Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wrześniowe dzieci
02-09-2017, 15:05:13
Post: #1
Wrześniowe dzieci
Wrzesień jest (po lipcu i sierpniu) miesiącem, w którym rodzi się najwięcej dzieci. Być może wynika to faktu, iż wrześniowe dzieci poczęte zostały w zimie, w grudniu. A Boże Narodzenie to popularny termin zaręczyn i ślubów. Długie zimowe wieczory sprzyjają romantycznym chwilom we dwoje. Zakochani planują również powiększanie rodziny, wiedząc, że pociecha na świat przyjdzie w ostatnich ciepłych miesiącach. Według powszechnej opinii, dzieci urodzone w wyższych temperaturach są zdrowsze i łatwiej się chowają. Wrześniowe dzieci żyją dłużej niż te urodzone w innych miesiącach, lecz nie tak długo, jak dzieci listopadowe. We wrześniu na świat przychodzi więcej chłopców niż dziewczynek.

Praca

Obowiązkowe i zasadnicze wrześniowe dzieci są bardzo inteligentne, skrupulatne i dokładne. Lubią dzielić się wiedzą i chętnie uczą innych. Świetnie sprawdzają się w zawodach wymagających samodyscypliny. Nie lubią pracy pod presją. Do wszystkiego podchodzą bardzo rozważnie i poważnie. Przed wykonaniem poleconego im zadania, starannie się do niego przygotowują. Mają sporą wiedzę teoretyczną, wyciągają wnioski i uczą się na błędach. Wolą pracować na swój rachunek niż w zespole. Często zdarza się, że gdy przyjdzie im pracować w grupie, wykonają zadanie samodzielnie, za wszystkich. Są świetnymi naukowcami, badaczami, lekarzami, prawnikami. Równie dobrze odnajdą się w pracy architekta, księgowego czy laboranta. Chętnie też zajmą się nauczaniem. Stosunkowo wiele osób urodzonych we wrześniu pracuje w organach administracji publicznej - od szczebla samorządowego, po rządowy. Wbrew pozorom są kreatywne i twórcze - sporo wśród nich świetnych, obdarzonych ogromną wyobraźnią i talentem pisarzy.

Zdrowie

Wrześniowe dzieci są silne, wytrzymałe i odporne na wirusy. Rzadko chorują. Jeśli złapią przeziębienie, to wychodzą z niego bardzo szybko. Zwykle bardzo dbają o swoje zdrowie. Starają się jeść wartościowe produkty i prowadzić higieniczny tryb życia. Ta ich dbałość jednak nie przynosi wymarzonych efektów. Stosunkowo często zdarzają im się problemy z układem trawiennym. Od drobnych niestrawności, po poważne choroby. Mogą się również pojawić problemy z układem moczowym i nerkami.

Sportowy tryb życia prowadzony przez wrześniowe dzieci zapewnia im dobrą kondycję. Jednak ciemną stroną uprawiania sportu są kontuzje. Dlatego warto, by dzieci urodzone w tym miesiącu dbały o stawy i kręgosłup. W starszym wieku mogą pojawić się zwyrodnienia czy bóle reumatyczne.

Wymagająca natura wrześniowych dzieci sprawia, że często są z siebie niezadowolone. Może wiązać się to również z zaburzeniami nastroju, nerwicami, lękami czy depresją. Stosunkowo często osoby te mają również problemy z hipochondrią. To ich “ucieczka” przed stresami dnia powszechnego. Naukowcy zbadali, że dzieci urodzone we wrześniu najrzadziej zapadają na narkolepsję. Nieczęsto zdarzają im się również zaburzenia snu.

Horoskop

We wrześniu na świat przychodzą Panny i Wagi. Oba te znaki mają wiele cech wspólnych, Wrześniowe dzieci są spokojniejsze i grzeczniejsze niż te urodzone w innych miesiącach. Mimo że łatwo nawiązują kontakty, to najchętniej spędzają czas same. Są dość zamknięte w sobie i nie okazują emocji. Są wybredne jeśli chodzi o dobór przyjaciół i partnera. Mają wiele zainteresowań i rzadko kiedy się nudzą. To osoby obowiązkowe i bardzo solidne. Przestrzegają terminów, płacą na czas rachunki, starają się nie łamać zasad i prawa. Nie mają duszy rewolucjonisty. Są zgodne i bardzo ugodowe. Jeśli mogą, to unikają podejmowania decyzji, zrzucając odpowiedzialność na innych. Te cechy sprawiają, że często uważa się, że są podatne na wpływy.

Wrześniowe dzieci są inteligentne i bardzo wrażliwe. Łatwo je zranić. Są współczujące i empatyczne. Przejmują się losem innych ludzi, dbają o zwierzęta, ratują przyrodę. Wszystko to tak je zajmuje, że trudno im skoncentrować się na czymkolwiek innym. Wrześniowe dzieci są wymagające wobec siebie i dość pobłażliwe w stosunku do innych. Wytykają innym błędy, bo uważają, że każdy myśli tak, jak one - krytyka jest drogą do samodoskonalenia. Jeśli wiedzą, że ktoś nie daje sobie rady, po prostu go wspierają. Same zwykle uważają, że wszystko mogły zrobić lepiej, z większym zaangażowaniem. Dlatego nie są z siebie zadowolone, mimo że dają z siebie więcej niż inni. Mają wiedzę i doświadczenie, które łączą z dystansem do świata.

Wrześniowe dzieci znajdują przyjemność w uprawianiu sportu. Chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu czy sportowych halach. Lubią również podróżować. Raczej wybiorą wypoczynek czynny niż leżenie nad basenem w modnym kurorcie.

Znane osoby urodzone we wrześniu: Maja Ostaszewska, Stan Borys, Maria Peszek, Adam Sandler, Hugh Grant, Moby, Fiona Apple, Oliver Stone, Grażyna Szapołowska, Jeremy Irons, Stephen King, Bruce Springsteen, Janusz Gajos, Agata Kulesza, Lech Wałęsa, Martyna Wojciechowska, Nick Cave, George R. R. Martin, Paulina Przybysz.

Roślina września - aster i goździk

Aster pomaga uporać się z trudną przeszłością. Ułatwia zapominanie o tym, co złe, wyciąganie lekcji i wybaczanie. Dzięki temu możemy otworzyć się na to, co nas czeka, przyjąć szczęście. To roślina symbolizująca mądrość, miłość i wiarę. Dodaje odwagi i siły do realizacji zamierzonych celów. Goździk pomaga poradzić sobie z uczuciem bezradności i strachem. Wspomaga racjonalne myślenie, wspiera przy załatwianiu spraw urzędowych. Pomaga w realnej ocenie sytuacji. Goździk jest również afrodyzjakiem.

Kamień września - szafir i jaspis

Szafir ma działanie oczyszczające. Odpędza negatywne energie, dodaje sił. Wspiera we właściwych wyborach i pomaga w sprawiedliwej ocenie sytuacji. Odpędza złe duchy. Pomaga w leczeniu poważnych schorzeń. Jaspis wzmacnia wytrwałość, dodaje wiary we własne siły, a jednocześnie sprawia, że nie uderzy nam do głowy przysłowiowa woda sodowa. Dodaje siły do działania.

onet.pl

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi03-09-2017, 13:35:36
Post: #2
RE: Wrześniowe dzieci
jako dziecię wrześniowe, waga- mając lat poniżej 8, często zapadałam na infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych.
wrażliwy układ trawienny- po imprezach z jedzeniem i alkoholem, boli w wieku dojrzałym czasem trzystka.
astry- coz srednio kwiat mi sie podoba.
szafir- kamień mi sie podoba, mam kilka szafirkow.
ślub tez brałam we wrześniu ;)
zawod- administracja, niby zespół, ale jestem jednym z 3 głównych decydentów. chętnie wykonuje wszystko, i pomagam innym- do czasu (jeśli nie zajdzie mi ktoś za skórę).
takie wrześniowe dziecię ze mnie ;)

Najważniejsza rzecz to trzymać się i wciąż szukać, szukać twórczych dróg, szukać samotności, szukać czasu na bycie i działanie, szukać sensu istnienia; trzeba trwać, bo dzika natura daje obietnice, że po zimie zawsze nadchodzi wiosna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
04-09-2017, 08:56:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2017 09:03:39 przez infedro7 ♡.)
Post: #3
RE: Wrześniowe dzieci
Cytat:zawod- administracja, niby zespół, ale jestem jednym z 3 głównych decydentów. chętnie wykonuje wszystko,
i pomagam innym - do czasu (jeśli nie zajdzie mi ktoś za skórę).

Strixu kochana... jak osobie niby przebudzonej może ktoś zajść za skórę ? ;) :P
- ciesze sie że jesteś , w końcu znowu można stoboj potangować... :) :*- bo do Tanga, trzeba dwojga... xD :heart:

Bo Kto szuka ... Ten znajdzie... !!!:)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
04-09-2017, 19:31:13
Post: #4
RE: Wrześniowe dzieci
Duzo sie zgadza :-)

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz