Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
artysta czy rzemieślnik
22-05-2013, 07:44:13
Post: #1
artysta czy rzemieślnik
Czy wykonując czynność wróżenia ,że tak to ogólnie określę,można być artystą ? Myślę,że tak.Jak w każdym zawodzie ,jeżeli o wróżeniu myślimy jak o zawodzie.Czy można być tylko rzemieślnikiem ? Też.Nie ujmując nic całej rzeszy bardzo przyzwoicie traktujących swój zawód."Wyuczenie się", bardzo sprawne posługiwanie narzędziami wróżebnymi, na co dzień w tym zajęciu pomaga zagubionym,szukającym porady. Ale co z przyzwoitego ,powiedzmy ,wróżbity czyni artystę?W "sztuce malowania,rysowania" ,która jest mi szczególnie bliska ,przypominam sobie powiedzenie mojego nauczyciela malarstwa ,gdy robił korektę prac niezbyt uzdolnionego ale bardzo pracowitego kolegi (a obrazek koszmarek ale bardzo ,bardzo poprawnie namalowany)...każdego,kogo mi przyprowadzicie ,tak z ulicy nauczę w ciągu roku poprawnie rysować ale czy będzie on artystą ?.......spotkałam się niedawno z koleżanką ,która bardzo chciała być taką "prawdziwą" wróżką.Bardzo się starała i uczyła pamięciowo różnych układów karcianych ale cały czas nie mogła nauczyć się.."intuicji"w kartach...(to jej określenie).
No to jak to jest z tą intuicją,talentem,artyzmem we wróżbiarstwie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi22-05-2013, 07:56:06
Post: #2
RE: artysta czy rzemieślnik
talent jest ważny ale to wciąż procent w tym, by być w czymś naprawdę dobrym. efekt zatem taki że można spotkać rzemieślnika tworzącego bardziej poruszające dzieła niż człowiek z talentem. wystarczy że rzemieślnik ćwiczy regularnie i się rozwija zaś człowiek z talentem nie lub nie dość.

oczywiście, jak ktoś ma predyspozycje (czytaj - jest otwarty na daną sferę poznania) łatwiej mu to przychodzi. ale to nie znaczy, że rzemieślnik jest w czymkolwiek gorszy.

w sferze wróżenia jest podobnie. szczególnie, że wróżenie sprzyja rozwojowi intuicji. zatem to rozwój obustronny i nawet wychodząc z rzemieślniczej definicji można dojść do artyzmu. nie znaczy to jednak że sukces gwarantowany. talent jest przydatny, ale często jest demotywatorem. ludziom utalentowanym wydaje się że są lepsi, więcej rozumieją, szybciej pojmują więc nie muszą tyle pracować.

idealny stan: talent + pracowitość to niemal gwarancja sukcesu, ale takie osoby to wyjątki w świecie :)

anioły 2013
mandale

Moja strona
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
22-05-2013, 08:03:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-05-2013 08:10:02 przez stefanie.)
Post: #3
RE: artysta czy rzemieślnik
..czy wobec tego utalentowany artysta jest zadufanym w sobie egocentrykiem? to dobrze czy żle ?
...a może świat widziany przez pryzmat Ja da nową wartość i wzbogaci innych?
..przepraszam - obowiązki..a chciałabym rozwinąć temat i jeszcze torochę pogadać-masz imponującą wiedzę ...:heart:
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
22-05-2013, 08:10:08
Post: #4
RE: artysta czy rzemieślnik
utalentowany i uznany - znaczy że włożył pracę lub miał więcej szczęścia niż rozumu.
tylko utalentowany pewnie ów talent roztrwonił.
a że zadufany? cóż, nie trzeba być artystą i nie trzeba mieć talentu by takim być. pytanie czy w tym stanie pozostanie. jeśli tak to znaczy, że marnuje talent, jeśli nie to znaczy że coś pojął

no i jeszcze jedno pytanie:
czy jest naprawdę zadufany czy tez po prostu świadomy swojej wartości. te cechy często mają podobne emanacje. wtedy o definicji decyduje odbiorca zaś taki człowiek stanowi lustro.
gdy masz przed sobą wartościowego, utalentowanego i pewnego siebie człowieka zaczynasz dostrzegać w nim swoje słabości. jeśli brakuje wiary w siebie najpewniej uznasz że człowiek ten jest zadufany i próżny. jeśli nie umiesz zadbać o swoje zarzucisz egocentryzm, jeśli akceptujesz i kochasz siebie takiego jakim jesteś to zobaczysz człowieka.

zasada lustra działa zawsze, ale w kontakcie z ludźmi o wyższej wibracji czy takimi "bardziej" cecha ta staje się rażąca.

anioły 2013
mandale

Moja strona
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
29-05-2013, 07:58:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-05-2013 08:00:01 przez Jola..)
Post: #5
RE: artysta czy rzemieślnik
(22-05-2013 07:44:13)stefanie napisał(a):  cały czas nie mogła nauczyć się.."intuicji"w kartach...(to jej określenie).
No to jak to jest z tą intuicją,talentem,artyzmem we wróżbiarstwie?
Zależy co się rozumie pod słowem intuicja. Zapewne kolezanka zbyt krótko zajmuje się Tarotem i pewnie stąd ulega stereotypom czy mitom na jego temat. Późniejszy czas to weryfikuje.
Intuicja w Tarocie polega na krótkiej ścieżce dostępu do znaczeń kart, z wyłączeniem w dużej mierze dedukcji. Ta umiejętność pojawia się w miarę używania Tarota i nie jest niczym nadzwyczajnym. Nie trzeba 'wymyślać' znaczenia jakiejś karty, odgrzebując je z pamięci, jej przesłanie wynika ze znajomości symboliki, niosącej konkretne treści, także emocjonalne, podobnie, widząc osoby na ulicy łatwo można ocenić, która z nich zachowuje się np. podejrzanie. Widać to na pierwszy rzut oka, jak to się mówi. Aby wyjaśnić to zjawisko nie są potrzebne żadne pseudomagiczne teorie. Podobnie w Tarocie, np. każdy wie jakie przeżycia emocjonalne towarzyszą konkretnym sytuacjom, przekaz szczęśliwej miłości nigdy nie pokaże się dajmy na to w IX Mieczy itp.
Co do artyzmu i rzemieślników - problem raczej chybiony - Tarot wiąże się z pojęciem rozwoju duchowego, stąd bez sensu jest dyskusja na ten temat. Któż miałby oceniać zakres tego rozwoju? Tradycyjnie tę funkcję przypisuje się nie-ludzkiej inteligencji, czyli bóstwu. Nie sądźcie, nie będziecie sądzeni.
Inna kwestia to reklama i autopromocja - tu jak wiadomo nadawca nie odpowiada za ich treść, stąd rozmiar bzdetów na temat swoich umiejętności i talentów może osiągać większy zasięg :))). Cóż, kto chce niechaj wierzy.
Tarot jest związany z praktyka życiową, w związku z tym na tego typu 'odloty' nie ma przestrzeni. Wszystko podlega weryfikacji, dzieki czemu można określić trafność przepowiedni. Podstawowe znaczenie mają umiejętności merytoryczne. Proza życia.
Tarot to zastanawiajace narzędzie prognostyczne. Mi samej proces odczytu raz jawi się jako zbliżony do interpretacji marzenia sennego, kiedy odczyt jest rozmyty, bardziej alegoryczny, a innym razem postępuje on z zaskakująco żelazną logiką. Dla tarocisty może to stanowić ciekawy przyczynek do badania zakamarków własnego umysłu, co zapewne nie pozostaje bez wpływu na usprawnienie intuicyjnego odczytu.

Pozdrawiam
Jola
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz