Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hipokryzja
10-02-2020, 20:29:09
Post: #1
Hipokryzja
[Obrazek: 007784-01-prawda-daje-ci-wybor-klamstwo-...-szans.jpg]

O tym skrzywieniu jeszcze nie widziałem wątku na forum.. Skąd się bierze u ludzi hipokryzja?
Dlaczego ludzie, zamiast zaakceptować swoje słabości, poddać się im lub próbować przezwyciężać, słaniają się przed prawdą i zakładają wszelkiego rodzaju maski?
Psychologia zawsze wskazuje na przyczyny zrodzone jeszcze w dzieciństwie. Moim zdaniem dorosły hipokryta to osoba szukająca wciąż i wciąż akceptacji i uznania, którego nie doświadczyła za dziecka. Bynajmniej szukam tutaj jakiejkolwiek winy czy to rodziców, czy otoczenia - rozumiem, że brak miłości sprawia, że istota ludzka rozwija się w sposób nieharmonijny, co w pòźniejszym życiu stwarza mnóstwo komplikacji w relacjach międzyludzkich - zazdrość, nienawiść, brak wiary w siebie a finalnie nawet ciężką depresję :/
Mówi się, że założenie maski jest łatwiejsze niż pokorne spojrzenie w lustro - ale czy na pewno? Suma summarum, nasze życie to nie jest tylko zlepek historii, ale wraz z wiekiem nabiera coraz konkretniejszego sensu, głównej fabuły można by rzec, zatem czy warto grać w nim kilka powtarzalnych ról? Czy nie lepiej być artystą w pełnym tego słowa brzmieniu, kreując coś niepowtarzalnego, swojego?
Ilu z Was miało w życiu momenty skruchy, zadumy? Ilu z Was potrafiło bić się w pierś, roniąc czasem łzy, czy żałując złych wyborów? Dla ilu z Was życie zaczynało się od nowa?
Wiele jest na tym świecie podłości - ludzie ludziom gotują taki los, każdy chce być lepszy, modniejszy, mądrzejszy... ale tak mało osób godzi się na przeciętność, a jeszcze mniej pozostaje przy swoim sercu, będąc sobą od początku do końca.

>>Nie możesz człowieka nauczyć niczego. Możesz mu tylko pomóc odnaleźć to w sobie<<
Galileusz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi10-02-2020, 22:06:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2020 22:07:42 przez Gullfaxi.)
Post: #2
RE: Hipokryzja
Genialna samokrytyka gratulacje nie wiedziałem ze jesteś do tego zdolny.

[Obrazek: konie053.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz