Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 2.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego nie mam znajomych?
05-01-2019, 20:34:48
Post: #1
Dlaczego nie mam znajomych?
Pyt. jak w temacie. Wyszły mi karty: 8 pucharów odwrócone, 2 monety, Księżyc. 8 Pucharów odwróconych rozumiem, ale reszty nie umiem zinterpretować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi07-01-2019, 18:18:42
Post: #2
RE: Dlaczego nie mam znajomych?
To nie jest interpretacja tych kart, ale ...
Bardzo rzadko zdarzaja sie osoby,
z ktorymi mozna rozmawiac ciagle i ciagle na te same tematy ...

Cytat:9 powodów, dla których nie masz przyjaciół

1. Jesteś marudą

O nie, nikomu nie uśmiecha się towarzystwo marudy. To nie pasuje, to nie smakuje, tu się nie podoba. Stale narzekając na pogodę, pracę, brak pieniędzy, nieuczciwych sprzedawców, wyjątkowo zniechęcasz do siebie ludzi, w dodatku psujesz im humor i działasz na nerwy. Osobie, której trudno jest dogodzić, zaimponować, a która w dodatku bombarduje pomysły innych, trudno będzie o przyjaźń.

2. Miłość wymazuje przyjaźń

Kiepska to przyjaźń, jeśli za każdym razem, gdy spotykasz nową miłość czy interesującą osobę, zapominasz o tych, którzy trwają przy tobie od dawna. Za którymś razem nawet najbardziej cierpliwej osobie wyczerpie się tolerancja na spychanie w kąt.

3. Myślisz tylko o sobie

Egoizm tylko czasami jest dobry. W relacjach z innymi, myślenie wyłącznie o sobie wyjątkowo odstrasza. Bliskość wymaga dzielenia się czasem, uwagą, zaangażowaniem. Jeśli nie masz w zwyczaju troszczyć się o innych i nie obchodzi cię, co dzieje się w życiu swoich znajomych, nie licz na powodzenie w przyjaźni. Brak zainteresowania bliskimi sprawia, że oni również przestają się interesować tobą.

5. Wymagasz zbyt wiele

Nie da się zachować zdrowej relacji, gdy jedna ze stron wymaga totalnego podporządkowania swojego życia drugiej. To nie w porządku wymagać stuprocentowego poświęcenia, gdy ktoś ma własne życie, problemy i marzenia. Mając zbyt wysokie wymagania, niepotrzebnie rozczarowujesz się innymi ludźmi, a przecież i tak bywa, że osoby nam bliskie nie zawsze są w stanie spisać się na 1000% w danej sytuacji. Bądź wyrozumiała i nie oczekuj poświęcenia, wtedy będziesz miała szanse na stworzenie równoprawnej relacji.

6. Zazdrościsz sukcesów

Jeśli przejawiasz cechy małej zazdrośnicy o każdy sukces bliskich ci osób, nie będą czuły się one komfortowo w twoim towarzystwie. Nie licz na bliskie relacje, jeśli przy kolejnym awansie „przyjaciółki” stać cię jedynie, by wycedzić przez zęby, że taki awans, to nie awans, i wcale nie ma się czym szczycić.

7. Jesteś interesowna

Aga od pożyczania ciuchów na imprezę, Tośka od opiekowania się dziećmi, gdy musisz wyskoczyć na chwilę, Hanka co poratuje do czasu Matki Boskiej Pieniężnej, bo za bardzo z kasą poszalałaś? Jeśli rozpatrujesz dobór przyjaciółek pod kątem ich przydatności, to nic dziwnego, że będą się one trzymać jak najdalej. Nikt nie lubi być wykorzystywany, a już na pewno nie w imię fałszywej przyjaźni. Aż chce się zacytować – „ Gdzie twoi przyjaciele? Nie ma, odezwą się, jak będą czegoś potrzebować”.

8. Kochasz plotkować

Umówmy się, nikt nie lubi przystawać do plotkar. Zwykli śmiertelnicy wolą trzymać się z dala od tych, którzy rozpuszczają w eter plotki. Bo skoro tobie tak łatwo wychodzi rozmawianie o innych przy kawie na przerwie w pracy lub podczas zakupów w sklepie, nikt nie zaryzykuje bliższej znajomości w obawie, by i jego tajemnice nie wypłynęły niepożądane na światło dzienne.

9. Nie spotkałaś pokrewnej duszy

Nie zawsze odpowiedzialność za brak przyjaciół leży po twojej stronie. Możesz mieć charakter Matki Teresy i nadal spędzać wieczory samotnie. Jeśli nie zauważasz u siebie cech, które mogą wpływać na niechęć innych do twojej osoby, wytłumaczenie jest jedno. Po prostu nie spotkałaś jeszcze na swojej drodze osoby, która byłaby dla ciebie idealna. Czasem trzeba poczekać cierpliwie na to, co jest nam pisane. Być może zwykła rozmowa z nieznajomą na temat wypożyczanej książki w bibliotece, stanie się początkiem pięknej przyjaźni?

źródło: http://www.lifehack.org

To ludzie, a nie podróże statkiem, przyprawiają mnie o chorobę morską.
Ale obawiam się, że nauka jeszcze nie znalazła lekarstwa na tę dolegliwość.

Umberto Eco
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
08-01-2019, 06:52:39
Post: #3
RE: Dlaczego nie mam znajomych?
Boji bardzo prawdziwe powody.:*
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
10-01-2019, 14:58:09
Post: #4
RE: Dlaczego nie mam znajomych?
8 pucharów odwrócone, 2 monety, Księżyc
Puchary pokazują dużą emocjonalność, 8 pucharów to wyglądanie, szukanie... ale takie gdzie mało działania, dużo przeżywania wewnętrznego. 2 monet to rozdwojenie z jednej strony może coś by się chciało, ale z drugiej nie bardzo, to też powracające tematy. Monety to żywioł ziemi. Księżyc mówi o naszych lękach i marzeniach, takim odstawaniu od rzeczywistości, też romantyzm.
Z kart tych wyciągnąć też można radę: rozejrzyj się wokół, przyjrzyj sobie i światu, ale nie przez pryzmat marzeń i oczekiwań, a może uda Ci się dostrzec światełko na horyzoncie :)
Angel
P.S. ja nie stosuję odwróconych kart więc zinterpretowałam po swojemu ;P

mój blog -> Świat Airi
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
10-01-2019, 22:57:52
Post: #5
RE: Dlaczego nie mam znajomych?
Patrząc na karty widzę blokadę.chciałabyś ale ... rozważanie zza i przeciw.. lęki są w Tobie.. nieśmiałość się pokazuje.. żyjesz marzeniami..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dlaczego? Czekoladowy 12 7.062 09-03-2016 15:18:33
Ostatni post: Czekoladowy
  Dlaczego kłamał? Łucja 3 3.638 15-03-2012 17:49:17
Ostatni post: babajaga61
  Dlaczego? Łucja 6 5.390 20-01-2012 18:15:48
Ostatni post: nalka