Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Znaczenie imienia - Sara
22-09-2010, 14:04:24
Post: #1
Star Znaczenie imienia - Sara
:D Ostatnio mi się spodobało, to przyjrzymy mu się bliżej ;)

Sara
Imię oznaczające - księżniczka.
Pochodzenie: hebrajskie.

Pilna, gorliwa, ostrożna- działa ze spokojem, powagą, cierpliwością. Jej zdolności umysłowe są wybitne, a intelekt jest ekscentryczny, nie podobny do umysłu innych ludzi. Jej świadomość jest dojrzała i jasna. Nie traci nigdy z oczu obranej drogi i zazwyczaj udaje się jej osiągnąć swe cele. Wszelkimi jej poczynaniami rządzą zasady ścisłe i stałe, które w życiu stosuje z precyzją i pewnością powodzenia. Jest to bowiem zawsze charakter niezależny, obdarzony wiarą w siebie i zdecydowaniem oraz wytrwałością.

Źródło: http://www.imiona.eu/imie,609,Sara.html

Sara
ang. Sarah, Sara, Zara, Sally, franc. Sarah, Sara, hiszp. Sara

Oznacza księżniczkę, księżnę. W Polsce znane jest od XIII w. Astrolodzy twierdzą, że Sary często bywają niepraktyczne, ale mają wrażliwe serce. Często są uzdolnione artystycznie, kochają poezję i muzykę. Imię to najlepiej służy osobom urodzonym pod znakiem Ryb.

Sara - żona Abrahama, pramatka narodu Izraela. Towarzyszyła mężowi w długiej wędrówce przez Bliski Wschód. Była bezpłodna, dopiero w wieku dziewięćdziesięciu lat urodziła Abrahamowi syna Izaaka. Gdy zmarła, miała sto dwadzieścia siedem lat. Według tradycji Hagady Sara była jedną z siedmiu prorokiń Izraela. Dla chrześcijan jest wzorem wierności i przykładem posłuszeństwa mężowi. Sara jest także patronką Cyganów, którzy podróżując tak jak ona, utrzymują, że są potomkami Abrahama. Wspominana jest 19 sierpnia i 9 października.

Imieniny: 19 I; 20 IV; 13 VII; 20 VIII; 9 X; 27 XII.

Źródło: http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/0,7..._a=kobieta


hmm.. inne zaś źródło wskazuje,że:

Liczbą przypisaną imieniu Sara jest jedynka, która wskazuje na osoby o przywódczym charakterze i nieprzeciętnym intelekcie. Planetą przypisaną dla imienia Sara jest Księżyc, a znakiem zodiaku Byk.

Osoba nosząca imię Sara jest osobą, która odznacza się powagą i cierpliwością. Jest to osoba bardzo ambitna, mająca konkretne cele w życiu i do tych celów dążąca. Sara jest osobą bardzo ostrożną i zanim zrobi jakiś krok 1000 razy go przemyśli. Każdy krok dokładnie planuje, jej życie jest bardzo poukładane i nie ma w nim miejsca na ekscesy, czy impulsywne zachowania. Od dziecka, jak na swój wiek jest nadzwyczaj poważna i dorosła. Lubi jednak dowodzić i rozkazywać innym, nie znosi, gdy ktoś kieruje nią. Musi być zawsze w centrum uwagi. Sara lubi być chwalona i nie znosi krytyki. Jest dość egoistyczna, jednak ma grono znajomych. Lubi być niezależna i czuć się wolna, choć z tej wolności nie korzysta. Sara jest wytrwała i wierzy w siebie i w swoje umiejętności. Nigdy się nie poddaje, walczy do upadłego, nawet po trupach. Nie ma sumienia. Miłością się bawi - to jedyna sfera jej życia, w której nie jest tak ostrożna jak zwykle.Jak na księżniczkę przystało kocha wygody, luksus i pieniądze. Często tylko dla tego wychodzi za mąż i tak da się wkraść w jej łaski.

Zawodami, w których idealnie będzie czuć się osoba nosząca imię Sara są: modelka, aktorka, bizneswomen.

Źródło: http://www.znaczenieimion.org/imiona-zen...enia-sara/

A teraz przydałaby się jakaś Sara, która by skomentowała to co podają różne strony :]
Tak czy inaczej pozdrawiam wszystkie osoby o tym imieniu :D


:P Jeszcze coś znalazłam ^^

Imieniny obchodzi: 07.13,

Osobowość: Ta, co niesie wino życia
Charakter: 86 %
Promieniowanie: 88 %
Rezonans: 83 000 drgań/sek.
Kolor: Czerwony. Główne cechy: Towarzyskość - Uczciwość - Intuicja - Zdrowie
Totem roślinny: Winorośl
Totem zwierzęcy: Renifer
Znak: Waga.
TYP: Uwodzicielskie kobiety pełne majestatu i wdzięku. Są skryte, trochę nieśmiałe. Jak ich totem winorośl, potrzebują oparcia, by w pełni rozkwitnąć. Szczęśliwe małżeństwo albo interesujący zawód będą dla nich motorem działania.
PSYCHIKA: Unikają kontaktu ze światem z tłumem są trochę dzikie, jak ich totem - renifer. Mają arystokratyczne maniery i nie lubią ludowych rozrywek, zabaw, jarmarków.
WOLA:. Robią wszystko, aby nie ujawnić swej woli. Ale ona istnieje i w odpowiednim czasie potrafią ją okazać.
POBUDLIWOŚĆ: Zbyt silna w stosunku do zdolności reakcji. Co dziwne, nadmierna pobudliwość przejawia się pozornym chłodem.
ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Aby nie pokazać po sobie, że dana sytuacja wstrząsa nimi lub je wzrusza, wyhamowują reakcję do tego stopnia, że mogą się wydawać nieczułe i obojętne.
AKTYWNOŚĆ: Nie lubią się uczyć, robią to jedynie z obowiązku. W momencie wyboru zawodu otwierają się przed nimi dwie drogi: albo wybrać ognisko domowe: wówczas będą doskonałymi gospodyniami i idealnymi matkami, albo zrezygnować w większym czy mniejszym stopniu z życia rodzinnego i poświęcić się tak absorbującym zawodom, jak zawód adwokata, psychiatry, stewardesy itp.
INTUICJA: Posiadają dar przewidywania wielkich etapów w swym życiu.
INTELIGENCJA: Żywa, syntetyczna. Mają doskonałą pamięć, są średnio ciekawe.
UCZUCIOWOŚĆ: Gdy się do kogoś przywiązują, to na długo, albo nawet na zawsze. Dlatego wykazują wiele ostrożności i rezerwy przy wyborze. Nieraz przez długie lata czekają na księcia z bajki.
MORALNOŚĆ: Nie wygłaszają moralizatorskich mów, nie robią wyrzutów, ich zachowanie cechuje godność, wierność, poszanowanie przyjętych zobowiązań. Przywiązują dużą wagę do przyjaźni, zarówno z mężczyznami, jak i z kobietami. Ciężko przeżywają zdradę lub porzucenie, gdyż są wrażliwe na porażki, zwłaszcza uczuciowe.
ZDROWIE: Doskonałe. Nigdy się nie skarżą, są odporne na zmęczenie. Jedyne słabe punkty: układ wydzielania wewnętrznego i krew.
ZMYSŁOWOŚĆ: Są pełne rezerwy, co nie wyklucza porywów zmysłowych, gdy znajdą idealnego partnera.
DYNAMIZM: Trzeba wiele taktu i zarazem stanowczości, aby rozwinąć u tych dziewcząt dynamizm. Uważają, że wszelkie próby narzucenia komuś swego punktu widzenia albo swej osoby są chamstwem. Powinny uświadomić sobie własną wartość.
TOWARZYSKOŚĆ: Potrafią przezwyciężyć największe życiowe trudności. Rodzice powinni dbać, by miały jak najbliższy kontakt z życiem społeczeństwa.
PODSUMOWANIE: Trzeba dobrzeje poznać, by ich nie zranić, czy nie dotknąć. Nie lubią wyjaśniać zawiłości swego charakteru, pragną by książę z bajki zrozumiał je w pół słowa...

Źródło: http://www.imiennik.pl/index.php?ids=1,206
Zacytuj ten post w odpowiedziOdpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Znaczenie imienia Rita Adriana 3 997 22-08-2019 09:55:29
Ostatni post: Boji
  Znaczenie imiona Renata myszka2011 0 2.089 04-05-2018 13:32:58
Ostatni post: myszka2011
  Znaczenie imienia - Paulina Yin 3 9.811 17-11-2014 12:36:06
Ostatni post: Polyna
  Znaczenie imienia - Sylwia Mroczna Dama 3 8.768 07-11-2010 06:20:50
Ostatni post: Shion
  Znaczenie imienia - Radosław Kane 1 5.531 05-11-2010 13:57:34
Ostatni post: Yin
  Znaczenie imienia - Paweł Yin 0 5.770 09-07-2010 12:36:52
Ostatni post: Yin
  Znaczenie imienia - Piotr Yin 0 4.125 06-03-2010 13:42:51
Ostatni post: Yin
  Znaczenie imienia Roman rita 1 4.984 03-02-2010 20:12:41
Ostatni post: Vojciech
  Znaczenie imienia - Szymon, Krzysztof KrissDeValnor 3 7.008 27-09-2009 14:00:33
Ostatni post: KrissDeValnor