Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chiromancja - Niebo na dłoni
19-07-2009, 20:35:07
Post: #1
Chiromancja - Niebo na dłoni
Niebo na dłoni


Z dłoni, jak z otwartej księgi, może wróżyć osoba, która uwierzy, że linie na niej do złudzenia
przypominają znaki na niebie.


Nasi praprzodkowie, których często przywołujemy na stronach naszego czasopisma, wcześniej umieli czytać nim nauczyli się pisać. Stwierdzenie to może wydawać się szokujące lub absurdalne, zważywszy na to, że żadne dziecko nie zacznie czytać bez uprzedniej znajomości liter, podobnie jak człowiek od urodzenia głuchy nie jest w stanie nauczyć się poprawnie mówić. A jednak.

CIEKAWOŚĆ + KREATYWNOŚĆ = PRZEBUDZENIE INTELIGENCJI

Obserwując dzieci nie mogliśmy się nadziwić, że w niewiarygodnie krótkim czasie zaledwie paru tygodni, czy miesięcy wczesnego dzieciństwa, będącego jak każda zresztą nauka
ścieżką inicjacyjną
- potrafią nauczyć się tego. co ludzkości zajęło około 500 tysięcy lat: pisać i czytać. Chcielibyśmy przy tym zaznaczyć, że większość metod, które uczą najpierw pisać, potem czytać - a nie na odwrót
- jest skuteczna wtedy, gdy odwołuje się do ciekawości i kreatywności dziecka, dwóch cech absolutnie nieodzownych do rozbudzenia inteligencji. Metody, które ograniczają się do ."czytania i pisania", zadowalając się zachęcaniem do imitacji, kopiowania, kosztem rozwoju wyobraźni i przedsiębiorczości, nie przynoszą efektu. Aby „dostrzec", rozróżniać w naturze i na niebie formy, zjawiska, wizje, znaki, nasi przodkowie musieli zaprząc ciekawość, rozbudzić umysł, wyobraźnię, uwagę, ducha obserwacji. A po to, by zauważyć wspólne punkty, podobieństwa, następnie analogie między zjawiskami, które w ich oczach miały posmak nadprzyrodzonych, znakami na własnym ciele i znakami, które pojawiały im się w wizjach i snach, potrzebowali jeszcze więcej inteligencji, subtelności myślenia, kreatywności. Zależało im na tym, gdyż porwali się na naśladownictwo natury, jej form, które chcieli kopiować, rozpoznawać, wreszcie - posługiwać nimi na swym terytorium życiowym.
   

OD ZNAKÓW NA NIEBIE DO LINII NA DŁONI


Tak więc czytanie w wielkiej Księdze Natury jest umiejętnością, którą człowiek posiadł u zarania dziejów, a która jest pochodną myślenia analitycznego. Innymi słowy, przed stworzeniem pierwszego alfabetu, około 5 tysięcy lat temu, ludzkość potrafiła od dawna czytać. Człowiek „rozumiał" znaki. A znaki, jak pamiętamy, obserwował na długo przed powstaniem astrologii i zodiaku, które były dziedzinami nakierowanymi na subiektywną interpretację rzeczywistości. Zanim jednak powstały, człowiek obserwował firmament, wypatrując znaków przypominających do złudzenia te, jakie widywał utworzone z linii swoich dłoni. Jeśli bowiem narysujemy linie, łączące gwiazdy znajdujące się w jednej konstelacji, zauważymy podobieństwo między liniami na dłoniach, powstającymi w efekcie zamykania i otwierania dłoni, nacisków, ruchów, wreszcie - wskutek starzenia się skóry.
Dla naszych przodków analogie między znakami na Niebie a liniami dłoni wydawały się niezwykle znaczące. Stąd już tylko krok do uznania, że linie znajdujące się na dłoniach każdego człowieka, niektóre bardzo wyraźne już w chwili narodzin, były swoistym ekwiwalentem horoskopu urodzeniowego w późniejszej astrologii, mimo że brak na to jakichkolwiek świadectw historycznych. Lektura historii, pełnej zresztą sprzecznych świadectw, utrudniających stworzenie niepodważalnej wizji życia codziennego naszych przodków, uczy nas czytać między wierszami. Naturalnie, nie mamy tu na myśli cyganki, która zaczepia nas na ulicy, czy przyjmującej w swoim gabinecie wróżki, która ma odczytać przyszłość z naszej dłoni. Zwykle zresztą niewiele mają one nam do powiedzenia ponad to, co i tak już wiemy. Wystarczy jednak chwila zwątpienia, niepewności, czy rozczarowania, byśmy zechcieli jej wierzyć. Niestety, niemal w każdym przypadku kobiety te powtarzają jedynie gesty, których znaczenia nie znają, udając lub wierząc, że posiadają szczególny dar uprawiania dziedziny, o której nie mają pojęcia. Naturalnie nie pod tym kątem pragniemy was uczyć zasad starożytnej nauki czytania z bogato zapisanych dłoni. Na ile to możliwe, będziemy starali się dochować wierności tradycji, unikając psychologizowania, czy prezentowania odkryć współczesnych psychologów, którzy analizują korelacje między znakami na dłoni a psychiką jej właściciela, nazywając chiromancję chirologią, aby nobilitować ją do rangi współczesnych dziedzin naukowych. Osobiście wolę na dłoni wypatrywać Nieba, odzwierciedlającego kolejne stadia rozwoju człowieka, jego postępowania w dalszych fazach życia oraz jego działań, kto w miarę upływu łat zaznaczają s na jego dłoni.
   

Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedziOdpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Chiromancja - mapa dłoni Obcy 1 19.005 03-12-2012 15:20:23
Ostatni post: monika300379
  Chiromancja - lewa i prawa dłoń Obcy 0 13.044 19-07-2009 20:47:05
Ostatni post: Obcy