Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zabić wampira/wilkołaka, jak się przed nimi bronić
16-05-2013, 19:49:01
Jak zabić wampira/wilkołaka, jak się przed nimi bronić
Proste pytanie :huh:, (za które wyśmiano mnie na innym forum) jak najbardziej poważne, czekam na rzetelne odpowiedzi. :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi

16-05-2013, 20:20:45
RE: Jak zabić wampira/wilkołaka, jak się przed nimi bronić
Poco Ci ta wiedza i o jakich wampirach mówimy.

[Obrazek: konie053.gif]
16-05-2013, 22:48:37
" ....za które wyśmiano mnie na innym forum ... " - piszesz.
Pewnie było to ezoforum ...
Gullfaxi - wszystko Ci wyjaśni - tylko musisz dokładnie napisać w czym rzecz i jaka jest sytuacja.
16-05-2013, 23:10:29
Mikesz ............ przestań.... Dlaczego w 90% w Twoich postach czuje się niepotrzebną zaczepkę....

Jeśli pokładać w wiarę w wampiry i wilkołaki to trzeba brać pod uwagę, ze to są stworzenia Boże (chociaż mało kto sie ze mną z tym stwierdzeniem zgodzi). Dopóki nie zagrażają osobiście nie powinno się ingerować w ich żywot. Nie trzeba zabijać, jak każde zło czy dobro można poprosić o pozostawienie w spokoju.
Dla mnie wampir do dziecko nocy, stworzone po to by chronić bytu ludzkiego gdy zapada mrok. Obdarzony własną wolą wybiera ścieżki dobra lub zła. Jak każda istota nadprzyrodzona ma prawo bytu tu z nami. Wiele źródeł podaje, ze sposób an wampiry to woda święcona, symbole religijne, kołek z osikowego drzewa wbity prosto w serce czy brutalna wersja rozczłonkowanie.

Co do wilkołaków to niestety nie studiowałam tego tematu i nie chce sie wypowiadać.
17-05-2013, 09:10:36
(16-05-2013 19:49:01)BiałyKrólik napisał(a):  Proste pytanie :huh:, (za które wyśmiano mnie na innym forum) jak najbardziej poważne, czekam na rzetelne odpowiedzi. :)
Napiszę z perspektywy widza, nie ich pogromcy.
Jeśli chodzi o wilkołaki to zdaje się wyłącznie srebrna kula, wampiry: osinowy kolek, odcięcie głowy, można też delikwenta wystawić na działanie światła słonecznego, ew. spalić, jednak to ostatnie podobno nie do końca jest skuteczne :))).
Filmy eksploatują dokładnie tę kwestię do bólu, choć te nowsze produkcje to zabawa ich twórców konwencją, najlepsze, czyli 'wiarygodniejsze' pod tym względem są klasyki gatunku.
W ogóle, zastanawiające to pytanie.
Aż chce się dopisać - ostrożnie z przenoszeniem wzorców do świata realnego.
Cytat:Harman:
Nie trzeba zabijać,
I pod tym się podpisuję.

Pozdrawiam
Jola
Odpowiedz