Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Runy Gebo i Algiz
09-06-2018, 08:59:11
Runy Gebo i Algiz
Cześć, powie mi ktoś coś więcej o połączeniu tych run i czy można np rysować je sobie na dłoni czy musi to być zrobione na jakimś trwałym materiale bez poprawiania? W sensie, żeby wyszedł z tego talizman/amulet?

SŁABOŚCI

Ty żadnej
Ja miałem jedną:
Kochałem.

(Bertold Brecht)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi

09-06-2018, 10:29:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2018 10:43:02 przez Mikesz.)
RE: Runy Gebo i Algiz
Jeżeli chodzi o runy, to są one zamieszczone nie tylko na kamieniach, czy talizmanach, ale nawet na Kartach ( można chyba je kupić ).
Oto przykład Runy - Gebo :
Słowa kluczowe: dar, dar duchowy, bezwarunkowa hojność, towarzystwo, zebranie, seks, zjednoczenie, magiczna wymiana.

GEBO - runa ta symbolizuje radość, przyjaźń, miłość, harmonie. Symbolizuje również równowagę pomiędzy otrzymywaniem, a dawaniem. Ta runa ma zdolność godzenia skłóconych związków. Wspiera miłość, przyjaźń, partnerstwo. Możliwości chronienia przed samotnością znane są już od bardzo dawna.
Gebo przywołuje miłość oraz wierność, chroni przed urazami. Pomaga zwalczać nałogi oraz złe przyzwyczajenia. Wzmacnia system nerwowy oraz pomaga w schorzeniach uszu. Proces leczenia wszelkich schorzeń nerek oraz narządów płciowych jest wspomagane również przez tą runę.

Musisz zrozumieć, kiedy i komu coś dawać. Nie należy obdarowywać wszystkich bez różnicy, gdyż istnieją ludzie, którzy nie życzą sobie nic otrzymywać, toteż obdarowywać ich jest trwonieniem energii i brakiem odpowiedzialności w stosunku do otrzymanych przez siebie darów.

STRONA CIEMNA

Zatroszcz się, by nie stracić tego, co posiadasz. Rozsądnie wydawaj pieniądze. Nie uzależniaj się od cudzych prezentów, gdyż „ten, kto daje, zawsze oczekuje rewanżu". Możliwa prośba przekupstwa, zważaj na zniewolenie finansowe. Sprawy mogą pogorszyć się nim nadejdzie polepszenie. Blokada GEBO powoduje zazdrość i słabość, nędzę oraz samotność.

ZNACZENIE WYROCZNI

Ogólne i jednostkowe:

Zatroszcz się o umiejętność dawania na każdym poziomie. Jeśli jej jeszcze nie opanowałeś, a może ci dopomóc, naucz się dawać teraz; nadszedł na to odpowiedni czas. Zadbaj również o stworzenie równowagi między dawaniem a braniem (ważne!).
Ureguluj wszystkie długi albo też przyjmij ochoczo pomoc innego człowieka. Nie jesteś sam.

Gebo reprezentuje wyrównanie mocy. Chodzi tu o dawanie i branie, przy czym dawanie jest oceniane zawsze trochę wyżej niż przyjmowanie. Tak można by wyjaśnić i rozumieć baśń o szczęściu Jasia (Szczęśliwy Jaś, baśń braci Grimm przyp. tłum.).

Dar wymaga rewanżu - jest to zasada obowiązująca na wszystkich poziomach a nie tylko (ale przede wszystkim) w odniesieniu do "pięknych" darów życia. Jedna z zasad o dawaniu mówi, ze wszystko, co się czyni, wraca trzykrotnie - warto zatem pamiętać o odpowiedzialności wynikającej z tej reguły.

Gebo jest runą szczęścia.
Często wiesza się ją małym dzieciom na szyje lub kładzie do kołyski. Dorosłym - oczywiście - także przynosi szczęście. Runa ta symbolizuje również ofiarę. Jeśli coś bierzemy, powinniśmy w zamian coś dać. Ofiarą może być prośba albo podziękowanie.

Niszczycielskie wyzyskiwanie przyrody i jego skutki znane są wszystkim - my, ludzie świadomi, wiemy, że biorąc od natury, musimy coś w zamian dać.

Wróży miłość wzajemną, małżeństwo, wierność i szacunek. Zapowiada sukces w każdej dziedzinie życia; harmonijne, pełne zrozumienia relacje międzyludzkie, spotkanie prawdziwego przyjaciela. Obiecuje pomoc materialną, darowiznę, kredyt, datek, gościnność i wszelką szczodrość.

2. Pozycja odwrócona
Wróży oddzielenie od świata, samotność, rozstanie i separację. Zapowiada zazdrość, frustrację, blokadę seksualną oraz brak równowagi psychicznej. Przestrzega przed przekupstwem, nieuczciwością, niebezpieczną konkurencją, uzależnieniem i niewypełnionym zobowiązaniem.

źródło: taraka.pl

Mikesz
( kliknij na obrazek, by powiększyć )

Załączone pliki Miniatury

09-06-2018, 19:13:41
Dziękuję za odpowiedź Mikeszu ;)

Właśnie ta runa jest dla mnie trochę trudna do zrozumienia.

Czyli im więcej daję z siebie innym tym jej działanie (brak samotności, przyciąganie miłości i przyjaźni, osłabienie nałogów) jest mocniejsze?
A im mniej dobrego tym więcej negatywnych rzeczy do mnie wraca?

A jak wygląda jej połączenie z runą algiz? Nic się nie blokuje, nie kłóci?
Jest to runa ochronna i antydepresyjna czyli powinna tylko wzmacniać działanie runy gebo, czy dobrze rozumiem?

SŁABOŚCI

Ty żadnej
Ja miałem jedną:
Kochałem.

(Bertold Brecht)
09-06-2018, 20:50:54
Ja na runach specjalnie - nie znam się, więc nic konkretnego Ci nie podpowiem.
Na tym forum chyba nie ma osoby, która pracuje z runami.
Pozdrawiam

Mikesz
09-06-2018, 21:02:53
Ah, ok.
Ale dzięki;)

SŁABOŚCI

Ty żadnej
Ja miałem jedną:
Kochałem.