Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zgasić zazdrość?
16-12-2018, 18:29:33
Jak zgasić zazdrość?
Trudno mi się przyznać, bo całe życie mi nie dokuczała, a tu nagle się budzi i gryzie. Chcę się od niej, od tej zazdrości odczepić, odciąć, ale nie wiem jak to zrobić.
Mogę prosić o pomoc w pozbyciu się tej irracjonalnej i złej "dolegliwości"?

Nigdy nie mówiłam, że jestem normalna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi

16-12-2018, 18:41:50
RE: Jak zgasić zazdrość?
(16-12-2018 18:29:33)Zuzu59 napisał(a):  Trudno mi się przyznać, bo całe życie mi nie dokuczała, a tu nagle się budzi i gryzie. Chcę się od niej, od tej zazdrości odczepić, odciąć, ale nie wiem jak to zrobić.
Mogę prosić o pomoc w pozbyciu się tej irracjonalnej i złej "dolegliwości"?

To już oprócz oczyszczania jest rytuał odcięcia - wymagający pewnej wiedzy magicznej.

[Obrazek: konie053.gif]
16-12-2018, 19:01:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2018 19:01:45 przez Zuzu59.)
Jakie oczyszczanie masz na myśli?
Ktoś musi mi to zrobić czy sama mogę?

16-12-2018, 19:07:11
Wg, mnie jest to za mocne żebyś dala rade oczyścić nie mówiąc o odcięciu,to wymaga oczyszczenia na kilku płaszczyznach tym bardziej ze jest to ''spadek''karmiczny.

16-12-2018, 19:08:45
Masakra :(
Nie da się z tym żyć za bardzo.
Czy możesz mi pomóc w tej kwestii lub polecić kogoś?

Rozwiniesz ten "spadek karmiczny"?

17-12-2018, 00:27:50
Spadek karmiczny czyli to co sobie nagrabiłaś w którymś poprzednim życiu a czego nie zdążyłaś lub nie chciałaś,odpokutować, przerobić [oczyścić]w tymże życiu.
Czy możesz mi pomóc w tej kwestii mogę spróbować ale to już na pw.

17-12-2018, 00:28:44
Dziękuję. Proszę.

17-12-2018, 14:37:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2018 14:40:19 przez Mikesz.)
Ja Mikesz - jakoś nigdy nie byłem specjalnie zazdrosny.
Często nawet dziwię się sam sobie , że nigdy nie odczuwałem tego - podobno - dość przykrego stanu ( ? ).
Wszyscy wokół mnie mają piękne samochody, dobrą pracę i stanowiska ... pieniądze, dodatkowe domy ( wille ) gdzieś nad jeziorami, chwalą się wyjazdami na egzotyczne na wakacje... pewnie i kochanki mają , pokaźne konta w banku oraz mądre dzieci uczęszczające do rożnych płatnych szkół .... itp ... itp ... itp ...
Jednak - ja nigdy jakoś nie byłem o to wszystko ( nie jestem ) zazdrosny.
Może jest ze mną - " coś nie tak ..." ?
A może już nabrałem odpowiedniego dystansu do życia, do świata, do ludzi i zwłaszcza do samego siebie ... ?
Nawet nie rusza mnie, jak moja żona ( była ) ma kochanka i razem pewnie teraz uprawiają sex ( bo często nie ma jej przez 2 - 3 dni w domu - to pewnie w szachy wtedy nie grają, ani razem nie spoglądają tylko w niebo przy wierszach Apolinera ...)... - :D:D:D:D:D
Wniosek :
Zuzu 59 - więcej dystansu do życia , więcej dystansu do samej siebie, więcej dystansu do świata . Nie czarujmy się , wszak jesteśmy coraz starsi i my już raczej nie naprawmy świata, ani swojego życia.
Raczej pozostaje nam godnie przyjąć to, co jest wokół nas i tylko popierać ( wspierać ) wszystko to, co jest warte naszego uznania i pomocy.

Mikesz
17-12-2018, 16:21:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2018 16:48:26 przez Mikesz.)
Nasza historia godna i tragiczna
Czy nie do maski tyrana podobna ?
Jaskrawy dramat, czy scena magiczna
Czy chłodny detal już tego nie odda
Czym była nasza miłość patetyczna

A Tomasz de Qiuncey pijąc zachłannie
Opium truciznę tak słodką i czystą
Śniący wybiegał ku swej biednej Annie
Odejdź, odejdźmy gdy odchodzi wszystko
Ja jeszcze będę odwracał się nieraz

Nasze wspomnienia to rogi myśliwskie
Z wolna ich pogłos na wietrze zamiera ...

