Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O Aniołach miesięcy
08-11-2009, 11:09:52
Post: #1
O Aniołach miesięcy
Anioły miesięcyAnioł Stycznia

Barman (Bahman, Bahram) - w staroperskiej kosmologii, wielki mihr (anioł) ustanowiony nad wszystkimi zwierzętami ziemi z wyjątkiem człowieka. Barman jest także wodzem 30 aniołów władających 30 dniami miesiąca. Jest jednym z Amesza Spentów, "pierwszą inteligencją, pierwszym aniołem [...], od którego pochodzą inne duchy i anioły", oraz "najpotężniejszym aniołem, którego Mahometanie zwą Dżabrilem (Gabrielem)". Barman jest także aniołem stycznia i władcą drugiego dnia miesiąca. Zazwyczaj jest przedstawiany jako czerwona kamienna postać w czerwonej koronie na głowie.


Anioł Lutego

Barakiel (Barachiel, Barbiel, Barchiel, Barkiel) - "Błyskawica Boża" - Jeden z siedmiu archaniołów, jeden z czterech wodzów serafinów, książę drugiego nieba oraz anielskiego chóru wyznawców. Barakiel sprawuje władzę nad błyskawicami, a także, według Almadelu Salomona, jest naczelnym aniołem pierwszej i czwartej wysokości. Ponadto Barakiel jest władcą planety Jowisz. Razem z aniołami Urielem i Rubielem, Barakiel jest przywoływany w zaklęciach mających zapewnić powodzenie w grach hazardowych.

Anioł Marca

Farwardin - w mitologii staroperskiej, anioł marca. Farwardin rządzi także 19 dniem każdego miesiąca. Nazywany jest "jednym z cherubinów".

Anioły Kwietnia

Ardibehist (Arduiszer) - w zaratustrianizmie, żeński ized (cherubin). Jedną z funkcji tego anioła jest obdarzanie kobiet płodnością, łaską łatwego porodu oraz odpowiednią ilocią pokarmu (tj. mleka). Nazywano go "dawcą żywej wody". Asmodel - pierwotnie był jednym z wodzów chóru cherubinów. Obecnie jest demonem kary. Kabała zalicza go do dziesięciu sefirot zła i nieczystoci. Astarte (Aszterot, Asztoret, Isztar-Wenus) - główne żeńskie bóstwo starożytnych Fenicjan, Syryjczyków i Kartagińczyków. Astarte była syryjską boginią księżyca i płodnoci, pierwowzorem greckiej Afrodyty. Jako Asztarte, czczona była przez Sydończyków, tj. Fenicjan. W okultyzmie Astarte jest żeńskim demonem kwietnia. W Raju utraconym Miltona jest upadłym aniołem, utożsamianym z Astoretem. Astarte jest "samicą Astarota" i przedstawiana jest z głową jałówki.

Anioł Maja

Ambriel (Amriel) - anioł maja oraz książę w chórze tronów. Ambriel jest aniołem zarządzającym dwunastą godziną nocy, a także władcą jednego z dwunastu znaków zodiaku (Bliźniąt). Imię Ambriela umieszczano na żydowskich amuletach mających chronić przed demonami. W kabale (Szósta i siódma księga Mojżeszowa) Ambriel jest przywoływany w zaklęciach magicznych "pod siódmą pieczęcią planety Mars".

Anioły Czerwca

Ardour (Ardur) - anioł rządzący żydowskim miesiącem ta muz (czerwiec-lipiec). Imriaf - anioł rządzący żydowskim miesiącem ta muz (czerwiec-lipiec). Imriel ("elokwencja Boża") - anielski władca żydowskiego miesiąca siwan (maj-czerwiec). Muriel (gr. myrrh) - jest jednym z wodzów chóru panowań. Przywołuje się go ze Wschodu, najczęciej w zaklęciach "sporządzania i używania" latającego dywanu. Ponad to Muriel jest jednym z głównych aniołów trzeciej godziny dnia i służy pod Weguanielem.

Anioły Lipca

Zerachiel (Werchiel, Suriel, Sarakael) - w etiopskiej Księdze Henocha i Czwartej Księdze Ezdrasza, jeden z siedmiu aniołów, którzy "nieustannie czuwają", co pozwala traktować Zerachiela jako jednego z grigori (czuwających). Według Papusa Zerachiel jest wodzem aniołów Słońca. Jako Werchiel jest aniołem zodiaku i władcą znaku Lwa. Murdad - wg mitologii staroperskiej anioł władający także siódmym dniem każdego miesiąca. Murdad bywa utożsamiany z Azraelem, aniołem, który w momencie śmierci człowieka rozdziela duszę i ciało. Belzebut (Beezebut) - według M. Garineta to książę serafinów. Zdaniem De Plancy'ego Belzebut nie jest aniołem, lecz demonem, złym duchem lipca (przeciwnikiem anioła Werchiela).

Anioły Sierpnia

Hamaliel - według Trithemiusa Hamaliel jest jednym z wodzów chóru cnót; także aniołem rządzącym znakiem Panny. Szahriwar(i) - w mitologii staroperskiej rządzi także czwartym dniem każdego miesiąca.

Anioły Września

Zuriel ("moją skałą jest Bóg') - książę chóru księstw i anioł zodiaku rządzący znakiem Wagi, także jeden z 70 aniołów amuletów porodowych oraz lekarz głupoty ludzkiej
Uriel-Jego imię znaczy: "ogień Boży" lub "światło Boga". W literaturze poza kanonicznej jest jednym z najwyższych rangą aniołów; wg różnych źródeł: serafin, cherubin, regent Słońca, płomień Boży, anioł obecności, władca TARTARU (Hadesu), archanioł zbawienia oraz anioł światłości. W etiopskiej Księdze Henocha anioł "sprawujący władze nad gromem i trwogą". W Życiu Adama i Ewy, Uriel jest aniołem skruchy. Jak przypuszcza Anscar Vonier Uriel jest duchem, który stał u bram raju utraconego z mieczem ognistym w dłoni. W apokryficznym Życiu Adama i Ewy anioł ten jest jednym z "cherubinów strzegących bram raju", o których wspomina Księga Rodzaju 3. Imienia Uriela wzywano w starożytnych litaniach.
Jak głoszą legendy, Uriel był jednym z aniołów, który pomógł pogrzebać Adama i Abla; aniołem, który walczył z Jakubem w Penuel; pogromcą wojsk Sennacheryba; aniołem, którego Bóg posłał, aby ostrzegł Noego przed zbliżającym się Potopem. Wypada jednak zaznaczyć, że wszystkie te wyczyny tradycja przypisuje także innym aniołom. Zdaniem Louisa Ginzberga określenie "Książę Światłości" w esseńskiej Regule Zrzeszenia odnosi sie do Uriela. Wg niektórych źródeł Uriel był aniołem, który wprowadził Ezdrasza w arkana wiedzy niebiańskiej, tłumaczył proroctwa oraz wyprowadził Abrahama z Ur. W tradycji późnego judaizmu Uriel zajął miejsce Fanuela "jako jeden z czterech aniołów obecności". Był także wymieniany jako anioł września oraz anioł stróż wszystkich urodzonych w tym miesiącu. Wg Barretta, Uriel sprowadził na ziemie alchemię, boską sztukę, oraz dał ludziom kabałę, klucz do mistycznej interpretacji Pisma, wietegon (wg innych źródeł, uczynił to Metatron). Imię Uriela wypisywano na amuletach mających pomagać ludziom w zgłębianiu Tory, ponieważ reprezentuje on światłość Bożej nauki. W Zoharze Uriel jest "chorążym drugiej chorągwi wojsk niebiańskich" oraz jednym z czterech aniołów stojących przy Tronie Chwały. Pomimo sławy, jaką się cieszył, Uriel był jednym z aniołów, których kult został oficjalnie potępiony przez papieża Zachariasza podczas synodu rzymskiego w 745 r. (ten sam los spotkał m.in. Raguela i Tubuela). W "Diable kulawym" Lesage'a Uriel jest demonem. W judaizmie natomiast jeszcze dziś spotyka sie ślady kultu świętego Uriela. Współcześni Żydzi przed snem odmawiają modlitwie zawierającą słowa: W imie Pana, Boga Izraela, niech Michał stanie po mojej prawicy, Gabriel po lewicy, Uriel przede mną, Rafael za mną, a ponad głową przebywa obecność Boga. Imię Uriela, jak się uważa, pochodzi od imienia proroka Uriasza. Spośród współczesnych sądów o Urielu ciekawa wydaje sie opinia Curry'ego, który nazwał tego anioła "pobożnym, ale niezbyt spostrzegawczym fizykiem wyznającym filozofie atomistyczną".

Anioły Października

Aban -jest również władcą dziesiątego dnia każdego miesiąca. Barbiel -(Barbuel, Baruel) - jeden z książąt chóru cnót oraz chóru archaniołów. Jest jednym z 28 aniołów władających 28 pałacami Księżyca. W The Magus Barretta Barbiel jest utożsamiany z Barakielem (co czyni go także władcą lutego). W piekle Barbiel pełni funkcję jednego z siedmiu elektorów i służy pod Zafielem.

Anioły Listopada

Adnachiel (Adwachiel, Adernahael) -również władca znaku Strzelca. Adnachiel, na zmianę z Falekiem, przewodzi niebiańskiemu chórowi śpiewających aniołów. Azar (Azur) - w staroperskiej teogonii, anioł listopada; także anioł władający dziewiątym dniem każdego miesiąca.

Anioły Grudnia

Daj (Dej) - w Szóstej i siódmej księdze Mojżeszowej, anioł chóru potęg. W mitologii staroperskiej Daj był aniołem grudnia Haniel (Aniel, Namiel, Samiel, Onoel, Hanel - "chwała lub łaska Boża", lub też "ten, który widzi Boga") - anioł grudnia, wódz chóru księstw, cnót i chóru niewinnych. Haniel jest także aniołem rządzącym znakiem Koziorożca oraz władcą planety Wenus. Figuruje on również na listach siedmiu (dziesięciu) archaniołów oraz dziesięciu świętych sefirot. Zgodnie z tradycją okultystyczną, to Haniel przeniósł Henocha do nieba (według większości Źródeł aniołem, który tego dokonał, był Anafiel). Haniel bywa porównywany do chaldejskiego bóstwa Isztar (władcy planety Wenus). Jego imię uważano za amulet chroniący przed złem.

Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi30-03-2010, 19:13:29
Post: #2
Anioły miesiąca
Anioły miesiąca


Styczeń - Cambriel- Inaczej Gabriel. Barwa fioletowa, wodnik.
Luty - Ammixiel- Barwa niebieska - przewodnik znaku skorpiona. Kolor niebiesko - zielony.
Marzec - Malachuiel- Rządzi marsem, rozbudza siły życiowe - pastelowo - żółty.
Kwiecień - Asmodel- Nadzoruje, strzeże i prowadzi wszystko co ma związek z kosmiczną miłością, we wszystkich stadiach.
Maj - Ambriel- Barwa różowopomarańczowa, pomaga bronić się przed złem. Patronuje temu, co ma związek z wiedzą, intelektem i rozwojem duchowym.
Czerwiec - Muriel- Barwa zielona. Anioł w służbie Boskiej Miłości. Jest siłą, która może sprawić, że dywan zaczyna latać. Jego imię oznacza "mirrę".
Lipec - Uerchiel- Barwa niebiesko-fioletowa. Anioł kształtowania życia, sprzyja światłu i siłom słońca.
Sierpień - Hamaliel- Uczy, strzeże i pilnuje wszystkiego, co ma związek z władzą i panowaniem.
Wrzesień - Zuriel- Strzeże kosmicznej harmonii, porządku, płodności. Anioł idei.
Październik - Barbiel- Barwa czarna i pomarańczowa. Umożliwia kontakt z przodkami.
Listopad - Adnachiel- Barwa czerwień i fiolet.
Grudzień - Hanael- Barwa złota i granatowa. Wspomaga procesy duchowe. Strzeże i wprowadza pierwotne, karmiczne prawo przyczyny i skutku

Opisy


Styczeń

Cambriel
Inaczej Gabriel. Barwa fioletowa, wodnik.
Uczy nas patrzeć wewnątrz siebie, robić bilans nas samych i naszych żyć. Styczniowy anioł dotrzymuje nam towarzystwa jak rozważamy w te długie zimowe noce, pomaga nam być szczerym z samym sobą i cierpliwym w tym czasie. Styczniowy anioł bierze nas za rękę kiedy staramy się zrozumieć lekcje minionego roku. Z jego pomocą, my możemy wykreślać nowy kurs. Szukamy i otrzymujemy towarzystwo styczniowego anioła by przyjrzeć się naszemu życiu wstecz.

Luty

Ammixiel
Barwa niebieska - przewodnik znaku skorpiona. Kolor niebiesko - zielony.
Jest aniołem cierpliwości. Podczas ciemnych, wietrznych nocy lutego, gdy natura jest w głębokim chłodzie i wypatrujemy oznaki ciepła i życia, ten anioł może pomóc nam nauczyć się oczekiwać z wdziękiem pierwszych oznak wiosny. Anioł lutego uczy nas. że zima ma swój własny spokój pokój. W lutym możemy kończyć niedokończone projekty i przygotowywać się do najnowszych inicjatyw na wiosnę. Anioł lutego daje nam dar cierpliwości, pomaga nam korzystać z samotności i ciszy zimy, do uzupełnienia naszej energii na ciepłe, pracowite dni, które przyjdą.

Marzec

Malachuiel
Rządzi marsem, rozbudza siły życiowe - pastelowo - żółty.
Przynosi wigor i odwagę. Anioł marca zagrzewa do walki, zwiększa nasze morale i pozwala osiągać nowe cele. Z pomocą anioła, możemy pokonać jakąkolwiek barierę, czy własną wiarę lub brak wiary w siebie, to nas powstrzymuje. Nabieramy chęci do rozpoczęcia realizacji życiowego marzenia albo zacząć projekt, o którym myśleliśmy tylko nigdy nie mieliśmy odwagi stawić mu czoła. Jak Słońce zaczyna zagrzewać naszego ducha, marcowy anioł cieszy się z nami z pierwszych oznak wiosny i daje nam odwagę by przygotować się nowe i zniechęcające, ale również dające satysfakcję zadanie.

Kwiecień

Asmodel
Nadzoruje, strzeże i prowadzi wszystko co ma związek z kosmiczną miłością, we wszystkich stadiach.
Jest duchem odrodzenia. Jak dni robią się coraz dłuższe i Słońce zaczyna nas rozgrzewać, kwiecień jest czasem nowego życia i początków. Anioł kwietnia pobudza nas do sprawdzenia siebie w nowych kierunkach. Pełni otuchy dodanej przez kwietniowego anioła, poszukujemy nowatorskich rozwiązań, które wzbogacą nasze życia i wniosą nowy sens do naszej pracy zawodowej albo życia rodzinnego. Kwietniowy anioł uczy nas cieszyć się z każdego znaku przebudzenia w przyrodzie i w sobie.

Maj

Ambriel
Barwa różowopomarańczowa, pomaga bronić się przed złem. Patronuje temu, co ma związek z wiedzą, intelektem i rozwojem duchowym.
Przynosi świeży powiew i obietnicę wiosny. Anioł maja cieszy się z nami jak radujemy się widząc kwitnące drzewa i krzewy i rozkoszujemy się oczekiwaniem na owoce. Anioł wiosny przypomina że jest to czas przebudzenia i siewu w nas samych. Może mamy jakąś głęboką tęsknotę, artystyczny talent nigdy nie odkryty albo niedoszłą przyjaźń. Anioł maja pomaga nam poznawać ten potencjał, pielęgnować ducha jeśli się odważymy zrealizować skryte marzenia i cieszyć się owocem pełni.

Czerwiec

Muriel
Barwa zielona. Anioł w służbie Boskiej Miłości. Jest siłą, która może sprawić, że dywan zaczyna latać. Jego imię oznacza "mirrę".
Pomaga nam rozkwitać i stawać się silnymi. Anioł czerwca uczy nas podtrzymywać nasz entuzjazm do nowych projektów i kierunków,które obraliśmy na wiosnę. W tym cudownym czasie słońca i wzrostu, uczymy się odnaleźć ciepło przyjaźni i więzów rodzinnych. Anioł czerwca nakłania nas do bycia wiernym naszym zamiarom i zostać na kursie.

Lipiec

Uerchiel
Barwa niebiesko-fioletowa. Anioł kształtowania życia, sprzyja światłu i siłom słońca.
Przynosi wolny czas, czas na zabawę i uzupełnienie naszej energii. Projekty, które rozpoczęliśmy na wiosnę powinny być już zaawansowane i nabierać kształtów. Anioł lipca nakłania nas do poświęcenia czasu, by cofnąć się i zobaczyć co rozpoczęliśmy na wiosnę. Lipcowy anioł zachęca nas do zajmowania się ogrodem naszego życia, lubić co my zaczęliśmy, i być bezkompromisowym dla chwastów albo bezowocnych elementów. Anioł lata przypomina nam by kształtować osoby i rzeczy tak, by dawały nam szczęście, więc możemy zrobić coś dla siebie : trochę radości i miłości.

Sierpień

Hamaliel
Uczy, strzeże i pilnuje wszystkiego, co ma związek z władzą i panowaniem.
Anioł z sierpniowy - jest aniołem wytrwałości. Nowe kierunki, które rozpoczęliśmy wiosną stają się trudne podtrzymania. Tak jak ogród, który potrzebuje stałego zraszania i pielenia w sierpniowym wypalającym Słońcu, nasze projekty i sny wymagają zaangażowania i zdecydowania na ich zrealizowanie. Anioł sierpniowy pomaga z niesłabnącą energią zajmować się ogrodem, który zasadziliśmy. Kiedy palące letnie Słońce i nasza praca wymaga zbyt wiele od nas, sierpniowy anioł daje nam hart ducha by wiernie trwać przy naszych zadaniach.

Wrzesień

Zuriel
Strzeże kosmicznej harmonii, porządku, płodności. Anioł idei. Anioł września - pomaga nam przygotowywać się do zbioru owoców naszej pracy. Gdy lato zmierza ku końcowi, anioł września przypomina nam o odpoczynku, gdyż punkt kulminacyjny projektu często wymaga jedenego ostatniego przypływu energii. Wrześniowy anioł daje nam czynnik pobudzający, przygotowujący nas do wypełnienia naszego zadania. Anioł późnego lata pomaga również nam rozpoznawać owoce naszej pracy i dzielić z innymi szczodrze to co my stworzyliśmy naszą pracą. We wrześniu cieszymy się naszym udanym życiem, czy ogrodem, relacjami z innymi, albo pracą zawodową, i dzielimy naszą radość z wszystkimi, dzięki których wsparciu mogliśmy zrealizować nasze plany.

Październik

Barbiel
Barwa czarna i pomarańczowa. Umożliwia kontakt z przodkami.

Listopad

Adnachiel
Barwa czerwień i fiolet.

Grudzień

Hanael
Barwa złota i granatowa. Wspomaga procesy duchowe. Strzeże i wprowadza pierwotne, karmiczne prawo przyczyny i skutku.

Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz