Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzieci Nocy w Literaturze - Ksiązki jakie polecamy
27-05-2010, 08:56:49
Dzieci Nocy w Literaturze - Ksiązki jakie polecamy
O wampirach Annie Rice słyszął każdy i chyba nikomu nie tzreba poelcać jej serii o Lestacie i innych dzieciach nocy.

A jakie inne znacie ksiażki, które lubicie (i za co), gdzie bohaterem jest wampir lub wilkołak?

Ja nawet przedkłądam cykl o Annicie Balke przed Lastatem. Bo jako czytadło z Wampirem i Wilkołakiem w tle jest fajną ksiażką na wakacyjne deszczowe dni.
Jean Cloude - wampir z duszą romantyka i Richard - wilkołak, rywalizujący o względy pięknej... pogromczyni wampirów, jest fajna podróżą w swiat fantazy. Na kartach książek o Anicie spotykamy mityczne i fantastyczne istoty, ktore jak sie okazuje żyją obok nas w miastach, co wiecej otrzymały juz swoje prawa.
To swoiste Urban Fantasy autorstwa Laurell K. Hamillton.
W Polsce ukazały się:
"Grzeszne rozkosze
"Uśmiechnięty Nieboszczyk"
"Cyrk Potępieńców"
"Kafejka u Lunatyków"
"Trupia główka"

Anita w obrazach Luisa Royo:

Anita i spółka w komiksach:

Z Kolei inną symaptyczną lekturką jest cykl o zmiennokształtnej Mercedes Thompson, ktąrą wychowały... Wilkołaki, a obecnie adoruje przystojny samiec alfa wilkołaczej społecznosci - Adam.
Ale obok Adama mamy też wampira Stephana, fana opowieści o Scooby Doo, który takze ma słabosć do bohaterki.
Autorem jest Patricia Briggs
"Zew księżyca"
"Więzy krwi"

Ilustracje do Ksiażek oraz okłądki książki:

Natomiast przyznaję bez bicia, ze nie znosze hitu ostatnich lat czyli sagi Pani Meyer o Belli i Edwardzie. Zadałam sobie trud przeczytania pierwszego tomu (a nawet popełniłam obejrzenie filmu). I nigdy więcej. Teskty i dialogii miałkie, mdłe i naiwne, istota wampiryzmu całkowicie wypaczona... A szkoda gadać :)

Jakie polecacie ksiażki o wmapirach?
Zacytuj ten post w odpowiedzi

27-05-2010, 19:12:49
RE: Dzieci Nocy w Literaturze - Ksiązki jakie polecamy
Jeśli chodzi o Belle i Edwarda to przyznam się, że książki nie czytałem ale po oglądnięciu 2 części filmu na pewno po nią nie sięgnę. Przypuszczam, że książka i tak jest o niebo lepsza od filmu, który zakrawa na miano romansu dla młodych piszczących panienek - mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem ;)

Annie Rice pokochałem kilka lat temu, gdy miałem problemy z nogą i musiałem chodzić o kuli ponad miesiąc, co ograniczało mi kontakty z otoczeniem, więc zaczytywałem się nocami w jej książkach a w dzień odsypiałem :) wspaniała lektura, muszę znów do niej wrócić...

W zasadzie to do tej pory nie czytałem nic równie dobrego w tej tematyce, więc nic więcej polecić nie mogę...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
27-05-2010, 19:52:29
Ja Annie Rice też lubię. Najbardziej chyba "Wampira Lestata" i "Diabła Memnocha"

Ale jako czytadło są dobre te co podałam wyzej.

I oczywiscie nieśmiertelny "DRacula"
27-05-2010, 20:07:59
Kr-wio pijaczyny Fe !!!!

Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
27-05-2010, 20:14:49
Ale jakie fajne :D
Odpowiedz