Apollinaire

Na końcu świata - zagra Wielka Orkiestra
Zabrzmią skrzypce i wiolonczele -
Głosem jak płacz dziecka
I westchnienia kochanki

A potem będzie cisza
I będzie spokój

Mikesz

17-12-2018, 17:26:03
Mikesz- też nie byłam zazdrosna o nic, ale teraz mnie trafiło- nie jest to do mnie podobne i dokucza bardzo, więc nie wiem jak to ugryźć.
To mój pierwszy raz- brak instrukcji obsługi. :s

17-12-2018, 17:44:38
Ale w sumie o co ( o kogo ) jesteś zazdrosna i dlaczego ... ?

Mikesz
17-12-2018, 17:54:19
Dlaczego- to dobre pytanie. Chyba frustracja, bo eks się pokazuje na fejsach ze swą nową żoną i mam poczucie 30 lat mojego życia na śmietnik. To bywa, a nie trwa non stop, ale dokucza jak wrzód na d...ole stopy. :P

17-12-2018, 20:55:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2018 21:08:53 przez Mikesz.)
Zuzu 59 - chyba musisz się z tym pogodzić i zaakceptować taką sytuację w Twoim życiu.
Nic innego raczej już zrobić nie można . Nie ma sensu dalej wściekać się i zazdrościć .
Postaraj się zacząć swoje nowe - samodzielne życie, a nie żyć przeszłością ...
Tyle mogę Ci poradzić .
Moja była żona też ma kogoś i ja się tym wcale nie przejmuję.
Nie wyszło nam z różnych przyczyn i powodów, to była żona ma prawo mieć kogoś innego ... bo każdy z nas szuka szczęścia , czy swojej miłości.

Nam ( Tobie ) nie wyszło, ale dajmy szansę komuś innemu ( byłym partnerom ) i nie bądźmy egoistami .
Ja w każdym razie, tak to odbieram i odczuwam.
Wniosek : żyć własnym i samodzielnym życiem i nie przejmować się , co akurat obecnie robi Twój były. Trzeba patrzeć tylko w przód swojego dalszego życia, a nie oglądać się w tył .

Mikesz
17-12-2018, 21:10:23
No przecież znam teorię, ale czasami tak mnie bierze- na dzień, dwa, czasem godzinę. I mija.
Wiem z poziomu umysłu, serca też, ale to skąd przyłazi, to nie wiem. Gullfaksi mówi, że karmiczne, więc on wie. On pomoże.

,

17-12-2018, 21:24:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2018 21:32:24 przez Mikesz.)
Zgadza się, to na pewno jest "karmiczne".
To wyłazi z Twojej " podświadomości " ( ? ), z nadświadomości ( ? ), bo też takie coś u każdego człowieka istnieje ( Id )
Przede wszystkim, sama musisz w sobie z tym poradzić i jakby "sama sobie przetłumaczyć ", że taka zazdrość nic nie daje i jest zupełnie bez sensu .
Oczywiście, że to nie jest łatwe, ale w/g mnie - np. same palenie świec w tej intencji raczej nic nie pomoże .
Tyle z mojej strony , co mogę Tobie poradzić w tej sprawie.

Mikesz

P.S. ID – to pierwotny system organizacji psychicznej, źródło kształtowania się ego i superego.

ID - jest zbiornikiem psychicznej energii, zawiera w sobie dziedziczne i wrodzone wyposażenie psychiczne z popędami włącznie, działa na zasadzie impulsów i natychmiastowej gratyfikacji zaspokojenia potrzeb. Energia ID funkcjonuje według zasady przyjemności. Napięcie wprowadzane do świadomości przez ID, usiłuje rozładować tzw. czynność odruchowa (natychmiastowa redukuja napięcia) i proces pierwotny (redukuje złożone reakcje psychiczne).

Według Zygmunta Freuda - ID jest „prawdziwą rzeczywistością psychiczną”, dlatego reprezentuje wewnętrzny świat subiektywnych doznań i nie posiada żadnej wiedzy o rzeczywistości obiektywnej. Wyobrażenia w tym systemie spełniają pragnienia ID, pozostając w oderwaniu od rzeczywistości fizycznej i empirycznej. Systemem który umożliwia konfrontowanie wyobrażeń z przedmiotami pragnień jest tzw. ego.

ID wraz z popędami - wyrażają celowość życia indywidualnego organizmu.
Odpowiedz