Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kryształowa kula
23-08-2009, 12:57:22
Post: #1
Kryształowa kula
Czytanie z kryształowej kuli


Do dziś kryształowa kula pozostała najczęściej używanym narzędziem, jakim posługują się jasnowidze. Jest to najstarsza i najbardziej naturalna sztuka przepowiadania przyszłości.


Czy jest możliwe odczytywanie przyszłości z kryształowej kuli? Tak - to odpowiedź wielu jasnowidzów, którzy stosują to narzędzie do rozszyfrowywania przyszłości i tajemnic ludzi, którzy zwracają się do nich po rade.


SKĄD SIĘ WZIĘŁO
CZYTANIE ZE SZKLANEJ KULI?


Czy można sobie wyobrazić zaskoczenie, a nawet przerażenie odczuwane przez osobę, która poślizgnąwszy się na lodowej tafli, czy schyliwszy się nad powierzchnią wody, po raz pierwszy zobaczyła odbicie swojej twarzy, nie uświadamiając sobie od razu, że to jej własna twarz? Nie przypadkiem w wielu kulturach i cywilizacjach istniały duchy wód, jezior, źródeł i lodów. Człowiek, zbliżając się do wody, widział odbicie eterycznej, nieuchwytnej istoty, która wyglądała tak jak on, co w końcu zaakceptował jako symbol podwójnie magiczny. Interpretował również znaki, które pojawiały się na skutek ruchu wody jako fale, wiry i bąbelki.
Podstawowa zasada wróżenia z kuli polega.na odkryciu naturalnego lustra, świadomości istnienia bliźniaczej istoty i duszy, którą możemy odnaleźć w greckim micie o Psyche.
Katoptromancję, czyli prorokowanie z lustra, powszechnie stosowali greccy wróżbici, którzy zanurzali lustro w fontannie czy świętym źródle, a następnie odczytywali przepowiednie. W starożytnych Chinach lustra z polerowanego brązu, dekorowane kosmologicznymi i astrologicznymi symbolami, używane były do odnajdywania odbicia demonów podczas ich przywoływania.Przedmiot, który dziś nazywamy kryształową kulą. jest znacznie bliższy współczesnym czasom - pochodzi z połowy XIII wieku, ze średniowiecznej Francji.
Prawdopodobnie kulę tę przywieziono z Orientu, gdzie handlowano ozdobami, wykonywanymi z naturalnych kryształów przez szlifierzy. Słynnym szlifierzem kryształów, był Pierre Clo-uet, który ozdobił tron dla króla Francji Jana II Dobrego. To jego właśnie uważa się za twórcę kryształowej kuli, choć kryształy naturalne oraz kwarc od wieków używane byty do wyrobu cennych ozdób i przedmiotów kultu.


PRZEPOWIADANIE PRZYSZŁOŚCI Z KRYSZTAŁOWEJ KULI

Dlaczego ludzie szlifowali kryształy w kształt kuli? To proste, ponieważ kula symbolicznie związana jest z okręgiem przedstawia absolutną doskonałość, a świat odbija się w niej w pełni. A co do kryształu - został on podarowany przez bogów człowiekowi, w celu nawiązania z nimi kontaktu; swego rodzaju narzędzie komunikacji pomiędzy widzialnym i niewidzialnym. Na początku te dwa symbole połączone w jedno miały magiczny i uświęcony charakter, a użyciu kryształowej kuli towarzyszył skomplikowany rytuał. Można było korzystać z jej rady rzadko, tylko przy wyjątkowych okazjach, przestrzegając ważnych zasad podanych niżej:

• Kula musiała być zrobiona z naturalnego kryształu lub berylu, znanego też pod nazwą kamienia księżycowego, doskonałej czystości, bez pęcherzyków powietrza.

• Kula, kiedy nie była w użyciu, musiała być przechowywana z dala od światła słonecznego, które mogło zniszczyć jej magiczną moc i zmącić czystość kryształu. Jednocześnie doradzano, aby wystawiać ją na światło księżyca tak, by się w niej odbijało.

• Kula mogła być eksponowana w miejscu otoczonym tajemnicą, po stronie północnej, w stałej, umiarkowanej temperaturze. Miejsce to było znane tylko wróżbicie.

• Wróżbita mógł spoglądać w kulę jedynie nocą, w czasie gdy księżyca przybywało lub podczas pełni, w obecności tylko samego zainteresowanego, w największej tajemnicy i nawet bez dotykania kuli. Widział on zamglenia o różnorakich kształtach, symbole, które interpretował zgodnie ze specjalnym kodem, również w zależności od tego, czy pojawiały się z przodu, z tyłu, na prawej lub na lewej stronie kuli.
Woda, naturalne lustro - zjawisko to leży u podstaw wróżenia z kryształowej kuli.

Kod do czytania z kryształowej kuli


ZAMGLENIA I CHMURY
Ciemne chmury: trudności, kłopoty, niepokoje.
Jasne chmury: trudności znikną, problemy zostaną rozwiązane albo pytający będzie w stanie je wkrótce rozwikłać. Błękitne chmury: szczęście, dobrobyt, radość, korzystny okres. Zielone chmury: korzyść, zysk, koniunktura.
Fioletowe chmury: spokój, harmonijne życie.
Czerwone chmury: pasja, namiętność, walka, konflikt, duża aktywność.
Żółte chmury: niezbędne wyjaśnienie, prawda, która nagle wybuchnie.
Pomarańczowe chmury: zwlekanie, niezdecydowanie, brak zaufania źródłem problemów i trudności. Chmury przesuwające się z prawa na lewo: zmniejszona intensywność informacji ujawnianej poprzez kolor chmur. Chmury przesuwające się z lewa na prawo: zwiększona intensywność informacji ujawnianej poprzez kolor chmur.

SYMBOLE
Kotwica: stabilna, zrównoważona sytuacja.
Waga: interwencja organów sprawiedliwości, prawna uchwała, bezstronna lub arbitrażowa decyzja. Serce: intensywne życie uczuciowe, głęboka miłość.

Puchar: związek, partnerstwo, kontrakt, propozycja. Korona: pozytywny rezultat, sukces, prestiż, przyjęcie odpowiedzialności.

Miecz: zwarcie, konflikt, walka, wrogość.

Gwiazda: szczęśliwy traf lub krótki okres dobrej passy, ingerencja opatrzności.

Owoc: narodziny, twórczość, plon. Maska: zdrada.

Oko: uświadomienie sobie czegoś, postrzeganie, przewidywanie, jasność umysłu, objawienie.
Ptak: wiadomość, podróż. Wąż: rozwiązłe życie, problemy zdrowotne.

POJAWIANIE SIĘ ZDARZEŃ I TWARZY W KRYSZTAŁOWEJ KULI


Z przodu: ludzie (lub okoliczności) odgrywający rolę w życiu pytającego w teraźniejszości lub którzy pojawią się w najbliższym czasie.

Z tyłu: ludzie (lub okoliczności) obecni w życiu pytającego przez długi czas lub odgrywający ważną rolę w przeszłości.

Po stronie lewej: ludzie lub zdarzenia, którym pytający nie powinien ufać.

Po stronie prawej: korzystne zdarzenia i ludzie gotowi służyć pomocą.

Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi10-01-2010, 21:53:19
Post: #2
RE: Kryształowa kula
a wie może ktoś skąd wsiąść taka kule ??:s

Czarny Anioł...
pełen smutku a zarazem radości
pełen miłości a zarazem nienawiści
który raz się śmieje a zarazem płacze...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
11-01-2010, 17:39:33
Post: #3
RE: Kryształowa kula
Ja znalazłem coś takiego http://sklep.studioastro.pl/kula-do-wroz...-3822.html

Poszukaj w internetowych sklepach ezoterycznych, jest tego dużo więcej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
11-01-2010, 17:41:50
Post: #4
RE: Kryształowa kula
Tak jak myślałam. Nigdy nie szukałam, ale domyślałam się że nie jest tania ;)

Tak to czasami w zyciu bywa, koń się topi, ogon pływa. Innymi słowy ziemia obiecana, zakazana dla lapsów, których prawda kłuje w tyłek niczym kaktus. ;)
Nie stawiam kart na PW.
Tarot Numerologiczny
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
11-01-2010, 18:12:00
Post: #5
RE: Kryształowa kula
myślałam ze droższa będzie ;p dobra dzięki

Czarny Anioł...
pełen smutku a zarazem radości
pełen miłości a zarazem nienawiści
który raz się śmieje a zarazem płacze...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
06-03-2010, 21:49:48
Post: #6
RE: Kryształowa kula
Witam.
Czy może wie ktoś jak ćwiczyć z kryształową kulą.
Dziś kupiłem kulę i chciałbym nauczyć się czytać z niej.
Dajcie jakieś wskazówki albo linka do jakichś informacji na ten temat.
Pozdrawiam wszystkich.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
06-03-2010, 21:56:16
Post: #7
RE: Kryształowa kula
Może kupno książki coś pomoże, znalazłem taką ofertę http://www.bazarek.pl/produkt/0/664039/k...kula-.html i nie jest nawet taka droga
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
26-06-2010, 11:23:49
Post: #8
Zajrzyj w głąb kryształowej kuli
Zajrzyj w głąb kryształowej kuli
Wróżenie z kuli uznawane jest za jedną z najskuteczniejszych metod jasnowidzenia. Wpatrywanie się w kryształową kulę to jeden z bardziej tajemniczych sposobów przepowiadania przyszłości. Wciąż nie wyjaśniono, dlaczego w krysztale pojawiają się obrazy. Doznawane przez początkujących w sztuce wróżenia odczucia, takie jak prądy ciepła i zimna, potężny blask, zrażają do dalszej nauki. Jednak wróżenie z kuli uznawane jest za bardzo skuteczną metodę wyjaśniania wielu zjawisk.

Według przekonania jasnowidzów, którzy używają kwarcu i berylu jest tak wielka, że niemal każdy człowiek może opanować umiejętność wróżenia z kryształu. Na początku nauki wystarczy kula z litego szkła. Nie powinna ona mieć żadnych skaz i bąbelków powietrza. Wtedy blask będzie rozchodził się równomiernie i obraz stanie się czytelny. Kulę można kupić w sklepach z porcelaną i kryształami. Należy ją dokładnie owinąć czarną aksamitną chustą, potem włożyć do szuflady na kilka dni. Odtąd trzeba chronić kulę przed promieniami światła ponieważ może ono zaburzyć wrażliwość szkła. Dlatego też okna tego pokoju, w którym znajdować będzie się kula, powinny mieć grube zasłony lub żaluzje, dzięki czemu uzyskamy półmrok. Zaleca się też, by w pokoju nie było żadnych błyszczących przedmiotów. Po wyjęciu szklanej kuli z szuflady kładziemy ją na ciemnej poduszce leżącej na środku blatu stołu okrytego czarnym, długim, matowym obrusem. Zanim spojrzymy w kulę, usiądźmy wygodnie na krześle i zamknijmy na kilka minut oczy. Otwierajmy je powoli i spoglądajmy prosto w kulę. Nie należy wpatrywać się z napięciem tak jakbyśmy chcieli natychmiast wywołać wizję, Pierwsza próba nie powinna trwać dłużej niż kilkanaście mi- nut. Drugą próbę można podjąć dopiero następnego dnia, koniecznie o tej samej porze. Czas opatrywania się w kulę można wydłużać za każdym razem o kilka minut.
Nie należy oczekiwać, że już pierwsza próba zakończy się sukcesem. W końcu nadejdzie moment, kiedy w jasnym blasku kuli zobaczymy coś, co będzie wyglądało jak dym. Zasłoni on całą kulę. Gdy dym zniknie, powinno rozbłysnąć błękitne światło. Po chwili -jak zapewniają jasnowidzący - w kuli ukaże się pierwszy obraz. Po kilku samorzutnie pojawiających się wizjach należy zadać kuli pytanie. Na niebieskim tle powinniśmy ujrzeć odpowiedź. Obrazy oglądane w kuli szklanej dzieli się na dwa rodzaje. Pierwszy to dokładny obraz ludzi i wydarzeń. W wizji tego typu możemy zobaczyć swoich bliskich w sytuacjach, które dopiero nastąpią. Te obrazy będą odpowiedzią na zadane kuli pytanie. Drugi rodzaj stanowią wizje symboliczne: kolory, tajemnicze znaki lub błyski światła. W ich tłumaczeniu należy kierować się przede wszystkim intuicją, a nie poradnikami -w tej metodzie wróżenia zaufaj sobie...

Alicja Dunaj

Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz