Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rody Krwi.
05-02-2018, 18:11:00
Post: #1
Star Rody Krwi.
Jedzenie wg swojej grupy krwi - czy ktos sie tym glebiej interesowal ?

Cytat:Ostatnio staje się coraz popularniejsza teoria, która głosi, że o naszym charakterze, skłonnościach i predyspozycjach zdrowotnych decyduje grupa krwi. Grupa krwi ma ścisły związek z przeszłością ludzkości. Zgodnie z twierdzeniem japońskich uczonych, krew grupy O jest najstarsza, płynęła w żyłach człowieka pierwotnego, żyjącego w czasach 40.000 do 20.000 lat przed Chrystusem.

Grupa krwi A pojawiła się ok. 20 tys. lat p.n.e. jako reakcja na nowe warunki środowiskowe. Rozwinęło się rolnictwo i hodowla, a ziarno i warzywa stały się głównym pożywieniem członków społeczności rolniczych. Konsekwencją tych zmian była mutacja przewodu pokarmowego i systemu immunologicznego u części populacji. Wkrótce doszło także do mutacji krwi.

Około 15 tys. lat temu pojawiła się grupa krwi B. Ludy wyparte z gorącej sawanny Afryki w zimne i nieurodzajne obszary Himalajów stworzyły kulturę zależną od udomowionych, połączonych w stada zwierząt. Znalazło to odzwierciedlenie w sposobie odżywiania opartego nie tylko na mięsie, ale również na produktach mlecznych. Doszło do kolejnej mutacji krwi.

Grupa krwi AB występuje rzadko, a pojawiła się dopiero około 12 wieków temu, na skutek wymieszania się ludności z grupą krwi A i B. Osoby z grupą AB są najbardziej przystosowane do współczesnych warunków życia, szczególnie do częstych zmian miejsca oraz klimatu i stylu odżywiania.
Grupa krwi

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat osób z odpowiednią grupą krwi, wybierz typ grupy krwi. Dowiesz się, czego unikać w swojej diecie, aby być szczupłym, jakie są Twoje predyspozycje zdrowotne, a nawet jaką wybrać drogę życiową, aby była zgodna z Twoim charakterem.

Grupa krwi 0 - http://www.restaurants.pl/ciekawostki/grupa-krwi_o.htm
Grupa krwi A - http://www.restaurants.pl/ciekawostki/grupa-krwi_a.htm
Grupa krwi B - http://www.restaurants.pl/ciekawostki/grupa-krwi_b.htm
Grupa krwi AB - http://www.restaurants.pl/ciekawostki/grupa-krwi_ab.htm

Proponuje zapoznac sie z tymi filmikami ...
To ludzie, a nie podróże statkiem, przyprawiają mnie o chorobę morską.
Ale obawiam się, że nauka jeszcze nie znalazła lekarstwa na tę dolegliwość.

Umberto Eco
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi14-02-2018, 02:45:53
Post: #2
RE: Rody Krwi.
Spotkałam się z tym zagadnieniem, ale nigdzie tak dokładnie opisanym jak w podanych linkach. Dziękuję.

Jako A mam większość preferencji zgodnych z zaleceniami, ale serów i pomidorów nie oddam za nic. :D

Nigdy nie mówiłam, że jestem normalna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
13-04-2018, 16:59:44
Post: #3
RE: Rody Krwi.
Jestem "Mysliwy" - grupa krwi "O" - prawdziwy jaskiniowiec ... [Obrazek: oczko.gif]

[Obrazek: 03699_569x800_72ppp.jpg]

ale ta moja "dieta" jest okropnista !
Nie godze sie na taka !
Ja lubie jajaka - zjadam tygodniowo 20 szt. !
Uwielbiam przyprawy - z wanilii, galki muszkatolowej, cynamonu, pieprzu czarnego
i wszelkich mieszanek przyprawowych - nie zrezygnuje.

Wykluczam - Ryby i owoce morza.
Jak moga byc zdrowe zyjac w takim srodowisku [Obrazek: 4.gif]

[Obrazek: 00020ZV9QA61PEV7-C122-F4.jpg]

To ludzie, a nie podróże statkiem, przyprawiają mnie o chorobę morską.
Ale obawiam się, że nauka jeszcze nie znalazła lekarstwa na tę dolegliwość.

Umberto Eco
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
18-04-2018, 15:38:46
Post: #4
RE: Rody Krwi.
Cytat:Dlaczego osoby z grupą krwi zero są wyjątkowe?

Ludzie z grupą krwi zero odgrywali ważną rolę w każdym społeczeństwie, od czasów starożytnych aż do dnia dzisiejszego. Ta grupa krwi jest pierwotną grupą naszych przodków, którzy byli sprytnymi i agresywnymi drapieżnikami. Często uważa się, że ich wyjątkowość wynika z faktu, że aby przetrwać musieli obserwować i dokładnie poznać swoje środowisko.

Osoby z grupą krwi 0 posiadają więc wyjątkowe cechy – energię, umiejętność pozostania skupionym, siłę, cechy niezbędne dla przywódcy oraz produktywność i kreatywność. Ich genetyczne dziedzictwo oferuje możliwość dłuższego życia oraz optymizmu.

Japończycy kojarzą ten konkretny typ krwi z pewnymi cechami osobowości. Osoby z grupą krwi 0 są najczęściej opisywane jako zaangażowane, zorganizowane, skupione, odpowiedzialne, sumienne i praktyczne. Są uważane za lepsze w logice i lepiej orientujące się w przestrzeni.

Niestety istnieje również i druga storna medalu – niezdrowe nawyki lub podwyższony poziom stresu, zła dieta i brak ruchu mogą prowadzić do nadmiernej wrażliwości na efekty metaboliczne, w tym generować odporność na insulinę, niską aktywność tarczycy i otyłość. Pod wpływem stresu osoby te stają się hiperaktywne i agresywne.

Osoby z tym rodzajem krwi są predysponowane do pewnych chorób, takich jak wrzody i zaburzenia tarczycy. Mają wyższy poziom kwasu w żołądku w porównaniu z innymi typami krwiodawców, co często prowadzi do podrażnień żołądka i wrzodów. Ponadto osoby te mają często niski poziom hormonów tarczycy i niedobory jodu, pierwiastka chemicznego, którego celem jest ich regulacja. To powoduje wiele skutków ubocznych, takich jak otyłość, zatrzymywanie płynów w organizmie i zmęczenie.
Jeśli masz grupę krwi zero, oto kilka praktycznych porad dla ciebie:

Unikaj kofeiny i alkoholu. Kofeina może być szczególnie szkodliwa ze względu na podniesienie poziomu adrenaliny i noradrenaliny, które są już i tak wysokie u osób z tą grupą krwi.
Aby zrelaksować całe ciało, konieczne są ćwiczenia. Posiadacze krwi z grupy zero muszą być stale aktywni fizycznie w porównaniu z innymi, aby zachować zdrowie i stabilność emocjonalną. Regularna aktywność fizyczna jest wymagana 3 lub 4 razy w tygodniu!
Nigdy nie jedz w biegu, spożywaj każdy posiłek powoli i najlepiej siedząc.
Jeśli walczysz z nadwagą, koniecznie musisz włączyć w to również ćwiczenia fizyczne. Dla najlepszych rezultatów ćwiczenia powinny być wykonywane przez 30 do 45 minut przynajmniej 4 razy w tygodniu.
Zmęczenie, depresja czy zwykła nuda mogą czynić osoby z grupą 0 bardziej narażone na destruktywne zachowania w tym impulsywne poszukiwanie emocji w hazardzie i ryzykownych zachowaniach. Unikaj więc podejmowania decyzji w stresie i nadmiernego wydawania pieniędzy.
https://ciekawe.org/2016/01/30/dlaczego-...wyjatkowe/


[Obrazek: grupa-krwi-zero-728x414.jpg]

To ludzie, a nie podróże statkiem, przyprawiają mnie o chorobę morską.
Ale obawiam się, że nauka jeszcze nie znalazła lekarstwa na tę dolegliwość.

Umberto Eco
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz