Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Runy - Historia i wyrocznie
25-07-2009, 23:09:07
Post: #1
Runy - Historia i wyrocznie
Historia i wyrocznie


Zasięganie rad run


Sięgając po rady run, szukamy odpowiedzi napytania o przeznaczenie i rzeczy nieuniknione, o przyszłość i los.


Podobnie jak Tarot, który jest obecnie najczęściej stosowaną sztuką przewidywania przyszłości, a także I-Ching i geomancja, również runy powinny być traktowane na równi z wymienionymi wyżej metodami.
Nie chcę, byś poddawał się quasi-religijnym rytuałom, by skonsultować się z runami, ale warto zapewnić sobie w miarę komfortowe, przyjemne warunki podczas wróżby. Naszą intencją jest danie ci szansy gruntownego przemyślenia trapiących cię problemów, a także usprawnienie twojej interpretacji rzutu czy rzutów runami, tak by była jasna i precyzyjna, jak to tylko możliwe.

PYTANIA, KTÓRE MUSISZ ZADAĆ SOBIE


Długoletnie doświadczenie w praktykowaniu sztuk wróżebnych, upoważnia mnie do stwierdzenia, że wiele osób chce wiedzieć, ale niewiele jest przygotowanych na wiedzę. Dlatego pytania, które musisz sobie postawić, zanim skonsultujesz się z runami czy jakąkolwiek inną sztuką przewidywania przyszłości, brzmią: „Czy jestem gotowy usłyszeć prawdę? Czy jestem gotowy zakwestionować siebie? Czy jestem w stanie wyciągnąć jakieś pożyteczne, pozytywne wnioski z odpowiedzi, których udzieli mi wyrocznia?" W przeszłości, kiedy zadawano pytania wyroczni, trzeba było pokazać coś na podobieństwo listu uwierzytelniającego. Współcześnie z łatwością możemy zasię- i gnać rad jasnowidzących, a używamy tego terminu w stosunku do wszystkich praktyk i form wróżebnych, ale sam w sobie nie oznacza on już tego co kiedyś. W związku z tym, zamiast zadawać sobie pytanie o uczciwość i umiejętności dzisiejszych jasnowidzów, zachęcam do refleksji nad motywami, które was skłoniły do zasięgnięcia porady wyroczni. Czy nie chodzi o to, by się uspokoić, pocieszyć czy nawet umocnić w przekonaniu, że postępujemy właściwie? Na spotkanie z jasnowidzem można pójść pod wpływem impulsu, nie zastanawiając się, czego oczekujemy, albo co uczynimy po uzyskaniu informacji od wyroczni. W przeszłości, jak już wspomnieliśmy, mimo przystępności sztuki przewidywania, obowiązywały określone zasady i inicjacje, których można było dostąpić tylko w wyjątkowych sytuacjach.

LOS, PRZYSZŁOŚĆ I PRZEZNACZENIE

Korzystamy z przepowiedni po to, by odkryć swoje przeznaczenie. Pojęcie to nie powinno mieć i nie miało nigdy sensu fatalizmu. Dotyczy ono siły znajdującej się w każdym z nas, która sprawia, że działamy w pewien sposób, pociągają nas te, a nie inne rzeczy i wszystko przeżywamy w swoisty i sposób.
Tak więc poznanie swojego przeznaczenia, to danie sobie środków do zrozumienia siebie, tak byśmy mogli stać się panami swego losu, a nie ofiarami. „Ten, kto nie rozumie swego przeznaczenia, nigdy nie będzie człowiekiem", powiedział Konfucjusz {Conversations with his Followers, Flammarion, 1994).
Dlatego, kiedy przygotowujemy się do zasięgnięcia rad wyroczni run czy korzystania z innej sztuki przewidywania przyszłości, nie wolno nam zapominać, że pytając wyrocznię, pytamy i stawiamy wyzwanie sobie. Jeśli głównym przedmiotem zainteresowania jest nasza przyszłość, wtedy musimy przyznać, że jesteśmy ofiarą swego przeznaczenia. Myślimy bowiem o swej przyszłości, jak o wydarzeniach, które z pewnością będą miały miejsce, i na które nic nie możemy poradzić. To jest przeznaczenie w potocznym dzisiaj jego rozumieniu. Mówimy „tak się musi stać", kiedy wydarzenia wydają się nieuniknione. Ale co uczyniliśmy albo czego nie uczyniliśmy, żeby tak się nie stało? Za co jesteśmy odpowiedzialni? Poza tym, jeśli jest za późno, by zapobiec fatalnym skutkom, to co możemy zrobić w przyszłości, aby uniknąć podobnych okoliczności? Kiedy zadajemy sobie takie pytania, wtedy to nie jest nasza nieunikniona przyszłość, ale nasze przeznaczenie.
Ta drobna różnica jest bardzo ważna, gdyż pozwala zasięgać rad run czy innej sztuki przewidywania przyszłości nie w bierny i fatalistyczny sposób, ale aktywnie, inteligentnie i po uprzednim przemyśleniu.

MĄDROŚĆ RUN

Jeśli kiedyś istniało tyle przeszkód do pokonania, by móc skonsultować się z wyrocznią, jeśli potrzebnych było tyle różnych rytuałów, jeśli było tyle zakazów, czasami nawet o boskim charakterze (po ang. przepowiednia - dwination, boski - divine), to łatwo było skłonić człowieka szukającego rady wyroczni do pewnej dyscypliny i niepobłażania sobie.
Nie pytano o rzeczy trywialne, ale o sprawy o wielkim znaczeniu, ważne dla bezpieczeństwa i przetrwania społeczności, zbawienia człowieka albo jego duchowego rozwoju.

Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi19-01-2010, 22:37:05
Post: #2
RE: Runy - Historia i wyrocznie
Jeśli moge malutką uwagę ;) Runy nie są wyrocznią :) one tylko doradzają :)

Facebook - Adrian Runy
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
10-05-2010, 14:46:22
Post: #3
RE: Runy - Historia i wyrocznie
O to właśnie to. Nie wyrocznia,. Doradztwo. Zwracają uwagę na istotne rzeczy w naszym zyciu, ale nie należy ich traktowac jak wrózbę czy wyrocznię.
Poza tym stosuje sie je w wielu innych ezoterycznych dziedzinach, że tak to wyrażę.
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [TALIA] Runy Magia i Moc - Robert Lichodziejewski Ernie 2 1.840 24-06-2018 13:05:41
Ostatni post: Mikesz
  Runy Gebo i Algiz Pseudoephedrini 4 1.737 09-06-2018 21:02:53
Ostatni post: Pseudoephedrini
  Runy - Pochodzenie i historia Obcy 4 10.607 06-06-2013 03:53:38
Ostatni post: Mała
  Runy a dzień urodzenia nalka 47 64.905 06-06-2013 00:40:09
Ostatni post: Haniel
Information Pustka pustej runy, czyli rzecz o Wyrd Szepcząca 15 19.374 03-06-2010 21:30:02
Ostatni post: Szepcząca
Information Czym są "runy"? Vojciech 3 34.379 21-05-2010 05:37:43
Ostatni post: Szepcząca
  Runy - dokładne znaczenie znaków Szepcząca 0 7.185 14-05-2010 06:42:32
Ostatni post: Szepcząca