Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nasi niewidzialni opiekunowie i ich rola.
14-07-2014, 15:08:30
Nasi niewidzialni opiekunowie i ich rola.
Na wstępie chciałabym, aby Moderacja przeniosła ten post do tematu który uzna za słuszne, bo sama nie wiem czy umieścić go w Tajemnicach Umysłu, czy może w Świecie Aniołów.

Dość często spotykam się z zapytaniem o to czy osoba z którą rozmawiam ma przy sobie anioła stróża, zresztą nie tylko, kilkoro moich znajomych również otrzymuje takowe zapytania. Ale to nie o tym ma być ten post.

Gdy ktoś zorientuje się, że postrzegam więcej zaczyna się od razu kawalkada pytań o to, czy posiada opiekuna, jak on wygląda czy on jest Aniołem ze skrzydłami (w myśl wiary KK) czy może to zwierzę, a może jeszcze coś innego. Kolejnym pytaniem jest to, jak owy opiekun ma na imię, które dość często i gęsto nie pokrywa się z imionami z Biblii.

Z mojego doświadczenia, o ile mogę pozwolic sobie na takowe określenie, wynika jedno. Ludzie chcą znać swoich opiekunów, ale nie robią nic by nawiązać z nimi ten bezpośredni kontakt, który wart jest mniej zachodu, niż takie wypytywanie innych.
Drugim etapem w moich obserwacjach jest negowanie, tego co już usłyszą na temat swojego opiekuna, ponieważ dość często i gęsto ich wyobrażenie bardzo odbiega od tego co faktycznie "istnieje" po drugiej stronie. Nie rozumieją czemu ich opiekunowie dość często wybierają sb imiona takie, jakimi my sami się posługujemy. Nie dopuszczają, w moim odczucie, do siebie tej prostoty imienia, po to by Przewodnik/Opiekun/Stróż mógł się z nami łatwiej porozumieć.
O co w tym wszystkim chodzi? o to, że każdy z nas postrzega inaczej, to co jest po drugiej jest filtrowane przez nas samych w sposób dość specyficzny, i to jak ja postrzegam daną istotę, nie będzie równało się postrzeganiu innej osoby. Choć jest tak, że w tym widzeniu opiekuna przez kilka niezależnych osób, i pod różną postacią zawsze wystąpią cechy wspólne.
Tylko osoba, która chce nawiązać kontakt ze swoim opiekunem będzie ją widziała, w pełni takim jaki jest.
Kolejną rzeczą, która mnie uderza, jest to, że jeśli już ktoś poznał sam lub za pośrednictwem swojego Anioła to zaczyna go traktować jak ducha z lampy, która ma spełniać życzenia, a nie jak kogoś kto stoi przy nas i pomaga nam w taki a nie inny sposób, dopuszczając do nas pewne sytuacje, lub chroniąc nas przed tym co naprawdę może być destruktywne.

W tym wątku chciałabym spytać Was o to, czy sami nawiązywaliście kontakt ze swoim opiekunem oraz jak Wy traktujecie swojego przyjaciela, jako dżinna spełniającego życzenia, czy jako kogoś równego sobie, z tym że niewidzialnego.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

Najważniejsza rzecz to trzymać się i wciąż szukać, szukać twórczych dróg, szukać samotności, szukać czasu na bycie i działanie, szukać sensu istnienia; trzeba trwać, bo dzika natura daje obietnice, że po zimie zawsze nadchodzi wiosna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi

14-07-2014, 16:04:44
RE: Kim jest mój Anioł Stróż?
ja nie mam kontaktu bardziej wiem ze dziadkowie zmarli mi pomagaja a a ten moj aniol to jakis chyba „małomowny”;p wiem ze ten aniol jest i mnie chroni, ale no nie mamy kontaktu:)
14-07-2014, 19:39:44
Bo swoim aniołom dał rozkaz o tobie,
aby cię strzegli na wszystkich twych drogach.
Na rękach będą cię nosili, abyś nie uraził swej stopy o kamień.

Ksiega Psalmow (91, 11–12)

Nie kazdy z nas ma ten przywilej "widziec wiecej" niz widza inni ...
Jednak wielu z nas - jest przekonanych o tym, ze mamy przewodnikow,
ktorzy w razie potrzeby sa w stanie czynic wszystkobysmy tylko doznali najwyzszego dobra.
Mimo to wielu z nas, poprostu - ignoruje Ich, pomimo, iz slyszy Ich cichy,
spokojny glos, choc nie wie skad on pochodzi ...
Nazywamy czasem ten glos glosem sumienia lub rozsadku.
Ale ten "wewnetrzny glos" to glos naszego Aniola Stroza ...
czasem nazywamy go "nasza intuicja" ;)

Strix :
Cytat:[ ... ] jeśli już ktoś poznał sam lub za pośrednictwem swojego Anioła to zaczyna go traktować jak ducha z lampy,
która ma spełniać życzenia,[ ... ]

mozemy otrzymac natychmiastowa pomoc ...
W ksiedze Izajasza czytamy:
„I będzie tak, iż zanim zawołają, Ja im odpowiem;
oni jeszcze mówić będą, a ja już ich wysłucham”

(Iz 65, 24).

