Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Medytacja o dwóch sercach Choa Kok Sui
14-05-2010, 09:17:00
Post: #1
Rainbow Medytacja o dwóch sercach Choa Kok Sui
jakiś czas temu znajomy polecił tą medytację, uważam że jest ona bardzo fajna i dla tego ją polecam, a znajomemu dziękuję za przybliżenie jej;)

Metoda medytacji o dwóch sercach opiera się na założeniu, że niektóre główne czakry są "drzwiami wejściowymi" dla określonych stanów psychicznych lub poziomów świadomości. W celu doświadczenia kosmicznej świadomości, wystarczy zaktywizować czakrę korony.
Dwa bliźniacze serca, o których mowa w nazwie medytacji, to czakra sercowa (ośrodek emocji), oraz czakra korony (ośrodek Boskości w człowieku). Po dostatecznym pobudzeniu czakry korony otwiera się i zwraca ku górze dwanaście jej płatków, co przypomina złoty kielich, koronę, lotos lub złoty kwiat. W ten sposób czakra przygotowuje się do przyjęcia duchowej energii, która następnie rozprowadzana jest do wszystkich części ciała. Czakrę symbolizuje święty Graal.

Celem medytacji o dwóch sercachjest osiągnięcie kosmicznej świadomości czyli duchowej iluminacji. Jest to również forma służenia światu, gdyż podczas tej medytacji w pewnym stopniu przywracamy w nim harmonię, błogosławiąc całą Ziemię czułą miłością.

Postępowanie:
1. Przez około pięć minut wykonuj ćwiczenia fizyczne w celu oczyszczenia i zasilenia energią swego ciała eterycznego. Wskutek ćwiczeń usuwana jest z ciała szara materia, czyli zużyta prana. Ponadto, ćwiczenia fizyczne zapobiegają nadmiernemu naładowaniu siebie praną, co mogłoby nastąpić, gdy w czasie medytacji do ciała eterycznego napływa ogromna ilość energii.
2. Prośba o błogosławieństwo Boże. Można ułożyć własną inwokację. Poniżej przedstawiam wezwanie, które sam najczęściej wypowiadam:
"Ojcze, pokornie wzywam Twego Bożego błogosławieństwa! Udziel mi ochrony, rady i pomocy, i oświeć mnie!
Z góry dziękuję Ci za to i całkowicie wierzę w Twoją moc!"

3. Aktywizowanie czakry sercowej - błogosławienie całej Ziemi czułą miłością. Przyciśnij palcem okolicę przedniej czakry sercowej przez kilka sekund. Pomoże ci to w koncentracji na tej czakrze. A zatem skup się na niej i pobłogosław całą Ziemię wszechogarniającą,czułą miłością. Jednocześnie możesz wyobrazić sobie małą kulę ziemską przed sobą. Ja sam wypowiadam wówczas następujące słowa:
BŁOGOSŁAWIENIE ZIEMI CZUŁĄ MIŁOŚCIĄ
"Niech Boże serce
pobłogosławi całej Ziemi czułą miłością.
Niech cała Ziemia dozna wielkiej radości, szczęścia i pokoju Bożego.
Niech na całą Ziemię spłynie błogosławieństwo wzajemnego zrozumienia,
harmonii, dobrych intencji i woli ich wypełnienia.
Niech się tak stanie!
Niech serce Boże napełni serca wszystkich czujących istot,
absolutną miłością i wrażliwością.
Niech serca wszystkich czujących istot ogranie wielka radość,
szczęście i pokój Boży.
Niech do serc wszystkich czujących istot spłynie wzajemne zrozumienie,
harmonia, dobre intencje i wola ich wypełnienia.
Z góry dziękuję Ci za to i niech się tak stanie!"

4. Aktywizowanie czakry korony- błogosławienie Ziemi czułą miłością. Przyciśnij palcem okolicę ciemieniową przez kilka sekund, aby wzmocnić swoją koncentrację na tym miejscu, i pobłogosław Ziemię czułą, wszechogarniającą miłością. Kiedy czakra ta zostanie w dostatecznym stopniu otwarta, niektóre osoby mają wrażenie jak gdyby coś rozkwitało na czubku głowy, inni zaś odczuwają pewnego rodzaju ucisk w tym miejscu.
Jeśli twoja czakra ciemieniowa została już zaktywizowana, wówczas skupiaj się jednocześnie na niej i na czakrze sercowej, i błogosław Ziemię kilka razy. Wskutek tego obie czakry będą działać wspólnie, przez co twoje błogosławieństwo nabierze znacznie większej mocy.
5. Osiąganie iluminacji przez medytację o świetle, skupianie się na dźwiękach "aum" lub "amen" oraz kontemplację interwałów między każdymi dwoma kolejnymi dźwiękami "aum" lub "amen". W celu osiągnięcia iluminacji (oświecenia, poszerzenia świadomości) wyobraź sobie punkt oślepiającego, białego światła na czubku głowy i jednocześnie powtarzaj w umyśle dźwięk "aum" (czyt.: om) lub "amen" oraz koncentruj się na przerwach (chwilach ciszy) występujących pomiędzy dwoma kolejnymi dźwiękami, stale utrzymując w wyobraźni punkt świetlny. Wykonuj tę medytację przez 10-15 min.
6. Uwalnianie nadmiaru energii. Ważną sprawą po medytacji jest uwolnienie nadmiaru wyzwolonej energii, co możesz zrobić błogosławiąc Ziemię światłem, czułą miłością, spokojem i powodzeniem przez kilka minut do czasu znormalizowania poziomu energii w ciele. Jeśli tego nie uczynisz, wystąpi natłok prany w ciele eterycznym, co objawi się bólami głowy i klatki piersiowej. Przy długotrwałych takich stanach widzialne ciało fizyczne może ulec uszkodzeniu.
7. Dziękczynienie. Po medytacji zawsze podziękuj Opatrzności i swym duchowym przewodnikom za błogosławieństwa.
8. Dalsze uwolnienie nadmiaru energii oraz wzmacnianie ciała masażem i fizycznymi ćwiczeniami. Po medytacji masuj swoje ciało i wykonuj ćwiczenia fizyczne przez około pięć minut w celu dodatkowego usunięcia zużytej prany, co pomoże odciążyć, oczyścić i wzmocnić widzialne ciało. Przyspieszy to także wchłanianie pranicznej oraz duchowej energii, czyniąc praktykującego pięknym i zdrowym.

Wzywanie błogosławieństwa ze strony Opatrzności lub swych duchowych opiekunów ma ogromne znaczenie, ponieważ zastosowanie inwokacji przywołuje ich obronę, pomoc i kierownictwo.
Osoby początkujące nie powinni błogosławić więcej, niż raz lub dwa razy, nie starając się osiągnąć zbyt dużo na początku. Można poczuć lekki natłok prany w okolicy serca, jako że ciało eteryczne nie jest jeszcze dostatecznie czyste. Jeśli trzeba, należy zastosować wtedy miejscowe oczyszczanie.
Można również posłużyć się wizualizacją. Błogosławiąc Ziemię wszechogarniającą miłością, wyobrażając sobie, że jej aura przybiera oślepiającą niebiesko różową barwę.
Pierwszy wgląd w naturę iluminacji i pierwsze doznanie Boskiej ekstazy, objawi się tym, że będzie można utrzymać równoczesną koncentrację na punkcie światła i przerwach między dźwiękami, wtedy doświadcza się eksplozji świetlnej. Cała twa istota zostanie zalana światłem!
Podczas tej medytacji należy zachować postawę obojętności!
Masaż i ćwiczenia po medytacji zmniejszają możliwość pozostawania nadmiaru prany w różnych częściach ciała, przeciwdziałając tym samym powstawaniu chorób.
Można także samemu wyleczyć się z chorób ćwiczeniami wykonywanymi po medytacji o dwóch sercach. Ćwiczenia po zakończonej medytacji są bardzo ważne. Jeśli ich nie będzie, to można oczekiwać nieuchronnego osłabienia fizycznego. Chociaż ciało eteryczne stanie się jasne i silne, to na dłuższą metę ciało fizyczne nie będzie w stanie poradzić sobie z pozostałością energii wyzwolonej podczas medytacji. Trzeba samemu doświadczyć prawdy tego ostrzeżenia, aby je w pełni zrozumieć.

Choa Kok Sui
Zacytuj ten post w odpowiedzi14-05-2010, 09:18:25
Post: #2
RE: Medytacja o dwóch sercach Choa Kok Sui
Dzięki ze to zamieściłaś, Trina
Zacytuj ten post w odpowiedzi
14-05-2010, 13:04:36
Post: #3
RE: Medytacja o dwóch sercach Choa Kok Sui
a proszę bardzo:)
Widzę, że avatarek się zmienił, hm...poprzedni przemawiał bardziej do mnie;)
Zacytuj ten post w odpowiedzi
14-05-2010, 14:32:30
Post: #4
RE: Medytacja o dwóch sercach Choa Kok Sui
A tak przy okazji to jesli chodzi o tę medytację to ona bardzo silnie działa. Bywa, ze dosć szybko i gwaltownie otwiera 3 oko i pozwala postzregać pozazmyslow.

I specjalnie dla Ciebie zmieniam awatar na bardziej pasujacy do mnie ;)
Zacytuj ten post w odpowiedzi
14-05-2010, 17:04:36
Post: #5
RE: Medytacja o dwóch sercach Choa Kok Sui
co do 3 oka, to potwierdzam;) zresztą samo czytanie tego wpływa pobudzająco.

Dziękuję, za zmianę, już lepiej;)
Zacytuj ten post w odpowiedzi
14-05-2010, 18:00:48
Post: #6
RE: Medytacja o dwóch sercach Choa Kok Sui
Do wszystkie trzeba z umiarem ;) Do medytacji tez. ;)
Zacytuj ten post w odpowiedzi
14-05-2010, 19:09:56
Post: #7
RE: Medytacja o dwóch sercach Choa Kok Sui
racja;)
Zacytuj ten post w odpowiedzi
16-04-2014, 19:56:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2014 19:56:48 przez Strix.)
Post: #8
RE: Medytacja o dwóch sercach Choa Kok Sui
czy ktoś praktykował z Was tę medytację?
jeśli tak, to jakie macie spostrzeżenia co do niej, jej efektów?

Najważniejsza rzecz to trzymać się i wciąż szukać, szukać twórczych dróg, szukać samotności, szukać czasu na bycie i działanie, szukać sensu istnienia; trzeba trwać, bo dzika natura daje obietnice, że po zimie zawsze nadchodzi wiosna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
25-10-2014, 00:58:43
Post: #9
RE: Medytacja o dwóch sercach Choa Kok Sui
tak praktykował, ja to nazywam współwibracją,.daje kopa.:)
Zacytuj ten post w odpowiedzi25-10-2014, 12:45:22
Post: #10
RE: Medytacja o dwóch sercach Choa Kok Sui
tak, daje. To może powtórzymy w niedziele o 22?

Najważniejsza rzecz to trzymać się i wciąż szukać, szukać twórczych dróg, szukać samotności, szukać czasu na bycie i działanie, szukać sensu istnienia; trzeba trwać, bo dzika natura daje obietnice, że po zimie zawsze nadchodzi wiosna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz