Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wampir
16-05-2009, 18:50:12
Post: #1
Information Wampir
Wampir - fantastyczna istota, najczęściej żywiąca się ludzką krwią, prawie nieśmiertelna, o ludzkiej postaci i charakterystycznych wydłużonych kłach. Zależnie od źródła, wampirom przypisywane są liczne zdolności paranormalne, m.in. regeneracja, czytanie w myślach, przewidywanie przyszłości, lewitacja czy telekineza. Według niektórych źródeł: nie mogą się ukazywać ludziom; są nieludzko szybkie, silne i mają wiecznie zimne, blade i twarde ciało, mają idealne rysy, są nieziemsko piękne; unikają słońca, gdyż pod wpływem promieni słonecznych giną w wyniku spalenia.

Według słowiańskich wierzeń, wampir (zwany także wąpierz, upiór, upir, martwiec, wiesczy, wupi) powstawał z niepogrzebanych (niespalonych) zwłok, stąd jego silne związki z własną rodziną – jej dręczenie, jeśli nie dopełniła obowiązku wobec zmarłego, oraz stosunki mężczyzn-wampirów (zmarłych daleko od domu, zaginionych i powracających) z własnymi żonami. Jego dzieci mają dar rozpoznawania wampirów i ich niszczenia. Wiara w wampiry musiała nasilić się po przyjęciu chrześcijaństwa i zarzuceniu ciałopalenia. Znaczne jej upowszechnienie oraz znajomość sposobów ich zwalczania sugeruje, że słowiański wampir musiał mieć swój odpowiednik w innych kulturach.

Zmarły mógł się przeistoczyć w wampira (wąpierza, upiora) z różnych przyczyn. Stawali się wampirami ludzie, których za życia ktoś przeklął; zmarli śmiercią gwałtowną; ci których zwłoki sprofanowano (przy czym ciekawym jest, że aby zabić wąpierza należy właśnie dokonać profanacji jego zwłok); zmarli, nad którymi przeskoczyło zwierzę, samobójcy i wiedźmy. W niektórych regionach wierzono także, iż potencjalnymi wąpierzami są ludzie rudzi, leworęczni, posiadający jedną zrośniętą brew lub wyposażeni w podwójny komplet zębów. Brak stężenia pośmiertnego i rumiana twarz były znakiem iż zmarły może przeistoczyć się w wąpierza. Objawami działania upiora miały być: coraz większe osłabienie, bladość i pot na czole po obudzeniu oraz koszmarne sny i stałe uczucie wielkiego zmęczenia.

Wampiry nie lubią czosnku i cebuli, stąd dobrze jest mieć w domu nieco tych warzyw. Wskazane jest ich spożywanie. Wąpierza można też skutecznie odstraszyć wbijając nóż w jego cień. Demony te mogą przybierać też postać nietoperzy i innych zwierząt. Wąpierze w swym demonim wcieleniu są wrażliwe na srebro, które je odstrasza, ale nie unicestwia. Wąpierza można zabić przebijając jego serce drewnianym kołkiem, najlepiej osinowym, albowiem osika w wierzeniach Słowian miała moc odpędzania złych duchów. Podobne moce przypisywano gdzieniegdzie szakłakowi. Inną skuteczną metodą było obcięcie wąpierzowi głowy i ułożenie jej między jego nogami. Dla pewności można było wepchnąć nieboszczykowi w usta główkę czosnku, kawałek żelaza lub cegłę, albo też włożyć do trumny pędy dzikiej róży, głogu czy tarniny. Aby zapobiec przemianie nieboszczyka w wąpierza wkładano do trumny kawał żelaza, układano również zwłoki twarzą do dołu.

Dhampir - Mityczna istota, mieszaniec, wampir półkrwi, rodzący się ze związku ludzkiej matki i wampirycznego ojca. Dhampiry wywodzą się z folkloru cygańskiego.
W przeciwieństwie do wampirów, wokół których przez wieki narosły i utrwaliły się mity, legendy i przesądy, dhampiry obecne są w szerszej świadomości twórców i czytelników fantastyki od stosunkowo niedawna. Wskutek tego pisarze czy scenarzyści nadal traktują dhampiry według własnego „widzimisię”, przypisując im cechy pożądane dla konkretnego bohatera, przez co trudno jest dokładnie scharakteryzować posiadane przez mieszańców moce. Ogólnie przyjmuje się, że dhampir po ojcu dziedziczy pewne zdolności właściwe tylko wampirom. Mogą być one różne, indywidualne dla każdego dhampira, np. jeden dhampir może przebywać na świetle słonecznym, musi za to pić krew, inny nie może przebywać na słońcu, ale nie musi pić krwi, jeszcze inny może przebywać na słońcu i nie pić krwi. Może także się zdarzyć, że dhampir zaaklimatyzuje się do otaczającego go świata i będzie mógł funkcjonować niemal jak człowiek. Po matce-człowieku dhampiry dziedziczą przeważnie ludzkie słabości i uczucia, jak np. miłość, strach, nienawiść.

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi05-06-2009, 20:43:37
Post: #2
RE: Wampir
Obecnie mamy do czynienia z wampirami energetycznymi. Nazwa owego wampira kojarzona jest z wysysaniem energii.

"Istnieją uderzające podobieństwa pomiędzy naturą i nawykami żywienia się komarów i pasożytów energetycznych. Oba te rodzaje żerują w mroku na śpiących ludziach i zwierzętach, oba powodują lekkie odczucie ciarek, kiedy przebijają się przez skórę (lub ciało eteryczne), oba wysysają rodzaj krwi (krew = energia) i oba są dość paskudne, kiedy powiększy się je i obejrzy z bliska."

Robert Bruce

Nasza przeszłość nadaje kształt przyszłości.
Tarot w praktyce - odwiedź mój blog :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
05-06-2009, 20:50:17
Post: #3
RE: Wampir
Wydaje mi się, że znałem kilka takich wampirów energetycznych, choć nie mogę mieć pewności na 100 %. Po spotkaniu z nimi czułem się fatalnie, czy zna ktoś sposoby ochrony przed takimi "pijawkami" energii?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
05-06-2009, 21:01:06
Post: #4
RE: Wampir
Pierwszy symptom - to poczucie typu "balon bez powietrza", inny - wilczy głód, kolejny to wewnętrzny niepokój jak po setce czarnych kaw itd..

Podstawowa sprawa, jeśli wiesz, ze ten ktoś to taka pijawka - zamykaj obwód, czyli splataj ręce na splocie słonecznym i krzyżuj nogi i nigdy nie siadaj vis a vis..

Nasza przeszłość nadaje kształt przyszłości.
Tarot w praktyce - odwiedź mój blog :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
05-06-2009, 21:10:37
Post: #5
RE: Wampir
Wewnetrzny niepokój to symptom, który najbardziej odczuwam - jak ja nienawidze tego uczucia!!! Nie chce jednak zrywać kontaktów z tą osobą, czy taki "wysysacz" będzie wysysał energię już zawsze?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
05-06-2009, 21:16:46
Post: #6
RE: Wampir
(05-06-2009 21:10:37)eZo napisał(a):  Nie chce jednak zrywać kontaktów z tą osobą, czy taki "wysysacz" będzie wysysał energię już zawsze?
Ludzie dzielą się na pewne grupy, jedną z grup są tzw wampirki energetyczne, oni pobierają energię nieświadomie. Sam z siebie nie przestanie tego robić, ponieważ musialby wiedzieć jak inaczej może doładować się energią. Ale Ty możesz popracować nad tym, aby nikt bez Twojej zgody nie czerpał od Ciebie energii.

Najtrudniej jest się uchronić przed oddawaniem energii podczas kłótni.. wampirki często takie sytuacje wywołują.

Nasza przeszłość nadaje kształt przyszłości.
Tarot w praktyce - odwiedź mój blog :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
04-07-2009, 13:22:10
Post: #7
Potwory i istoty fantastyczne - Wampiry
Wampiry


Wampir jest nie tyle istotą fantastyczną, co demonem. Jednak, jak przekonamy się,
przejawia wiele cech ludzkich.


Gdy mówimy o wampirach, od razu przychodzi nam na myśl Drakula, bohater powieści Brama Stockera i jego przerażający, makabryczny świat, który jednak fascynuje cywilizowane społeczeństwa od niemal stu lat. bez wątpienia na fali naszych nadziei na przedłużenie życia i narzucenie światu kultury Zachodu, naszej wiedzy, siły i władzy.

WAMPIR, MIT WSPÓŁCZESNY

Przełom 1999 i 2000 roku, który notabene nie był wcale ani końcem stulecia, ani początkiem tysiąclecia, interesował ludzi przede wszystkim pod kątem nadziei na nową erę, wylolną od rzezi, masakr i terroryzmu, które dokonywane są w imię racji ekonomicznych, filozoficznych, religijnych, najczęściej haniebnych. Postaci krwiożerczych tyranów można porównać do wampirów, które karmią się esencją życiową kobiet i mężczyzn, nawet dzieci, ich krwią, aby przetrwać za wszelką cenę, wzmocnić swoją pozycję i ugruntować władzę.
W latach 1915 i 1916. pod koniec pierwszej wojny światowej - która miała posmak prawdziwej jatki - na ekranach pierwszych kin pojawił się francuski film w dziewięciu epizodach - prekursor współczesnych seriali, które codziennie przy-ciągają do telewizorów miliony widzów - Wampiry, w reżyserii Louisa Feuillade'a. W swoim czasie film odniósł widowiskowy sukces, być może dlatego, że świadkowie owej przerażającej wojny, która zresztą zapoczątkowała kolejną wojnę, jeszcze bardziej niszczycielską i krwawą, w filmowych wampirach dopatrywali się symbolicznych karykatur narodów, które żywiły się krwią własnych dzieci. W latach dwudziestych ubiegłego wieku, nękanych skutkami wspomnianej pierwszej wojny światowej. Niemcy przechodziły głęboki kryzys ekonomiczny, społeczny i polityczny, w czasie którego powstały pierwsze zawiązki ideologii nazizmu, niemiecki reżyser Friedrich Wilhelm Murnau zrealizował film Nosferatn (Nosferatu, Eine Symphonie des Grauens), którego bohaterem był wampir.
0 filmie tak się wypowiedział krytyk Renę Boussinot: „Film będący arcydziełem kina fantastyki, oddaje z maestrią niepokoje epoki i niepokoje ludzkiej duszy" Renę Boussinot, Encyclopedie du Cinema, Bordas, 1980).


WAMPIR, MIT PONADCZASOWY

Choć wampir z ekranów kin jest postacią fikcyjną, wzorowany został na realnych osobnikach, odpowiedzialnych za zbiorowe masakry i okrucieństwa. W pewnym sensie wampir egzorcyzuje też niepokoje współczesnego świata, niemniej jest mitem o wiele bardziej starożytnym, sięgającym niewątpliwie pradziejów ludzkości, który przetrwał przez całe tysiąclecia tak zwanej ewolucji człowieka.
Jak pamiętamy, jedną z cech wampirów jest odżywianie się krwią. Zabierając ludzkim istotom krew, pochłaniają ich witalność, dzięki czemu odradzają się i pokonują własną .śmierć. Jednak, według licznych wierzeń sięgających zarania dziejów człowieka, które odnajdujemy nawet w imieniu Adam, w hebrajskiej Kabale oznaczającym „Alef we krwi" - A to Alef, Dam to krew, krew uważana jest za siedlisko krążącej po ciele duszy. Stąd wzięły swój początek praktyki kanibalistyczne, które wyszły od pośmiertnej nekrofagii. Celem tych rytuałów było wchłonięcie cnót, ale również wspomnień członka plemienia, dla wzmocnienia siły i odporności jego żyjących członków.Owe rytuały, choć mogą nam się współcześnie wydawać czymś potwornym, były zapewne koniecznością życiową, którą trudno nam pojąć, mimo mrocznego, obsesyjnego przywiązania, jakie okazujemy rzeczom, czy osobom, które opuściły nas na zawsze. Rytuały te przetrwały w niektórych prymitywnych plemionach afrykańskich do stosunkowo niedawnych czasów, jednak z pierwszymi wampirami, wysysającymi krew w takiej postaci, w jakiej wyobrażamy je sobie współcześnie, spotykaliśmy się już w świecie demonów i upiorów starożytnych Chin. Tak więc w trzecim tysiącleciu naszej ery, u podłoża mitu wampira leżą wojny i ci, którzy pod płaszczykiem dogmatów religijnych i politycznych dają sobie prawo do mordowania bliźnich. Owi fanatycy przedstawiani są w postaci żywych trupów, które wysysają krew ze swoich ofiar. Demon zarazy - dżumy, czy trądu - również w wyobraźni ludzkiej może przyjąć postać wampira, gdyż żywy trup, wysysając krew, zaraża swoją ofiarę, która po jego ukąszeniu także przemienia się w wampira. Wreszcie wspomnieć należy, że każda istota ludzka „odżywiająca" się bliźnimi, ich uczuciami, ideami, bogactwami, których oni nie potrafią sami wykorzystać, jest wampirem. Kto wie, czy nie należałoby uznać, że krwiopijczy światowy biznes, wykorzystujący pracę ubogich, jest czymś w rodzaju wampira XXI wieku...?

Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
16-10-2009, 16:00:14
Post: #8
RE: Wampir
http://facet.interia.pl/ciekawostki/news...82890,4824 polecam artykuł :)

Cały świat jest jak wielkie ciastko, ludzie zaś są marnymi okruszkami i tak się składa, że akurat ja jestem rodzynkiem <<Garfield>>
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
09-01-2010, 19:50:57
Post: #9
RE: Wampir
przeczytałam ... no nawet ciekawy ... ludzie czasami za bardzo wierzyli w to wszsytko

Czarny Anioł...
pełen smutku a zarazem radości
pełen miłości a zarazem nienawiści
który raz się śmieje a zarazem płacze...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi12-03-2010, 16:16:08
Post: #10
RE: Wampir
a mnie wampiry bardzo interesuja i ciekawia strasznie uwielbiam o nich czytac i ogladac filmy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
30-03-2010, 14:50:21
Post: #11
RE: Wampir
wampir energetyczny

generalnie najczęściej spotyka się wampiryzm celowy. osoby, najczęściej z karmą maga, które mają poczucie wyższości i dążą do potęgi wykorzystują innych ludzi (i nie tylko) celem zapewnienia sobie siły. takie osoby działają celowo ale najczęściej nie chcą skrzywdzić człowieka. raczej pobrać co ich interesuje i tyle.

oczywiście taki magus może chcieć w ten sposób osłabić wroga, lub wręcz zabić go, jednak to są już bardzo indywidualne przypadki i związane są już z realnymi atakami bardziej natury magicznej niż związane z samym wampiryzmem.

innym rodzajem są osoby nieświadome swego wampiryzmu. często nawet bardzo miłe i sympatyczne a jednak destrukcyjnie wpływające na swoje otoczenie. głównym powodem takiego wampiryzmu jest zaburzenie przepływu energii w ciele.

zdrowy człowiek ma 3 główne przestrzenie pobierania energi (w nawiasie podałam czakramy):
głowa (7,6,5)
serce (5,4,3)
brzuch (3,2,1)

jednak człowiek nie tylko pobiera energie ale też ją przekazuje. kiedy energia krąży wewnątrz człowieka ale też na zewnątrz, wtedy wszystko płynie jak należy. jednak są osoby które maja kłopot z przyswajaniem energii. najczęściej z ziemi lub z nieba. taka jednostronna blokada nie powoduje wampiryzmu, ale ma swoje skutki uboczne (osoba czerpiąca tylko z ziemi zdecydowanie będzie przyziemna zaś taka tylko z nieba będzie miała kłopoty z uziemieniem ;) ). generalnie niebo i ziemia to dwa źródła właściwie nie do wyczerpania przez człowieka, wiec czerpać z nich możemy do woli. serce zaś to nasze wrota na ludzi.

w idealnym układzie to czerpiemy najwięcej z nieba i ziemi a sercem oddajemy energię światu (w tym ludziom, niebu i ziemi). niestety jeśli ktoś ma zablokowany dostęp do nieba i ziemi skazany jest na pracę jedynie sercem a wtedy najlepsze miejsce uwolnienia energii staje się jedynym miejscem pozyskania jej a co za tym idzie taka osoba pozyskuje energie od ludzi a nie ze stałych źródeł.co do sposobów - najlepiej jest takiej osobie pomóc, uświadomić i niech nauczy się czerpać energię bardziej. jeśli jednak z jakiś powodów nie możemy to można albo się zamykać (opisane przez jasminum) albo wręcz odwrotnie, jednak te metodę polecam tylko tym, którzy potrafią oczyścić siebie tak by stać się tylko kanałem.

można podłączyć się do źródła i oczyszczając swa osobę po prostu stać się łącznikiem takiej osoby ze źródłem. ma to ten plus, ze silne czyste energie maja szanse rozpuścić złogi energetyczne na podstawie czy koronie. trzeba jednak brać poprawkę na to, że takie gwałtowne doenergetyzowanie lub/i przeczyszczenie u drugiej osoby może nieść pewne reakcje, nie zawsze przyjemne ;)

anioły 2013
mandale

Moja strona
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
25-06-2010, 13:00:44
Post: #12
RE: Wampir
Polecam książkę M. Janion, Wampir. Biografia symboliczna, Gdańsk 2003.

"Książka Marii Janion przedstawia drogi, którymi poruszał się wampir w kulturze europejskiej XIX i XX wieku, odpowiada na pytanie, jakie elementy mitu wampirycznego najsilniej oddziałały na wyobraźnię mieszkańców Europy. Podjęta przez autorkę próba scalenia rozproszonych wątków kulturowych ujmuje przy tym temat w rozległych rejestrach: od aspektu antropologicznego po historyczny, od folklorystycznego po literacki i filmowy, a także psychologiczny czy - zwłaszcza - psychoanalityczny."

http://czytelnia.onet.pl/0,3772,0,1,nowosci.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
14-07-2010, 14:25:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2010 14:28:14 przez Qqryq.)
Post: #13
RE: Wampir
Muszę się przyznać że niestety dawno temu,gdy jeszcze zaczynałem przygodę z magią natknąłem się na artykuł o drenowaniu energii.Byłem jeszcze bardzo głupiutkim początkującym magiem i wysysanie energii z innych wydawało mi się ,,potężną magią'' znaną z filmów.Na początku było to coś w rodzaju eksperymentu.Potem zacząłem drenować regularnie,minimum raz w tygodniu.Wysysając energie z innych ludzi drenujący czuje w sobie coś w rodzaju wielkiej siły.Jest to uczucie trudne do opisania.Najedzony ,,wampir'' promienieje szczęściem i chęcią do działania.Dodam że po drenowaniu łatwiej wychodziły mi niektóre rytuały oraz łatwiej mi było dostrzec aury otaczających mnie ludzi.
Drenowanie składa się z trzech punktów
1.Nawiązanie kontaktu z ofiarą
Drenujący tworzy coś w rodzaju kabla między sobą a ofiarą .Każda ofiara podświadomie się próbuje bronić.Każdy z nas ma jakby ,,tarcze'' ,którą w zależności od tego czy wykonujemy rytuały ochronne ,medytujemy itp można łatwiej lub trudniej przełamać.Osobiście nie spotkałem jeszcze osoby, do której nie umiałbym się podłączyć,ale podejrzewam że gdybym miał drenować z rocznego adepta magii ,zakończyłoby się to niepowodzeniem.
2.Drenowanie energii
Gdy już się nawiązało kontakt, ofiara może zacząć coś wyczuwać.Zazwyczaj ruszają ramionami jakby ich bolały lub oglądają się za siebie.Przez stworzony wcześniej kabel zaczyna się pobierać energie.Trzeba uważać ile i komu się pobiera,bo każdy odczuwa to inaczej i trzeba uważać aby nie zrobić nikomu większej krzywdy.Małe dzieci mają po cztery razy więcej energii niż babcie z których ciężko cokolwiek wyciągnąć.
3.Zerwanie kontaktu
Nie zerwanie kontaktu może oznaczać śmierć dla ofiary , dlatego trzeba wykonać symbol zerwania kontaktu.Można do tego użyć wizualizacji.

Po około dwóch miesiącach drenowania wampir się uzależnia i potrzebuje otrzymywać energie regularnie.Wraz z doświadczeniem drenujący uczy się wielu nowych umiejętności takich jak np. pobieranie energii z kilkunastu osób jednocześnie,zwiększanie ilośći pobieranej energii lub drenowanie z większych odległości.

Pragnę wszystkim przekazać aby nie popełnili tego błędu co ja ,ponieważ może oznaczać to w przyszłości duże problemy. :(
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
14-07-2010, 15:18:28
Post: #14
RE: Wampir
Cytat:Po około dwóch miesiącach drenowania wampir się uzależnia

bo uczepiając się tego "źródła" zaburza równowagę swego organizmu i przestaje czerpać z tych źródeł które są naturalne. cóż, organ nieużywany zanika, w energii też ;)

anioły 2013
mandale

Moja strona
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
14-07-2010, 18:09:26
Post: #15
RE: Wampir
No i teraz jestem zmuszony do końca życia wykorzystywać innych ludzi ;/ . Umiem jeszcze czerpać energie z żywiołów ale to jest energia ,,wegetariańska'' i nie starcza na zbyt długo ;(
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  wampir pomocy ewita 2 2.597 12-05-2018 12:51:17
Ostatni post: ewita