Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
moje karty dnia
02-04-2017, 13:31:37
moje karty dnia
W ramach ćwiczeń będę zapisywać i weryfikować swoje karty dnia :)

Karta na 03.04: As monet
Dobra karta na początek nowego tygodnia :)
Możliwe zamówienie/zakupienie czegoś, co nie będzie czymś "jednorazowym".
Nowa możliwość na polu materialnym, możliwe świeże spojrzenie na kwestie materialne, rozpoczącie nowego projektu, szansa do wykorzystania?

Zweryfikuję jutro późnym wieczorem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika

03-04-2017, 21:22:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2017 21:26:39 przez ezogracja.)
RE: moje karty dnia
Weryfikacja (03.04): zamówienie myślę fajnego mebla - skorzystałam z bonu na bezpłatną dostawę, co w przypadku mebli jest niebagatelne. Dodatkowo wyszukałam ciekawe krzesło i obraz olejny ręcznie wykonany - ewenement jak na dyskont meblowy... Od rana miałam ciekawe refleksje na tematy zawodowe, ezoteryczne, domowe. As monet zrealizował się mi jako korzystny dzień, okazja do wykorzystana, kładzenie podwalin pod nowe projekty - dobry start w nowy tydzień.

Na 04.04 - miałam problem ze skupieniem się nad kartami, dlatego poprosiłam o wylosowanie dla mnie karty, by zamiast przepowiedni nie otrzymać jedynie obrazu własnych emocji w danym momencie (chyba dobra wskazówka do pracy z kartami ogólnie...) i wylosowano mi Koło Fortuny, której energia wyjaśnia mój lekki zawrót głowy... Jako karta dnia radzi mi iść z prądem, niejako poddać się biegowi wydarzeń, ufając w głębszy sens sytuacji, które mnie jutro mogą spotkać. Możliwy dzień z zaskakującym wydarzeniem, ale w myśl tej karty, to co ma być, to i będzie.... Karta ta ładnie się mi komponuje z dzisiejszym Asem monet.
04-04-2017, 18:46:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2017 18:50:22 przez ezogracja.)
Weryfikacja (04.04): Koło Fortuny zrealizowało się mi dzwonkiem do drzwi z samego rana, zanim jeszcze zdążyłam się na dobre obudzić i przypomnieć, jaką mam na ten dzień kartę dnia... Tak, połączyła się ta niespodzianka pięknie z wczorajszym Asem monet - moje zdziwienie było "bezcenne", miałam dłuższy czas bardzo zdziwiony wyraz twarzy :) Ten X. Wielki Arkan przyprawił mnie o zawrót głowy, ale jak najbardziej w pozytywnym znaczeniu. Poza tym, to było jeszcze parę takich momentów, gdzie robiłam faktycznie wielkie oczy. Moja dodatkowa refleksja co do tych dwóch kart (As monet, Koło Fortuny), to: nowe wypiera stare, co wiosną jest dość naturalne :)

Na 05.04. Rycerz mieczy..aż się boję. To jakieś zamieszanie, pewien stres, "przeboje", ale nie takie faktycznie wielkiego kalibru... Dociągnęłam 3 mieczy i aż pożałowałam, że dociągnęłam :/ Jutro w moim mieście ma być bardzo silny wiatr i chciała bym, żeby to tylko o to chodziło... Grunt to pozytywne nastawienie i ostrzeżenie otoczenia w obie strony ;) Z 3 mieczy, to muszę uważać i na słowa i na ewentualne skaleczenia, nic raptownie...
Postaram się wykorzystać energię tych mieczy do jakiegoś chłodnego, analitycznego kalkulowania (suma obu kart, to znów KF) - może wpadnie mi do głowy jakiś innowacyjny pomysł i spełni się to bardziej na płaszczyźnie intelektualnej, np. jakaś burza mózgów z ostrymi argumentami....to jest właśnie to "ryzyko" losowania kart dnia ;)

Mam nadzieję bezstresowo w odpowiednim czasie to zweryfikować.
05-04-2017, 17:58:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2017 18:00:53 przez ezogracja.)
Weryfikacja (05.04): karta Rycerz mieczy i dołożona 3 mieczy zamanifestowała się mi już wczoraj wieczorem, kwadrans po ich wylosowaniu: usłyszałam w domu tekst na temat Ezoteryki, który wprawił mnie w osłupienie i mnie poniekąd uraził, ale w sumie czasem lepiej usłyszeć, niż nie. Dzisiejszy dzionek był siłą rzeczy niespecjalnie sympatyczny, energie tych kart wisiały w powietrzu, ale wszystko ma jakiś swój sens i ze wszystkiego można wyciągnąć dla siebie lekcje i obrócić na korzyść - Koło Fortuny z sumowania traktuję tu jako podpowiedź, że właśnie tak można to potraktować.