Kazdy z nas ma swego Aniola Stroza - kazdy moze Go prosic zawsze o pomoc -
nalezy cwiczyc codziennie, az do skutku.
Kazdego z Aniolow nalezy poprosic o pomoc, bez naszej prosby nic sami nie przedsiewezma.

Nasz AS znajduje sie przy nas juz wowczas, gdy jeszcze znajdujemy sie w lonie matki.
Towazyszy nam Cale zycie.
Kim jest nasz AS ? - duchowym opiekunem ...
Jak sie nazywa ? - tak jak Go nazwiemy sami w rozmowach z Nim ...
Jak wyglada ? - moze przyjac kazda jedna postac, kazdy, kto Go zobaczy - moze inaczej opisywac.

Sama jestem w stalym kontakcie z mym osobistym duchowym opiekunem, z mym ziemskim aniolem,
i z Archaniolem Michaelem, Rafaelem oraz - Metatronem.
Czy Ich imiona sa prawdziwe ?
Pod takimi imionami Ich znamy ... to tak, jak imie ktore nam nadali rodzice ...
pod tym imieniem jestesmy znani i na to imie reagujemy.

Archaniola Metatrona prosze zawsze o przyslanie odpowiednich aniolow, ktore moga mi byc pomocne,
gdy udaje sie w podroz - krotka czy dluga, gdy zalatwiam jakies sprawy ...

Z moim osobistym - rozmawiam kiedy tylko czuje potrzebe ...

Aniolowie przychodza nam z pomoca w najmniej oczekiwanych chwilach ...
pamietajmy jednak o jednym - podziekujmy.
Zawsze podziekujmy ...
Umiemy prosic, ale najczesciej zapominamy podziekowac ...

[Obrazek: aniol1.jpg?w=333&h=300]

Obraz Aniola towarzyszacy mi od dziecinstwa do chwili obecnej,
najmilszy duszy obraz ...

[Obrazek: gallery_anioly-biznesu-w-polsce---kim-sa...00_137.jpg]

Jako "ciekawostke:(" dodam, ze nawet na Aniolach zaczeto juz robic bizness ...
Anioły biznesu w Polsce - kim są ? co oferują ?
http://www.prawnik-online.eu/anioly-bizn...,1070.html

To ludzie, a nie podróże statkiem, przyprawiają mnie o chorobę morską.
Ale obawiam się, że nauka jeszcze nie znalazła lekarstwa na tę dolegliwość.

Umberto Eco
14-07-2014, 20:38:34
(14-07-2014 15:08:30)Strix napisał(a):  Dość często spotykam się z zapytaniem o to czy osoba z którą rozmawiam ma przy sobie anioła stróża, ...
Hmm, że też na to nie wpadłam :P
Boji napisał(a):Anioły biznesu w Polsce - kim są ? co oferują ?
To tylko nazwa, z aniołami to nie ma nic wspólnego.

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia
14-07-2014, 20:39:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2014 20:41:38 przez Strix.)
Boji, w zupełności się z Tb zgadzam, one są obok nas wciąż i zawsze od chwili narodzin, ba od chwili gdy postanowimy zasmakować w wędrówce ziemskiej.
Z moich obserwacji wynika jednak, że AS/ Opiekun/Przewodnik nie zawsze jest ten sam, oni ulegają zmianie. Czasem bywa też, że dana osoba ma więcej takich opiekunów niż w postaci jednego.

Natomiast nie zgodzę się z Tb, że nie każdy może dostąpić widzenia ze swoim stróżem. Wg mnie wystarczy tylko chcieć i dążyć do tego. Każdy z nas ma ku temu predyspozycje, by nawiązać z nim kontakt nie tyle werbalny co i wzrokowy, nie mówiąc już o odczuciu i samej pewności jego kroczenia przy naszym boku.

Tak samo jest ze spełnianiem życzeń...a raczej... rolą opiekuna, przecież ma on za zadnie nas pilnować i nam pomagać. Przy czym należy pamiętać, że nie jest dżinem z lampy, nie jest też typowym ochroniarzem. Choć faktem jest, że często pomagają nam wyjść obronną ręką z opresji, ale czasem też pozwalają nam się potknąć o własną głupotę, zwłaszcza tę fundowaną na własne życzenie. Ale to tylko dla tego, żeby nas nauczyć brania odpowiedzialności za to co robimy, czy to w realu, czy też po drugiej stronie lustra.

Tak samo, zgadzam się z Tb Boji, że trzeba dziękować swoim opiekunom za każdy wspólnie przeżyty dzień, bez względu na to czy coś istotnego się wydarzyło, czy też nie. Można do nich mówić, a czasem nawet mogą być naszymi największymi powiernikami przemyśleń i nie tylko.

Gorzej, jeśli jest ktoś kto podszywa się pod naszego anioła stróża, bo znam i takie przypadki, gdy ktoś kroczył ścieżką rozwoju... i jego prawdziwy Przewodnik/ Opiekun/ AS był zakładnikiem, a w miejsce niego pojawiał się ten fałszywy, który dopuszczał do swojego "podwładnego" różne tałatajstwa...ale to już przykład na całkiem inne pytanie, co aniołem stróżem nie jest.

Również i dla mnie przykrym jest to, że angelologia stała się hitem rynkowym, na którym co poniektórzy zarabiają kasę.

Ja ze swoimi Opiekunami jestem w stałym kontakcie, codziennie wieczorem mówię im dobranoc, i codziennie rano witam się z nimi słowami dziękuję Wam :) w ciągu dnia też kieruje w ich kierunku myśli, czasem jest to zwykła rozmowa, a jeszcze innym razem prośba o pomoc.

Co do osobistości o mianie Archaniołów i Metatrona, i z nimi mam kontakt, w razie potrzeby.

Swoją drogą Boji, może zaoftopuję i spytam się Cb jak postrzegasz Pana Metatrona, jeśli oczywiście nie jest to jakiś temat tabu dla Cb, chciałabym poznać twoja opinię i to w jaki sposób go postrzegasz. Bo jest mało mi znanych osób które miały styczność z nim- chciałabym wymienić pogląd, może być tu lub na pw. Zależy do Cb- co byś nie mówiła potem że Zołza ze mnie :P
(14-07-2014 20:38:34)Fausta napisał(a):  
(14-07-2014 15:08:30)Strix napisał(a):  Dość często spotykam się z zapytaniem o to czy osoba z którą rozmawiam ma przy sobie anioła stróża, ...
Hmm, że też na to nie wpadłam :P

no jesteś ewenementem :P

Najważniejsza rzecz to trzymać się i wciąż szukać, szukać twórczych dróg, szukać samotności, szukać czasu na bycie i działanie, szukać sensu istnienia; trzeba trwać, bo dzika natura daje obietnice, że po zimie zawsze nadchodzi wiosna.
14-07-2014, 21:08:32
Fausta się teraz ładnie uśmiecha do Strix po info:D

14-07-2014, 21:09:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2014 21:13:50 przez Strix.)
To Fausta niech się uśmiecha nadal :P
dane na pw, ok?

14-07-2014, 21:11:32
Tak, na pw. Dziękuję :*

14-07-2014, 21:55:11
Boji :
Cytat:Nie kazdy z nas ma ten przywilej "widziec wiecej" niz widza inni ...
Tu mialam bardziej na wzgledzie spontaniczne widzenie naszego Opiekuna.
Przyznam Ci racje, ze - "dla chcacego nic trudnego" a "cwiczenia czynia Majstra" ...

Nigdy nie dazylam do tego, by "zobaczyc" postac aniola.
Oczami duszy widze/wyobrazam Go sobie tak jak na tym dzieciecym obrazku, i tak chyba juz pozostanie.

To ludzie, a nie podróże statkiem, przyprawiają mnie o chorobę morską.
Ale obawiam się, że nauka jeszcze nie znalazła lekarstwa na tę dolegliwość.

Umberto Eco

14-07-2014, 22:01:41
mi bardziej chodziło, o Tw indywidualne wyobrażenie /widzenie/ wyczucie intuicyjne tej postaci...
ale dzięki, za odpowiedz :)

16-07-2014, 14:18:43
Może to dziwnie zabrzmi , ale ja czasami rozmawiam z Aniołami tzn... ze swoim aniołem ,choć nie wiem czy ja go wogóle mam .Czuję że jest ktoś na de mną Strix kochana jeśli umiesz porozumiewać się z aniołami to zapytaj który anioł mną kieruje i mnie strzeże P.S Kocham Anioły .:) Beata 2.5.88 Dziękuję
16-07-2014, 14:43:10
Becia, ja daty urodzenia nie potrzebuję, aby coś zobaczyć... no chyba, że jest mi jakoś trudno dojrzeć daną osobę/sprawę...

Poddajesz w wątpliwość istnienie u swego boku opiekuna. Wiedz, że każdy z nas ma opiekuna. Czy to takiego ducha ze skrzydłami na kształt aniołów chrześcijańskich, czy elfy, zwierzęta itd. One są z nami cały czas, kroczą u naszego boku, i czasami się zmieniają kilka razy w naszym życiu.
Kieruje Tb twój osobisty przyjaciel... wygląda niczym wyciągnięty żywcem, ze sztuki Szekspira ;)

16-07-2014, 16:00:46
Strix em.... fajniusio .Dzięki
16-07-2014, 16:02:17
Witaj ponownie Droga Strix!
A mój a mój a mój Anioł? Jak go widzisz?
:shy:
16-07-2014, 17:01:04
U Ciebie Olga jak dla mnie jest pomocna kobieta... która lubi papierosy w lufkach. Czy dość często czujesz zapach dymu w miejscach gdzie nikt nie pali?

Odpowiedz