Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs jesienny
20-10-2010, 09:48:46
Konkurs jesienny
Ostatnio temat konkursów zaniedbałam ale już wracam.

Mamy jesień. okres przeziębień, katarów i wilgoci. Potrawy lubimy ciepłe i aromatyczne a jeśli do tego rozgrzewają i wzmacniają organizm to tylko dobrze. Zatem temat tego konkursu będzie adekwatny do okoliczności:

Przepis na potrawę jesienną z kiełkami.

Do konkursu dopuszczane są przepisy w których zjemy:
Na ciepło
Smacznie
Zdrowo

W ramach podpowiedzi polecam lekturę:
http://wiedza.kielki.net/450/2010/kielki...-na-jesien
gdzie piszę właśnie o kiełkach polecanych na jesienne przypadłości.

Jury w składzie dowolnym, bowiem decydować może każdy użytkownik Forum, oceniać będzie oryginalność, apetyczność opisu i mam nadzieję również smak samodzielnie wykonanych potraw według przepisów podanych w ramach konkursu.

Zwycięskie przepisy zostaną umieszczone na blogu: http://www.wiedza.kielki.net z odnośnikiem do forum, zaś autorzy zwycięskich postów zostaną nagrodzeni kodami rabatowymi na zakupy w sklepie.

Serdecznie zapraszam do udziału

pao
shi

regulamin:
- przepisy mogą wysyłać wszyscy użytkownicy do dnia 20 listopada;
- od 21 do 30 listopada postawiona zostanie ankieta i zwycięzca zostanie wyłoniony Waszymi głosami;
- fundatorem nagród jest Linport IT Solutions właściciel http://www.kielki.net
- nagrody w postaci bonów rabatowych w wysokości:
1 miejsce 40%
2 miejsce 20%
3 miejsce 10%
do wykorzystania do końca roku.

anioły 2013
mandale

Moja strona
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika

22-10-2010, 16:01:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-10-2010 16:33:13 przez kirke.)
RE: Konkurs jesienny
Zupa krem z marchewki (przepis na 2-3os.)

4 marchewki
1 cebula
smietnaka mala 30%
bulion drobiowy
mąka ,masło
sol ,pieprz,cukier

Marchewke i cebule trzemy na tarce (grube oczka ) ,marchew z cebula smaże dodaje śmietanke i dolewam wody szklanka lub dwie i te kilka minut 5-10,min dusze
miedyz czasie na masle make podsmazam ale nie duzo alby troche zagecic zupe krem (chociaz i bez mąki tez jest dobra) , pozniej w rondelek przekladam marchew+cebula z patelni i dodaje bulion drobiowy i kilka minut gotuje dodajac sol ,pieprz i cukier (na oko )
oraz kto ma blender mozna rozdrobic w garnku kiedy sie gotuje zupke-krem ,podaje to z groszkiem ptysiowym oraz posypac kiełki np; kończynki :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
22-10-2010, 20:37:31
kirke, przepis fantastyczny (uwielbiam zupy kremy, choć ja nie bulionię ;) ) ino gdzie kiełki?:>

anioły 2013
mandale

Moja strona
28-10-2010, 16:09:10
ups .to kiełki moga byc do dekoracji ;) na wierzchu zupki
29-10-2010, 10:09:02
to edytuj przepis i dokiełkuj go ;)

anioły 2013
mandale

Moja strona
03-11-2010, 08:34:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2010 09:25:52 przez Szamanka.)
Rozgrzewająca Zupa Imbirowa na jesienne wieczory:

Potrzebne będą: 1 cebula, 3 marchewki, pietruszka, seler, kolendra (kilka liści), czosnek minimum 2 ząbki, korzeń imbiru (wielkosć około 3 cm), pół cytryny (starta skórka), szklanka soku pomarańczowego, oliwa, 1/2 bulionu (ja mam zawsze warzywny w zamrażarce na takie okazje). Garść kiełków z fasoli mung (lub innych - nie polecam tylko z kapusty bo smak nie najlepiej się komponuje), jak ktoś lubi na ostro to papryczka chili lub przyprawa chili ewentualnie pieprz cayenne, sól, pieprz, łyżka śmietany.

Sposób przyrządzenia

Warzywa podsmażyć pokrojone w kostkę wraz z tartym imbirem (zetrzeć na drobnych oczkach) i wyciśniętym czosnkiem. Następnie ugotować w bulionie do miękkości i przyprawić do smaku. Pod koniec gotowania dodać startą skórkę cytryny i szklankę świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy. Zupa powinna byc dość gęsta. Na koniec zmiksować na krem, podawać na ciepło przystrojone mała łyżką śmietany i posypana kiełkami. Mozna też dodać ziarna sezamu z kiełkami.

Zupę gotuję zwykle w jesienne i zimowe popołudnia. Rozgrzewa od środka, a smak i aromat przenosi nas na chwilę w ciepłe egzotyczne kraje. A przy tym jest spora dawką witaminową.

Smacznego

[Obrazek: zupakukumix.jpg]

Zapraszam serdecznie na mój blog poświęcony Reiki i rozwojowi duchowemu
http://ezodar.blogspot.com/
18-11-2010, 11:16:24
no ja tylko chciałam przypomnieć, że za chwilę koniec konkursu. jeśli ktoś jeszcze ma jakieś propozycje to czekamy :)

anioły 2013
mandale

Moja strona
22-11-2010, 12:35:14
co prawda jest 22 listopada, ale temat zamykam. tj niech zamyka go fizycznie eZo, ja tylko ogłaszam koniec :)

anioły 2013
mandale

Moja strona
Wątek zamknięty