Karta na 06.04: 3 kielichów...czyli jednak nie trzeba brnąć dalej w te mało sympatyczne energie. Widzę w tej karcie dnia zbliżenie, podzielenie się emocjami, ale takimi z serca płynącymi, choć nie zawsze jedynie śmiech i wesołość - łzy to też emocje, a przecież nie zawsze są z głębokiego smutku. Myślę, że ta 3 kielichów będzie powodować odsuwanie ode mnie energii dzisiejszych kart dnia. Możliwe pojenie siebie i innych - kawki, ziółka i może obiad w duchu biesiadnym.
05-04-2017, 22:02:06
Dopisuje P.S. do weryfki moich dzisiejszych kart dnia (Rycerz mieczy, 3 mieczy), jako atak bynajmniej nie fizyczny...jak to się mówi: nie chwal dnia, przed zachodem słońca, można się ubrudzić na forum, ale póki się można oczyścić, to ok...

Tak i tak się człowiek uczy Angel
06-04-2017, 20:41:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2017 20:59:51 przez ezogracja.)
Weryfikacja karty dnia z 06.04: energie kart dnia są na krótkie 24 h, więc siłą rzeczy, na ogół w jakimś stopniu się przenikają, nakładają na siebie, lub przechodzą płynnie jedna w drugą. Przejście z mieczy w puchary nie było uzupełnianiem się - manifestowały się przeciwstawne siły tych tak różnych trójek. Atmosfera dnia zmierzała jednak już w tę integrującą, choć z cieniem zgrzytów dwóch poprzednich kart. Skojarzenie z płynami (pojenie), które się mi po wylosowaniu karty 3 kielichów pojawiło, faktycznie było pewnym tematem dnia - poruszałam ten temat w rozmowach, "przypadkowo" wpadłam na krótki wykład o nawadnianiu organizmu, choć temat wykładu był pozornie o czymś innym, na wylaniu herbaty na pilota do kina domowego kończąc - dobrze, że to już raczej "stare kino", niż nówka nie śmigana ;) Miałam też dziś w nocy sen związany z jednym z aspektów tej karty - kilka kobietek piło sobie kawki przy stole, opowiadając sobie anegdotki na temat swych aktualnych partnerów, a tematem emocjonalnie przekazywanej opowieści były..płyny organiczne;) A już u mnie na jawie, to atmosfera z ludźmi przechodziła w łagodną, miększą, bardziej emocjonalną. Biesiada też była, bo na obiad mieliśmy gar "gołąbków" w sosie pomidorowym, więc biesiada domowa jak nic i gęby się nam cieszyły. Do tego nie ja ten obiad musiałam najpierw ugotowałam, więc prawdziwie relaksowo...

Karta na 07.04: 7 monet. Myślę, że będzie to dzień zastanawiania się, powolnego planowania, segregowania rzeczy i spraw, rewidowania tego, co jest mi jeszcze faktycznie potrzebne, a co stało się już głównie balastem. Dzień zapowiada się spokojny. Szkoła, która jest niedaleko nas, będzie jutro zamknięta, więc będzie cisza i spokój. Dobry moment na spakowanie np. książek do wydania, przegląd garderoby (co się tam nazbierało...) itp.
07-04-2017, 18:22:47
Weryfikacja karty na 07.04 (7 monet), już mogę zweryfikować, bo to nie jest karta, która zapowiada jakąś "niespodziewajkę". Ładowałam akumulatory, zastanawiałam się nad kolejnością działań na kolejne dni, trochę czekania, uziemienie w domu z tego powodu, spokojna atmosfera, wyciszenie.

Miłego weekendu życzę wszystkim Czytającym :)
08-04-2017, 17:54:20
Dziewczyno ezogracja. Jak ty zadajesz te pytania o przesłanie na dzień

Nie śmierć roz­dziela ludzi, lecz brak miłości.

Jim Morrison
08-04-2017, 18:59:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-04-2017 19:04:21 przez ezogracja.)
Dziewczyno Lakszmi, a zadaje, jak mi w danym dniu wygodnie i czego potrzebuje się dowiedzieć. Jeśli losuję tylko 1 kartę, to jak nazwa wskazuje, jest to karta dnia, czyli przy losowaniu mówię, że losuję sobie kartę dnia na (i tu data), ale jeśli bym potrzebowała bardziej rozbudowanej odpowiedzi, bo np. miała bym jakiś egzamin tego dnia, ważne sprawy do załatwienia, to poza kartą głowną, opisującą ogólnie aurę dnia, losowała bym kartę np. na to, na co uważać tego dnia, albo co mi dopomoże w danym dniu, ale taki rozkład na dzień wymaga czasu, uwagi (interpretacja, refleksja), więc na co dzień lubię losować 1 kartę - w końcu, to tylko na 1 dzień... Jeśli ktoś się uczy, a ja jestem tylko amatorką, to im mniej kart, tym łatwiej, tak myślę... Duża ilość kart na krótki okres czasu powoduje osłabienie znaczeń poszczególnych kart i rozdrobnienie przekazu, a tak, to mam konkret..:)

08-04-2017, 20:13:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-04-2017 20:30:22 przez ezogracja.)
Karta na dziś (tj. 08.04), to była 9 kielichów, która to była przyjemnym następstwem karty z dnia poprzedniego (7 monet), która już zapowiadała, że i dziś pewno nie będzie większych niespodzianek - kontynuacja spokojnej, chilloutowej atmosfery, odpoczynek, siedzenie w domu, relaks. Obowiązki domowe, które dziś w umiarkowanych ilościach, ale wykonywalam, łączyły się z laniem dużej ilości wody - dosłownie, nie w przenośni :) No, ale już 9-ka, więc czy chcę dalej tak siedzieć? Mogę równie dobrze "ruszyć z kopyta" i proszę: karta na 09.04, to VII. Rydwan, co znaczy, że plan niedzielnego wypadu ma szansę dojść do skutku.

Pozdrawiam wszystkich Czytających :)
08-04-2017, 20:53:11
(08-04-2017 18:59:48)ezogracja napisał(a):  Dziewczyno Lakszmi, a zadaje, jak mi w danym dniu wygodnie i czego potrzebuje się dowiedzieć. Jeśli losuję tylko 1 kartę, to jak nazwa wskazuje, jest to karta dnia, czyli przy losowaniu mówię, że losuję sobie kartę dnia na (i tu data), ale jeśli bym potrzebowała bardziej rozbudowanej odpowiedzi, bo np. miała bym jakiś egzamin tego dnia, ważne sprawy do załatwienia, to poza kartą głowną, opisującą ogólnie aurę dnia, losowała bym kartę np. na to, na co uważać tego dnia, albo co mi dopomoże w danym dniu, ale taki rozkład na dzień wymaga czasu, uwagi (interpretacja, refleksja), więc na co dzień lubię losować 1 kartę - w końcu, to tylko na 1 dzień... Jeśli ktoś się uczy, a ja jestem tylko amatorką, to im mniej kart, tym łatwiej, tak myślę... Duża ilość kart na krótki okres czasu powoduje osłabienie znaczeń poszczególnych kart i rozdrobnienie przekazu, a tak, to mam konkret..:)
JA mam też karty dnia ale zapisane w dzienniku tarota specjalny zeszyt .może też spróbuje jak ty.

Nie śmierć roz­dziela ludzi, lecz brak miłości.

Jim Morrison
09-04-2017, 18:04:18
Lakszmi, Ty się na mnie, czy innego tam kogoś nie oglądaj - wypróbować możesz naturalnie niemal wszystko, ale nie zapominaj, że pierwszym kryterium jest Twoje osobiste odczucie, Twój komfort - czy notes, czy na forum, czy w myślach;)

Ile razy ja się zarzekałam, że będę prowadzić notesik, aż wstyd opowiadać... Niestety (lub stety), ale już na etapie wyboru odpowiedniego notesu miałam "wielki dylemat"....co dopiero regularne wpisy..

Ważne, by brać pod uwagę głównie własne predyspozycje, potrzeby, zadowolenie.

Mnie brak systematyczności, dlatego postanowiłam spróbować na forum, bo to zawsze jakaś motywacja. Mnie się karty dnia zwyczajnie spełniają, co mnie nastraja pozytywnie przy lepszych kartach, ale przy tych słabszych, to nawet z drewnianego domu mi spada cegła na głowę (w przenośni, oczywiście), a wtedy w grupie raźniej ;)
09-04-2017, 19:06:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-04-2017 19:20:22 przez ezogracja.)
Weryfikacja karty dnia z dziś, tj. 09.04 (VII. Rydwan). W planach mieliśmy spacer i obiad poza domem, więc jak zobaczyłam tę kartę, to ucieszyłam się, że prognoza pogody faktycznie się sprawdzi i po paru dniach fatalnej pogody, będziemy mieli rydwanową, znaczy się plenerową pogodę :) Oblecieliśmy całą dzielnicę w szerz i wzdłuż, jezioro okrążyliśmy kilkukrotnie, pogoda była fantastyczna, mijaliśmy ludzi grillujących, siedzących na kocach, żyć nie umierać. Przełamałam się i przebiegłam długi, wąski pomościk, który zawsze omijałam szerokim łukiem. Na obiad polecieliśmy do baru, do którego jeszcze nigdy nie zaglądałam - jedyny stolik na zewnątrz był wolny, słoneczko pięknie świeciło, ale jak to przy Rydwanie, wielkiego romantyzmu nie było, bo się momentalnie dosiadł do nas jakiś pan i jak w tej karcie: po lewej miałam kasztanka (własnoręcznie farbowanego, ale jednak..), a po prawej siwka ;) Jeden i drugi siedział tuż przy mnie, ale ja pełne opanowanie w tym siódmym Wielkim Arkanie ;) Kto wie, może i ja będę kiedyś samotna i nie będę mieć w niedzielę do kogo gęby otworzyć i będę szukała towarzystwa. W drodze powrotnej z obiadu zahaczyliśmy do stacji paliw po lody i z tamtąd poszliśmy znowu na spacer, a po drodze pstrykaliśmy fotki sobie i przyrodzie. Radość wielka, bo ostatnio mieliśmy nocami przymrozki i ciężko było poczuć wiosnę w powietrzu, a dziś słoneczko i +18° C. Aaa, na automatyczną sekretarkę nagrała się mi krewna poinformować, że w mieszkaniu, do którego się właśnie przeprowadziła, właśnie założyli jej telefon - przewijała się mi w snach od dwóch nocy, a tu dostałam od niej nowe wieści. To tyle o mojej niedzieli z Rydwanem :)

Na jutro (10.04), wylosowałam Kapłankę. Będę "oazą spokoju", cierpliwa i przyjazna :) Postaram się zdać na intuicję. Obowiązki będę wykonywać nie nerwowo, bez zbędnego gadania, ot powinności... Dzień zapowiada się dość przeciętny, z mojej perspektywy patrząc, ale może mnie wbrew pozorom coś zaskoczyć i myślę, że pozytywnie! Mam do napisania list (tradycyjny), zresztą do Wróżki w sprawach ezoterycznych, a dzień pod patronatem Kapłanki jest do tego myślę idealny, więc jutro wieczorkiem dobrze będzie do tego przysiąść...

Miłego początku tygodnia życzę wszystkim Czytającym :)
P.S. W temacie karty Rydwan nie mogę nie wspomnieć, że na forum dostałam od Ludzi bardzo dużo punkcików, przybywały do mnie hurtowo, aż nie wiem, co napisać... Jeszcze nie zasłużyłam, ale dziękuję!!!
10-04-2017, 19:24:41
Weryfikacja karty z dnia 10.04 (II. Kapłanka): wylosowanie tej karty zainspirowało mnie do otwarcia na forum wątku z Przesłaniami :)
Miałam dziś niezwykłą refleksję - nagle, przy jakimś rutynowym zajęciu, pomyślałam na temat tego, jak postępuję z mężczyzną w sytuacjach konfliktowych - nie tylko przyszła do mnie taka refleksja, ale i poczułam wewnętrznie to, co może odczuwać druga strona i powiem po tym doświadczeniu, że my kobiety też nie zawsze zachowujemy się tak fajnie i fair, jakbyśmy chciały może o sobie myśleć... Czy to nie tak, że i panowie mają czasem z nami nielekko? Nie jest to dla mnie powód do paniki, ale wczucie się w położenie faceta może dać do myślenia i zmienia punkt widzenia... Do tego ciekawostka, bo odezwałam się w paru słowach do faceta, do którego nigdy nie miałam jakoś odwagi, a może ochoty, się zwracać, mimo iż nie był to dzień, kiedy chętnie się z innymi komunikowałam, dyskutowałam... Do tego odnotowuję wzmożoną chęć na czekoladę, związaną chyba z poziomem hormonów..czy karta Kapłanka nie łączy się z Księżycem i jego "fazami"... Troszkę rozdrażniona dziś też niestety byłam, ale tylko troszkę, a kilka kostek czekolady zjedzonej w ciemnym kącie, pomogły ;) W domu równie niespodziewane wydarzenie - lecę pocieszyć, naparzyć ziółek, ot Kapłanka ;)

Karta na 11.04: 6 mieczy, zinterpretuje w wolnej chwili...
10-04-2017, 21:12:29
więc czego się spodziewam po 6 mieczy na jutro - myślę, że weźmiemy się za zaległe sprawy, przerobimy jakąś papierologię, popchniemy do przodu obowiązki. Mimo początkowej niechęci do zabrania się za jakieś kwestię, to pod koniec dnia powinniśmy poczuć jednak ulgę i pewną satysfakcję? się zobaczy :)
Wątek zamknięty