Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chiromancja - lewa i prawa dłoń
19-07-2009, 20:47:05
Post: #1
Chiromancja - lewa i prawa dłoń
Lewa dłoń przeznaczenia i prawa dłoń wolnej woli


Przeznaczenie i wolna wola, oblicze ukryte i oblicze jawne, mocne i słabe punkty człowieka,
wszystko to można „ odczytać" z linii na dłoni.


Większość podręczników chiromancji i chirologii zachęca do przyjrzenia się liniom dłoni. Której? Prawej, czy lewej? Którą dłoń należy studiować, zważywszy dodatkowo, że między liniami obu dłoni zwykle istnieje bardzo duże podobieństwo?

MAPA PRZEZNACZENIA I WOLNEJ WOLI

Pytanie to nie jest bezpodstawne. O ile bowiem mapa dłoni jest identyczna dla obu dłoni (porównaj: Sztuka przewidywania przyszłości. Chiromancja, karta 276), interpretacje linii dłoni lewej i prawej różnią się od siebie.
Z dłoni lewej odczytujemy wszystko, co wiąże się z przeznaczeniem, czyli wydarzenia i okoliczności, nad którymi nie zawsze panujemy, które pojawiają się w naszym życiu często nieoczekiwanie, zmuszając nas do wyborów i decyzji, działania i reagowania. Owe działania i reakcje zaś są czytelne na drugiej dłoni, która jest dłonią naszej wolnej woli. Dlatego jeśli chcemy przeprowadzić poważną analizę linii dłoni, musimy cierpliwie zbadać najpierw dłoń lewą, potem prawą, dokonać interpretacji porównawczej, pamiętając, że lewa dłoń jest czymś w rodzaju mapy przeznaczenia, zaś dłoń prawa mapą naszej wolnej woli. Tylko w ten sposób możemy dokonać syntezy informacji, a następnie ich najbardziej obiektywnej interpretacji, uwzględniając zarówno sytuacje i okoliczności, z jakimi się spotkała i spotyka dana osoba w swoim życiu, jak również wydarzenia, które są jeszcze przed nią, a także jej decyzje i wybory Bez owej panoramicznej wizji nasz wgląd w osobowość - w to, kim ktoś jest, o co mu w życiu chodzi, co zrobi ze swoim życiem i co życie zrobiło z niego - będzie wyrywkowy i niepełny.

JAWNE I UKRYTE OBLICZA OSOBOWOŚCI

Informacje o osobowości, charakterze, predyspozycjach, mentalności, ewentualnych uzdolnieniach, słabościach i cnotach, a także ambicjach, szansach rozwojowych osoby, której dłonie - nie dłoń - badamy, zapisane są przede wszystkim na dłoni lewej. Natomiast jej zachowania, postawy, działania, to, co robi i czym żyje, w konsekwencji - prawo przyczyny i skutku, za sprawą którego każde działanie pociąga za sobą skutek, wywołujący kolejne działanie i tak w nieskończoność - wszystko to wyczytać można z dłoni prawej. Upraszczając, należałoby powiedzieć, że nasze ukryte oblicze jest „zapisane" na dłoni lewej, natomiast oblicze jawne, jakie pokazujemy światu, „wpisane" jest w dłoń prawą. Jednak oblicza te w żadnym z nas nie są rozłączne, czy przeciwstawne. Stanowią całość, która nawet wtedy, gdy człowiek targany jest głębokimi wewnętrznymi sprzecznościami, nieodłącznie związanymi z osobowością - niekiedy wręcz stanowią one znak rozpoznawczy danej osoby - jest nierozerwalna.
Nasz charakter nigdy nie jest całkiem czarny ani całkiem biały, Wiemy dobrze, że w każdym z nas kryje się wiek sprzeczności, że mamy wady, których mniej lub bardziej jesteśmy świadomi Mimo to od analiz osobowości oczekujemy obiektywnego spojrzenia, jasnego i syntetycznego, które pozwoli nam wyciągnąć z tej wiedzy różnorakie korzyści, lepiej siebie zrozumieć ulepszyć siebie i własne życie.
Można to wyrazić w ten sposób, że linie dłoni lewej ukazują skrywane oblicze danej osoby, zaś linie dłoni prawej - jej twarz jawną. Bez takiego podejścia, życzliwego i pozytywnego (choć bezkompromisowego), wszelkie sztuki dywinacyjne, nie wykluczając astrologii, nie mają sensu. Reguła ta, rzecz jasna, dotyczy również chiromancji.

CHIROMANCJA I ASTROLOGIA

Znajomość zodiaku i planet jest bardzo ważna dla tych, którzy chcą zgłębić sztukę chiromancji. Dlatego osoby, które zaczynają interesować się tą dziedziną bez dostatecznych podstaw astrologicznych, mają o wiele więcej trudności z jej opanowaniem. Tak więc, jak już wspominaliśmy wielokrotnie, między znakami na Niebie a znakami na naszych dłoniach, istnieje ewidentne podobieństwo. Dopiero uwzględnienie owych analogii i licznych cech charakterystycznych poszczególnych planet i znaków zodiaku, o których informuje nas astrologia, pozwala nam na głęboką, nie powierzchowną, co często ma miejsce, analizę linii dłoni. Podobieństwa te są tak wyraźne, że dogłębna analiza linii dłoni pozwala niemal zrekonstruować horoskop urodzeniowy danej osoby.

Prawo i leworęczni

Więcej jest osób prawo niż leworęcznych. Jednak na przestrzeni stuleci nie stwierdzono żadnych różnic, mających wpływ na interpretację linii dłoni między jednymi, a drugimi, poza jedną przeznaczenie leworęcznych wypisane jest na ich prawej, zaś wolna wola lewej dłoni.

Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedziOdpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Chiromancja - mapa dłoni Obcy 1 18.867 03-12-2012 15:20:23
Ostatni post: monika300379
  Chiromancja - Niebo na dłoni Obcy 0 4.592 19-07-2009 20:35:07
Ostatni post: Obcy