Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I Ching - "żywa metoda dywinacji"
04-07-2011, 08:33:59
Post: #1
I Ching - "żywa metoda dywinacji"
Chciałbym w kilku słowach przybliżyć co to takiego ten tajemniczy I Ching.
Otóż jest to system dywinacyjny, który opiera się na 64 heksagramach. Jest to zapis linii ciągłych i przerywanych, składający się z sześciu pozycji (jedna nad drugą). W takim heksagramie zaszyfrowany jest przekaz, który ma nam dać odpowiedź na trapiące nas pytania.
Są dwie metody odczytu informacji z takich heksagramów i jedna polega na odszukaniu wylosowanego heksagramu w specjalnej księdze a druga na interpretacji za pomocą teorii bazującej na chińskim kalendarzu słonecznym.
Pierwsza metoda wiąże się z używaniem starożytnej księgi, napisanej trudnym językiem dla zrozumienia w naszych czasach. Wylosowany heksagram odszukujemy w owej księdze i czytamy przekaz.
Ja używam drugiej metody, do której nie potrzebuję żadnej księgi, jedynie potrzebna jest teoria bazująca na podstawach BaZi (Czterech Filarów Przeznaczenia). Dokładnie chodzi tu o umiejętność czytania chińskiego kalendarza słonecznego.
Ta metoda jest uniwersalna czyli może być używana w każdych czasach. W metodzie którą używam heksagramy pokazują obrazy opowiadające o konkretnych zdarzeniach, osobach, sytuacjach, przemijającym czasie i wpływie tego czasu na temat dywinacji. Czas stanowi tu podstawę w analizowaniu danego pytania.
Zatem ważne jest kiedy robimy daną dywinację ponieważ aktualny czas wyznacza trendy według których dalej rozpatruje się interpretację.
Zadane pytanie o kondycję finansową danej osoby w styczniu będzie miało inne znaczenie a rozpatrywanie jej w czerwcu jeszcze inne.
I Ching w tym wydaniu jest bardzo elastyczny ale czasami zarazem bardzo trudny do interpretacji. Jednak warto poświecić tej metodzie wiele czasu bo po odpowiednim treningu można osiągać spektakularne efekty.

Jak wygląda taka dywinacja ?

Wymyślamy pytanie i staramy się, aby było konkretne oraz zawarte w ramach czasowych. Potem najlepiej napisać je na kartce papieru i wtedy musimy się na nim silnie skupić. Ważne jest aby wyciszyć się wtedy maksymalnie i podejść do tego zupełnie obojętnie, bez żadnego nastawienia.
Teraz możemy losować heksagramy. Najprościej zrobić to za pomocą trzech jednakowych monet - obojętnie jakich. Rzucamy sześć razy i zapisujemy wyniki, układając heksagram od dolnej linii, posuwając się do góry.
Następnie pozostaje nam odszyfrowanie odpowiedzi zawartej w wylosowanym heksagramie.

O co można zapytać?

Dosłownie o wszystko. Można zapytać o powodzenie jakiegoś przedsięwzięcia, o szanse na zdobycie pracy, partnera, wygranej, wynik rywalizacji sportowców, opłacalność inwestycji, los jakiejś osoby a nawet można szukać zaginionych przedmiotów i na odległość sprawdzać Feng Shui ;-)

Jak widać, jest to potężne i pożyteczne narzędzie, którym warto się przyjrzeć z bliska.

pozdrawiam
wlade

dyplomowany konsultant Feng Shui i Ba Zi
Senior Practitioner FSRC Canada
[Obrazek: signature.gif] - Zobacz mnie na GoldenLine oraz Facebook
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedziOdpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tajemnicza śmierć Andrzeja Leppera a I Ching wlade 0 6.984 05-08-2011 23:35:32
Ostatni post: wlade
  Śmierć Michaela Jacksona a I Ching wlade 0 3.928 04-07-2011 08:37:21
Ostatni post: wlade
  I-Ching a nasze samopoczucie Obcy 0 4.433 05-05-2010 12:35:31
Ostatni post: Obcy
  Osiem trygramów I-Ching Obcy 0 5.459 05-09-2009 13:34:59
Ostatni post: Obcy