Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziesiątka Buław
10-06-2020, 22:11:59
Post: #16
RE: Dziesiątka Buław
... kilka poprzednich postów zostało edytowanych, kilko zostało usuniętych, bo wg mnie nie były one zgodne z tematyką tego wątku, a jedynie tyczyły wycieczek personalnych.
Jak powiedziałam tak zrobiłam.
Strix

Najważniejsza rzecz to trzymać się i wciąż szukać, szukać twórczych dróg, szukać samotności, szukać czasu na bycie i działanie, szukać sensu istnienia; trzeba trwać, bo dzika natura daje obietnice, że po zimie zawsze nadchodzi wiosna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
11-06-2020, 06:19:20
Post: #17
RE: Dziesiątka Buław
Zaliczona kolejna (g)burza :D.
To, co MM napisał o znaczeniu tej karty przedstawia wąski zakres i w znaczeniu negatywnym.
W różnych źródłach słowo "nadmiar" się pojawia, jest ono zrozumiałe, jeśli patrzeć zwłaszcza na klasyczne talie.
Reszta wywodów MM jest taka, jakich wiele na forach, książkach, w których każdy ma coś od siebie do przedstawienia, tak jak czuje, jak odbiera, co w danym momencie jest dla niego ważne.
Co do postaci Głupca i jego wędrówki poprzez WA - to akurat podejście do tematu można kwestionować.
Wiesiek,
problem z tym, co piszesz polega na tym, że tworzysz sprzeczne wypowiedzi.
Niejednokrotnie pisałeś o indywidualnym podejściu do Tarota u każdego, kto nim się interesuje. Teraz temu przeczysz?
Auris, wczoraj zarejestrowany i już taka żarliwa wypowiedź?
Mówią - nie ma przypadków, są tylko znaki :D.
Ty doucz się o tym Tarocie, bo z tego co widać, niewiele jeszcze rozumiesz.
A i nie używaj argumentów ad personam, bo to poważny błąd w prowadzeniu sporów, jeśli już chcesz uchodzić za jakiegoś arbitra. A tak w ogóle,to więcej szacunku wobec stałych użytkowników forum.

Pozdrawiam
Jola
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi11-06-2020, 09:37:20
Post: #18
RE: Dziesiątka Buław
(11-06-2020 06:19:20)Jola. napisał(a):  Mówią - nie ma przypadków, są tylko znaki :D.

To zdanie należałoby wypisać złotymi zgłoskami! Tylko kto rozumie jego rzeczywiste znaczenie?

Wg Ciebie to jest zasada bezwzględna, która działa non stop, czy też działa od czasu do czasu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
12-06-2020, 11:43:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-06-2020 11:48:43 przez karol3k11.)
Post: #19
RE: Dziesiątka Buław
Przerabialem juz kiedys ta dziesiatke "w terenie", rzeczywiscie plątały sie tam razem z dziewiątką. Pamiętam, że towarzyszyly tym wydarzeniom czarne kruki, z których symboliki także korzystałem. Ogólnie moje doświadczenia w tym zakresie potwierdzają opisy zawarte w tym temacie: taka aura poirytowania, frustracji, braku wyjscia z sytuacji.. napięcie ustało, kiedy sprecyzowałem które założenia życiowe powodują ten chory zastój : stopniowo przestałem pilnowac i doglądac wszystkiego, zacząłem dzielić się obowiązkami z innymi, rozumiejąc że ewentualnie popelnione przez nich błędy niosą im nauke. Mysle, ze przestalem wtedy szukac "sprawiedliwosci" na zasadzie "a bo on, a bo ona' zrozumialem ze ja odpowiadam za siebie i na swoich dzialaniach powinienem sie skupic, dając ewentualny przykład innym, zamiast nagany.
Jeśli chodzi o karty, u mnie sprawa jest dość oryginalna :D po prostu je znajduje w danym miejscu i o danym czasie, na zasadzie synchroniczności...

[Obrazek: fxo7zqe964tw.jpg]Cytat: bo wiekszośc ... na to narzeka, ale czy sami są wporządku wobec własnych zastrzeżeń?

Magu, jestem pod wrażeniem, lubię kiedy ktoś się precyzyjnie wysławia, nie pozostawiając miejsca na nadinterpretacje. Powyższy cytat, podobnie jak zasada lustra pokazuje nam jak bardzo szkodzi egoizm i brak odpowiedniego dystansu zarówno do Świata, jak i do siebie.
Ah gdyby tak ludzie słuchali więcej niż mówili.. okazałoby się, że większość wyrażanych opinii, czy sądów, dotyczy przewaznie samego ich autora.
Niestety pokora dzisiaj uznawana jest za słabość, co czyni sciezkę rozwoju trudniejszą :/

>>Nie możesz człowieka nauczyć niczego. Możesz mu tylko pomóc odnaleźć to w sobie<<
Galileusz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
13-06-2020, 01:15:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-06-2020 01:37:36 przez Mag Mocy.)
Post: #20
RE: Dziesiątka Buław
Karol!

Również Tobie zadedykowałem moją wypowiedź w temacie tarot jako system rozwojowy.


Link: http://ezotop.pl/thread-18814-post-11822...#pid118226

A propos kart, które znajdujesz, od momentu jak wszedłem na drogę rozwoju przez tarot, zaczęły dziać się rożne dziwne rzeczy, pojawiać dziwne znaki itd, żyje tym od 30 lat i przyzwyczaiłem się do tego. Pewnie się tym nie podniecasz, jak egzaltowane panienki i nie podejrzewam Ciebie o to, trzeba nauczyć się odczytywać znaki.

Mamy taką właściwość, każdy człowiek ma tzw. cichą pracę umysłu, gdy postawimy sobie mocno zadanie umysłowe i będziemy nad nim usilnie pracować, skupiać się, nie zapominać, to przejdzie w podświadomość, mózg bez naszej wiedzy włączy rezerwy, będzie pracować dla nas bezwiednie w czasie snu odpoczynku itd, to się nazywa inkubatio, czyli faza hodowania idei, pomysłu, rozwiązania, aż dojdzie do przesilenia i doznamy fazy olśnienia. nagle pojawi się rozwiązanie, ale na to trzeba być gotowym, nie zlekceważyć nawet gdy wyda się nam jak najbardziej absurdalne. Odczytywanie znaków też w to wchodzi, IMAGINATIO GENERAT CASUM - myśl żywo (uparcie) noszona rodzi czyn (rozwiązanie)!
Niestety ludzie są zbyt leniwi, aby włączać rezerwy mózgowe. Robią tylko to co muszą, a to na pewno nie uruchomi właściwości niezwykłych w człowieku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
13-06-2020, 18:51:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-06-2020 18:52:46 przez karol3k11.)
Post: #21
RE: Dziesiątka Buław
Cytat:A propos kart, które znajdujesz, od momentu jak wszedłem na drogę rozwoju przez tarot, zaczęły dziać się rożne dziwne rzeczy, pojawiać dziwne znaki itd, żyje tym od 30 lat i przyzwyczaiłem się do tego. Pewnie się tym nie podniecasz, jak egzaltowane panienki i nie podejrzewam Ciebie o to, trzeba nauczyć się odczytywać znaki.

Heh, podniecało owszem, na początku. To bylo dla mnie coś zupełnie innego niż poznane dotychczas matematyczno-fizyczne struktury i prawa życia, sam element tajemnicy mnie wciągnął w temat, w końcu od dziecka absorbowaly mój umysł zagadki wszelkiego rodzaju. Z czasem zaakceptowalem to zupełnie, przyzwyczailem się. Takich 'przypadkowych' rzeczy używam często zwyczajnie na codzien, myślę, że to ta sławna intuicja, ale nie czuje potrzeby nazywania tego jakkolwiek, - istotne jest to, że to czuje i rozumiem, pozostając cały czas w dużym stopniu uczniem. A uczeń słucha i obserwuje, wyłapując te specyficznie sygnalizowane elementy, posiadające drugie dno, które często jest kluczem do rozwiązania bieżących problemów.
Synchroniczności rozpalają swoisty mix emocji, coś między zaskoczeniem a zachwytem, okraszony 'ciareczkami', aczkolwiek wprawiający nas w błogi spokój. Tego nie da się pomylić z niczym innym, taka informacja choć świeża, wydaje się być czymś znanym i zupełnie rozumianym, tak jakbyśmy wgrali do glowy za jednym kliknięciem cały pakiet danych, zamiast uczyć się ich pojedynczymi krokami. Oczywiście podstawowa sprawa to, tak jak piszesz - umiejętność patrzenia, co wiąże się z trzymaniem optymalnego tempa i rytmu w życiu.

Sztuczki mnie nie rajcują, w cyrku byłem może 2 razy w życiu, ta żywa Magia, z którą każdy może obcować, sama przyciąga swoim oryginalnym pięknem.
Zgodnie z przypisywanym Wodnikom Saturnem, dość dobrze odnajduje się w treflach/buławach, które budzą na ogól negatywne emocje, związane z resztą bardziej z buntem wobec prawdy, niż z samymi kartami, które choć posiadają dwie strony, mają obojętny emocjonalnie wyraz. Nawet udało mi się kiedyś ustrzelić takiego treflowego motylka;)
[Obrazek: of8wkabvkpg6.jpg]

>>Nie możesz człowieka nauczyć niczego. Możesz mu tylko pomóc odnaleźć to w sobie<<
Galileusz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
13-06-2020, 19:17:03
Post: #22
RE: Dziesiątka Buław
Ciasne umysły nie mogą widzieć ponad to co im wtłoczyła promocja na głupotę. Mądrość niestety jest niszczona i ośmieszana. Tarot jest alternatywą dla poszukujących, ale jak napisałem Tarot jako system rozwojowy, otwiera się jako mądrość dopiero po zderzeniu go z naszymi negatywnymi nawykami, jakich mamy kupę. Nie dają nam żyć również, nasze urazy spowodowane niesprawiedliwym traktowaniem przez otoczenie.

Potrzebna jest z jednej strony wrażliwość zdolna widzieć warstwy, aż do dna, a nie tylko powierzchnię zjawisk. Z drugiej strony potrzebna jest gruba skóra, po której spłyną jak po kaczce ataki głupoty. Mądrość trzeba ukrywać, bo jest niszczona.

Bez praktycznego doświadczenia każde przyjmowanie wiedzy jest tylko teorią. Liczy się zastosowanie tej wiedzy. Sapere aude incipe - odważ się być mądry, zacznij teraz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
14-06-2020, 01:16:26
Post: #23
RE: Dziesiątka Buław
Jeśli mowa o rozwoju przez Tarot, trzeba też zaznaczyć że to nie jest jednorazowy zabieg, a obranie drogi a całe życie. Przy czym od zawsze brakowalo mi w Tarocie Jokera, karty wychodzącej poza caly zamknięty system, który bądź co bądź pozostaje ograniczeniem.
Mowią, że prawdy nie trzeba udowadniać bo broni się sama, ale żeby do niej dojść potrzeba nam narzędzi takich jak np Tarot. Także sama Mądrość wynika sama z siebie, jako zabieg intelektualny, konkretne informacje to dalszy plan.
Najmniej wygodnym elementem poznawania i stosowania mądrości są granice poziomów świadomości - tak jak do wglądu i zrozumienia potrzebna jest medytacja i oderwanie od swojego ego, tak do działania niezbędne jest skupienie się na celu i możliwościach naszego ciala wykonującego pracę. Dlatego każdy dzien jest dobry na zdrowe i szczere refleksje, pozwala to sprzątac na bieżąco wokół siebie, unikając tym samym kumulowania i przesuwania przyczyn problemów do przyszłości.
Co do Głupców i Mędrców, moim zdaniem ważniejsze jest to czy są szczęśliwi i w poczuciu odpowiedzialności za swoje czyny.

>>Nie możesz człowieka nauczyć niczego. Możesz mu tylko pomóc odnaleźć to w sobie<<
Galileusz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dziewiątka Buław Vojciech 6 8.486 15-08-2020 14:19:46
Ostatni post: Mikesz
  Dziesiątka Denarów Vojciech 16 10.862 08-06-2020 18:35:02
Ostatni post: Jola.
  Trójka Buław Vojciech 15 21.530 28-04-2020 10:40:38
Ostatni post: Fei
  Siódemka Buław Vojciech 3 5.327 11-04-2020 14:10:30
Ostatni post: Mikesz
  As Buław Vojciech 12 23.766 24-10-2018 11:29:35
Ostatni post: Mikesz
  Dwójka Buław Vojciech 6 11.997 02-05-2018 10:46:23
Ostatni post: myszka2011
  Dziesiątka Mieczy Vojciech 4 9.207 27-09-2016 19:30:56
Ostatni post: Czekoladowy
  Piątka Buław Vojciech 8 12.632 15-10-2015 12:44:26
Ostatni post: Czekoladowy
  Czwórka Buław Vojciech 2 5.923 12-11-2009 16:19:55
Ostatni post: Obcy
  Dziesiątka Pucharów Vojciech 2 5.786 08-11-2009 20:12:22
Ostatni post: Beladonna