Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Artykuły o Aniołach
01-01-2013, 21:16:36
Post: #16
RE: Artykuły o Aniołach
Początek - styczeń 2013

Tyle było ostatnio o końcu, nie tylko roku ale wręcz świata że postanowiłam grudzień przemilczeć. Bo Koniec przykro się kojarzy a my, ludzie, mamy dziwny zwyczaj przywiązywania się do tego co jest, do tego co mamy. To powoduje, że każdy koniec wydaje się nam przynajmniej czymś przykrym. No może z wyjątkiem końca roku szkolnego gdy jeszcze on nas dotyczy.Koniec roku za nami, nie pierwszy i nie ostatni. Tak samo nie pierwszy i nie ostatni początek. I tak jak poprzednimi grudniami pisałam o grudniowej pomocy tak styczeń też ma swoją powtarzalność tematu: postanowienia noworoczne. Zaczynamy nowy rok. Chcemy by był lepszy od poprzedniego. I nic w tym dziwnego. Każdy w sumie przecież chce jak najlepiej.Aby coś się zmieniło potrzebujemy dwóch rzeczy: jasnego celu i zdecydowania. Styczeń sprzyja określaniu celów. Tych większych i tych mniejszych. Jednak to zdecydowanie powoduje, iż w kolejnych miesiącach dalej do tego celu dążymy. Również nasze stawianie celów często jest mało precyzyjne. Życzenie zdrowia czy miłości jest miłe ale miłość sama w sobie jest pojęciem zbyt ogólnym i łatwo o realizację inną od wymarzonej. Jeśli dokładnie wiemy czego chcemy łatwiej nam podjąć kroki by do tego dążyć. Nasza uwaga skupia się na odpowiednim kierunku zaś anioły zaczynają nam wskazywać rozwiązania o których sami nie pomyśleliśmy. Jeśli cel jest duży to dzielimy na mniejsze etapy, jeśli niewielki to cieszymy się szybką realizacją i podejmujemy nowy cel. I oby strach przed końcem (osiągniecie celu oznacza koniec drogi ku niemu) nie zablokował działania.Czasem bywa, iż nasz cel jest dla nas szkodliwy. Cóż, gdybyśmy zawsze wiedzieli co dla nas najlepsze łatwiej by było się z tym wszystkim co nas czeka uporać. Ale jest obok nas ktoś kto wie. Ktoś z kim ustalaliśmy doświadczenia z jakimi chcemy się zmierzyć. Ktoś kto stoi przy nas niezależnie od tego w którym miejscu jesteśmy. I tego kogoś słuchamy lub nie. Tylko tyle i aż tyle. I tylko i wyłącznie nasz lęk (bo nawet nie strach) i arogancja powodują, że ignorujemy najmądrzejszy głos słyszalny i rozumiany tylko przez nas samych. Mylimy intuicję z lękami, dawane znaki z pragnieniami ich ujrzenia, kreujemy naszą rzeczywistość niczym złośliwy dżin spełniający życzenia na opak.Życzę zatem Wam wszystkim jak i sobie samej, jasności spojrzenia i czystości myśli, tak by cele były widoczne i nic nam ich nie rozpraszało. Życzę odwagi we własnych decyzjach i zaufania do naszych skrzydlatych opiekunów, aby najciemniejsze burze mijały szybko zbliżając nas do celu. I nade wszystko życzę by cele były jasne, przejrzyste i konstruktywne nie tylko dla nas samych, nawet jeśli otoczenie ich nie pojmuje.

anioły 2013
mandale

Moja strona
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
11-02-2013, 22:38:06
Post: #17
RE: Artykuły o Aniołach
aniołem być - luty 2013

a dziś o nieco innym aspekcie anielskości. i to w sumie w najpiękniejszej możliwej formie bo bezcelowej, naturalnej i miękkiej. ujrzeć piękno wokół nas i podzielić się swoim zachwytem to naprawdę niewielki gest a znaczenie może mieć zdecydowanie większe niż można przypuszczać.czy zdarzyło Wam się kiedyś iż zagłębieni w swoich myślach zastaliście z nich wyrwani uprzejmą uwagą? albo ktoś odpowiedział na nurtujące Was pytanie mimo, że nawet o tym nie wiedział? takie sytuacje to znaki i każdy z nas może nieść te znaki swoimi ustami. trzeba tylko umieć otworzyć usta.odezwanie się do obcej osoby jest nienaturalne we współczesnym świecie. wszyscy są zabiegani i mają mnóstwo ważnych spraw na głowie. tym bardziej warto wiec uświadomić sobie, iż spontaniczna pozytywna uwaga wypowiedziana wobec obcego człowieka może dać mu o wiele więcej radości niż zdołamy przewidzieć. a nawet jeśli nie da, to my i tak nic nie tracimy, zaś sami nigdy nie wiemy, które z powiedzianych słów będą kamieniem milowym dla innego człowieka.człowiek pozytywny i uśmiechnięty traktowany jak jak dziwak. to często hamuje ludzi przed byciem uśmiechniętym i zadowolonym. czy nie jest to absurd? wszak wszyscy chcemy być zadowoleni, zatem czemu zamykamy się w masce powagi? odważenie się na uśmiech to połowa sukcesu zaś dostrzeganie tego co pozytywne i piękne to kolejne 49%. pozostaje tylko wypowiedzieć swe zadowolenia na głos. pochwalić piękną sukienkę, czy cierpliwą matkę, opiekuńczego wnuka czy oryginalny makijaż. to tylko kilka słów. dla jednej osoby obojętnych dla innej podejrzanych ale jeśli płyną z serca to są jak kropla drążąca skałę. nawet najbardziej zamknięte serce ich potrzebuje choć czasem jedna kropla to niewiele na wyschnięty grunt.jeśli ktoś jeszcze nie widzi plusów tego o czym piszę to dwa kierunki warto rozpatrzeć:

korzyść dla obdarowanego (wszak usłyszy coś miłego na swój temat) i korzyść dla nas samych (bo w codziennej ganianinie zaczynamy się skupiać na tym co piękne i pozytywne). życzę zatem wszystkim jak najwięcej korzyści i piękna

anioły 2013
mandale

Moja strona
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi21-03-2013, 14:28:55
Post: #18
RE: Artykuły o Aniołach
anioły miłosierdzia - marzec 2013

Chciałam zacząć cytatem ale że nie mogę go odnaleźć to posłużę się parafrazą. Słowa przypisane Matce Teresie z Kalkuty (abstrahując od kontrowersji jakie jej postać budzi) brzmiały mniej więcej tak: trzeba ludziom pomagać, a jeśli oni nie chcą tej pomocy trzeba im pomagać tym bardziej. podkreślam że jest to nie tylko parafraza, ale też cytat internetowy zatem jego prawdziwość może być względna, ale nie jego prawdziwość co przesłanie mnie tutaj interesuje.

Pomoc innym jest ważna i to w sumie każdy, niezależnie od kraju, koloru skóry czy kultury potwierdzi. Inna rzecz, że każda z osób tę pomoc inaczej zdefiniuje i uwarunkuje. No ale dziś nie o tym. bardziej interesuje mnie druga część tej wypowiedzi: "nawet jeśli ktoś nie chce". Są osoby uważające, że to iż niosą pomoc jest chwalebne i zasługuje na pochwałę i uznanie. Są osoby które pomagają skromnie i w ciszy. Są tacy co robią to by uciszyć sumienie a jeszcze inni bo po prostu tak jakoś wyszło. nasze indywidualne pobudki do niesienia pomocy czy też do wyboru formy niesienia pomocy to morze którego nie jesteśmy w stanie ogarnąć. Jednak bardzo często chcemy nieść pomoc tym, którzy tej pomocy nie chcą. I tu pojawia się problem natury etycznej. Czy możemy ingerować?

Osoby osadzone w dogmatycznych religiach czy filozofiach najczęściej mają na to odpowiedź. Ktoś już to określił, ktoś odpowiedział a oni tylko idą za wskazaniem. Rzecz się nieco inaczej ma w chwili, gdy to pytanie postawimy przed osobą myślącą samodzielnie i która samodzielnie odpowiada na wszelkie zagadnienia moralne. oczywiście, dla osoby która nie wierzy w anioły moje argumenty będą nijakie ale każda osoba która jest świadoma ich istnienia myślę szybko zrozumie o czym chcą napisać.

Obok nas istnieją potężne siły właśnie aniołami zwane. Ogrom ich możliwości dalece przekracza wyobrażenie człowieka. Mało tego, mają stałą gotowość niesienia pomocy. Ich potęga oraz chęć pomagania mogłyby zaprowadzić równowagę i spokój w całym świecie jednak nie czynią tego. A powód jest prosty i wielokrotnie do niego się odwoływałam: Wolna Wola. Każdy z nas jest nią obdarzony i jest to zarazem nasze przekleństwo jak i błogosławieństwo. To ogromna siła stopująca nawet Anioły. Bo anioł nie uczyni nic wbrew naszej woli. I tutaj prosta konkluzja: skoro anioły, byty świetliste i potężne szanują Wolną Wolę istot słabszych i mniej rozumnych od siebie to czy my mamy prawo łamać Wolę jakiejkolwiek istoty? Odpowiedź wbrew pozorom nie jest oczywista, bo dysponując Wolną Wolą mamy tę opcję, jednak pytanie czy będziemy z niej skorzystać. Bo tu jest nasza "przewaga" nad aniołami: mamy wybór, jednak to wcale nie gwarantuje, że nasz wybór będzie słuszny.

anioły 2013
mandale

Moja strona
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pieśń o Aniołach. Boji 2 3.870 07-02-2019 13:26:01
Ostatni post: Boji
  Artykuły o Aniołach - komentarze, pytania, uwagi. shi 39 61.372 25-05-2015 00:01:33
Ostatni post: Mru