Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Islam - rozmowa z wahabitą ...
07-01-2015, 14:11:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2015 14:20:18 przez Boji.)
Islam - rozmowa z wahabitą ...
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcS9XkLaiucQw9Jzug6Uoog...Qdj1AWVlHM]

Cytat:Chociaż dokładna liczba polskich wyznawców Islamu nie jest znana z powodu braku oficjalnych statystyk, szacuje się, że może ona sięgać nawet 60.000.

Jak wygląda rozmowa z wahabitą?

Ja: Jaka jest twoja wizja państwa macedońskiego?
Sulejman: Nie tylko macedońskiego. Chodzi o cały świat. Islam, jedyna prawda, opanuje cały świat. Tak mówi Koran, a Koran to prawda.
Ja: I jak ten świat będzie wyglądał?
Sulejman: Będzie przestrzegał prawa Allacha. Ja przestrzegam prawa Allacha codziennie i mam obowiązek aktywnie sprzeciwiać się wielu rzeczom. Na przykład sianiu zgorszenia publicznego. Chodzenia za rękę, całowania się. Nie wolno tego robić.
Ja: I co, jeśli widzisz na przykład, że ktoś się całuje publicznie, tutaj, w Skopje – to próbujesz ich powstrzymać?
Sulejman: Oczywiście! Takie rzeczy można robić tylko z żoną, w domu.
Ja: A jeśli ktoś nie podziela tego poglądu?
Sulejman: To jego problem. Nie wolno siać publicznego zgorszenia, bo zakazuje tego Koran.
Ja: Nie wszyscy muszą wierzyć w to, co mówi Koran.
Sulejman: Z pewnymi rzeczami się nie dyskutuje. Pewne rzeczy są jasne, jak słońce. Koran musi być prawdziwy, bo Mahomet, jako posłaniec Boga, zamieścił tam to, co powiedział Allach. Nic nie zmieniał, bo posłaniec ma obowiązek powtórzyć słowo w słowo to, co mu przekazano. A jeśli tak, to znaczy, że rzecz jest prosta: Koran zawiera słowa Allacha, a im nie wolno się sprzeciwiać.
Ja: Ale nie wszyscy muszą w to wierzyć.
Sulejman: To pójdą do piekła. Koran jest prawdziwy i koniec. Kto w to nie wierzy, przez wieczność będzie cierpiał w piekle. Ja mam prawo i obowiązek zakazywać innym rzeczy, które są wbrew Koranowi. Ten, kto nie wierzy w to, co mówi Koran, zamyka się na prawdę, a to znaczy, że jego serce jest złe.
Ja: Ale twoje prawo i obowiązek kończy się tam, gdzie ingerujesz w wolność innej osoby.
Sulejman: Nie interesuje mnie zdanie niewiernych. To ja mam rację. A poza tym ja się tylko bronię przed ingerencją w moje życie. Jeśli ktoś się całuje publicznie, to wpływa na moje życie.
Ja: O.
Sulejman: Tak, bo jeśli ktoś pali przy mnie papierosy, to dym z tych papierosów ma na mnie zły wpływ. Tak samo z niemoralnym zachowaniem: to ma na mnie wpływ i to jest zły wpływ. Są rzeczy niewidzialne, które mają na mnie wpływ. Grawitacja też jest niewidzialna, a ma na mnie wpływ. Kiedy ktoś się całuje publicznie, to ma na mnie wpływ i ten wpływ jest zły.
Ja: A co, jeśli kogoś naprawdę nie interesuje to, że tobie przeszkadza coś, co w tym społeczeństwie jest uznane za normalne i nawet sympatyczne?
Sulejman: Będę z tym walczył. Nazywacie nas ekstremistami, a my tylko walczymy o prawdę, którą wy też musicie przyjąć. Musicie nawrócić się na islam, nie macie wyjścia, jeśli nie chcecie iść do piekła. To bardzo proste.

http://swiatowidz.pl/2010/10/jesli-nie-nawrocisz-sie-na-islam-to%E2%80%A6/

[Obrazek: 20130826152356uid2.jpg]

Za pieniądze saudyjskiego sponsora warszawscy muzułmanie zbudują w stolicy meczet.
Świątynia ma być miejsce kultu i promocji islamskiej kultury.

To ludzie, a nie podróże statkiem, przyprawiają mnie o chorobę morską.
Ale obawiam się, że nauka jeszcze nie znalazła lekarstwa na tę dolegliwość.

Umberto Eco
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi

07-01-2015, 14:30:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-01-2015 14:34:32 przez Mikesz.)
RE: Islam - rozmowa z wahabitą ...
Wahabita - wyznawca muzułmańskiej doktryny religijnej, która głosi powrót do pierwotnej czystości islamu oraz surowości i prostoty obyczajów.

Przeczytałem tekst i od razu nasuwa mi się wniosek, że taki wahabita to ... w zasadzie nie różni się od takich osób jak Hitler czy Stalin.... - :@
Wszyscy wahabici - powinni być izolowani od społeczeństwa i poddawani leczeniu psychiatrycznemu z rozpoznaniem psychopatii wraz z zespołem paranoidalnym - :D
07-01-2015, 14:36:27
Mikesz:
Cytat:Przeczytałem tekst i od razu nasuwa mi się wniosek, że taki wahabita to ...
w zasadzie nie różni się od takich osób jak Hitler czy Stalin....
w tym rzecz ...
w innym watku, nowo otwartym, bede pisala jeszcze cos niecos w tym wzgledzie ...

Umberto Eco
07-01-2015, 15:42:28
tak to kwestia czasu kiedy , sięgną po więcej, w angli niemczech innych krajach juz walcza o swoje, w innych tez na razie się produkują.
02-01-2017, 15:31:28
Islam, islamizacja i wszystkie okreslenia w tym temacie -
sa na porzadku dziennym w obecnym czasie.
Tu, na forum nasze wypowiedzi sa skape, ukierunkowane,
pozbawione trzezwego spojrzenia na calosc zagadnienia.
Kierujemy sie w nich - religia, polityka, rasizmem ...

Artykulow w necie znajdujemy wiele.
W jednym z nich znalazlam :

Cytat:Demonizacja i stereotypowanie islamu i muzułmanów są częścią propagandy wojennej [ ... ]
Ekstremalny islamizm jest ruchem POLITYCZNYM wykorzystującym instrumentalnie wierzenia religijne,
będące jednym z najsilniejszych czynników jednoczących grupy społeczne w obliczu zagrożenia, [ ... ]

CZY TRZEBA SIĘ BAĆ ISLAMU I MUZUŁMANÓW?

Być może, jednak na pewno nie dlatego, że Islam ma taką czy inną historię i nie dlatego, że przypisuje mu się takie czy inne paskudne cechy. To religia taka sama jak wszystkie inne, której niektórzy wyznawcy dopasowują interpretację Koranu, Hadisów i 1300 lat islamskiego prawodawstwa do potrzeb bieżących. W swej masie muzułmanie są tacy sami jak miliardy mieszkańców naszej planety, wyznających inne religie. Spirala islamskiego ekstremizmu, zresztą negująca ku przerażeniu licznych muzułmanów tysiącletnią tradycję islamskiej cywilizacji zaczęła się nakręcać ok. 100 lat temu. Nieprzypadkowo wiąże się to z kolonialnym podziałem Bliskiego Wschodu przez mocarstwa europejskie po upadku Imperium Ottomańskiego i z początkami syjonistycznego podboju Palestyny. Ostre jej przyspieszenie nastąpiło pod koniec lat 60-ch, pod wpływem wojen Izraela z sąsiadami i bankructwa politycznego i gospodarczego świeckich reżymów post-kolonialnych w krajach arabskich rządzonych przez skorumpowanych, popieranych z zewnątrz dyktatorów.

http://mediumpubliczne.pl/2016/11/propag...isci-cz-3/

zapraszam do dyskusji ...

Umberto Eco
02-01-2017, 15:37:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2017 15:52:53 przez Mikesz.)
Ja mam jeden konkretny pogląd : wszyscy islamiści - won od Polski !!
Łapy precz od Polaków !
Wypierdalać - wszystkie religijne pojebańce (islamiści ) od Polaków !!

Mikesz
02-01-2017, 19:13:34
Widzę Boji że w Nowy Rok postanowiłaś wejść hucznie z emocjonującym tematem :shy:

Skoro jednak wyciągnęłaś tło historyczne islamskiego terroryzmu to należało by zacząć od śmierci Proroka w VII w.n.e. i pierwszego konfliktu o władzę nad kalifatem. To był fundament dzisiejszego podziału na sunnitów i szyitów i z tego powodu się do dzisiaj między sobą zabijają - ta całkiem nieświecka tradycja liczy sobie więc 1400 lat!
Druga - też nieświecka tradycja - to zabijanie kafirów. Ta trwa nieco krócej, powstała gdzieś w XI-XII wieku wraz z powstaniem sekty/odłamu Asasynów. To oni wykuli wizję wizję wiecznego życia w raju po walce na śmierć i życie w obronie nauki Koranu. Dodajmy: obronie nauki Koranu według własnego jego rozumienia.
A jakie było (i jest nadal) zrozumienie nauk Proroka przez Asasynów?
Jednym z "ojców" tej nauki jest Ahmad Ibn Taimija, do dzisiaj cytowany częściej niż Franciszek z Asyżu przez chrześcijan.
A oto przykład nauczania o Boskim Miłosierdziu w wykonaniu Taimija:
Kod:
Należy walczyć z każdą grupą ludzi, która buntuje się przeciwko jasnym i wiarygodnie przekazanym nakazom islamu, jak twierdzą wszyscy prominentni islamscy uczeni, dotyczy to też tych członków, który publicznie czynią wyznanie wiary, wypowiadając szahadę [szahada – świadectwo i wyznanie wiary o treści „Zaświadczam, że nie ma innego boga oprócz Boga, a Muhammad jest jego prorokiem”; świadectwo monoteizmu

Tak jak dla nas, Europejczyków wychowywanych od kilkudziesięciu pokoleń w strefie wpływów nauk kościoła rzymskiego i społecznie ewoluujących z tymi naukami w kierunku obecnego - nazwijmy to humanizmu* prawem naturalnym wydają się być nauki Jezusa z Nazaretu tak dla muzułmanów prawem naturalnym są powtarzane od ponad 1000 lat zawołania do zbrojnej wali z niewiernymi.
A jak rzecze Prorok:
Kod:
A ci, którzy nie sądzą według tego, co zesłał Bóg, są niewiernymi.
Koran (5:44)

Jest, to prawda duża grupa muzułmanów postępowych ale Oni z mlekiem matki wyssali taki sam pogląd na relację między muzułmanami i kafirami (coś jak nasze powszechne stosunkowanie się do "ruskich") a do tego niestety "tamte" rejony świata nadal są podporządkowane prawu religijnemu.

Dlatego też wszystkimi kopytkami podpiszę się pod - jakże dosadnie wyrażonym - stanowiskiem Mikesza :]
02-01-2017, 19:52:42
Obudowanie sie murami nic nie da. Dzielenie sie nigdy nic nie dalo, zyjemy na jednej planecie, wiec skoro w ambicjach ludzi lezy juz kolonizacja kosmosu, to znaczy ze od dawna stac nas na porozumienie tu, na Ziemii.
Ale...

Wlasnie, kazdy ma swoje "ale", i tak bardzo chce te ale miec, ze ale staje sie wazniejsze od nas samych :/

>>Nie możesz człowieka nauczyć niczego. Możesz mu tylko pomóc odnaleźć to w sobie<<
Galileusz
02-01-2017, 20:38:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2017 20:40:04 przez Mikesz.)
Z religijnymi fanatykami - nie ma szans na porozumienia.
Chyba widzisz, co dzieje się teraz w Europie... ? ( zamachy ).
Stawianie murów ( zamknięcie granic przed obcą religijną hołotą ) - jednak chyba skutkuje, skoro np. w Polsce, w Czechach czy na Węgrzech nie ma do tej pory żadnych zamachów.
A religijni fanatycy ( islamiści ) niech sobie w dupe nadal wsadzają te swoje laski dynamitu, przemycając je przez granice w swoim odbycie i wysadzając się potem między sobą ...- :D
Ten cały islam - to jest śmieszny, przerażający i żałosny zarazem ...

Mikesz

02-01-2017, 20:56:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2017 20:58:02 przez karol3k11.)
Tak dziala propaganda Mikesz, by wzbudzic i utrzymac w Tobie nienawisc, do tak naprawde niczego ani nikogo konkretnego.
Wez tak na chlopski rozum pomysl, gdyby islam polegal na fanatyzmie, to dlaczego wszyscy jego wyznawcy nie podzynaja gardel? Predzej fanatyczna jest wzbudzona nienawisc : nie widziales nikogo na oczy, nikt Cie nie dotknal a Ty juz chcesz ludzi dynamitem gwalcic... nie dajmy sie zwariowac, tworzmy opinie publiczna, ale niech ona nie tworzy nas ;)

>>Nie możesz człowieka nauczyć niczego. Możesz mu tylko pomóc odnaleźć to w sobie<<
Galileusz
02-01-2017, 21:12:43
taaak, myślę że wdowa po Łukaszu Urbanie z pewnością podzieli Twoje poglądy

A na poważnie: nie chodzi o to by nienawidzić tylko by utrzymać koszrut.
Pewne rzeczy nie bez przyczyny są oddzielone i takie powinny pozostać
02-01-2017, 21:18:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2017 21:19:19 przez Mikesz.)
Tym dynamitem , przemycanym w dupie przez granice przez terrorystów - to oni sami siebie gwałcą ... - :D:D:D:D
Po drugie - jego wyznawcy faktycznie bardzo często nawzajem podrzynają sobie gardła, przy pierwszej okazji i z byle powodu ! Gazet nie czytasz ....?
Wystarczy powiedzieć, że Koran jest "be" ... - :D i już po Tobie ...- :D
Po trzecie, owszem - nikt mnie nie dotknął, ale tylko dlatego, że granice przed religijnymi pojebańcami w Polsce są zamknięte.
Jestem pewnym, że znalazłoby się od razu co najmniej ze 100 takich religijnych fanatyków - łącznie z kobietami - dowiedziawszy się gdzie mieszka Mikesz - to zaraz wysadziłoby się przed Mikeszem i jego laptopem - krzycząc "Allah - coś tam ... - podpalając w dupie swojej lont ... - :s:s:s:s...
Ot, taka durna religia ...

Mikesz
02-01-2017, 21:22:18
Ale mi rozmowa, z jednej strony szary, zly tlum, a z drugiej konkretne nazwisko ofiary.. dlaczego nie uzywac sprawiedliwie nazwisk terrorystow zamiast 'islamisci' ?

Ludzkosc ma dwa wyjscia, albo zyc w zgodzie albo toczyc wojny. Nie ma innej mozliwosci. Rozdzielenie na grupy to tylko dorazny srodek zapobiegawczy, o tyle gorszy ze zarazajacy nienawiscia kolejne mlode pokolenia.

Galileusz
02-01-2017, 21:23:14
(02-01-2017 15:37:39)Mikesz napisał(a):  Ja mam jeden konkretny pogląd : wszyscy islamiści - won od Polski !!
Łapy precz od Polaków !
Wypierdalać - wszystkie religijne pojebańce (islamiści ) od Polaków !!

Mikesz

Mikesz czy nie prościej i kulturalniej było wkleic ten obrazek... ;)

[Obrazek: aad0e1ee3aef.jpg]

Bo Kto szuka ... Ten znajdzie... !!!:)
02-01-2017, 21:31:30
(02-01-2017 21:22:18)karol3k11 napisał(a):  Ale mi rozmowa, z jednej strony szary, zly tlum, a z drugiej konkretne nazwisko ofiary.. dlaczego nie uzywac sprawiedliwie nazwisk terrorystow zamiast 'islamisci' ?

bo terroryści nie zasługują na to bym sobie ich nazwiskami zaśmiecała pamięć
Odpowiedz