Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Palenie świec
22-12-2014, 15:40:55
Palenie świec
Witam was,
mam takie nietypowe pytanie, ale odpowiedzi na nie znaleźć na forum nie potrafię.

Mianowicie chodzi o palenie świec w czyjejś intencji, intencji powodzenia, spokoju ducha, dodam, że moje intencje są szczere, chcę po prostu aby tej osobie się powodziło jak najlepiej i żeby była szczęśliwa.
Natomiast nie wiem jak to wygląda, czy mogę palić świece w czyjejś intencji, jeśli ta osoba nie wie o tym?
Czy nie jest to ingerencja w życie tej osoby ?
Czy jest jakiś schemat palenia świec w tym przypadku, czy wystarczy jak odpalę świecę odpowiedniego koloru ?

I pytanie ostatnie, bo wiele różnych teorii przeczytałam, niby głupota, ale, czy świece powinno się odpalać zapalniczką, czy zapałkami ?

I jak palenie świec ma się do feng shui ? Pewne rzeczy zaczęłam wprowadzać u siebie w domu i np w strefie miłości odpalam dwie czerwone świece, tak mi podpowiedziała intuicja to raz, a dwa, w tej sferze powinny być przedmioty w parach (myśląc już od dłuższego czasu instynktownie, że odpalam je w danej intencji) natomiast ilość odpalanych świec powinna być nie parzysta z tego co wyczytałam.

Jak się odnosicie do tego tematu ?
Z góry dzięki za odpowiedź i miłego dnia:)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi

22-12-2014, 15:44:52
RE: Palenie świec
Chyba gdzieś tu na forum był taki temat ... ( dość szeroki i szczególowy ), ale też nie pamiętram - gdzie ... ?
Ktoś podpowie ... ? - :s
22-12-2014, 15:50:09
Byłabym wdzięczna:) Bo tak jak mówię, nie widzę... Może 7h i 50min w pracy zrobiło swoje... ;)

Fau edytował 22-12-2014 17:18:09 ten post ponieważ:

Proszę nie cytować bez potrzeby. :)

22-12-2014, 16:03:21
W dziale Magia jest odpowiedni wątek.

Pozdrawiam
Jola
23-12-2014, 09:56:20
odnośnie zapałki, czy zapalniczka...
jedno i drugie może być. Jeśli zapałki, to nie zdmuchuj jej po odpaleniu świecy, pozwól się jej wypalić do końca. Zapalniczka- najlepiej tylko taka do odpalania rytualnego świec- niech sb spokojnie leży na ołtarzu.

Świece czerwone- spoko, ale one działają w nadmiarze na pobudzenie agresji, a nie miłości. Czerwień jest dobra przy namiętności w łóżku.

Jeśli idzie o feng shui niech się wypowie Boji.

Wracając do pierwszych pytań- ingerencja w energię innej osoby- owszem jest to ingerencja w energetykę tejże innej osoby. Myślę, że już ta odpowiedź da odpowiedz na kolejne Tw pytania.

Pozdrawiam

Najważniejsza rzecz to trzymać się i wciąż szukać, szukać twórczych dróg, szukać samotności, szukać czasu na bycie i działanie, szukać sensu istnienia; trzeba trwać, bo dzika natura daje obietnice, że po zimie zawsze nadchodzi wiosna.
23-12-2014, 20:29:41
Nie zgodzę się z tym do zapalania swiec używamy tylko zapalniczki no chyba ze do czarnych rytuałów,zapałki maja siarkę a jej konotacje wszyscy znają. JEŻELI chcemy wspomóc kogoś można palić świece w intencji WSPOMOŻENIA JEGO SZCZĘŚCIA itd jako zabezpieczenie dodałbym JEŻELI JEST TO ZGODNE Z WOLĄ ''GÓRY''.Bezpiecznym i uniwersalnym kolorem jest biały,dla milosci różowy.

[Obrazek: konie053.gif]
01-01-2015, 20:41:54
Gull, a kto napisał, że tylko zapalniczka lub zapałka?

I jak kiedyś odpalano- tylko zapałkami lub drewienkami ;)

Najważniejsza rzecz to trzymać się i wciąż szukać, szukać twórczych dróg, szukać samotności, szukać czasu na bycie i działanie, szukać sensu istnienia; trzeba trwać, bo dzika natura daje obietnice, że po zimie zawsze nadchodzi wiosna.
01-01-2015, 21:29:05
Wspomina o tym Chrzanowska,na pewno spotykałem się z tym i u innych autorów np. Kolesowa. Raczej trudno zapalać coś drewienkiem stara nazwa fidybus jak mieszkamy w bloku i nie ma pieców czy kuchni tradycyjnych no chyba ze zapalisz od świecy czy gazu fidybusa.Oczywiście jak robimy coś w plenerze to najlepsza jest szczapka z ogniska.

[Obrazek: konie053.gif]
Odpowiedz