Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czym sa kule Orbs??
15-01-2012, 17:21:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2012 17:22:50 przez monia77.)
Post: #1
Czym sa kule Orbs??
Czym są kule Orbs ??

Kule Orbs to okrągłe plamy pojawiające się zarówno na zdjęciach wykonanych techniką cyfrową, jak i aparatami formatu 35 mm. Po raz pierwszy zauważono je na zdjęciach wykonywanych z użyciem flesza na początku dwudziestego wieku, kiedy to brano je za omyłkowe naświetlenie kliszy bądź wady aparatu. Okazało się jednak, że aparaty fotograficzne były coraz doskonalsze, a te kule wychodziły na zdjęciach cały czas.
Powiązanie ze zjawiskami niewyjaśnionymi

Jedne z pierwszych fotografii orbs zostały zrobione na cmentarzu na początku lat 90. XX wieku przez amerykańskich łowców duchów. Łowcy twierdzili, że to dusze zmarłych, które unosiły się nad grobami. Kolejne orbs zostały sfotografowane w nawiedzonych przez duchy miejscach, co sugerowałoby, że mogła to być forma energii związanej ze zjawiskami paranormalnymi. Przez wiele lat utrzymywano, że orbs były wynikiem aktywności paranormalnej. Niektórzy badacze próbowali jednak dowieść, że latające kule to zupełnie coś innego. Grupa angielskich eksperymentatorów udowodniła, że w zależności od typu aparatu fotograficznego uzyskuje się orbs innego koloru i o odmiennej strukturze. A na dodatek, podobne efekty powstają, kiedy w powietrzu pojawią się kurz lub wilgoć.

Hipoteza z fleszem

Ciekawe jest to, że kompletnie błędna okazała się hipoteza, że można je zauważyć tylko i wyłącznie w świetle flesza. Teraz wiemy, że orbs faktycznie częściej wychodzą na zdjęciach z użyciem flesza, ale nie jest to regułą. Ta sprawa jest tym bardziej ważna, że wydaje się, że orbs są wtedy widoczne, kiedy chcą. Analiza filmów nie pozostawia wątpliwości, że ich ruch jest wynikiem inteligentnego prowadzenia, nie jest przypadkowy.
Rodzaje orbs

Kule orbs towarzyszą człowiekowi od momentu urodzenia aż do śmierci. Są obecne w ważnych momentach życia, jak chrzest czy ślub, ale także w zupełnie błahych, jak zabawa z psem na działce. Okazało się szybko, że nazywanie wszystkich tajemniczych kul mianem "orbs" jest zbyt dużym uproszczeniem. Niektóre są półprzezroczyste i ledwo widoczne, inne gęste i sprawiają wrażenie, jakby były zrobione z jakiejś plastycznej materii. Kule orbs posiadają coś w rodzaju powierzchni, a nawet niektóre z nich mają na sobie ciemną plamkę. Poruszają się w powietrzu, potrafią przelatywać przez ściany i chyba każdy rodzaj materii. Ciekawe jest to, że te dziwaczne kule znakomicie widzą zwierzęta, a zwłaszcza koty.


źródła: Tekst : http://www.paranauka.pl
            dołączyłam kilka zdjęc!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi15-01-2012, 17:27:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2012 17:28:10 przez monia77.)
Post: #2
RE: Czym sa kule Orbs??
Przykro mi, ale mam problem, nie mogę dołączyc więcej zdjęc :(( Proszę podzielcie się swoją wiedzą na ten temat! Dzięki śliczne :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
15-01-2012, 18:16:01
Post: #3
RE: Czym sa kule Orbs??
Jak dla mnie to to jest po prostu brudny obiektyw w aparacie :D
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
16-01-2012, 01:20:15
Post: #4
RE: Czym sa kule Orbs??
efekt światła padającego na soczewkę - w domu mam całe mnóstwo takich fotografii

pomogę i interpretacji tarota, interpretacji snu, ale pamiętaj --> pomogę
Warunek konieczny to minimum 20 postów na forum
Jeśli potrzebujesz skryptu runicznego - również pomogę
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz