Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mufinki
02-04-2010, 11:51:06
mufinki
tak, zdecydowanie ten dział zdominuję ;) ale to chyba naturalne skoro w domu mięso je tylko kot ;)

kaszka kukurydziana (20 dag)
mąka (3 dag)
mleko (ja używam ryżowego ale normalne też sie nada - 400 ml)
proszek do pieczenia (2łyśki)
sól i cukier (po łyżeczce)
jajko
masło (ok 6 dag)
1-2 łyżki bułki tartej

tak, nawet tym razem man coś w cyferkach . poszukałam przepisu nim zaczęłam pisać ;)

mleko zagotować i zalać nim kaszkę by napęczniała
mąkę przesiać z proszkiem do pieczenia i dodać do kaszy razem z solą cukrem jajkiem i 4 dag masła. masło najlepiej by było miękkie. wszystko wymieszać

foremki (takie na babeczki) wysmarować resztą masła i obsypać bułką tartą. potem wypełnić ciastem i piec pół godziny.

najlepsze na ciepło z zimnym masłem :)

anioły 2013
mandale

Moja strona
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi

26-03-2014, 20:12:35
RE: mufinki
to ja dodam od siebie przepis na ekspresowe muffiny które robi się zaledwie w 3 minuty...
Składniki:
łyżka margaryny do pieczenia
1/4 szklanki mąki tortowej
1 i 1/4 łyżki kakao
3 łyżki cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 jajko
Wykonanie:
w kubku w którym piekłam muffinę roztopiłam margarynę, zostawiłam ją do lekkiego przestudzenia
w miseczce wymieszałam mąkę, kakao, proszek do pieczenia, cukier i jajko. Następnie do masy przelałam roztopioną margarynę, w ten sposób kubek w którym piekłam muffinę został również natłuszczony w środku.
Ciasto przelałam ponownie do kubka, który umieściłam w mikrofali. Kuchenkę nastawiłam na najwyższą moc na 70-90 sekund.
Muffina jest gotowa od razu do spożycia.

Najważniejsza rzecz to trzymać się i wciąż szukać, szukać twórczych dróg, szukać samotności, szukać czasu na bycie i działanie, szukać sensu istnienia; trzeba trwać, bo dzika natura daje obietnice, że po zimie zawsze nadchodzi wiosna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz