Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Pytaj i odpowiadaj - zapraszamy na nasz nowy serwis - Pomóż nam go rozkręcić!

Forum używa pliki cookies w celu dostosowania zawartości stron serwisu do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania z forum. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oko w Trójkącie
20-12-2009, 13:23:48
Oko w Trójkącie
Oko w trójkacie

Witam
Potrzebuje informacji na temat oka w trojakcie mianowicie jakis czas temu kilka miesiecy temu dokladnie idac do łazienki czujac sie najzupelniej w swiecie normalnie nagle pojawilo sie to oko w trojkacie przede mna w powietrzu...To bylo niesamowite serio! Nagle jakbym patrzyl na nie czolem nie oczami ukazalo sie zlote oko na okolo niego rownoboczny trojkat i niesamowita poswiata jakby luna wokol tego trojkata, oko bylo tak wyrazne zloto -brazowe tzn kontury oka byly jakby czarne i brazowe bylo tak wyraziste ze moglem sie przyjrzec wyszystkim szczegolom tzn powiece kacikom oka, zrenicy, owej lunie mialem wrazenie ze widzialem nawet kawalek brwi... To oko bylo jakby zywe parzylo sie na mnie ale bylo nie ruchome i takie pelne dobra... to bylo cos niesamowitego wpadlem jakby w zachwyt kiedy "to" widzialem zdazylem sobie tylko pomyslec jaki piekny po czym oko to jakby zgaslo a ja zalowalem ze pokazalo sie tylko na taka krotka chile...hmm. Od tego czasu cialge sie zastanawiam co to mialo znaczyc czy mozliwe zeby masonski symbol ukazal mi sie, czy moze jest to znak Boga i czy to tez jest mozliwe? Ciekawe jest tez to ze wczesniej jadac samochodem ukazal mi sie bialy orzelek taki jaki jest na pieczatkach np w ksiazeczce wojskowej potem mialem jakby wizje przyszlosci i bylo mnostwo mysli ktore same przychodzily mi do glowy po czym slyszalem o tym w telewizji mialem wrazenie jakby ktos robil mi na zlosc naigrywal sie ze mnie... dziwne to wszystko. Moje pytanie jest takie czy ktos z Was moglby mi to jakos logicznie wytlumaczyc moze slyszaliscie o czyms takim moze czytaliscie, moze Wam tez cos takiego sie przytrafilo bo nie wiem moze zwariowalem i sobie to wymyslilem a moze po prostu to moj mozg plata i figle nawet robilem tomografie glowy jest wszystko ok.;) A moze to jakis dar ktory powienienem rozwijac - nawiasem mowiac fajnie by bylo a moze jakies ostrzezenie? No nie wiem licze ze ktos z Was mi cos odpisze. Pozdrawiam
Jarek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi

20-12-2009, 15:14:34
RE: Oko w Trójkącie
Tutaj http://ezotop.pl/thread-1327-post-5863.html#pid5863 jest małe wprowadzenie odnośnie symbolu Oka. Warto rzucić "okiem" na to :) Może ktoś coś dorzuci ciekawego na ten temat....
20-12-2009, 16:32:46
O ile ja się nie mylę, jest to nazywane okiem opatrzności.
Jest chyba na którymś z amerykańskich banknotów.

Tak to czasami w zyciu bywa, koń się topi, ogon pływa. Innymi słowy ziemia obiecana, zakazana dla lapsów, których prawda kłuje w tyłek niczym kaktus. ;)
Nie stawiam kart na PW.
Tarot Numerologiczny Beladonny
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
20-12-2009, 22:57:08
Dokładnie tak. Masz rację. Proszę podaję do wglądu :
[Obrazek: i2j7fo.jpg]
12-03-2010, 16:06:26
Symbol w obecnej formie pojawił się po raz pierwszy na zachodzie w XVII i XVIII wieku, ale symbole wszystko-widzącego oka mają swoje źródło w mitologii egipskiej i symbolu Oka Horusa. XVII-wieczne obrazy Oka Opatrzności czasami pokazują je w otoczeniu obłoków. W późniejszym okresie symbol oka w zamkniętym trójkącie zaczął być postrzegany jako symbol Trójcy Świętej w religii Chrześcijańskiej.

Oko Opatrzności lub wszystkowidzące oko to symbol oka otoczonego przez promienie światła lub glorii, zwykle zamknięte w trójkącie. Jest czasem interpretowane jako symbol oka Boga pilnującego ludzi
31-05-2010, 09:27:34
Jest to Archanioł Zadkiel. Jest On z Góry. Podobno to dzięki niemu Upadli nie dali rady podpalić nieba gdyż się w porę zorientował co się dzieje i podjął stosowne działania.
31-05-2010, 10:05:13
Ja tam zawsze kojarzyłam Oko Opatrzności z Okiem Boga.

Tu wiecej na ten temat:

http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus/...ymbol.html

http://pl.wikipedia.org/wiki/Oko_Opatrzno%C5%9Bci
31-05-2010, 12:01:07
Mnie to tam rybka. Generalnie bardzo wiele mają funkcji więc nie zdziwiłbym się jeśli to też Jego rola.
31-05-2010, 13:26:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2010 13:29:46 przez Iguanna.)
Oko w trójkącie było stosowane jako amulet który miał chronić przed złem, zawiścią innych, zazdrością, czy nieszczęściem.

Od zawsze wierzono w "złe spojrzenie", które może spowodować jakieś nieszczęście, dlatego noszono amulety które miały chronić przed tym spojrzeniem. Zamożnych "zmuszano" do współczucia, by ci w obawie przed tym "złym spojrzeniem" obdarowywali biednych. Cyganie uważali, że śliczne dzieci są narażone na "złe spojrzenia" innych matek, dlatego dzieciom dawano taki amulet, który miał je uchronić przed nieszczęściem, a złe życzenie odesłać do adresata.

Za oko boga uznawany był w niektórych religiach symbol oka w dłoni.

Polecam:

Jasnowidzenie, Tłumaczenie snów i Oczyszczanie Kamy Wróżenie, Bioenergoterapia, Buddyzm - Katowice, Mysłowice, Sosnowiec

:)

Odpowiedz