Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziesiątka Buław
28-08-2009, 18:46:08
Dziesiątka Buław
DZIESIĄTKA BUŁAW

Charakter:
ktoś, kto sukces ma już w kieszeni albo przynosi dobre wieści; może to być na przykład uznanie, awans, gratyfikacja, czy powodzenie na egzaminie. Może także przedstawiać osobę niezależną, mającą osiągnięcia w wybranej przez siebie dziedzinie i w życiu towarzyskim lub czerpiącą duże korzyści materialne.

Sytuacja:
okoliczności, które przynoszą pozytywne efekty dzięki własnym wysiłkom. Obdarzeni zostaliśmy szansą poszerzenia skali działania i rozwoju w wybranej dziedzinie. Mamy do czynienia z konkretnym osiągnięciem, opartym na solidnych podstawach. Nie ma w nim nic efemerycznego. Przeciwnie, karta ta sugeruje, że powinniśmy iść naprzód, nie ustawać w staraniach, ale wykorzystać wszystkie zasoby do długoterminowych zadań.

Więcej informacji o Dziesiątkach

Dziesiątki Buław, Kielichów, Denarów i Mieczy konfrontują nas z kresem życia, całkowitym spełnieniem. Ich symbolika jednak zakłada powrót do Jedności, a więc koniec ten nie jest ostateczny. Powinniśmy pamiętać o t/m fakcie interpretując konkretny rozkład.

Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi

06-09-2009, 20:46:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2009 20:49:30 przez Beladonna.)
RE: DZIESIĄTKA BUŁAW

.jpg  31.jpg (Rozmiar: 8,74 KB / Pobrań: 212)    
Pozytywy:
Czas realizacji prognozy II dekada Czerwca
Ta karta kojarzy się przede wszystkim z wszelkimi formami nacisku, oporu, przeszkód, wysoko ustawionych poprzeczek. Jest bardzo wieloznaczna – pokazuje nam, że jeśli nawet odniesiemy sukces, popadniemy w jego jarzmo. Wskazuje nam konieczność bycia szczególnie wyczulonym na odpowiedzialność za swoje czyny. Pokazuje że możemy zarobić nawet bardzo dużo, ale możemy zapłacić za to wysoką cenę. Może wskazywać na działania zmierzające do zmian w miejscu naszej pracy – remonty, zmiany funkcji pomieszczeń.

Negatywy:
Czas realizacji prognozy II dekada Czerwca
W negacji – zazdrość, podstęp, kłamstwa, nadmiar ciężkiej pracy, złe warunki pracy. Ktoś, kto fizycznie blokuje nam działania. Przegrane sprawy sądowe, niekorzystnie załatwione sprawy w urzędach.

Opis wg. Joanny Stawińskiej "Twój Magiczny Niezbędnik".
Pozytywy:
Przytłoczenie, ale także fortuna, korzyść, sukces każdego rodzaju, po których dopiero nadejdzie owo przytłoczenie. Jest to również karta pozorów, kamuflażu, wiarołomstwa. Miejsce do którego zmierza ta postać może ponieść uszczerbek od rózg które ze sobą niesie. Sukces zostanie udaremniony jeśli za Dziesiątką Buław znajdzie się Dziewiątka Mieczy, a jeśli pytanie dotyczy procesu sądowego, zakończy się on porażką.

Negatywy:
Sprzeczności, trudności, intrygi i tym podobne...

Opis wg. E. A. Waite'a "Obrazkowy klucz do Tarota".
Pozytywy:
Przeciążenie. Zbytnie naciski. Problemy zostaną wkrótce rozwiązane. Próby utrzymania poziomu lub pozycji. Skłonności do prywaty.

Negatywy:
Trudności. Intrygi. Dwulicowość. Zdrada. Zdrajca. Oszust. Spisek. Straty.

Opis wg. Rafała T. Prinke "TAROT dzieje niezwykłej talii kart".

Tak to czasami w zyciu bywa, koń się topi, ogon pływa. Innymi słowy ziemia obiecana, zakazana dla lapsów, których prawda kłuje w tyłek niczym kaktus. ;)
Nie stawiam kart na PW.
Tarot Numerologiczny
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
21-04-2010, 10:54:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-04-2010 10:58:04 przez brzanka.)
RE: Dziesiątka Buław
10 kije-ciezka karta,zaczatki wisielca,sprawy ktore nas przerastaja i nie potrafimy ich juz dalej udzwignac bo w 10 kijach wszystko chcemy robic sami i nie dajemy sobie z tym rady. Kiedy jakas sprawa wychodzi mi z 10 kijów to wiem,ze jestem skazana tylko i wyłacznie na siecie i ze sobie z tym nie poradze,ze utkne juz na samym poczatku drogi i obojetnie jaka to bedzie sprawa-czy bede musiałą pracowac umysłem-to za małe wiadomosci,czy fizycznie-to za słaba jestem. Brzydka karta bo to karta opresji nie do udzwigmniecia przez pojedynczego człowieka. Rodzina wychodzaca z 10 kijów jest w wielkiej opresji, nie moze sobie z niczym poradzic,pewno maja długi ktorych nie sposób spłacic,pewno jakies zajeci komornicze W sumie sa skazani na dzwiganie tego ciezaru przez samych siebie. Z facetem wychodzacym z tej karty to lepiej sie w ogole nie zadawac bo nie ma sensu bo bedzie on dla nas tylko i wyłacznie problemem.Bo to człowiek co nie potrafi sobie sam poradzic w zyciu i wiecznie zalezny od drugiej osoby i na niej sie uwieszajacy
31-01-2011, 17:06:14
"Brzemię", obowiązek, "matka-polka".
07-03-2011, 08:05:08
Często jednoosobowa odpowiedialność za jakąś sprawę lub ich większość co wiąże się z przemęczeniem, przytłoczeniem.
Może mówić też o tym, że jesteśmy wykorzystywani przez kogoś,
do wykonywania najcięższej roboty.

Zdarza się, że sami doprowadzamy się do stanu kresu sił dokładając
sobie po kolei sprawy pojawiające się na naszej drodze.
Albo je tak upychamy, czekają w kolejce na rozwiązanie a my pracujemy, rozwiązujemy, pracujemy ...
10 Buł ma tą siłę i zawsze będzie dążyła do wykonania tego co sobie
zaplanowała ale jakim kosztem? bywa różnie:(
08-06-2020, 17:51:08
10 ka buław to skrajna głupota z własnego wyboru. Jest karta w dużych arkanach Głupiec, ale to jest potencjalny adept, jest głupi gdy nie chce zaryzykować wejść w duże arkana rozwojowo, społeczeństwo nazywa go wtedy mądrym, lub gdy wchodzi w 22 arkana i wtedy dla społeczeństwa jest głupcem. 10 buław to wada nadmiarowości, to chora ambicja, jest to rozrośnięty egoizm i ślepota z powodu tego nadmiaru, który przesłania drogę na której człowiek idzie. Stwarza zarówno dla siebie zagrożenie, jak i dla innych. Konsekwencją w najlepszym wydaniu jest 9 buław czyli nabicie sobie guza i pójście po rozum do głowy, odstawienie tych wszystkich nadmiernych rzeczy i zajęcie tylko jedna ale porządnie jakościowo.

Edytowano
09-06-2020, 18:54:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2020 18:58:25 przez Mikesz.)
10 Buław ( Arkana Małe ) :

Ta Karta oznacza :
" Wielki wysiłek jest wymagany i możesz mieć wątpliwości, po co to wszystko zaczynałeś ... ?
Będziesz zadowolony wtedy, jeżeli wszystko dobrze zaplanujesz czyli konsekwencja w działaniu, upór i będziesz zadowolony !
Sens ukończenia po pewnych trudach ...
Wniosek : " Nie bierz więcej, niż jesteś w stanie unieść ..."

10 Buław p.p - dźwigany ciężar, jakaś presja, trudności, które pokonuje się się dzięki sobie. Wytrwałość w działaniach, podjęcie nowych wyzwań ...
10 Buław p.o - trudności, intrygi, zazdrość, złośliwość ... utrata reputacji, spadek sił i energii, trudne warunki pracy ...

Edytowano
Pozdrawiam.

Mikesz
09-06-2020, 20:02:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2020 20:06:48 przez Mag Mocy.)
Edytowano...
PO trzecie są różne poziomy wiedzy o tarocie, co do wróżebnej nic do niej nie mam i się na tym nie znam, studiuję tarot od 30 lat na poziomie rozwojowym i tajemnym.

Edytowano

Tarot ma swoje klucze i wtajemniczenia jako system ezoteryczny.

Edytowano

To co napisałem to nie jest mój wymysł to jest interpretacja GOMa, jednego z największych autorytetów odnośnie tarota w rozumieniu magicznym i jako systemu rozwojowego.

W tym znaczeniu 22 Duże arkana to droga dla przejścia dla adepta czyli Głupca, natomiast małe arkana to narzędzia realizacji pomocne w tej drodze. Tarot jest odbiciem rzeczywistości w jakiej żyje człowiek i ma on wybór korzystać np z pomocy specjalisty, takiego jak Ty który mu wykłada karty i opisuje przy ich pomocy co było, co jest i co może być, lub uczy go jak interpretować karty, albo człowiek zaczyna świadomie iść drogą tarota świadomie i to jest zupełnie inna droga.

Edytowano

I jaszcze jedno, rozumienie Tarota jest bardzo bogate, nie ograniczam eis jedynie do bardzo wąskiego rozumienia tarota, chyba mi wolno?
09-06-2020, 20:29:17
Cieszę się , że napisałeś w końcu coś składnie i w miarę logicznie.

Każdemu wolno napisać na tym społecznościowym, co chce.

Ty napisałeś swoje, a ja odpowiedziałem Tobie moje zdanie i opinię - jak ja to widzę - względem Twojej wypowiedzi na temat tej Karty 10 Buław.

I tyle na ten temat.

Nasze wypowiedzi ( posty ) na forum w poszczególnych tematach - zawsze weryfikują ( oceniają ) użytkownicy forum, bo to Oni są tutaj najważniejsi.
Kto ma rację ... ?

I jeszcze jedno ... - nie jestem kobietą, jak to wynika z Twojego tekstu, tylko mężczyzną ... - :D

Pozdrawiam, bez urazy, ale napisałem tak, jak ja to widzę z tego , co piszesz...

Mikesz

09-06-2020, 21:54:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2020 21:59:09 przez Mag Mocy.)
(09-06-2020 20:29:17)Mikesz napisał(a):  Nasze wypowiedzi ( posty ) na forum w poszczególnych tematach - zawsze weryfikują ( oceniają ) użytkownicy forum, bo to Oni są tutaj najważniejsi.
Kto ma rację ... ?

I jeszcze jedno ... - nie jestem kobietą, jak to wynika z Twojego tekstu, tylko mężczyzną ... - :D

Mikesz

Z Twojej wypowiedzi wynika, że jest albo Ty, albo ja, to jakieś współzawodnictwo, a ja na to tak nie patrzę i niby użytkownicy mają nas ocenić i wydać wyrok kto ma rację, to bardzo tendencyjne podejście. Ty jesteś wróżbita i tak widzisz tarot.

Ja widzę inaczej z innego punktu widzenia i na tym polega bogactwo życia, mądrość jest wieloaspektowa a nie tylko jednoaspektowa. Ja nie walczę z Tobą o zwolenników, może ktoś skorzysta z Twojej i mojej wiedzy?

To takie narzucanie, że tylko moja prawda i żadna inna, może się mylę co do Ciebie, ja jak widać, daje szansę rozmówcy na to aby mógł się odnieść do mojej interpretacji, nie wyciągam pochopnych wniosków, Edytowanostawiam dodatkowe kontrolne pytania jako reguła rozsądnego i mądrego dialogu, nawet między osobami niezgadzającymi się ze sobą w danym temacie.

To się nazywa kultura konfliktu i dyskusji, inaczej polemika bez złośliwości.

Ja osobiście mam dośc tej złośliwej retoryki w polskiej polityce i staram sie nie robić jak to dzieje sie tam, bo wiekszośc Polaków na to narzeka, ale czy sami są wporządku wobec własnych zastrzeżeń?
10-06-2020, 10:41:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-06-2020 11:09:07 przez Mag Mocy.)
Potwierdza się, że 10 buław to skrajna głupota, przerost ambicji, to jest właśnie schizokineza, kogoś kto jest chorobliwie ambitny i wszystko czego nie rozumie wyzwala w nim chorobliwą zazdrość i każe mu się miotać poza merytorycznie oraz atakować co jest inne. Z 10 buław albo się przechodzi do 9 buław celem oczyszczenia z tego marazmu i egoizmu, albo tkwi się w 5 buław w chaosie i walce bez sensu, co jak widać czynicie.

Tu się zgadzam, że będziecie ocenieni za cokolwiek napiszecie.

Edytowano
10-06-2020, 16:43:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-06-2020 16:47:14 przez Mikesz.)
Do Mag Mocy :
Edytowano
Pozwól, że przytoczę tekst, który sam napisałeś 2 dni temu " :

" ... 10 ka buław to skrajna głupota z własnego wyboru. Jest karta w dużych arkanach Głupiec, ale to jest potencjalny adept, jest głupi gdy nie chce zaryzykować wejść w duże arkana rozwojowo, społeczeństwo nazywa go wtedy mądrym, lub gdy wchodzi w 22 arkana i wtedy dla społeczeństwa jest głupcem. 10 buław to wada nadmiarowości, to chora ambicja, jest to rozrośnięty egoizm i ślepota z powodu tego nadmiaru, który przesłania drogę na której człowiek idzie. Stwarza zarówno dla siebie zagrożenie, jak i dla innych. Konsekwencją w najlepszym wydaniu jest 9 buław czyli nabicie sobie guza i pójście po rozum do głowy, odstawienie tych wszystkich nadmiernych rzeczy i zajęcie tylko jedna ale porządnie jakościowo.... "

Wniosek: i teraz nie wiadomo - czy płakać nad tym Twoim tekstem , czy się śmiać ...
Magu Mocy - wiele osób to czyta, a większość zna się trochę na Kartach Tarota, więc proponuję bardziej zastanowić się nad tym, co się pisze, bo inaczej tylko sobie wstydu narobisz na forum.

Ja tylko zaznaczyłem w tym wątku, że mam zupełnie inne zdanie od Ciebie na temat znaczenia tej Karty 10 Buław.

Mimo wszystko pozdrawiam i trzymaj się.

Mikesz
10-06-2020, 17:29:24
Swojego prywatnego czasu spędzenia tym na forum - nigdy nie jest za wiele.
To forum jest wyjątkowe i zasługuje na szczególną uwagę.

Ty napisałeś swoje zdanie na temat w tym wątku ( 10 Buław ), a ja swoje.

Dalszą dyskusję na ten temat - uważam za bezcelową i zakończoną.

Edytowano

Mimo wszystko pozdrawiam i trzymaj się jakoś.

Mikesz
10-06-2020, 18:32:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-06-2020 18:51:55 przez Mag Mocy.)
Jesteś chory psychicznie! Paranoik, który wszędzie widzi chorych psychicznie! Na dodatek infantylnie! :)

Co do kompleksów twoich to pewniak!

To co ja napisałem nie pasuje do twojej koncepcji tarota, widzisz to jako konkurencję, dlatego tak wyzywasz. Głupiec zawsze jest tylko głupcem! Dokładnie pasujesz do wizji 10 buław dlatego tak ciebie to ubodło! Oj zabolało, oj zabolało!
10-06-2020, 18:57:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-06-2020 19:24:08 przez Auris.)
... 10 ka buław to skrajna głupota z własnego wyboru.
Gdzie tu bzdura, bardzo logiczne zdanie! Przecież nikt na siłę nie wcisnął mężczyźnie tych buław do rąk na rysunku tej karty. Kto tak się zachowuje w życiu i nosi taki naręcz, zgadzam się, że on sam sobie zagradza widzenie tego co przed nim, tylko głupiec tak się zachowuje.

Jest karta w dużych arkanach Głupiec, ale to jest potencjalny adept, jest głupi, gdy nie chce zaryzykować wejść w duże arkana rozwojowo, społeczeństwo nazywa go wtedy mądrym lub gdy wchodzi w 22 arkana i wtedy dla społeczeństwa jest głupcem.
Nie widzę i tutaj żadnej bzdury, oczywista prawda o Głupcu o ile znam się na tarocie, to specjaliści mówią o tej karcie jak o Zero , lub 22 w innym aspekcie np. pan Suliga mówi to samo, co tutaj czytam. Głupcem dla społeczeństwa jest ten kto wchodzi w rozwój zgodnie z tarotem, a dokładnie idzie drogą 22 arkanów, bo to jest niedorzeczne dla społeczeństwa, które odrzuca tarot jako drogę rozwoju itd.

10 buław to wada nadmiarowości, to chora ambicja, jest to rozrośnięty egoizm i ślepota z powodu tego nadmiaru, który przesłania drogę, na której człowiek idzie.
Gdzie tu bzdura? Znów logiczne zdanie, można się z tym nie zgadzać oczywiście, ale to poprawnie zbudowane zdanie i widzę w nim sens. Zawsze uważałam, że nadmiarowość jest tak samo groźna dla człowieka jak i niedomiarowość. To jest brak harmonii i umiaru. Temu zazwyczaj towarzyszy egoizm, a egoizm oślepia – prawda.

Stwarza zarówno dla siebie zagrożenie, jak i dla innych.
Kto jest nadmiarowy jest zagrożeniem dla innych, np. brawura kierowcy to nadmiar pewności siebie. I gdzie tutaj bzdura, nie widzę!

Konsekwencją w najlepszym wydaniu jest 9 buław czyli nabicie sobie guza i pójście po rozum do głowy, odstawienie tych wszystkich nadmiernych rzeczy i zajęcie tylko jedna ale porządnie jakościowo....
Przestudiowałam 9 buław Whaita i nie mam zastrzeżeń do tej wypowiedzi.

Co się czepiliście człowieka, ma rację ja skorzystałam on ostrzega przed określonymi tendencjami.

Nie można mieć nadmiernie umysłu otwartego, bo wszystko przez niego przelatuje na przestrzał. Przydatna, praktyczna wiedza musi zostawać w głowie, nie może uciekać dziurami. Bez filtrów, pozostaną same złogi, bez treści. Dziesiątka buław jest przykładem złej tendencji do nadmiernego gromadzenia rzeczy, wiedzy, przeżyć, ponieważ to nam fundują mass media i różne mody to potem stajemy się ich zakładnikami i niewolnikami. Uważam, że wypowiedź Maga jest trudna, ale niekonwencjonalna i być może dlatego stwarza taki opór w skostniałych umysłach. Tarot to wiedza mądrości ze starożytności o rzeczywistości, odklepywana ciągle w ten sam sposób staje się przestarzała i nie przystaje do rzeczywistości, trzeba ją odnawiać i odświeżać, inaczej człowiek nie nadąża za rzeczywistością. Wtedy tarot to tylko głupie obrazki, które mącą w umysłach.
Odpowiedz