Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pogodowe znaki wróżebne
08-06-2009, 11:23:43
Post: #1
Pogodowe znaki wróżebne
Słońce - kiedy jest zasnute mgiełką w taki sposób, że jego światło jest stłumione i słabe, można oczekiwać brzydkiej pogody. Jeśli jednak promieni wschodzącego słońca nie widać, a ono samo wygląda jak błyszcząca, świecąca kula - pogoda będzie dobra. Jeśli słońce zachodzi wśród ciemnych, ciężkich chmur, można spodziewać się deszczu lub burzy nazajutrz. Gdy niebo na zachodzie jest krwistoczerwone - zapowiada silny wiatr. Jeśli słońce pokazuje się w trakcie deszczu, oznacza to, że opady potrwają kilka dni. Słońce wschodzące z czerwoną poświatą zapowiada deszcz.


Księżyc - jeśli podczas ładnej pogody księżyc otoczony jest pojedynczym mglistym pierścieniem, to znak, że nadchodzi deszcz. Szeroki pierścień zapowiada, że nadejdzie on szybko, kilka kręgów wróży długi okres deszczu i burz. Żółtawy księżyc w pełni na bezchmurnym niebie to wróżba ładnej pogody, zimą jasny księżyc zapowiada mróz. Blady księżyc wschodzący wśród chmur to oznaka nadchodzącego deszczu, a czerwony - wiatru. Jeśli księżyc wschodzi w czasie deszczu lub burzy, można się spodziewać poprawy pogody.


Gwiazdy - migoczące i mrugające gwiazdy, które wydają się jakby większe niż zwykle, zapowiadają burzę i deszcz. Jeśli nie widzimy mniejszych gwiazd, wkrótce zerwie się wiatr. Jeżeli w pogodną letnią noc spada duża ilość gwiazd to znak, że nadchodzą deszcze. (W tym wypadku pomijamy zwyczajowy 'Deszcz św. Wawrzyńca' - około 10.VIII, gdyż mówimy wyłącznie o niespodziewanych znakach.)


Chmury - jednolicie rozpostarta na niebie kurtyna ciemnych chmur to, w połączeniu ze spadkiem temperatury, zapowiedź opadów śniegu. Kiedy chmury kłębiaste, białe, płyną w kierunku północno-zachodnim, jest to znak dość długiej ładnej pogody. Długie pasma fioletowych i karmazynowych chmur na wschodzie, gdy słońce już zniknie to ładna pogoda. Jeśli na zachodniej stronie nieba jest dużo chmur, które znikają zaraz po wschodzie słońca, można się spodziewać kilku dni ładnej pogody. Czerwone chmury wokół wschodzącego słońca to deszcz. Chmury napływające z zachodu to ulewa. Jednolicie szare niebo, przecinane niżej płynącymi ciemnymi chmurami zapowiadają burzę, białe i szare, szybko płynące i zwiększające swą objętość obiecują pioruny. Burzy i piorunów można się też spodziewać, gdy chmury płyną w różnych kierunkach i tworzą spirale. Letnie 'baranki' na niebie zapowiadają krótką ładną pogodę. Chmury płynące bardzo wysoko to znak, że albo wcale nie będzie padało, albo opady będą minimalne.


Grzmoty i błyskawice - jeśli wieczorem, po pogodnym dniu, na niebie rozbłyśnie błyskawica, a grzmotu nie będzie słychać, oznacza to ładną pogodę. Grzmot zapowiada kilka dni mokrych, a zimowe grzmoty wróżą piękne lato.


Deszcz i tęcza - gdy deszcz pada przy niemal bezchmurnym niebie, oznacza to, że jeszcze kilka dni będą przelotne opady. Deszczyk o poranku wróży słoneczne popołudnie. Deszcz padający przy wietrze ze wschodu potrwa jeszcze przynajmniej jeden dzień. Tęcza zapowiada rychły koniec opadów, jeśli znika bardzo szybko - ładna pogoda jest tuż tuż. Poranna tęcza zapowiada brzydką pogodę, wieczorna - słoneczną.


Wiatr - wiejący z południowego-wschodu zapowiada deszcz. Jeśli wichura zrywa się nagle w spokojny letni wieczór można się spodziewać grzmotów. Gdy wiatr gwałtownie ucichnie, a temperatura zacznie szybko rosnąć, oznacza to, że nadchodzi silna burza z piorunami.
(Popularny jest przesąd, że silny wiatr wieje gdy ktoś popełni samobójstwo, jednakże jest zupełnie odwrotnie. Osoby wrażliwe często dużo wcześniej wyczuwają nadchodzącą wichurę, która może wpłynąć negatywnie na ich nastrój. Jeśli są słabe i poddają się strachowi, który wzbudza bardzo silny wiatr, mogą targnąć się na swoje życie, nim on nadejdzie - stąd wrażenie, że 'wiatr nadchodzi po wisielcu'.)


Mgła i rosa - gdy poranna mgła się unosi można spodziewać się deszczu, gdy rozprasza się po gruncie to pogoda będzie ładna, choć może być nieco chłodno. Niska mgła przed pełnią zapowiada kilka dni słonecznej pogody. Zimna, wilgotna i gnana wiatrem mgła wróży deszcze. Lekkie i zwiewne mgiełki są znakiem kilku suchych, słonecznych dni. Lekka mgiełka podnosząca się znad zbiornika wodnego i rozpływająca się bez śladu nad okolicą obiecuje słoneczny dzień. Obfita rosa, pojawiająca się pod koniec pogodnego dnia, to zapowiedź ładnej pogody nazajutrz. Jeżeli po ciepłym dniu wieczór jest wolny od rosy, znaczy to, że następnego dnia będzie padać.

Nasza przeszłość nadaje kształt przyszłości.
Tarot w praktyce - odwiedź mój blog :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi07-07-2014, 14:56:43
Post: #2
RE: Pogodowe znaki wróżebne
Zwierzęta:
Pająk robi rozległą sieć wyczuwając, że będzie piękna pogoda. Jeśli naprawia starą będą deszcze.
Komary atakują zajadle wieczorem, więc rano będzie ładna pogoda.
Ryby, które pływają tuż pod powierzchnią wody przepowiadają piękną pogodę. Natomiast gdy pływają przy samym dnie należy spodziewać się burzy.

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
11-04-2018, 16:32:55
Post: #3
RE: Pogodowe znaki wróżebne
Cenna wiedza.
Muszę nauczyć się tego na pamięć.

"A CI, KTÓRZY TAŃCZYLI ZOSTALI UZNANI ZA SZALEŃCÓW PRZEZ TYCH, KTÓRZY NIE SŁYSZELI MUZYKI." FRIEDRICH NIETZSCHE
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Znaki wróżebne - zwierzęta jasminum 3 13.226 08-06-2009 15:08:30
Ostatni post: Aga