Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Channeling - co to jest?
30-05-2010, 15:44:22
Channeling - co to jest?
Channeling jest metodą poprawy jakości życia poprzez dotarcie do źródeł informacji ponad przestrzenią astralną, która jest jedynie kopią energetyczną naszej rzeczywistości.

Spirytyzm czy mediumizm związane są z tą strefą, astralem lustra Ziemi. Channeling natomiast jest sposobem dotarcia do informacji spoza astralu. Podróż do "wyższych planów" (m.in. poprzez bramy energetyczne, takie jak archanioł, anioł stróż, nadświadomość itp.) pozwala na rozszerzenie świadomości jednostki i bezpośredni kontakt ze źródłem informacji nadplanetarnej, czyli kosmicznej. Przez wyjście poza kody tradycji religijnych, wyznaniowych i innych można uzyskać dostęp do rozwiązań zawartych w wyższych hierarchiach informacji.

Wyobraźnia jest narzędziem poznania i kluczem do BRAM... Otwarcie ich to pierwszy krok do samopoznania i kreowania swojej rzeczywistości.

Jednostka jest swiadomością. Z jednostek powstają zbiorowości, tworzące pola świadomości. Wszyscy jesteśmy podłączeni w naturalny sposób do pola świadomości własnej rodziny, swoich przyjaciół, miasta, w którym mieszkamy, kraju którego jesteśmy obywatelami wreszcie planety, galaktyki i calego wszechświata.

To zasada hierarhii. Mniejsza świadomość zawiera się w większej, a ta jeszcze w większej...
Np. pole świadomości narodu, które jak każde charakteryzuje się i przejawia podobieństwami tradycji, wyznania, języka, norm itd tworzy swój indywidualny system percepcji swiata wprowadzajacy społeczny ład, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania społeczeństw i systemu.

Kosmiczna zasada "coś za coś", mówi w tym przypadku: "ramy tworzą ład, ale i ograniczenia".
Wojny, konflikty narodowościowe i pielęgnowana nienawiść do innych są skutkiem tegoż ładu i zaproponowanych systemów wartości społeczeństw.
Tylko, że teraz już tak być nie musi.

Proces nazywany channelingiem jest sposobem na podłączenie się do pozaplanetarnych pól świadomości, osiągnięć wyzszych cywilizacji. Jest szansą poznania metod i systemów tworzenia nowych wartości i możliwości.
Channeling jest sposobem na pełniejsze wykorzystanie najcenniejszego daru Nam danego, jakim jest CZAS. Czas rozwoju przez możliwość doswiadczania.
Wszystkie odkrycia istotne dla mieszkańców Ziemi, powstawały na tej zasadzie, m.in.tablica Mendelejewa (którą zobaczył we śnie), nowe źródła energii Einsteina i wiele innych.
Channeling pozwala sięgnąc po mądrość wyższych cywilizacji i istot, która w codziennym życiu da nam coś co do tej pory dostępne było tylko "świętym". Radość życia i dostęp do optymalnych rozwiązań codziennych problemów bez wyrzeczeń i lękowych programów.

źródło: Channeling Ludzie mocy, Merhlin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi

30-05-2010, 17:27:58
RE: Channeling - co to jest?
Aga, świetnie to omówione, ja mam tylko jedno "ale"

Skąd mamy mieć pewność, ze w chanellingu faktycznie kontaktujemy sie z tą a nie inną istotą?
Np do kogos przemawia z przesłaniem Archanioł Michał (swego czasu jego przeszłania krążyły po necie). , jak sprawdzić czy to faktycznie Archanioł,a nie jakiś byt podszywajacy się?

W astralu łatwiej rozpoznać pewne energie bo tam odbija się zarówno nasz świat jak i swiat duchowy. Istoty duchowe w astralu mogą sie z nami bezpośrednio komunikować na różnych astralnych płaszczyznach.
Natomiast w channelingu nie bardzo wiem, jak no odróżnić anioła od bytu podszywajacego się, prawdę od zwodzenia i manipulowania.
Jak to jest?
Bo przyznam, ze do tej pory z duzą nieufnoscią podchodziłam do channelingu.
30-05-2010, 18:30:31
hmm tak się nad tym tematem zastanawiałam ostatnio więc dzięki wielkie za założenie o tym wątku.
Ten temat od jakiegoś czasu jest powiedzmy modny choć wynika to raczej z większym zainteresowaniem ezo tematami. Ale do rzeczy.

Channeling dla mnie to tego rodzaju działalność, która wzbudza we mnie szereg wątpliwości. Powyższe wątpliwości opisała Szepcząca ale ja bym dodała coś jeszcze od siebie.
Pragnienie kontaktu z bytami, aniołami jest naturalne ale czy istnieje jakieś tutaj BHP? Co jest prawdą a co fikcją?
Jak dalece można zaufać wszelkim przekazom?
O tym się zbyt wiele nie mówi. dlatego już sam ten wyraz budzi mój wewnętrzny sprzeciw.
Co Wy o tym sądzicie?
30-05-2010, 18:38:17
Dokłądnie tak samo.

Dodatkowo kilka z tych pzrekazów co czytałam od Michała Archanioła było bardzo zblizonych dop tego co można wyczytać w ksiazkach "Rozmowy z Bogiem" oraz w "Sekrecie" . Poza tym wiele w tych pzrekazach jest filozofi gnostycznej oraz elementy buddyjskich mądrości.
W zasadzie każdy z nas mógłby na podstawie takich czy innych źródeł napisać podobne pzresłanie. I np opatzryć je sygnaturą Archanioła Gabriela (logiczne w końću jest od objawień ;) )

A skad mam mieć teraz pewnosć, ze np, pani Doreen Virtue miala kontakt z prawdziwymi aniołami i wróżkami, a nie podszywajacymi sie bytami?
Albo jak pzonać czy głos, któy do mnie mówi to anioł czy diabłe? Zwłaszcza, że z doswiadczenoia wiem jak zwodnicze i pełne blasku potrafią być mroczne byty, byle osiagnać swój cel. Jakimi pięknymi słowami karmią.

Aga, jak masz coą na temat BHP w channelingu i metod sprawdzania prawdziwosci źródła pzrekazu to opisz, proszę.
30-05-2010, 21:27:02
(30-05-2010 18:38:17)Szepcząca napisał(a):  Dokłądnie tak samo.

A skad mam mieć teraz pewnosć, ze np, pani Doreen Virtue miala kontakt z prawdziwymi aniołami i wróżkami, a nie podszywajacymi sie bytami?

To tak jakbym ja miała się zapytać kogoś o powody czyichś zainteresowań, czy one wynikają z ciekawości, lęku przed nowościami, czy może po to żeby kogoś zrazić bądź wystraszyć i piszę to tylko i wyłącznie dla porównania. Wracając do przesłań anielskich Doreen Virtue, czy one są dobre czy złe? jesteśmy istotami myślącymi i czującymi i na pewno osoby o „czystym” sercu i kierujących się miłością potrafią odróżnić dobro od zła, prawdę od fikcji...

Ile razy każdy z Nas potrafił wyczuć jaka dana osoba jest (jakie ma zamiary) już na samym początku poznania? Część z Was powie, że rzadko, niektórzy że często, a jeszcze inni, że zawsze (i ja należę do tej grupy osób), ale mimo instyktu zdarza się dość często, że go lekceważymy i dajemy się zwieść pozorom, wystarczy kilka miłych słów lub dobrych uczynków i zaczynamy myśleć... może ta osoba nie jest jednak taka zła, może nie ma złych zamiarów i wpuszczamy ją do naszego życia..., a po pewnym czasie okazuje się, ze jednak mieliśmy racje co do tej osoby, nasze przeczucie nie zawiodło, tylko my daliśmy się zwieść. Czyli co? da się jednak „wyczuć” czy ktoś jest dobry czy zły, jakie ma wobec Nas zamiary... Podobnie jest z Aniołami i innymi bytami... Jeśli ktoś ma problemy z wyczuwaniem powinien popracować nad intuicją.

Oczywiście zawsze należy pamiętać o ochronie, jak już kiedyś wspomniałam każdy robi to indywidualnie i na swój sposób, z czasem każdy sobie wypracowywuje najlepszą dla siebie metodę ochrony.
30-05-2010, 22:04:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-05-2010 22:08:24 przez Iguanna.)
Wg mnie do wszystkiego można by się przyczepić odnośnie autentyczności (pewna jest tylko śmierć i podatki jak to mawiają ;) ). Wynika to ze sceptycyzmu, czy po prostu ciekawości (czasem ze strachu). Wszystko ma dobre i ciemne strony (ja się skupiam na pozytywach, żeby nie kusić losu ;) ).

Aga fajnie napisała, że jesteśmy istotami myślącymi. Wyposażono nas również w intuicję. Myślę, że człowiek rozwinięty duchowo, który stara się poznać siebie i ma otwarty umysł, ma również lepszy kontakt ze sobą, ze swoja świadomością (w cudzysłowie - chodzi o samą świadomość w życiu). Również głos intuicji staje się wtedy wyraźny i bardziej rozwinięty (nie umiem inaczej nazwać). W takich sytuacjach potrafimy więcej "wyczuć" czy zrozumieć. I myślę, że to pozwala nam uzyskać odpowiedź na pytanie "Skąd mamy mieć pewność, ze w chanellingu faktycznie kontaktujemy sie z tą a nie inną istotą?". Jest też druga strona, że możemy tego po prostu nie wiedzieć - w życiu są podobno tylko 2 pewne rzeczy (patrz wyżej) :) Ale jeśli ktoś chce ryzykować, to na własną odpowiedzialność.

Osoba niedoświadczona mogłaby się w coś wplątać zarówno jak osoba z wieloletnim doświadczeniem (jeśli można mierzyć doświadczenie w tej dziedzinie). Ryzyko jest to samo. Przynajmniej ja tak uważam :) Do wszystkiego należy podejść z głową.

Jak już wspomniałam i powtórzę po raz kolejny, jeśli jakaś metoda działa i nie jest dla nikogo krzywdząca to jest dobrą metodą :)

Jak to mawiała babcia: Mówią, że ogień parzy, ale dopóki nie wsadzisz ręki do ognia to nie zawsze jesteś skory w to uwierzyć.

Polecam:

Jasnowidzenie, Tłumaczenie snów i Oczyszczanie Kamy Wróżenie, Bioenergoterapia, Buddyzm - Katowice, Mysłowice, Sosnowiec

:)
30-05-2010, 22:23:02
Cytat:Skąd mamy mieć pewność, ze w chanellingu faktycznie kontaktujemy sie z tą a nie inną istotą?

nie masz i mieć nie będziesz. Ryzyko występuje zawsze - bez względu na to jak ktoś ma rozwiniętą intuicję i jak wiele wie na temat aniołów.

Cytat:W zasadzie każdy z nas mógłby na podstawie takich czy innych źródeł napisać podobne pzresłanie. I np opatzryć je sygnaturą Archanioła Gabriela (logiczne w końću jest od objawień ;) )

Wiele z tych przesłań to właśnie takie fałszywki pisane często dla kasy.
W niektórych przypadkach może to być kwestia chorób psychicznych osób odbierających takowe przekazy.

Cytat:A skad mam mieć teraz pewnosć, ze np, pani Doreen Virtue miala kontakt z prawdziwymi aniołami i wróżkami, a nie podszywajacymi sie bytami?

Pewności mieć nie będziesz ;)
Niemniej jednak można np. pooglądać aurę pani Doreen i zobaczyć co ciekawego się koło niej kręci. To zawsze daje jakiś obraz - niekiedy już na wstępie widać, że te niby aniołki sa jakieś takie ciemne i przydałby im się kąpiel w wybielaczu.
Swego czasu na jednym z forów nawet ją tam sprawdzali i stwierdzili, że jest czysta ;)
31-05-2010, 04:55:19
Intuicja intuicja, rozwój duchowy rozwojem, a ile osób "wtopiło" w channelingu to juz inna sprawa.
Temat szeroki, bo obecnie niektóre systemy reiki wchodzą w system channelingu, i większość decyzji nawet zyciowych podejmują pod dyktando tych "świetlistych" istot.

Ja sama dosć sceptycznie podchodzę do wszelkich tego typu przekazów, zwłaszcza jeśli dotyczą kolejnej ksiązki nakręcającej modę i nabijającej komuś kasę.
Pani Doreen moze i nawiazała kontakt z aniołami lub jakimiś innymi świetlistymi bytami, jednak to co się teraz dzieje wokół aniołów to istny angelobiznes.
I każdy z autorów pomysłów na anioły miał rzekomo z nimi kontakt. Moze i miał, nie wiem, sceptyczna jestem. Tym bardziej, że niektóre anioły patrzą na te anielskie praktyki z przymrużeniem oka lub równie sceptycznie. Więc diabli wiedzą, które to teraz anioły, które nie?
Patrząc nieco z boku ta swoista moda na anioły, przedstawiane do tego w bardzo chrześcijański sposób, przyciągnęła do tej sfery ezoteryki sporą część osób wierzących. Czy wiec to był zabieg marketingowy czy faktyczne przekazy z góry?

Nie twierdzę, że channeling to bzdura. Przeciwnie, uważam, ze czasem moze dać nam coś pozytywnego. Tyle, ze jakieś BHP zachować tzreba. Tymczasem w wielu publikacjach o channelingu (nawet w miesięczniki 'Czwarty wymiar" jest caly cykl o tym) zapewnia się, ze jest to droga bezpieczna, rozwijająca itd. Nie mówi się, o możliwych podczepieniach innych bytów, manipulacjach energetycznych itd. I wiele młodych osób, szukających swego miejsca w ezoteryce łapie się za channeling. Jak się to może skończyć wiemy.

Co do samego channelingu ja mam jeszcze inną teorię na temat czerpania wiedzy z tamtej strony. Mianowicie, chodzi mi o czerpanie wiedzy bezpośrednio ze źródła. A jest to mozliwe.
Podczas medytacji wystarczy otworzyć się na wiedzę ze Źrdóła=Boga=Absolutu i ta wiedza pojawia się w nas w postaci... wiedzy właśnie. Mamy pytanie i nagle znamy na nie odpowiedź. Nie są to głosy, kóre do ans mówią, ani obrazy jaki nam ktoś zsyła ale jest to po prostu wiedza.
Wydaje mi się, ze jest to też forma channellingu ale przekazy otrzymujemy wprost ze źródła, nie od jakiś istot.

Z channelingowych przekazów opublikowanych w formie książek, jako przesłanie dla ludzkości :) do mnie bardzo przemawia seria "Rozmowy z Bogiem". Czy faktycznie był to zapis dialogu z Bogiem czy z inną istotą, już nie wnikam, ale treść do mnie przemawia i jest zgodna z tym co sama wiem, i co wyniosłam z gnostycyzmu.

Aga, fajnie, ze założylaś ten temat, myślę, ze dyskusja się rozwinie. Moze jednak napiszesz kilka słów w formie rad dla początkujacych, którzy chcieliby zająć się channelingiem, aby umialy odróżnić aniołą od nie anioła.

Pozdrawiam :)
31-05-2010, 13:02:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2010 19:19:46 przez Aga.)
W pewnym zakresie każdy kto ma otwarty umysł może z powodzeniem wejść w kanał mocy. Otrzyma zawsze to, co zdoła wykorzystać na swój i innych pożytek.
Każdy odbiorca otrzymuje przekaz dostosowany do poziomu swojej świadomości i aktualnych potrzeb – przykłądowo możesz dostać inspirujący tekst w formie wiersza, wzór rozwiązujący matematyczny problem, radę, która wyzwala z sytuacji bez wyjścia.
Otoczeni jesteśmy gotowymi odpowiedziami na wszystkie postawione pytania, trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób je stawiać.
Channeling zorientowany jest na człowieka TU i TERAZ. Na jego pełne doświadczanie rzeczywistości, aktywność i kreatywność w podejmowaniu wyborów.

Wstępując na drogę mocy
Po pierwsze nie należy się bać. Dla każdego człowieka pierwszym spotkanym strażnikiem na drodze mocy jest lęk. Jest to zwykle cały zespół bardzo silnych programów, które kształtowały się podczas ewolucji karnacyjnej.
Większość ludzi na same pojęcia (np. medytacja, rozwój duchowy) reaguje całym wachlarzem reakcji lękowych. Część odważniejszych, próbując stanów wyciszenia, dostrzega demony, których siedliska upatruje w nieokreślonym astralnym otoczeniu i wycofuje się z lęku przed nieznanym. Demony te, to w rzeczywistości reprezentanci – obrazy programów żyjących w nas samych. Bronią się przed unicestwieniem, wysyłając zdarzenia i obrazy mające utrzymać nas w przekonaniu, że tak jest i tak musi być, m.in. niska samoocena jest pierwszym symptomem obecności programów pracujących w swoim „żywicielu”.
Strach jest więc mechanizmem obronnym tego, co pozornie nieświadome, a jednak precyzją z chirurga wypełnia swoją misję. Jeśli masz tego świadomość, możesz sprawić, że tak już nigdy nie będzie.
Od wielu pokoleń na Ziemię przybywali mistrzowie z prostymi ćwiczeniami, pokazującymi możliwość przerwania tego błędnego koła. Kluczem do uruchomienia procesów obronnych jest zawsze żywa wyobraźnia, tzn. myśl zasilana falą miłości uniwersalnej. Miłość uniwersalna tym różni się od tego, co zwykliśmy nią nazywać, że niczego nie oczekuje, jest ponadmaterialną siłą sprawczą. Jest poza pojęciem czy nazwą, jest czystą energią. Można poczuć jej przepływ np. w stanie głębokiej medytacji. To boski prąd życia.
Serce jest centrum energetycznym każdej istoty. Jest projekcją Źródła i jego siły, która buduje światy i rozświetla najgłębszy mrok, gdzie czai się ból i strach oraz wszystko to, co nieuświadomione. W ciemności widzimy czasem rzeczy przerażające, których – jak się potem okazuje – nie ma. Halucynacje... Uwierz, że jeśli je zobaczyłeś, to znaczy, że były i nadal są. Rozbłysło światło, które zapaliłeś, i zniknęły by ukryć się ponownie w ciemności wewnątrz Ciebie. Swoją ciemną stronę, w której żyją programy, możesz rozświetlić tak samo jak w rzeczywistości zewnętrznej. Przycisk do tego światła zawsze był i jest w Tobie.
Jedynie co robią ludzie mocy, to rozświetlają własną rzeczywistość. Magiczny przycisk znajduje się w Twoim energetycznym sercu. Włączając go sprawisz, że programy spopielają się, a konsekwencja działania rozprasza ich na zawsze. Jeden po drugim znikają, by nigdy nie wrócić. Jeśli już cały czas przebywasz w wewnętrznym świetle, to program nie ma przestrzeni do działania. Ginie z głodu. Można się tego nauczyć.

WAŻNE
Wstępując na drogę mocy, trzeba pamiętać o jednej rzeczy. Można iść nią wolniej i szybciej, ale każda próba zejścia z niej lub zatrzymania się jest bardzo bolesna.
Będąc człowiekiem mocy, niczego nie zmieniasz na siłę, niczego też nie musisz sobie ani innym udowadniać, żyjesz dla siebie i dla innych, ale w zupełnie innym jakościowo sensie, niż ten, który znałeś do tej pory.

Wolność wyborów, widzenie procesów i stopniowe wytłumianie programów lękowych, dają silę do odnalezienia dalszej drogi, do WIEDZY I MOCY.

Jeśli już pokonasz strach, otwiera się przed Tobą nieskończoność możliwości, która ograniczona jest jedynie uwarunkowaniami Twojej percepcji. Z czasem ramy te stają się coraz mniej ciążące, a to co niemożliwe, takim być przestaje.
Wiedzę z wyższych wymiarów możemy w bardzo prosty sposób odróżnić od halucynacji ego lub informacji astralnych. Po prostu informacje ze Źródła są przydatne w rzeczywistości TU i TERAZ, są zawsze praktyczne. Informacje astralne są nacechowane przerostem formy nad treścią. Pompatyczne, wzniosłe słowa „świetlistych istot” czy obrazy „świętych miejsc” nie niosą ze sobą niczego innego, jak tylko emocjonalne punkty skupienia uwagi, nastawione na wyciągnięcie energii odbiorcy.
Sesje channeligowe dają wyraźny dopływ energii. Wiedza, do której mają dostęp ludzie mocy nie jest przedmiotem czy ukierunkowaną specjalizacją. To raczej przestrzeń do zadawania pytań i przychodzących w różnych formach odpowiedzi. Zakres tematów określa sam zainteresowany. Jeśli jest terapeutą, otrzyma nowe metody pomocy sobie i innym. Pisarz otrzyma natchnienie, uczony – rozwiązanie i nagrodę Nobla.
To bardzo piękna i odkrywcza podróż. Wszystko co robisz zaczynasz traktować tak, jakbyś to robił po raz pierwszy. Żadnej sztampy, utartych dróg czy nawyków. Radość Boga Dziecka, które aktywnie tworzy swoją rzeczywistość ciesząc się wolnością współistnienia w Universum.
Wiedza jest wolnością pytań i odpowiedzi i tak pojmowana nie daje strachu, bo nie podlega ocenie innej niż to, czy informacja jest przydatna, czy rozwiązuje postawiony w pytaniu problem. Oczywiście pomyłki się zdarzają, zwłaszcza na początku drogi, ale z czasem halucynacje zaczynają znikać na rzecz pewności, ponieważ informacja prawdy niesie ze sobą wyczuwalny ładunek energii, bo informacja w istocie jest amencją Źródła.
Przychodzi w końcu taki moment, w którym słowa krytyki nie budzą już żadnych emocji poza ciekawością ukrytej w nich informacji, Pojawia się też chwila prawdziwego szacunku dla wszystkiego co żyje, dla ludzi i ich przekonań, dla zwierząt i ich praw, dla każdej istoty. Otwiera się realna przestrzeń do realizacji siebie we wszechświecie. Dzieje się to już jakby samo, od momentu, w którym zaczniesz rozpoznawać kim jesteś Ty, a czym jest Twoje ego.
Adept dochodzi do tego punku, zawsze wpadając w różnego typu zasadzki. Jeśli nie pokonał go strach, pokonać go może wiedza, która daje czasem zadufanie w sobie, alienację i brak zrozumienia oraz szacunku dla innych.
Wiedza zatem jest kolejnym sprawdzianem dla człowieka mocy, niekiedy daje wolność, która może stać się więzieniem. Zawsze należy pamiętać, ze nawet Słońce, dając światło, kreuje sobą cień. Jeśli nie zagubisz się we własnej „wspaniałości”, to wiedza da ci coś bardzo cennego. Da ci moc.

Nie ma jednej ścieżki dla ludzi mocy. Jedni są lub stają się lekarzami, inni muzykami, jeszcze inni nauczycielami. Wszystkich łączy jedno: każdy kreuje własną drogę w duchu dawania siebie innym. Dzieje się tak, ponieważ MOC ma charakter ciągłego przepływu i nie może być zatrzymana. Im więcej się jej ma, tym więcej rzeczy jest do zrobienia. Proces ten przypomina samonapędzającą się spiralę, dlatego coraz mniej potrzeba wypoczynku i snu, ponieważ wszystko co robisz, jest radością tworzenia.

źródło: Channeling Ludzie mocy, Merhlin

31-05-2010, 13:53:16
Ładnie to opisałaś, ale z tego wynika, ze demonów nie ma są tylko nasze lęki.
A to nie do końća tak, bo po tamtej stronie wiele jest nieprzyjaznych bytów. I włąśnie te osoby początkujace są najbardziej narazone na ich ataki.

Aby uzyskać stan swiadomości JAM JEST i być TU i TERAZ nie tzreba kontaktu channelingowego z bytami duchowymi czy astralnymi.

Wystarczy otworzyć się na wiedze ze xródła i poszukać odpowiediz w sobie.
Znacznie to bezpieczniejsze niż channelinng. Moim zdaniem.

Kurcza jak sie pisze channelling?? I czy nie ma polskiego odpowiednika teggo słowa?? :(
31-05-2010, 14:04:14
(31-05-2010 13:53:16)Szepcząca napisał(a):  Kurcza jak sie pisze channelling?? I czy nie ma polskiego odpowiednika tego słowa?? :(

Jest - Ukierunkowanie

Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać.
31-05-2010, 14:07:56
A dzięki, a ja myślałam ze to coś od kanałów przekazu :P
31-05-2010, 16:05:18
ponoć się tym posługuję. tak mi przynajmniej powiedziano. pewnie temat uważniej przeczytam jak będę miała wolniejszą chwilę ;)

anioły 2013
mandale

Moja strona
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
31-05-2010, 16:27:30
teoretycznie ja tez się tym zajmuję. ale się nie poczuwam. informacje w każdym razie zbyt sprzeczne
31-05-2010, 18:23:55
Dzięki Aga za opisanie tego. Mam nadzieję że moje skromne zdanie coś wniesie...

(31-05-2010 13:02:40)Aga napisał(a):  [align=center]W pewnym zakresie każdy kto ma otwarty umysł może z powodzeniem wejść w kanał mocy. Otrzyma zawsze to, co zdoła wykorzystać na swój i innych pożytek.

Zatrzymam się na tym zdaniu. Channeling czyli po polsku zwany ukierunkowaniem dla mnie jest to dziedzina ezoteryki jak każda inna. I owszem można coś wnieść jak i dostać nadprogramowo.

(31-05-2010 13:02:40)Aga napisał(a):  Po pierwsze nie należy się bać. Dla każdego człowieka pierwszym spotkanym strażnikiem na drodze mocy jest lęk. Jest to zwykle cały zespół bardzo silnych programów, które kształtowały się podczas ewolucji karnacyjnej.
Większość ludzi na same pojęcia (np. medytacja, rozwój duchowy) reaguje całym wachlarzem reakcji lękowych. Część odważniejszych, próbując stanów wyciszenia, dostrzega demony, których siedliska upatruje w nieokreślonym astralnym otoczeniu i wycofuje się z lęku przed nieznanym. Demony te, to w rzeczywistości reprezentanci – obrazy programów żyjących w nas samych. Bronią się przed unicestwieniem, wysyłając zdarzenia i obrazy mające utrzymać nas w przekonaniu, że tak jest i tak musi być, m.in. niska samoocena jest pierwszym symptomem obecności programów pracujących w swoim „żywicielu”.
Niestety Demony to nie są tylko projekcją lęków. Taka teza jest nie tylko dalece myląca ale niestety zgubna.....

(31-05-2010 13:02:40)Aga napisał(a):  Jedynie co robią ludzie mocy, to rozświetlają własną rzeczywistość. Magiczny przycisk znajduje się w Twoim energetycznym sercu. Włączając go sprawisz, że programy spopielają się, a konsekwencja działania rozprasza ich na zawsze. Jeden po drugim znikają, by nigdy nie wrócić. Jeśli już cały czas przebywasz w wewnętrznym świetle, to program nie ma przestrzeni do działania. Ginie z głodu. Można się tego nauczyć.

Tyle pięknych słów ale ja nie rozumiem o co chodzi...

(31-05-2010 13:02:40)Aga napisał(a):  Sesje channeligowe dają wyraźny dopływ energii. Wiedza, do której mają dostęp ludzie mocy nie jest przedmiotem czy ukierunkowaną specjalizacją. To raczej przestrzeń do zadawania pytań i przychodzących w różnych formach odpowiedzi. Zakres tematów określa sam zainteresowany. Jeśli jest terapeutą, otrzyma nowe metody pomocy sobie i innym. Pisarz otrzyma natchnienie, uczony – rozwiązanie i nagrodę Nobla.
To bardzo piękna i odkrywcza podróż. Wszystko co robisz zaczynasz traktować tak, jakbyś to robił po raz pierwszy. Żadnej sztampy, utartych dróg czy nawyków. Radość Boga Dziecka, które aktywnie tworzy swoją rzeczywistość ciesząc się wolnością współistnienia w Universum.

Ten fragment mnie wyraźnie zainteresował. Czy do osiągnięcia tego stadium jest nam potrzebne właśnie otrzymywanie odpowiedzi od tzw. świetlistych? Mnie się to kojarzy z mediumizmem. Choć nieco zmodyfikowanego. A ja mam ciągle wrażenie, że nie musimy pytac czegoś co jest tak niepewne i skupić się na swoim wnętrzu.

Z tego co zrozumiałam to ukierunkowanie wychodzi od czegoś czego do końca ani nie znamy ani nie rozumiemy. Trąci to trochę zabawą w duchy i szukanie odpowiedzi tak lub nie.
Inna sprawą jest to w jakim sposób się REKLAMUJE ten rodzaj działalności ezoterycznej. Najczęściej widzę, że ta metoda jest BEZPIECZNA. A ja powiem, że nic co związane jest z ezoteryka nie jest bezpieczne niestety.
Każda nawet niewinna zabawa w wywoływanie duchów może skończyć się boleśnie. Nie wspomnę już o cięższego kalibru nękaniach i opętaniach. Dlatego budzi we nie to ogormny sprzeciw kiedy wmawiają mi, że to bezpieczne.
Oczywiście wiekszość z nas siedzi w ezoteryce i wie, że takie przekazy tez moga być fałszywką. Bo tutaj nie możemy być niczego pewni. Ani czystości przekazu ani intencji bytu, istoty....
Trzecią sprawą, która już całkowicie wzbudziła mój totalny przeciw to wmawianie innym, że Demony to tylko nasze lęki. Niestety nie tylko istnieje dobro ale i zło samo w sobie. Te dwa bieguny nie raz sie przenikają aby pokazac ludziom, że nic nie jest takie jasne i kolorowe. Trzeba zdawać sobie sprawę, że ezoteryka nie jest całkowicie bezpieczna i związana tylko z jasną stroną. Dlatego propagowanie jej wśród nieletnich nie uważam za dobre rozwiązanie. Dlatego tak sesje channelingowe uważam za niebiezpieczne. Ponieważ sa na granicy i często ludzie niewiedzą, że po drodze coś się do niego przyczepi...
Odpowiedz