Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Żywioł powietrza
14-05-2010, 18:50:33
Post: #1
Żywioł powietrza
Tworzy ze znakami ognistymi łańcuch sekstyli. Znaki powietrzne są najbardziej subtelne. Związane są z komunikacją oraz intelektem. Odzwierciedlają relacje międzyludzkie. W organizmie ludzkim odpowiadają mu najważniejsze funkcje tzn. układ oddechowy i system nerwowy. W dziedzinach życia (domach), w których znajdują się znaki powietrzne uwidaczniają się cechy towarzyskie i intelektualne. W Bliźniętach cechy żywiołu ujawniają się w formie zdobywania, przekazywania i wykorzystywania informacji werbalnej. Waga posiada zdolność rozważania, pośredniczenia w ugodach, a także komunikowaniu się z innymi poprzez ekspresję artystyczną. Wodnik natomiast jest zainteresowany dobrobytem wszystkich ludzi, a z ludźmi komunikuje się w sposób niekonwencjonalny np. telepatyczny. W formie pozytywnej, możemy znaleźć bardzo wybitne, genialne uzdolnienia umysłowe i artystyczne, wysoki poziom kultury, wynalazczość i pionierstwo w wielu dziedzinach. Przy negatywnych wpływach występuje ekscentryczność, nerwowość, buntem i chęcią zmian nie koniecznie na lepsze.

Archanioł: Rafael;
Demon: Lucyfer;
Cechy negatywne: niepokój, lęk, chwiejność, impulsywność, paranoja, uprzedzenia, brak poczucia bezpieczeństwa, rozproszenie, plotkarstwo, pycha, rozrzutność, niewiarygodność, samolubność, kapryśność, obojętność, nieuwaga;
Cechy pozytywne: inspiracja, mądrość, szczęście, nadzieja, logika, radość, analiza, zdecydowanie, rozeznanie, wszechstronność, otwarty umysł, uprzejmość, komunikatywność, inteligencja, intuicja, pilność;
Cechy: gorące i wilgotne, lekkie i aktywne;
Części ciała: klatka piersiowa, płuca, gardło;
Karta tarota: Głupiec (0)
Kolory: żółty, biały, purpurowy
Kolory tarota: miecze lub buławy
Koncepcje: intelekt, wiedza, jasność, umysł, prędkość, rzutkość, giętkość, intuicja, rozróżnianie, dogłębność
Król żywiołków: Paralda
Magiczne narzędzia: kadzielnica, athame, miecz, flet, różdżka;
Magiczne wyrażenie: wiedzieć, poznanie;
Nadmiar: przeintelektualizowanie (nadmierna mądrość), gadulstwo;
Nazwa celtycka: airt
Niedosyt: powolność i konserwatywizm w myśleniu, trudność z przekazywaniem idei;
Odzwierciedlenie w człowieku: nadświadomość, wiedza, umiejętności, wolność, swoboda, podróże, komunikacja, zdolności parapsychiczne
Pora dnia: świt
Pora roku: wiosna
Stworzenia: orzeł, człowiek;
Symbole: ptaki, lot, tornado, uczucie chłodu, świt, dym, wiatry, ciekawość, mgła, chmury, wyobraźnia, idee, pomysły, biały, niebieski, jasnozielony, wiosna, dzwonki, otwartość, nów, wschód, niebo, kadzidło;
Temperament: sangwiniczny;
Zmysł: węch;
Znak zodiaku: Bliźnięta, Waga, Wodnik;
Żywiołak Egipski: Ameshet (młodzieniec).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi14-05-2010, 19:27:54
Post: #2
RE: Zywioł powietrza.
dzięki Van za ten dział:)
Może przybliżysz tutaj jakieś wskazówki, jak pracować z tym żywiołem?;)
Pozdrawiam
Zacytuj ten post w odpowiedzi
16-05-2010, 14:08:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-05-2010 09:19:04 przez sylviia.)
Post: #3
RE: Żywioł powietrza
Aby oswoić się z istotą Żywiołów,warto regularnie przeprowadzać ćwiczenia medytacyjne.

Ćwiczenie 1

Najprostsze z nich polega na skupieniu się na swoim ciele i zrozumieniu,w jaki sposób są one w nas obecne.Powietrze wpływa do płuc wraz z wdychanym tlenem i rozchodzi się do wszystkich komórek.Ogień obecny jest w procesach przemiany materii i impulsach nerwowych.Woda płynie nie tylko we krwi,ale także znajduje się we wszystkich tkankach,a Ziemia buduje nasze kości,zęby,włosy itp.
podczas takiej analizy kontemplujemy,jak wspaniale Żywioły współgrają w organizmie i w jaki sposób tworzą nas samych.Wszystkie doświadczenia i odczucianależy spisać w magicznym dzienniku,poświęcając każdemu z Żywiołów osobną stronę.W miarę upływu czasu można dopisywać nowe przemyślenia.
podobnie można rozważać,jak Żywioły składają się na naszą osobowość.Ziemia to realizm i praktyczność,Powietrze- intelekt,zmienność i giętkość.Ogień odpowiada za temperament,a woda-za intuicję.


Cwiczenie 2
Kolejne ćwiczenie madytacyjne związane jest z Żywiołami wiąże się z pierwszym.
Kiedy już spiszemy wszystkie odczucia i doświadczenia,trzeba przejrzeć swoje notatki,przemyśleć je jeszcze raz, uzupełnić,dodaćnowe atrybuty i ewentualnie poprawić.Można to zrobić wiele razy,dopóki wyniki nie bedą satysfakcjonujące.
Sporządzając listę cech związanych z Żywiołami zastanówmy się,jaki cechy pozytywne i negatywne każdy z nich reprezantuje ogólnie i w nas samych.Na przykład Ziemia to praktyczne myślenie,ale także zbytnia przyjemność lub materializm,Ogień-temperament,ale i niszczycielska wybuchowość,Powietrze-giętkość i intelekt,ale i zmienność i niezdecydowanie,a Woda-intuicja,ale i zagubienieczy odrealnienie.Badając swój charakter możemy sprawdzić,które z Żywiołów są w nim najaktywniejsze,a które najsłabsze,które pozytywne cechy należy w sobie pielęgnować,a które szkodliwe-zmieniać.Dzięki temu można będzie doprowadzić do ich zrównoważenia.
Przyjrzyjmy sięliście cech negatywnych i zastanówmy się,skąd one sie biorą.Wymaga to wielkiej szczerości wobec samego siebie,ale z pewnością się opłaca.W ten sposób lepiej zrozumiemy siebie i swoje postępowanie w przyszłości,być może dowiemy się,co stoi za naszymi dotychczasowymi porażkami.
Podczas rozważania negatywnych cech trzeba również medytować nad pozytywnymi cechami danego Żywiołu,aby uwolnić blokade energii i starać się poprzez medytację zmienić te niekorzystne cechy na korzystne.
Podczas ćwiczeń tego rodzaju należy pamiętać,że wszelkie emocje,także takie jak gniew,smutek czy bezsilność są naturalne i czasami niezbędne,by osiągnąć równowagę,rozwijać się i dobrze zrozumieć swoje doświadczenia.


Olejek Powietrza

5 kropli olejku z lawendy
3 krople olejku z drzewa sandałowego
1 kropla olejku z neroli(gorzka pomarańcza)

Zastosowanie:jasność myśli,podróżowanie,pokonywanie przeszkód,zwalczanie nałogów.Żródło:"Magia żywiołów" Henry Milton

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
04-08-2010, 14:21:19
Post: #4
RE: Żywioł powietrza
praktycznie wszystko się zgadza :) Tylko nie wiem jak rozumieć swojego demona? Czy on też jest jakimś opiekunem? Lucyfer to nie sam diabeł :huh: A co jeśli w snach śni nam się często inny żywioł? Mnie się śnią trąby powietrzne, co oczywiście jest zwiazene z moim żywiołem, ale jeszcze częściej śnię o pływaniu. Wyczytałam, że takie sny utożsamiają nas z żywiołami :shy:
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
04-08-2010, 16:03:23
Post: #5
RE: Żywioł powietrza
A możesz coś powiedzieć o skorpionie (27-10-71)
Podobno czuwa nad nami Archanioł Gabriel, a coś więcej?
Nic nie wiem np. o demonach, chciała bym wiedzieć jaka cholera mnie kusi do robienia tego czego nie powinnam robić:)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Żywioł wody Van 10 15.977 29-09-2010 20:31:02
Ostatni post: Izoowa
  Żywioł ognia Van 7 13.391 21-07-2010 14:17:04
Ostatni post: Qqryq
  Żywioł Ducha (piąty element) Van 7 15.374 19-05-2010 18:22:31
Ostatni post: Szepcząca
  Żywioł ziemi Van 2 6.819 16-05-2010 14:57:55
Ostatni post: sylviia