszmi - nie szukaj recepty na dobre wróżenie na zewnątrz ( od kogoś ), tylko znajdź ją sama w sobie, bo każdy wróży i rozmawia z Kartami "po swojemu".

Mikesz

Aha.Dziękuję za odpowiedź mikeszu. :-)
25-04-2015, 06:30:56
Aby dogadać się z Tarotem należy poznać respektować reguły i zasady wg których Tarot funkcjonuje.
Zakres 'umowy' z kartami jest ograniczony, jeśli to ma być racjonalne narzędzie, obiektywne do zbierania informacji ukrytych, mniej jawnych, by nie popaść w interpretacje życzeniowe.
Np. należę do tych osób, które odmawiają tym kartom posiadania jakiś szczególnych mocy, a które nie byłyby z nadania przez samego człowieka.
Gdyby było inaczej - żadna interpretacja nie byłaby możliwa, albo faktycznie dla wybrańców, ze o trafności nie wspomnę.
A właśnie takie stanowisko reprezentują niektórzy przedstawiciele Kościoła, widząc w nim narzędzie okultyzmu i kontaktów z diabłem :D.
W podobnym kierunku zmierzają ci, co to wyszukują sobie jakieś rzekome autorytety tarotowe, po czym bez pardonu narzucają reszcie ich karciane metody.

Pozdrawiam
Jola
12-06-2015, 20:36:42
Przede wszystkim karty są narzędziem w ręku człowieka. To czy się z nimi dogadujemy czy nie zależy przede wszystkim od nas. To my mamy się uczyć z nich wróżyć, ciągle ćwiczyć, ustalić sobie jakieś zasady i przede wszystkim ich się trzymać. To nie jest tak, że teraz dogadam się z Tarotem i już wróżę. Aby móc wróżyć należałoby się zapoznać z podstawami, ćwiczyć, wykazać się cierpliwością (do siebie) i zaangażowaniem w tą naukę też dla siebie, a nie dlatego, bo np. tak jest modnie.
Tarot tak jak napisałam wyżej jest narzędziem w rękach człowieka, który chce pomóc drugiemu człowiekowi, nieść wsparcie...
Moim zdaniem, jeśli tym przede wszystkim się nie kierujemy to nic z tego nie będzie.

Ja z początku się strasznie wkurzałam, obrażałam się na karty, nie potrafiłam ich odczytywać -- teraz wiem, ze koniecznością było dużo ćwiczeń i ciągłe zgłebianie informacji.
Odpowiedz