Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chiromancja - mapa dłoni
19-07-2009, 21:16:47
Post: #1
Chiromancja - mapa dłoni
Mapa dłoni


A oto dwie uzupełniające się mapy, które zawierają niemal wszystkie linie i znaki, jakie można znaleźć na dłoni, a w każdym razie wszystkie o istotnym znaczeniu.


Nie ma dwóch identycznych dłoni. Mimo to można narysować mapę dłoni, która wprowadzi nas w arkana analizy i interpretacji osobowości. Naturalnie, mapa nie jest terytorium, dlatego właśnie podkreślamy fakt, że każda dłoń jest jedyna w swoim rodzaju. Na pewno nie na wszystkich badanych dłoniach będą przedstawione tu znaki, jak również istnieją znaki, których tutaj nie ma.

OBSERWACJA PORÓWNAWCZA DŁONI I MAP

Początkowo zachęcam do samej obserwacji, bez prób interpretowania linii i znaków na obu waszych dłoniach, porównując je z obiema załączonymi mapami. Oswoicie się tym sposobem z liniami i znakami, z których każdy ma specyficzne znaczenie i ukierunkowuje interpretację. Na razie jednak wystarczy porównanie linii i typowych znaków, czyli takich, które występują często na dłoniach osób, ze znakami i liniami na waszych dłoniach. Zwracamy uwagę na fakt, że niektóre z nich mogą być nieobecne lub słabiej zaznaczone. Nie jest to żadna anomalia. Przeciwnie, warto to uznać za wskazówkę przydatną w dalszej analizie.

Mapa linii i wzgórz na dłoni

1. Palec Jowisza.
2 .Pierścień Salomona.
3 .Człon woli.
4. Wzgórze Jowisza.
5. Pas Wenus.
6. Człon rozumu.
7. Aktywne wzgórze Marsa.
8. Linia życia.
9. Linia Marsa.
10. Wzgórze Wenus.
11. Droga Mleczna.
12. Rascety (bransolety).
13. Palec Saturna.
14. Palec Słońca.
15. Palec Merkurego.
16. Pierścień Saturna.
17. Wzgórze Saturna.
18. Wzgórze Słońca.
   

KSEROKOPIE WNĘTRZA DŁONI

Przystępując do porównywania własnych dłoni z mapami, radzimy najpierw zrobić odbitki kserograficzne dłoni. Wystarczy je położyć, dociskając dość mocno, na szybie fotokopiarki i wykonać odbitkę.

DŁOŃ LEWA, DŁOŃ PRAWA

Na naszych mapach widzimy dłoń lewą i prawą, jednak linie, wzgórza i znaki odnoszą się do obu dłoni. Dlatego należy porównać najpierw swoją dłoń lewą, potem prawą - z każdą z dwu map. Dopiero gdy przejdziemy do analizy i interpretacji, pojawią się różnice w odniesieniu do obu dłoni, różnice, które w efekcie okażą się dopełniające. Następnie odbitki należy porównać z mapami, a jeśli jakieś miejsca są niewyraźne, zawsze można je sprawdzić na dłoni. Nie ma jednak potrzeby szukania pod lupą znaku, który nie występuje lub jest bardzo słabo zaznaczony na dłoni. Zwracać uwagę należy wyłącznie na linie i znaki wyraźne i czytelne. Reszta posiada drugorzędne znaczenie i uwzględnianie ich tylko zaciemni dalszą analizę i całokształt interpretacji.

Mapa znaków szczególnych dłoni

1. Trójząb, czyli znak Neptuna.
2. Łańcuszek, czyli znak uporu.
3. Krzyż, czyli znak poświęcenia.
4. Gwiazda, czyli znak Wenus.
5. Kropka lub plamka, czyli znak samotności.
6. Wysepka, czyli znak trudności.
7. Podwójna linia, czyli znak siły.
8. Widełki, czyli znak Plutona.
9. Kotko lub pętla, czyli znak rozwoju.
10. Kwadrat, czyli znak Jowisza.
11. Kreska poprzeczna, czyli znak przeszkody.
12. Kratka, czyli znak Saturna.
13. Błyskawica, czyli znak Urana.
14. Trójkąt, czyli znak powodzenia.
   

Rada praktyczna

W chiromancji, podobnie jak we wszelkich sztukach dywinacyjnych, niezbędne jest zapamiętanie pewnych informacji, które później umożliwiają indywidualną interpretację. Dlatego zachęcamy do przerysowania obu załączonych dłoni. Rysunek pierwszy, przedstawiający dłoń lewą, przerysowujemy jako dłoń prawą, zaś rysunek drugi, z dłonią prawą, przerysowujemy jako lewą. Namawiamy również do naniesienia map na kserokopie własnych dłoni. Nie tylko uzyskacie kilka przydatnych map, ale oswoicie się z nomenklaturą i podstawowymi zasadami chiromancji.

Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi03-12-2012, 15:20:23
Post: #2
RE: Chiromancja - mapa dłoni
Witam
Ja ma m pytanie pisze w tym watku poniewaz dotyczy to chiromacji.Ciekawa jestem co oznaczaja bardzo podobne linie na prawej dłoni u partnerow? Z góry dziekuje za odp:)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Chiromancja - lewa i prawa dłoń Obcy 0 12.850 19-07-2009 20:47:05
Ostatni post: Obcy
  Chiromancja - Niebo na dłoni Obcy 0 4.592 19-07-2009 20:35:07
Ostatni post: Obcy