Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świetlista siła aniołów - prawda czy naciąganie?
12-12-2010, 07:52:28
Świetlista siła aniołów - prawda czy naciąganie?
Niedawno wpadły w mi w łapki teksty z ksiazki "Świetlista siła aniołów"

I tak napisano między innymi:
Cytat::Świetlista siła aniołów składa się z siedmiu promieni i tak te siły są uszeregowane w następującej kolejności:
PIERWSZY PROMIEŃ, SZAFIROWONIEBIESKI- Boża wola

tutaj przewodzi Archanioł Michał wraz z jego żeńskim odpowiednikiem Archaii Wiary.
Do tego promienia zalicza się również Elohimy - Herkules i Amazonia, oraz Ambriel, Carbiel, Florian, Malchjdael, Niscros, Ramodiel, Sailiel, Tabris. Do tego promienia należą również anioły walki, uwolnienia i wiary w zwycięstwo boskie.(...).

I tu uderzyła mnie od razu taka rzecz:

Do tego promienia zalicza się również Elohimy - Herkules i Amazonia, oraz Ambriel, Carbiel, Florian, Malchjdael, Niscros, Ramodiel, Sailiel, Tabris.

Elohim... Czy ze strony autorki swietlistych aniołów nie jest naduzyciem, by nie powiedzieć świętokradztwem zaliczenie w poczet Bogów greckiego herosa Herkulesa, Ambriela, który jest imieniem anioła i do tego też przypsiuje sie go do Tarotowej Królowej Pucharów według Crowleya, Malchjadela - anioła wolnosci, Ramodiela, anioła podrózy astralnych, czy wreszcie Tabris anioł stworzony przez... Yoshiyuki Sadamoto, rysownika mangi i anime, w tym wypadku dla filmu "Neon Genesis Evangelion" w którym to filmie anioły atakuja Tokio?
Jak na mój gust duza przesada i naduzycie.

Elohim znaczy dokładnie z języka hebrajskiego "Jestem, który Jestem" i jest to jedno z najpotezniejszych imion Boga. Skracane do samego "el" oznacza w imionach aniołów Bóg. Np Uri-el znaczy dokaładnie "Światło Boga, Ogień Bozy" Micha-el "Któż jak Bóg", Deadri-el - Od Boga nisącego smierć, Rafa-el - Bóg Uzdrawia, Gabri-el - Wojownik (Mąż) Boży, Razi-el - Sekret Boży, Tajemnica Boga... Itd, itp.
Moze jednak trzeba by trochę zweryfikować tresci ksiażek pań takich jak Jeanne Ruland, czy Doreen Virute?

A pisze o tym, bowiem wiele osob zbyt poważnie i dosłownie traktuje treści tych ksiażek. O ile jeszcze naprawdę uważam, ze w tych anielskich przesłąnaich, czy kartach mozna znaleźć jakieś rady i wskazówki dla siebie, jeśli ktos tego potrzebuje, o tyle przyjmowanie na wiarę bez odrobiny dystansu pewnych tresci, to juz może byc niebezpieczne.

Kontakt z aniołami to piekna sprawa, wystarczy poczytać nawet wwypowiedzi Shi, oraz innych osób, które mają kontakt z aniołami. jednak jakis dystans warto zachowac, bo nie wszystko anio co ma skrzydła.
I nie każdy, kto pisze ksiazki o aniołach ma z nimi faktycznie kontakt.

Dla mnie to co w powyższym to duże nadużycie i naciąganie naiwnych bez większej wiedzy z zakresu kabały czy magii oraz okultyzmu. Ktoś, kto na coo dzien obcuje z aniolami, a do tego ma trochę wiedzy mitologicznej, kabalistycznej czy choćby zada sobie trud poczytania o aniolach bedzie wiedział, że takie określenia to sa grubymi nićmi szyte. A takich "perelek" w tej ksiażce jest wiecej, to tylko jedna z nich.

Zapraszam serdecznie na mój blog poświęcony Reiki i rozwojowi duchowemu
http://ezodar.blogspot.com/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi

12-12-2010, 12:09:54
RE: Świetlista siła aniołów - prawda czy naciąganie?
według mnie, tak jak jest napisane na początku książki, możesz sama interpterować te karty, a możesz z książką, żależy :)

Facebook - Adrian Runy
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
12-12-2010, 19:45:41
Wróżbito, ja nie pisałam nic o chęci wróżenia z ksiazką czy bez. Zwracam uwage na coś innego, a mianowcie na fakt, że autorka wprowadza ludzi w bład. Takie jest moje zdanie. Nadużywa słowa Elohim nawet go nie rozumiejąc, wprowadza i miesz aistoty i postacie z kreskówek japońskich z mitycznymi herosaimi i aniołami

12-12-2010, 20:37:45
to najwyraźniej źle zrozumiałem :) przepraszam

Facebook - Adrian Runy
14-12-2010, 14:33:28
Ciekawy temat :)

Generalnie jak przeglądałam materiały związane z aniołami to tak miejscami miałam podobne odczucia. Ale...

Niezależnie od tego o czym mowa zawsze jest jakaś interpretacja odludzka. Nie ważne jak bardzo staramy się rzecz sprecyzować, wyjaśnić czy określić to od interpretacji wolni nie jesteśmy. Pewnie dlatego wolę anioły malować niż pisać o nich. Jednak w formie wizualnej łatwiej mi moich nadinterpretacji uniknąć niż w formie pracy plastycznej (tak, zdecydowanie widzę)

Ale jest jeszcze jeden aspekt - interpretacja odbiorcy. I to się tyczy każdej dziedziny. Dwie osoby w kontakcie z tym samym słowem, o razem, dźwiękiem mogą skrajnie różnie go pojąć i wtedy już w ogóle galimatias powstaje.

Nie umiem tutaj się wypowiedzieć, bo to pytanie do autorki a nie interpretatorów. Być może posłużyła się znanym symbolem dla pewnego uproszczenia przekazu a być może rzeczywiście jest to nadużycie. Jeśli znajdę nieco czasu to mogę posiedzieć z aniołami nad tym i poszukać, ale to nieprędko, bom zarobiona.

anioły 2013
mandale

Moja strona
14-12-2010, 14:58:00
Shi dzieki za odpowiedż,
Ja tez mam mieszane uczucia co do słłów, ale tu ewidentnie używa słów powszechnie uznawanych za cos, co dla niektorych, np Hebrajczyków może być bluźnierstwem.
Będe czekała na Twoje przemyslaenia, ja zresztą z aniolami też o tym pomyslę ;)

15-12-2010, 10:48:38
Widzisz
"np Hebrajczyków może być bluźnierstwem"
i tu pies pogrzebany...

Pamiętajmy, że słowa w ludzkim rozumieniu to nic innego jak zlepek dźwięków którym człowiek nadaje znaczenie. Potem taki człowiek, jeden z drugim, kłócą które słowa są lepsze zamiast skupić na istocie tego o czym chcą rozmawiać.

Każdy człowiek tworzy kulturę. Każda kultura jest inna, bo na innym gruncie wyrasta a wpływ na nią ma ogromna ilość czynników. Jednak jest jedna cecha, która wszystkie kultury łączy: każda uważa siebie za lepszą :)

Tak, z wykształcenia jestem kulturoznawcą ;)

i teraz kwestia "bluźnierstwa" nie jest kwestią samego słowa, ale kultury jaka to słowo interpretuje. wystarczy spojrzeń na powszechnie już znane symbole i na to jak ewoluowały w swym znaczeniu: swastyka czy pentagram chociażby.

Tak wiec dla mnie bardziej interesujące jest jaka energia emanuje z karty niż jakim słowem ja podpisano. Energia nie kłamie, a słowo mozę byc dobrane niefortunnie. Jeśli energia jest krzywa, to i intencje zdecydowanie też, ale jeśli energia jest czysta to wsio mi ryba czy podpiszą herkules - el kwiatek - el czy cokolwiek innego.

zresztą mam aktualnie podobny kłopot, bo maluję talie anielską - personalną. Anioły ładnie mi stawiają poszczególne karty i miło się pracuje, ale... właśnie dobór słów staje sie kłopotliwy, bo jak niektóre anioły mają utrwalone w naszej kulturze imiona tak wiele gdy je podaje ja nie jestem w stanie tego przełożyć. szczególnie ze jedne pokazują zapis inne wymawiają a jeszcze inne transkrybują i ogólnie z tym podpisywanie kart anielskich to najwięcej roboty jest...

anioły 2013
mandale

Moja strona
15-12-2010, 11:03:47
Oj sama mam czasem ztym problem, jak przychodza i wiem, co masz na mysli.

Co do kart... Cóz mnie akurat ich energetyka nie leży

15-12-2010, 14:05:41
mnie też :D

ale kwestia tego czy coś nam leży czy nie niewiele ma wspólnego z tym czy jest czysta ;)

anioły 2013
mandale

Moja strona

Odpowiedz