Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analiza horoskopu numerologicznego
27-06-2009, 20:49:19
Post: #1
Analiza horoskopu numerologicznego
Analiza i interpretacja
horoskopu numerologicznego


Oto metoda odkrywania i syntezy tajników oraz kluczowych cech osobowości w świetle numerologii.


W przypadku każdej sztuki dywinacyjnej, która opiera się na wielu różnorodnych wskaźnikach i elementach informacji, aby poznać meandry ludzkiej psychiki niezbędne są porządek i metodyka. Należy ubolewać nad brakiem tego rodzaju profesjonalizmu u większości astrologów i jasnowidzów, nawet najsłynniejszych. Analiza horoskopu, rozkładu Tarota czy konsultacje T-Chingu, służą nie tyle potrzebie odpowiedzi na pytanie, ile uzyskaniu wglądu w osobowość, zrozumieniu, dlaczego dany człowiek jest tym, kim jest, i jak doszło do tego, że aktualnie znajduje się w takiej, a nie innej - nietypowej czy niecodziennej - sytuacji. W tym procesie na pewno należy zdać się na swój szósty zmysł, jednak procedura okaże się skuteczna tylko w kontekście spójnego systemu, w oparciu o metodę dedukcyjną, zasiloną licznymi informacjami i inspirowaną latami, nawet stuleciami doświadczeń. Horoskop numerologiczny jest znakomitym przykładem takiej metody, gdyż historycznie rzecz biorąc, jest jedną z najstarszych sztuk dywinacyjnych, zapewne starszą nawet od astrologii.


JAK PRZYGOTOWAĆ ANALIZĘ HOROSKOPU NUMEROLOGICZNEGO?


Należy trzymać się porządku, w jakim obliczaliśmy jedenaście Liczb horoskopu numerologicznego. W naszym przykładowym horoskopie Liczby te przedstawiały się następująco:

Liczba Życia 5
Liczba Osobowości 1
Liczba Duszy 9
Liczba Ekspresji 1
Liczba Niezależności 7
Liczba Rodziny 3
Liczba Karmiczna 15
Liczby Siły Ekspresji
- Liczba Fizyczna 8
- Liczba Emocjonalna 6
- Liczba Duchowa 1
- Liczba "Recepcji 5.
   
Co do pierwszych sześciu Liczb, to należy je przestudiować w świetle informacji otrzymanych dzięki Liczbie Życia i Liczbie Osobowości.
•Dokonujemy syntezy danych uzyskanych z Liczb Życia i Osobowości.
•Zapisujemy interpretację Liczb Duszy i Ekspresji, a następnie robimy ich syntezę.
•Zapisujemy istotne informacje zawarte w Liczbie Niezależności i Liczbie Rodziny i, kolejny raz, dokonujemy ich syntezy.
Mamy teraz trzy syntezy dające nam obraz umysłu osoby, której horoskop badamy.
•Aby udoskonalić interpretację, musimy teraz zapisać informacje zawarte w Liczbie Karmicznej oraz Liczbach Siły Ekspresji, których nie trzeba syntetyzować, niemniej należy je zawsze zbadać przed wykonaniem ogólnej i szczegółowych interpretacji horoskopu.
Osią interpretacji proponujemy uczynić Liczbę Karmiczna, gdyż stanowi podsumowanie przeszłości (skąd przychodzi) i przyszłości (dokąd zmierza) danej osoby.
Zaczynamy od pierwszej z Liczb. Liczby Życia, i konsultujemy się z odpowiednim arkuszem interpretacyjnym, wynotowując istotne informacje w zeszycie poświęconym analizie horoskopu numerologicznego.

   

W naszym przypadku Liczbą Życia jest 5. Odwołując się do odpowiednich arkuszy interpretacyjnych, podzielmy naszą analizę na cztery części:
1. Młodość
2. Droga życia
3. Wady
4. Zalety.

Każdy arkusz interpretacyjny dzielimy na części, dzięki czemu informacje związane z daną Liczbą jawić się będą w sposób bardziej zwięzły i przejrzysty. Dla Liczby 5 proponowalibyśmy zanotowanie następujących informacji:
Młodość: silna osobowość, niepohamowana natura lub brak samodyscypliny; niezrównoważone zachowanie: wielka ciekawość świata: umysł wnikliwy, krytyczny.
Droga życia: musi rozwinąć siłę wewnętrzną, wyrozumiałość, szczodrość i tolerancję.
Wady: buta. wygórowane poczucie własnej wartości i paniczny lęk przed niepowodzeniem.
Zalety: umiejętność rozwijania wolnej woli i wyboru drogi życiowej. Jak widać, niektóre stwierdzenia zostały przepisane słowo w słowo, w innych przypadkach zaś dokonano krótkiego streszczenia danego ustępu.

   

Zaglądamy do arkusza odnoszącego się do Liczby Osobowości 1, czyli Liczby właściciela naszego przykładowego horoskopu. Postępujemy podobnie jak w przypadku Liczby Życia, dzieląc informacje na cztery odrębne działy:
1. Charakter w młodości
2. Charakter w wieku dojrzałym
3. Wady
4. Zalety.


Charakter w młodości: autorytet rodziców; brak pewności siebie; niepokój; nieumiejętność refleksji.
Charakter w wieku dojrzałym: człowiek czynu; duży temperament, przedsiębiorczość.
Wady: drażliwość, brak szacunku dla prawa i reguł.
Zalety: śmiałość, szczerość, człowiek pełen entuzjazmu, przywódca.


JAK DOKONYWAĆ SYNTEZY INFORMACJI ZAWARTYCH W LICZBIE ŻYCIA I W LICZBIE OSOBOWOŚCI?


Właściciel naszego przykładowego horoskopu okazuje się więc silną osobowością, indywidualistą, niecierpliwym, nerwowym, entuzjastycznym, jednak w głębi duszy pełnym zwątpienia w siebie; jego duma, drażliwość, niepohamowane zachowania zapewne skrywają lęki i zwątpienie. Dlatego właśnie bywa bardzo krytyczny i zawzięty, jednak jego droga życia, wskazywana przez Liczbę Życia, sugeruje, że powinien stać się bardziej elastyczny, wyrozumiały i tolerancyjny, jeśli chce realizować swoje pragnienia i kroczyć obraną ścieżką życia. Jak widać, synteza danych uzyskanych z Liczby Życia i Liczby Osobowości pozwala zrekonstruować charakter właściciela horoskopu. Następne dwie syntezy wzbogacą interpretację o kolejne niuanse. Informacje związane z Liczbą Karmiczną I Liczbami Siły Ekspresji nie tylko unaocznią dynamikę osobowości, ale również dostarczą cenne szczegóły na temat jego życia osobistego i prawdziwych motywacji.

Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedziOdpowiedz