Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Archetyp astrologiczny
12-08-2010, 18:02:04
Archetyp astrologiczny
W mojej książce o runach przy runie Fehu napisano, że jej archetypem astrologicznym jest byk. Nie wiem, jak interpretować taką informację. Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić, co właściwie znaczy "archetyp astrologiczny"?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi

18-08-2010, 20:33:06
RE: Archetyp astrologiczny
Podstawowe archetypy, łączące wszystkich ludzi i pojawiające się pod różnymi umownymi postaciami ( tu chodzi o karty-runy, skoro taką książkę posiadasz i takie odniesienie ) u każdego to: cztery żywioły (Ogień, Woda, Powietrze i Ziemia) oraz polaryzacja dwóch biegunów energii: męskość i kobiecość, jasność i ciemność, narodziny i śmierć.
Prawdopodobnie chodzi z tej z książki o przysłowiowy znak zodiaku - jak piszesz Fehu będzie odpowiadał znak Byka, z tego wynika raczej prosta analogia.
20-08-2010, 12:22:12
Ja podchodzę sceptycznie do tego tematu. Wiele jest źródeł podających różne wersje przypisywania znaku do runy.

Np informacja z jednego z lepszych źródeł - Odnośnie Fehu:

21 lipca – 4 sierpnia - co raczej mówi o Lwie
Polaryzacja żeńska

Żeby rozważać te kwestię, trzeba by się zagłębić bardziej w astrologię i posiąść więdzę wykraczającą poza zodiaki, żywioły, czy polaryzacje ;)

Osobiście nigdy nie rozpatrywałam run pod tym względem, ale to może być przydatne do określania czasu w rozkładach.

Polecam:

Jasnowidzenie, Tłumaczenie snów i Oczyszczanie Kamy Wróżenie, Bioenergoterapia, Buddyzm - Katowice, Mysłowice, Sosnowiec

:)
28-06-2012, 12:35:11
Ale jakie to źródła?
I co w ogóle mają runy wspólnego z astrologią? Kultura, która je wytworzyła astrologii nie stosowała...

W zasadzie na początek jakiejkolwiek ogólnej dyskusji o runach, każdemu jej uczestnikowi polecałabym zapoznanie się z tym artykułem: http://ezokultus.eu/p/runa-runie-nie-row...yjnych/352
Każda osoba, której podejście do run jest sensowne, niezależnie od tego, czy jest podejściem rekonstrukcyjnym czy ezoterycznym, powinna być w stanie podpisać się pod nim wszystkimi kończynami. A artykuł piętnuje najbardziej powszechne przekłamania obecne w runistyce, chociaż akurat do odniesień do nich astrologii i vice versa Winterstorm nie dotarł, wydawało mu się to już widać zbyt idiotyczne, by w ogóle o tym wspomnieć.

Natomiast runy odnoszące się do systemu, w którym czas jest continuum, do Wyrd, Losu, w którym to co było, co jest i będzie jest w pewnym sensie splecione w jedną rzeczywistość, same z siebie nie podają do czasu odniesień, to już dodatek pochodzący od własnej intuicji wróżącego.

Trolling provided by TIS - Trolling Internet Solutions
(TM of Bjorn the Bohemian, all rights reserved)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz