Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strach przed ludźmi i niechęć
06-01-2012, 00:05:02
Strach przed ludźmi i niechęć
Od samego początku czułam się odrzucona niekochana.Chociaż wydawać by się mogło że mam rodziców pracują starają się to doceniam.Ale nie mam pełni miłości ludzie często się ze mnie śmieją,dogryzają,obgadują.Wywierają na mnie wpływ i presje.Moja dusza jest całkowicie rozbita nikt nie chce wyciągnąć do mnie dłoni i powiedzieć : Chodź ja Tobie pomogę rozumiem Cię słyszę tylko słowa "Ty tylko narzekasz" "Przestań" Czuję się osamotniona szukałam przyjaciół sama wyciągałam ręce i nikt nie chciał mnie za nie przysłowiowo złapać.Leczę się lecz to nic nie daje.Nie wiem co robić.Co może być tego przyczyną? Może jest taka osoba która ma podobnie jak ja taki stan?

Kochaj tak jakby Cię nikt nie zranił
Zbyt duże obrazki w podpisie utrudniają czytanie forum, proszę wstawić mniejszy - Vojciech
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi

07-01-2012, 18:36:37
RE: Strach przed ludźmi i niechęć
Myślę, że jest to po prostu niska samoocena. Ciesz się, że ludzie mówią, bo to znaczy, że im się nudzi i ich życie jest strasznie nudne. A przynajmniej staraj się to ignorować. Bo kiedy zauważą, że to tak naprawdę wcale Cię nie obchodzi - zwyczajnie przestaną.

Mam to samo co Ty, dlatego wiem jak to nazwać. Zwyczajnie za bardzo przejmuję się tym, co mogą sobie ludzie o mnie pomyśleć, jednak wpadłam w towarzystwo, które o to nie dba. "Z kim się zadajesz, takim się stajesz". I to działa.
A skoro masz terapię, zapytaj swojego terapeutę co Ci doradza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
19-01-2012, 13:10:21
Moniko, jezeli masz ochote pogadac tak ''luźno '' napisz do mnie , moze da sie cos poradzic. :)

Każdy problem traktuj jak lekcję , a zauważysz , że raz prawidłowo przepracowany więcej się nie powtórzy!
05-09-2012, 20:21:35
wiesz rozumiem Cie moja sostra ma jeszcze gorzej, mozemy o tym pogadac na PW
05-09-2012, 21:32:12
Miałam podobnie częśc tego nadal we mnie jest . Jak cos to pisz smiało na PW :)
14-09-2012, 03:36:31
Monika Polecam ci nie myśleć o tych ludziach a przestaniesz ich spotykać to się nazywa kreowanie swojej przyszłości trzeba się postarać...
albo weź kamień i uderz ich z całej siły w głowę i te nie przyjazne istoty już nie wrócą :)
Ludzie są żałośni każdy ponad każdym uważają się za lepszych nie będę obrażał zwierząt bo są lepsze od nie których ludzi ale dla mnie tacy ludzie są niczym
ja miałem zawsze problem z nabywaniem znajomości np w szkole
jak to w szkole są ludzie tak zwani gwiazdorzy i kujony
ja frajerem nie jestem językiem ludzi w szkole zawsze byłem największy najsilniejszy odbiłem nawet najładniejszą dziewczynę starszemu chłopakowi ze szkoły a mimo to trzymałem z tymi kujonami bardziej ich lubiałem bo byli sobą byli naturalni a nie sztuczni i zaprogramowani by imponować innym jak reszta i broniłem ich wiele razy , nawet jak ich jeszcze nie poznałem jakiś tam troszkę większy chłopak od nich znęcał się nad którymś i tylko podszedłem kopnąłem go mocno w tyłek i dał sobie spokój i to cała filozofia postaw się albo broń słabszych i zawsze się znajdzie większy od większego a w tedy wyraz twarzy tego chłopaka był bezcenny oby dwóch :)
a broniłem szczególnie ich psychikę bo w niej zostają ślady na długie lata
na temat szkolnictwa się nie odzywam bo jest kompletnie beznadziejne niszczy ludzi i za pycha im głowy kłamstwem i jest kompletnie nie dostosowane nie wiem jakim cudem to funkcjonuję
12-02-2013, 22:22:18
tak byważe czasem pozostałość z dziecięcych fobii odbija się w póżniejszym wieku,rodzice nawet nie zdają sobie sprawy jak ich dzieci mogą odbierać sytuacje dla nich zupełnie normalne.Moja córka ma tez niskie poczucie wartości i rozpoznaną "neurastenie potrzeby miłości",a była "królewną" ukochaną przez całą rodzinę, urodziła się z wada serca i oddzielanie jej podczas pobytów w szpitalach/choć była bardzo malusieńka/ zaszczepione w podświadomości,"wyskoczyło" teraz /stydentka v roku/ Proponuję dobrego psychoterapeutę, pomoże jesli jest ok.Pozdrawiam z pozytywnym przesłaniem!!
12-02-2013, 22:22:18
tak byważe czasem pozostałość z dziecięcych fobii odbija się w póżniejszym wieku,rodzice nawet nie zdają sobie sprawy jak ich dzieci mogą odbierać sytuacje dla nich zupełnie normalne.Moja córka ma tez niskie poczucie wartości i rozpoznaną "neurastenie potrzeby miłości",a była "królewną" ukochaną przez całą rodzinę, urodziła się z wada serca i oddzielanie jej podczas pobytów w szpitalach/choć była bardzo malusieńka/ zaszczepione w podświadomości,"wyskoczyło" teraz /stydentka v roku/ Proponuję dobrego psychoterapeutę, pomoże jesli jest ok.Pozdrawiam z pozytywnym przesłaniem!!
12-02-2013, 22:34:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2013 22:36:30 przez risson.)
Osobowość neurotyczną charakteryzują również:
•poczucie bezwartościowości,
•wygórowane oczekiwania wobec innych,
•zaburzony obraz świata i siebie,
•chorobliwa potrzeba podobania się innym i spełniania ich oczekiwań,
•wrogość wobec świata zewnętrznego,
•paniczny strach przed odrzuceniem i krytyką,
•przeświadczenie, że jest się nielubianym i nieakceptowanym,
•postrzeganie innych jako wrogich i nieprzychylnych,
•nieustające poczucie zagrożenia i bezsilności,
•ogromna potrzeba miłości i poczucie, że jest się jej niegodnym,
•brak umiejętności uczenia się na własnych błędach.

Źródeł neurotyzmu upatruje się w dzieciństwie pozbawionym bezwarunkowej miłości i wsparcia, w którym nie zapewniono dziecku poczucia bezpieczeństwa, nie nauczono lub nie pozwolono okazywać uczuć i nie wpojono poczucia własnej wartości.
Ta dodałam gdyby ktoś chciała wiedzieć więcej zapraszam na PRiw
Osobowość neurotyczną charakteryzują również:
•poczucie bezwartościowości,
•wygórowane oczekiwania wobec innych,
•zaburzony obraz świata i siebie,
•chorobliwa potrzeba podobania się innym i spełniania ich oczekiwań,
•wrogość wobec świata zewnętrznego,
•paniczny strach przed odrzuceniem i krytyką,
•przeświadczenie, że jest się nielubianym i nieakceptowanym,
•postrzeganie innych jako wrogich i nieprzychylnych,
•nieustające poczucie zagrożenia i bezsilności,
•ogromna potrzeba miłości i poczucie, że jest się jej niegodnym,
•brak umiejętności uczenia się na własnych błędach.

Źródeł neurotyzmu upatruje się w dzieciństwie pozbawionym bezwarunkowej miłości i wsparcia, w którym nie zapewniono dziecku poczucia bezpieczeństwa, nie nauczono lub nie pozwolono okazywać uczuć i nie wpojono poczucia własnej wartości.
Ta dodałam gdyby ktoś chciała wiedzieć więcej zapraszam na PRiw
przepraszam ale ciągle mi się dublują posty,chyba coś żle ustawiłam...

Odpowiedz