Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc bioenergoterapeuty
11-05-2010, 15:13:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-05-2010 14:07:37 przez magik43.)
Post: #1
Pomoc bioenergoterapeuty
W ZWIĄZKU Z TYM, ŻE ZAWODOWO ZAJMUJĘ SIĘ BIOENERGOTERAPIĄ OD 15 LAT (W TEMACIE SIEDZĘ OD 19 LAT) WSZELKIE MOJE WYPOWIEDZI NA FORUM SĄ MOIMI PRYWATNYMI POGLĄDAMI I DOŚWIADCZENIAMI ZEBRANYMI PRZEZ TE LATA.

Bioterapia,bioenergoterapia,energoterapia-różnie nazywana w kręgach medycyny naturalnej ale zawsze chodzi o pracę na tzw. energiach.
Bioenergoterapeuta (będę pisał o ludziach posiadających naprawdę te predyspozycje) zanim zacznie zabieg przeprowadza pewnego rodzaju wywiad z klientem - dokładnie - Z KLIENTEM - NIE Z PACJENTEM - jak długo są dolegliwości,czy dana dolegliwość została skonsultowana z lekarzem, jakie leki stosuje itp. Bioenergoterapeuta NIGDY NIE ZALECA ODSTAWIENIA LEKÓW - zadaniem bioterapeuty jest wspomóc medycynę akademicką a nie ją wykluczyć - sam współpracuję z lekarzami 3 specjalizacji.
Pamiętać należy też,że bioterapeuta NIE DIAGNOZUJE - to działka zarezerwowana dla lekarzy - może on ocenić zaburzenia pracy bioenergii człowieka - dłonią,wahadłem - które mogą odpowiadać poszczególnym dolegliwością zdrowotnym - jest to swoista weryfikacja tego o czym mówił klient. Czasami podczas takiej oceny pojawiają się "informacje" o innych jeszcze miejscach zaburzonych energetycznie. W takich sytuacjach bioterapeuta powinien poinformować klienta o swoich spostrzeżeniach i zmotywować klienta do wizyty u lekarza, ew. wykonaniu dodatkowych badań.
Do zabiegu typowo bioterapeutycznego NIE MA POTRZEBY ROZBIERANIA SIĘ. Zabieg wykonywany jest przez ubranie.
Osoba poddawana zabiegowi powinna w trakcie informować bioterapeutę o wszelkich odczuciach które powodują dyskomfort - ze względu na to,iż każda osoba posiada inna wrażliwość.
Bioterapeuta podczas zabiegu w pierwszym rzędzie oczyszcza miejsca które wykazują zaburzenia energii a następnie wzmacnia je własną bioenergią. W zależności od stopnia osłabienia organizmu efektywność zabiegów widoczna jest po wykonaniu kilku,czasami kilkunastu zabiegów.
cd
Kontynuując... Odpowiadając po części na post LordaCadaverisa wzmacnianie-doenergetyzowanie oczyszczanych miejsc jest konieczne w szczególności przy pierwszych zabiegach-generalizuję gdyż uzależnione jest to od stopnia osłabienia całego organizmu. Oczywiście,tak jak napisał Lord odpada kwestia energetyzowania tzw.bloków-należy je udrożnić i oczyścić i wzmocnić splot słoneczny,ew.czakrę podstawową - odradzam energetyzowania cz.podstawowej u dzieci do ok. 2 r.ż.
Bardzo ważnym elementem zabiegu jest rozmowa z klientem. Często słyszę od moich klientów którzy trafiają do mnie po raz pierwszy a korzystali wcześniej z zabiegów u innych bioterapeutów: JAK TO ? MOŻEMY POROZMAWIAĆ? MA PAN NA TYLE CZASU? W większości przypadków problem zdrowia tkwi w głowie i poświęcenie czasu na pogadanie z klientem bardzo odciąża Go energetycznie. Jeżeli jeszcze bioterapeuta posiada predyspozycje z półki jasnowidzenia,ew.posługuje się kartami np.Anielskimi efektywność takiego zabiegu znacząco wzrasta.
Myślę, że takiego ogólnego wstępu w tym temacie starczy. Chętnie odpowiem na pytania-w granicach mojej wiedzy i znajomości tematu-czy to na forum czy tez drogą e-mailową.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi12-05-2010, 11:42:13
Post: #2
RE: Pomoc bioenergoterapeuty
czy wykonuje pan/i tez zabiegi na odległość?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
12-05-2010, 14:10:33
Post: #3
RE: Pomoc bioenergoterapeuty
Tak. Wykonuję zabiegi na odległość.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
12-05-2010, 19:24:00
Post: #4
RE: Pomoc bioenergoterapeuty
Bioenergoterapeuta nie diagnozuje ? Hmm... Uważam, że MUSI postawić własną diagnozę danego problemu. To że " klient " jest już zdiagnozowany nie oznacza że wszystko wiadomo. Wg. mnie przed jakimkolwiek działaniem Bioenergoterapeuta prócz wywiadu powinien obejrzeć ogólnie całą aurę danej osoby oraz wszystkie główne czakramy a SZCZEGÓLNĄ uwagę powinien zwrócić na obszar wskazywany przez pacjenta jako miejsce dolegliwości oraz czakramy bezpośrednio odpowiadające za te narządy/ obszary ciała.

Co to samego wzmacniania. Często samo oczyszczanie już wystarcza. Wzmacnianie danej części tez nie jest regułą. Miejsca w których są niedobory energetyczne owszem należy najpierw oczyścić a następnie podładować, ale w przypadku bloków często wzmacnianie nie ma sensu, należy wtedy oczyścić dany obszar a następnie wzmocnić czakrę doprowadzającą do niej energie, lub skupić się na czakrach które energetyzują całe ciało np. podstawę czy też splot słoneczny.

Pozdrawiam! ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
12-05-2010, 19:33:43
Post: #5
RE: Pomoc bioenergoterapeuty
Zombiaczku racja, ale tu nie ma diagnozy jako takiej. Diagnozę moze postawić tylko lekarz i o tym takze należy pamiętać przy terapiach naturalnych. Bioterapeiuta, Uzdrowieciel Praniczny czy Reikowiec nie ma uprawnień do stawiania diagnozy.
Nawet jeśli sam ma pewne podejrzenia i wie lub domysla się, co się dzieje, nie zawsze moze powiedzieć. Nie każdemu. Do bioterapeutów czy energoterapeutów przychodzą rózne osoby, dla niektórych uzdrowiciel jest wyrocznią ale też w razie czego łatwą ofiara do oskarzeń.
Energoterapia w duzej mierze opiera się tez na współpracy klienta z uzdrowicielem a nie każdy klient zastosuje sie do zaleceń energoterapeuty, za to chętnie oskarza potem o to czy tamto.

Dlatego nie diagnozuje się, zwłaszca z punktu widzenia medycznego. Co innego powiedzieć, ze np w okolicy wątroby są jakieś złogi czy zabrudzenia energetyczne a co innego postawinie diagnozy medycznej, ze choruje sz człowieku na to czy tamto.
Zacytuj ten post w odpowiedzi
12-05-2010, 19:44:09
Post: #6
RE: Pomoc bioenergoterapeuty
Rozumiem Jaga, dlatego napisałem WŁASNĄ, czyli opartą na swoich założeniach przyczyny problemu związanych z energetyką danej osoby. Oczywiście że tylko lekarz może wydać diagnozę medyczną, ale wg. mnie każdy uzdrowiciel powinien swoją ( czyli o problemach natury energetycznych ) tez przekazywać " klientowi " ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
20-05-2010, 11:52:44
Post: #7
RE: Pomoc bioenergoterapeuty
w ofertach wrozek , bioterapeutow itp. widzie ze oferuja leczenie
nerwic , depresji...na czym ono polega , czy rozni sie takie leczenie
od leczenia konwencjonalnego?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
20-05-2010, 14:57:38
Post: #8
RE: Pomoc bioenergoterapeuty
Przede wszystkim to praca psychologiczna ze strony uzdrowiciela, czyli standard ale tego typu choroby też maja swoje odniesienie w układzie energetycznym i z dokładniej określonymi narządami. Dlatego Dany terapeuta też na pewno oczyści odpowiadające danej chorobie miejsca a następnie jak będzie taka konieczność to na energetyzuje. Ponadto może znaleźć różnego rodzaju podłączenia do innych bytów i o ile zna sie na tym zna to może daną osobę odciąć.
Każdy przypadek jest inny ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
21-05-2010, 14:14:33
Post: #9
RE: Pomoc bioenergoterapeuty
Cytat:Energoterapia w duzej mierze opiera się tez na współpracy klienta z uzdrowicielem a nie każdy klient zastosuje sie do zaleceń energoterapeuty, za to chętnie oskarza potem o to czy tamto.

Niektórzy klienci/pacjenci czy jak ich tam zwał mają tendencję do przemilczania pewnych faktów więc to co energetycznie bierze się za przyczynę choroby może być zupełnie czymś innym.

Cytat:Co innego powiedzieć, ze np w okolicy wątroby są jakieś złogi czy zabrudzenia energetyczne a co innego postawinie diagnozy medycznej, ze choruje sz człowieku na to czy tamto.

ma pan złogi energetyczne na wątrobie, a to oznacza raka płuc ;)

Cytat:Zombiaczku racja, ale tu nie ma diagnozy jako takiej.

rzeczywiście ciężko to nazwać diagnozą - raczej oceną kondycji energetycznej.

Cytat:Przede wszystkim to praca psychologiczna ze strony uzdrowiciela

wielu tych uzdrowicieli nie ma pojęcia na czym owa praca psychologiczna powinna polegać. Wróżki leczą na różne sposoby - znam takie, które mówią, że to karma i polecają palić świeczki i się oczyszczać albo świecują uszy ;)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi22-05-2010, 16:16:12
Post: #10
RE: Pomoc bioenergoterapeuty
Z tego co tu przeczytałam trochę strach iść do bioenergoterapeuty i jak sprawdzić jego wiarygodność. Nie mam takich zdolności, a uwierzyć na słowo. Skąd mam pewność ze badając mnie czy lecząc czegoś mi tam w energetyce nie zrobi i poczuje się gorzej?
Widzę że jest tu dużo osób znających się na tym, czy możecie mi doradzić :)
Także jak znaleźć dobrego bioenergoterapeutę?

Przetestowałam już na sobie jak leczą wietnamscy lekarze ;) i po 2 tygodniach zażywania ichnich ziół zafundowałam sobie tylko przeczyszczenie. No może tak tam leczą chore serce.

:) :rolleyes: ;)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
22-05-2010, 17:55:53
Post: #11
RE: Pomoc bioenergoterapeuty
Wg. mnie najlepszą rekomendacją jest opinia klientów danego bioenergoterapeuty, ew. można uzyskać opinie w Cechu Rzemiosł lub w BIOPOL'u w Warszawie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
22-05-2010, 18:00:07
Post: #12
RE: Pomoc bioenergoterapeuty
Z moich doświadczeń z bioenergoterapeutą mam dobre wspomnienia.
Chociaż byłam dzieckiem. Miałam może 7/8lat. Nie pamiętam dokładnie wszystkiego. Wiem tyle, że to była kobieta. Nawet nie jestem przekonana czy aby na pewno bioenergoterapeutka. Ruska babeczka. Mówiła coś o moich nerkach z którymi długi czas od urodzenia miałam problem. Jakieś białe prześcieradła, diagnozy, porady. Tyle pamiętam.

Suche gut gebauten Achtzehn bis Dreißigjährigen zum Schlachten Der Metzgermeister:blackheart:
███████
███████
███████
[Obrazek: robak.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
23-05-2010, 06:57:56
Post: #13
RE: Pomoc bioenergoterapeuty
a co jezeli klient ma zdolnosci ezoteryczne w moim przypadku
okazało się ze jest to jasnowidzemie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
23-05-2010, 18:08:57
Post: #14
RE: Pomoc bioenergoterapeuty
Cytat:Nawet nie jestem przekonana czy aby na pewno bioenergoterapeutka.

nie sądze.
Raczej ludowa znachorka/zamawiaczka chorób. Zwłaszcza to białe prześcieradło ;)

Cytat:a co jezeli klient ma zdolnosci ezoteryczne w moim przypadku
okazało się ze jest to jasnowidzemie.

nic. Czasami wymaga po prostu mądrzejszego prowadzenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
13-09-2010, 22:20:59
Post: #15
RE: Pomoc bioenergoterapeuty
Kazdy bioterapeuta chce pomoc na miare swoich mozliwosci i uzdolnien ,nie trzeba sie go bac czy obawiac,przy rozmowie powinien powiedziec jakie widzi szanse i problemy u klienta .Moga to byc fizyczne i tez czesto psychiczne zaklocenia rownowagi energetycznej .Klijent przy zabiegu powinien cos odczuwac -najpozniej na koncu ,moze byc po kilku dniach .Dosc czesto sie zdaza ze przychadza ludzie negatawnie nastawieni i wtedy jest mniejsza pomoc mozliwa,gdyz powstaja blokada psychiczna blokujsca przeplyw ,odbior bioenergii od terapeuty ,moga byc tez inne grozniejsze zaklocenia pola energetycznego klienta ,ale to sa juz ciezsze rzeczy .
Nie trzeba sie obawiac-czlowiek przez wieki stracil polaczenia z nasza natura ,biopolem naturalnym ziemi i nie potrafi uzupelnic brakow swoich jak plemiona zyjace w zgodzie i rownowadze z natura,dar bioenergii to dar zycia dla klienta i czesto ludzie nie podchodza do tego odpowiednio powaznie a spowodowane jest to czesto niewiedza i swoimi pogladami spowodowanymi przez dlugoletnie doswiadczenie zyciowe i czesto negatywne pod wieloma wzgledami .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz