Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Talizman Aniołów
12-12-2009, 01:35:44
Talizman Aniołów
Witam. Jestem nowy na forum. Bardzo długo kręcę się w ezoteryce i medytacjach. Ostatnio zaciekawił mnie pewien talizman, a dokładnie Talizman Aniołów. Mam parę pytań dotyczących amuletu.
1.Kłóci się on z wiarą chrześcijańską?
2. Sprawdzał go ktoś? Działa? Jakieś konkretne przypadki?

I czy zna ktoś może wszystkie siedem imion aniołów z ramion talizmanu?

Nazwa wskazuje na to że nie kłóci się on z wiarą w Boga, lecz wolę się upewnić bo chcę polecić go osobie głęboko wierzącej. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi

12-12-2009, 12:36:49
RE: Talizman Aniołów
Co prawda nie mam takiego talizmanu, ale moim zdaniem noszenie go napewno nie zaszkodzi, wręcz przeciwnie może ułatwić kontakt z aniołami oczywiście jeżeli się wierzy w jego moc.
12-12-2009, 13:11:19
O ile się nie mylę to ten talizman wygląda tak:

[Obrazek: talizman_aniolow.jpg]

Na talizmanie są wypisane imiona siedmiu Aniołów władającymi siedmioma planetami. Łacińskie motto znaczy: “Dla cnoty nie ma drogi nie do przebycia”.

To jeden z najpotężniejszych talizmanów świata. Działa w dziwny sposób – przynosi noszącemu go człowiekowi szczęście, przy czym często właściciel jest zaskoczony jego działaniem. Otóż nie otrzymujemy tego, co według nas miałoby nam zapewnić szczęście, tylko to, co nas naprawdę uszczęśliwi. Anioły znając nasze najgłębsze, często nieuświadomione pragnienia, wiedzą lepiej od nas, czego nam potrzeba.

Cytat:I czy zna ktoś może wszystkie siedem imion aniołów z ramion talizmanu?
Na fotce imiona są dość dobrze widoczne więc można odczytać. Działania nie sprawdzałem, nie znalazłem też zbyt dużo opinii na jego temat. Jak coś znajdę to dam znać...
12-12-2009, 13:15:58
dziękuję za wypowiedzi. Ja własnie też nie znalazłem ŻADNYCH opinii na jego temat. Jestem ciekaw jak on współgrałby z niewierzacym. Postanowiłem go wczoraj zamówić. Przekonamy się. Będę składał relacje. ;)
02-01-2010, 12:19:37
Jedną opinię na temat talizmanu znalazłem :)

http://sklep.tarotnet.pl/product_reviews...ws_id=5615
19-05-2010, 12:30:11
Czy działa? Tak. Przypadków nie będę opisywał. Zaznaczę tylko, że czasami trzeba czasu aż ujrzy się skutki działania a i to niekoniecznie.
19-05-2010, 17:26:35
ja,mam taki talizman.Bardzo mi pomógł mi w życiu codziennym. Wiec polecam każdemu.Kto wierzy w anioły.
19-05-2010, 18:55:01
Generalnie kościół opiera się na biblii a tam jest napisane tylko o 4 Archaniołach. Na talizmanie za to jest ich aż 7 :) Kościół nie uznaje talizmanów. Sporo jest pozytywnych opinii o tym talizmanie. Sam mam ten talizman ale nie noszę, ponieważ jest oparty na heksagramie a wiadomo z kim się Polakom mógłby kojarzyć...
19-05-2010, 19:32:40
(19-05-2010 18:55:01)tryt napisał(a):  Generalnie kościół opiera się na biblii a tam jest napisane tylko o 4 Archaniołach. Na talizmanie za to jest ich aż 7 :)

To zależy od systemu klasyfikacji Archaniołów, najczęściej sptykanym jest tzw Wielka Siódemka. Więcej o tym tutaj:
http://ezotop.pl/thread-3687.html

(19-05-2010 18:55:01)tryt napisał(a):  Kościół nie uznaje talizmanów. Sporo jest pozytywnych opinii o tym talizmanie. Sam mam ten talizman ale nie noszę, ponieważ jest oparty na heksagramie a wiadomo z kim się Polakom mógłby kojarzyć...

Skojarzenie to jedno, a symbolika to drugie. Symbolika heksagramu zaś jest bardzo ciekawa. Mówi się np, że przedstawia on meską (odwrócony trójkąt) i zeńską (prosty trójkąt) formę swiata. Miecz i kielich zapisany trójkatami, nałożonymi na siebie. Jest to też sam w sobie bardzo silny znak ochronny. Silnijeszy ponoć jak pentagram.
Co do archaniołów na amulecie... nie wiem czy ich imiona wzmacjanią heksagram ale generalnie on sam w sobie emenuje juz silną energią.

19-05-2010, 20:17:01
Trzymam się tego co kiedyś przeczytałem na stronie czy forum katolickim.
Nie nosiłem za długo przez to co napisałem powyżej ale biorąc pod uwagę powszechność używania to się zgodzę, że jest na pewno potężny :)
19-05-2010, 20:18:43
Katolickim powiadasz?
To zobacz:

Grzegorz Wielki

1. Michał
2. Gabriel
3. Rafał (Rafael)
4. Uriel (Fanuel)
5. Symiel
6. Orifiel
7. Zachariel

Tak skalsyfikował archanioły jeden z ważniejszych papieży. ;)
19-05-2010, 20:26:31
Nie należly mówić, że symbol jest potężny tylko dlatego, że wszyscy go mają/kupują/lub po prostu jest powszechny. Fakt jest to potężny "talizman" jednakże nie będzie działał na każdego. Poza tym jest mnóstwo innych symboli, może jeśli nie tak skutecznych jak omawiany, lecz wciąż bardzo silnych a zarazem rzadko wykorzystywanych. Co do Kościoła, czy po prostu księży nie masz co pytać o takie sprawy bo dla nich to jest po prostu herezja tak jak dla wielu ludzi, z tego religiopoglądu.
19-05-2010, 20:33:56
Znam nawet potężniejsze.

Sama zresztą mam specyficzny stosunek do amuletów i talizmanów.

A ten raczej jest amuletem nie talizmanem. :)

Zdecydowanie preferuję runy. ;)
19-05-2010, 20:36:47
Jak się zastanowię to też znam jeden taki. :] Chyba go w końcu zrobię. :] A które anielskie czy te wikingów?
19-05-2010, 20:37:35
Futhark starszy najbardziej znany :) germański
Odpowiedz