Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kocham czy tak trudno powiedzieć
09-03-2017, 16:38:17
Kocham czy tak trudno powiedzieć
Słowo Kocham czy tak z wielkim trudem facetom przechodzi przez gardło. ??A może to nieśmiałość z ich strony.?Tak się zastanawiam ,czy jeśli facet tego nie mówi ,to znak że nas nie kocha? A może oni nie mówią, tylko okazują w inny sposób swoją miłość.Nieśmiałość Nie dojrzałość .?? Dziwne ,no jak tu to zrumiec ?Sama jestem tego świadkiem jestem z chlopakiem długo, ale on przez X czasu nigdy nie powiedział mi kocham Cię. Ja natomiast mowie, ze go kocham przytułam się a ,on czasami mnie scisnie nie puszcza rzadko się tuli do mnie raz może na miesiąc. Może nie wie, nie widział tego wiec dla niego trudno wyrazić swoje uczucia. Mówię mu żeby mi mówił ze mnie kocha suszę czasem mu głowę tym, ale on mowi ""znowu zaczynasz. ""Mezczyzni możecie też wyrazić swoje zdanie .Jestem ciekawa ci każdy z was myśli o wyrazaniu miłości naszych facetów.

Nie śmierć roz­dziela ludzi, lecz brak miłości.

Jim Morrison
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi

09-03-2017, 17:50:38
RE: Kocham czy tak trudno powiedzieć
nie ma na to pytanie prawidlowej odpowiedzi dlatego, ze kazdy jest indywidualnoscia. Jesli ktos pasuje ci w 100% nie musi pasowac innej osobie prawda..? Mamy w zyciu tylko tak jak chcemy miec. Jesli jestem osoba taka, ktora nie musi slyszec zapewnien o milosci, wystarcza czyny to wporzadku, jesli potrzebuje to slyszec, a druga osoba jednak tego nie robi..szukam takiej, ktora bedzie myslec tak jak ja. Jednak czesto jest tez tak, ze pomimo tych niedociagniec jestesmy dalej w zwiazku, bo boimy sie siegnac po szczescie i jedziemy na pol srodkach mowiac sobie 'eh jakos to bedzie'..

kupisz jakas rzecz, ktora ci nie odpowiada w 100%? mi sie to nigdy jeszcze nie zdarzylo..

Dlaczego z ludzmi nie postepujemy na tych samych zasadach..boimy sie czegos? moze cynizm? moze za duze wymagania, przebieranie..a przeciez tylko my sami mozemy siebie uszczesliwic dlaczego wiec jest to tak zle przyjmowane przez nas samych. A moze to strach przed samotnoscia..

Tylko ludzie madrzy wciaz kwestionuja swoja wiedze. to, ze sie nie zgadzam z twoim zdaniem, nie znaczy, ze mam cos do ciebie, przestan sapac.
09-03-2017, 19:29:02
Z dwojga złego to nie musi mowić, ważne zeby okazywal. No, ale problem zaczyna się wtedy kiedy nie okazuje nam uczuć. Mialam chłopaka 4 lata i ani razu nie powiedział mi, ze mnie kocha, jak juz to pisal np. w smsach. Ale okazwalo mi to, więc nie doszukiwalam sie niczego złego. Sama też nie umialam mu tego powiedzieć chociaż rzeczywiście go kochałam. Wydaje mi się, ze naprawdę cieżko to niektórym przychodzi szczegolnie, jeśli za slowem rzeczywiście kryją się prawdziwe uczucia. To chyba taka pewna nieśmiałość w okazywaniu uczuć, nie każdy jest wylewny.
09-03-2017, 19:30:22
(09-03-2017 17:50:38)hemoglobina24 napisał(a):  nie ma na to pytanie prawidlowej odpowiedzi dlatego, ze kazdy jest indywidualnoscia. Jesli ktos pasuje ci w 100% nie musi pasowac innej osobie prawda..? Mamy w zyciu tylko tak jak chcemy miec. Jesli jestem osoba taka, ktora nie musi slyszec zapewnien o milosci, wystarcza czyny to wporzadku, jesli potrzebuje to slyszec, a druga osoba jednak tego nie robi..szukam takiej, ktora bedzie myslec tak jak ja. Jednak czesto jest tez tak, ze pomimo tych niedociagniec jestesmy dalej w zwiazku, bo boimy sie siegnac po szczescie i jedziemy na pol srodkach mowiac sobie 'eh jakos to bedzie'..

kupisz jakas rzecz, ktora ci nie odpowiada w 100%? mi sie to nigdy jeszcze nie zdarzylo..

Dlaczego z ludzmi nie postepujemy na tych samych zasadach..boimy sie czegos? moze cynizm? moze za duze wymagania, przebieranie..a przeciez tylko my sami mozemy siebie uszczesliwic dlaczego wiec jest to tak zle przyjmowane przez nas samych. A moze to strach przed samotnoscia..

Jesteśmy w tym pokoleniu zbyt wymagający ( nie tylko w miłośc ,ale i w życiu codziennym ). Nie można kogoś zmusić do czegoś czego nie chcemy mówić - zrobić. .Sama wymagam żeby mój mówił kocham cie ,ale sam tego słowa nie usłyszał wiec nie potrzebne jest wymaganie na sile. , bo tego nigdy nie uslysze partner okazuje mi milosc w inny sposób. Nie liczą się słowa, lecz czyny. .Może jestem zbyt egoistyczna i chce by partner był taki jak ja chcę
.Bardzo wymagamy by ktoś byl taki jak my chcemy ,nie wymagamy od siebie tego, tylko od.drugiego człowieka .Mało jest mężczyzn którzy mówią w oczy kocham cie.chyba że jest się romantykiem twradziele tego nie mówią.

Jim Morrison
10-03-2017, 07:35:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-03-2017 07:36:44 przez karol3k11.)
Trzeba miec szacunek do tych slow, by nie stracily na wartosci, by nie staly sie wyswiechtane jak "dzien dobry'. Mysle ze kazdy facet tak to widzi, potrafimy byc romantyczni i okazywac uczucia, ale to ma byc w specyficznej aurze zawsze, by nie spowszednialo ;)
No i nam wystarczy ze jestescie obok, by wiedziec, ze kochacie... slowa to tam tylko tlo... :)

>>Nie możesz człowieka nauczyć niczego. Możesz mu tylko pomóc odnaleźć to w sobie<<
Galileusz
10-03-2017, 09:34:42
Ja mam i zawsze miałem olbrzymie trudności z wypowiedzeniem tych słów ...
Przez "gardło nie mogły przejść ..."
A może dlatego - że tak naprawdę nigdy nie kochałem ... ? - :s
A może to jakieś zaburzenie emocjonalne - związane z dzieciństwem ... ? ( np. złe, nieprawidłowe relacje dziecka z matką ... ? - tak mówi psychologia )

Mikesz
10-03-2017, 15:31:00
Mój mąż (103kg prawdziwego chłopa;) )nie ma i nie miał żadnych kłopotów z okazywaniem i mówieniem o miłości, ale się biedaczysko naczekał, aż usłyszy to ode mnie (musiałam być pewna). Teraz, x lat po ślubie, na co dzień, też sobie mówimy 'kocham cię" i wcale nie wyświechtały się te słowa :) Mówimy i słyszymy też je od dzieci, żeby było śmieszniej, to częściej od syna, on ma swoją formułkę "kocham cię i lubię". Zawsze mówi te słowa w parze i w sumie fajnie, bo, można kochać, ale nie lubieć:) Mam nadzieję, że kiedyś swojej ukochanej też będzie wyznawał miłość.
10-03-2017, 16:10:50
Tylko pozazdrościć ... - :rolleyes:
Anga - oby tak dalej.
Pozdrawiam - :)

Mikesz
10-03-2017, 20:25:33
(10-03-2017 16:10:50)Mikesz napisał(a):  Tylko pozazdrościć ... - :rolleyes:
Anga - oby tak dalej.

Mikesz

Dzięki :) wiem, że mam szczęście i to doceniam! Wszystkim życzę, by słyszeli "kocham" tak często, jak tego pragną i potrzebują. Nie bójmy się kochać i być kochanymi :) Pozdrawiam :)

Fau edytował 11-03-2017 17:07:43 ten post ponieważ:

Nie cytujemy posta pod postem!

10-03-2017, 21:37:52
(10-03-2017 20:25:33)anga napisał(a):  
(10-03-2017 16:10:50)Mikesz napisał(a):  Tylko pozazdrościć ... - :rolleyes:
Anga - oby tak dalej.

Mikesz

Dzięki :) wiem, że mam szczęście i to doceniam! Wszystkim życzę, by słyszeli "kocham" tak często, jak tego pragną i potrzebują. Nie bójmy się kochać i być kochanymi :) Pozdrawiam :)

Anga zazdroszczę! !.Facetom trudno wyrazić swoje uczucia

Cyt Mikesz
A może to jakieś zaburzenie emocjonalne - związane z dzieciństwem ... ? ( np. złe, nieprawidłowe relacje dziecka z matką ... ? - tak mówi psychologia ). To też tak może byc.Ktoś kto nie słyszał słowa kocham od ojca i ,matki nie będzie mówił swojemu partnerowi/ce.Przyznacie się ze fajnie usłyszeć od drugiej osoby słowo Kocham cie. Nie wiem ale...Jak ktoś tak mówi drugiej osobie to naprawdę ja jego kocha. Takie jest moje zdanie. :)

Fau edytował 11-03-2017 17:08:40 ten post ponieważ:

Nie cytujemy posta pod postem!

Jim Morrison
11-03-2017, 11:38:29
[Obrazek: 0_0_0_935323757_middle.jpg]

;)

>>Nie możesz człowieka nauczyć niczego. Możesz mu tylko pomóc odnaleźć to w sobie<<
Galileusz
11-03-2017, 11:56:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-03-2017 11:57:04 przez Mikesz.)
No i to chyba jest dobrze ( trafnie ) napisane w tej kwestii ( w tym wątku ) na ten temat ... - :heart:

Mikesz
28-04-2017, 15:41:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-04-2017 16:05:15 przez infedro7 ♡.)
'

- hmm... aż dziw że jeszcze tu nie ma tej piosenki rządzącej eterem w latach bodajże 60-tych... :)

Tekst piosenki:

Kochać - jak to łatwo powiedzieć
Kochać - to nie pytać o nic

Bo miłość jest niepokojem
nie zna dnia, który da się powtórzyć.

Nagle świat się mieści w Twoich oczach
Już nie wiem czy Ciebie znam

Chwile - kolorowe przeźrocza
więdną, szybko zmienia je czas.

Kochać - tylko to, więcej nic...
W tym słowie jest kolor nieba
Ale także rdzawy pył gorzkich dni.

Jeszcze obok Ciebie moje ramię,
A jednak szukamy się.

Może nie pójdziemy już razem,
Słowa z wolna tracą swój sens.

Kochać - to nie pytać o nic

Bo miłość jest niewiadomą,
Lecz chcę wiedzieć czy wiary starczy mi.

- a w dodatku, niejako przeczy ona temu co tu piszecie / ciekawe dlaczego? ;) :P
- czyżby bojaźń wypowiadania tych słów z czegoś wynikała(?), a może podstawa tego zachowania tkwi w głęboko ukrytym strachu... strachu przed Prawdą... ;) , a wtedy jest też możliwe że żyjemy niejako w tzw. asekuracji, czyli tak naprawdę obok prawdy... :rolleyes:
- chociaż bardzo dużo zależy też od wyniesionych wzorców* z domu rodzinnego... ;)

--- :heart: Angel

Bo Kto szuka ... Ten znajdzie... !!!:)
28-04-2017, 16:46:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-04-2017 16:49:46 przez ezogracja.)
Spoko, chyba najgorzej, to jak mówi non stop, że kocha, a czyny mówią zupełnie coś innego... ;)

Ja bym nie była długo z facetem, który by mi tego nie mówił, bo i sama nie dała bym rady się powstrzymywać przed wyznawaniem uczuć, ale to pewno kwestia miłosnego gustu :P Czasem się o tym nie mówi, bo się tego zwyczajnie nie czuje, a jak wiadomo, do miłości nikogo zmusić nie można.

Przykre jest to, jak facet potrafi w długotrwałej relacji z kobietą "to i tamto", ale nawet raz powiedzieć kocham, to już nie potrafi... i tego bym nie umiała akceptować, chociaż nie dla każdego kochanie się jest faktycznie tym kochaniem się...bywa, że jednej ze stron chodzi w zasadzie tylko o seks, a wtedy druga strona jakoś cierpi, nie ma co.

Często, to chyba zwyczajnie unikanie odpowiedzialności, zeby w razie czego nie usłyszał: ale przecież powiedziałeś, że mnie kochasz!?! a jak nie chce brać na siebie choćby swojej części odpowiedzialności za związek, to kocha..? Wątpie, ale pewno ile miłosnych związków, tyle odcieni miłości, jeśli to miłość... Choroba, problemy, to są czasami takie testy dla miłości, czy ona jest.

:heart:
28-04-2017, 20:03:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-04-2017 20:33:28 przez infedro7 ♡.)
'
(28-04-2017 16:46:36)ezogracja napisał(a):  Spoko, chyba najgorzej, to jak mówi non stop, że kocha, a czyny mówią zupełnie coś innego... ;)
- no owszem, to nie jest dobre... ale można tez traktować jako próbę własnej miłości... ;)

Cytat:Ja bym nie była długo z facetem, który by mi tego nie mówił, bo i sama nie dała bym rady się powstrzymywać przed wyznawaniem uczuć, ale to pewno kwestia miłosnego gustu :P Czasem się o tym nie mówi, bo się tego zwyczajnie nie czuje, a jak wiadomo, do miłości nikogo zmusić nie można.
- no tak, tylko jak się nie czuje*... to raczej nie jest już miłość :/
- tą prawdziwą miłość zawsze się czuje Sercem i Duszą... :)

Cytat:Przykre jest to, jak facet potrafi w długotrwałej relacji z kobietą "to i tamto", ale nawet raz powiedzieć kocham, to już nie potrafi... i tego bym nie umiała akceptować, chociaż nie dla każdego kochanie się jest faktycznie tym kochaniem się...bywa, że jednej ze stron chodzi w zasadzie tylko o seks, a wtedy druga strona jakoś cierpi, nie ma co.
- otóż to... sam sex bez Miłości, to jak "cukierek w pazłotku" zaznasz tylko tych zewnętrznych(niejako materialnych) wrażeń... natomiast te duchowe i tak są ukryte głęboko w środku, poza sferą stricte materialną... ;)

Cytat:Często, to chyba zwyczajnie unikanie odpowiedzialności, zeby w razie czego nie usłyszał: ale przecież powiedziałeś, że mnie kochasz!?! a jak nie chce brać na siebie choćby swojej części odpowiedzialności za związek, to kocha..? Wątpie, ale pewno ile miłosnych związków, tyle odcieni miłości, jeśli to miłość... Choroba, problemy, to są czasami takie testy dla miłości, czy ona jest.
- i dlatego prawdziwa Miłość jest/powinna być budowana na prawdzie i szczerości Duszy/Serca... i najlepiej jest jak trzymają sie tej reguły obydwie strony... bo kazde inne odstępstwo niweczy prawdę tego uczucia na rzecz jedynie iluzji o Miłości... ;)

Tekst piosenki:

Czy znasz morza brzeg,
Bez poszumu fal?

Czy znasz rzeki nurt,
Co nie płynie w dal?

Czy znasz? Jeśli nie,

To dlaczego chcesz zatrzymać
Prąd rzek, szum fal
Twoje łzy, mój płacz.

Żal nic tu nie pomoże,
Łzy twoje i mój płacz.
Nikt nie uciszy morza,