Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ewangelia Filipa
09-09-2017, 20:24:51
Post: #1
Ewangelia Filipa
56. Ślepy z widzącym przebywając w ciemnościach nie różnią się od siebie. Jednak jeśli pojawia się światło, wówczas widzący widzi światło, a ten, który jest ślepy, pozostaje w ciemności.
Zostało mi dane trafić na ewangelię Filipa, której kościół nie uznaje. Rzuca ona nowe światło na chrześcijaństwo. Jest jakby brakującym ogniwem.
Wiki: "Ewangelia Filipa – tekst gnostycki zaliczający się do apokryfów. Apokryf powstał prawdopodobnie w latach 180-350 n.e., w środowisku gnostyckim (walentynianie), choć dokładne datowanie nie jest możliwe. Został on znaleziony w 1945 roku w jaskini koło Nag Hammadi w złym stanie."
Zachęcam Was do lektury i podzielenia się co o tym sądzicie, oraz jakie macie odczucia. :) Ewangelia wraz z komentarzem http://www.swami-center.org/pl/text/Ewan...ilipa.html
"63. Albo już mieszkać w świecie materialnym, albo zmartwychwstać w eonach najwyższych! Ażeby tylko się nie znaleźć pomiędzy nimi!
W świecie tym jest i to co dobre, i to co złe. Jednak to, co uważane jest w nim za dobre, w rzeczywistości jest niedobre. A to, co traktowane jest jako złe, w rzeczywistości nie jest złe.
Tymczasem to, co naprawdę jest złe, istnieje poza granicami tego świata. Jest tym, co jest pomiędzy (tym światem a eonami najwyższymi). To zatracenie.
Dopóki żyjemy w tym świecie, trzeba nam zyskać dla siebie Zmartwychwstanie aby, gdy zostaniemy bez ciała, znaleźć się w Spokoju, a nie błąkać się pomiędzy.
A przecież wielu zbacza z Drogi.
Dobrze jest odejść z tego świata, nie grzesząc!"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi10-09-2017, 09:58:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2017 10:21:25 przez infedro7 ♡.)
Post: #2
RE: Ewangelia Filipa
Dla mnie jest ok. :)

(09-09-2017 20:24:51)marmurowychlopiec napisał(a):  56. - Ślepy z widzącym przebywając w ciemnościach nie różnią się od siebie. Jednak jeśli pojawia się światło, wówczas widzący widzi światło, a ten, który jest ślepy, pozostaje w ciemności.
- widzący" to człowiek Przebudzony* , ślepy" to ten co jest w uśpieniu* wg. AdeMello ;)

Cytat:63. - Albo już mieszkać w świecie materialnym, albo zmartwychwstać w eonach najwyższych! Ażeby tylko się nie znaleźć pomiędzy nimi!
- co racja to racja / o tym mógłby powiedzieć coś Gullfaxi, on odprowadza duchy do Światla* w wyższe rejony...

Cytat:W tym świecie jest i to co dobre, i to co złe. Jednak to, co uważane jest w nim za dobre, w rzeczywistości jest niedobre. A to, co traktowane jest jako złe, w rzeczywistości nie jest złe.
- cechy matrixa(samsara)... w którym śpiący" żyją i uważają go za Prawde / chociaż i ten matrix został po coś stworzony... a wiec to nie jest tak, że go nie ma i jest niepotrzebny... ;)
-... http://www.buddyzm.pl/pl/dla-nauczycieli...-i-nirwana

Cytat:Tymczasem to, co naprawdę jest złe, istnieje poza granicami tego świata. Jest tym, co jest pomiędzy (tym światem a eonami najwyższymi). To zatracenie.
zatracamy sie w matrixie (w jednej energi, tej niskiej) a mamy szukać w nas równowagi... ;) Guli tez o tym pisał... http://ezotop.pl/thread-7849.html

Cytat:Dopóki żyjemy w tym świecie, trzeba nam zyskać dla siebie Zmartwychwstanie aby, gdy zostaniemy bez ciała, znaleźć się w Spokoju, a nie błąkać się pomiędzy.
- zmartwychwstanie* to niejako też poświecenie naszego własnego cienia ego*(to część naszego ja) i znalezienie równowagi w tym co robimy świadomie ( a nie bycie marionetką tylko tych złych emocji) ;)

Cytat:A przecież wielu zbacza z Drogi.
Dobrze jest odejść z tego świata, nie grzesząc!"
Amen... :)

Bo Kto szuka ... Ten znajdzie... !!!:)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
10-10-2017, 21:37:10
Post: #3
RE: Ewangelia Filipa
(09-09-2017 20:24:51)marmurowychlopiec napisał(a):  Został on znaleziony w 1945 roku w jaskini koło Nag Hammadi w złym stanie."

Ewangelai Filipa wraz z pozostałymi tekstami została przetłumaczona i wydana w zbiorze "Biblioteka z Nag Hammadi" przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Ewangelia Filipa
To tłumaczenie różni się od tego "rosyjskiego" które podlinkowałeś, np.

Zmartwychwstanie:
świat i miejsce środkowe]
63a. (p.66,7-9) I tak jest (człowiek) na tym świecie, albo w zmartwychwstaniu, albo w miejscach środkowych. Oby się tak nie stało, żebym się w nich znalazł!
63b. (p.66,9-16) Ten świat ma w sobie dobro i ma zło. Jego dobra nie są jednak dobrem, a jego zła nie są złe. Jest jednak zło (istniejące) po tym świecie, które jest prawdziwie złe. Nazywa się „środkiem”. I jest nim śmierć.
63c. (p.66,16-20) Jak długo istniejemy na tym świecie, trzeba nam starać się o zmartwychwstanie, abyśmy, gdy rozbierzemy się z ciała, mogli się znaleźć (w miejscu) odpoczynku, a nie wędrowali w (miejscu) środka.
63d.(p.66,20-21)
Wielu bowiem błądzi na drodze


Po lekturze rozważań Filipa na temat Marii Magdaleny i ilości Ojców Joszuy wątpię by KK kiedykolwiek zdecydował się na oficjalne uznanie tej ewangelii.

Mnie podczas tej lektury zatrzymywało raczej silne przywiązanie Filipa do (pewnie wyniesionej z domu i jesziwy) tradycji judaistycznej. Odnoszę wrażenie, że w kilku miejscach szukał sposobu pogodzenia praw Tory z nowymi naukami Joszuy

Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć
Evelyn Beatrice Hall
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz