Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chiński horoskop Ognistego Koguta 2017
27-12-2016, 17:56:42
Post: #1
Chiński horoskop Ognistego Koguta 2017
Chiński rok Koguta (żywioł ognia), według kalendarza księżycowego, trwa od 28 stycznia 2017 roku do 15 lutego 2018 roku.

Chińska astrologia przedstawia Koguta, jako istotę posiadającą precyzję, perfekcjonizm, zaangażowanie we własne obowiązki i ekspresywność. Rok koguta jest również czasem, w którym wprowadzane są drastyczne zmiany, jak i skutecznie realizują się marzenia.

Kogut charakteryzuje się także takimi cechami, jak entuzjazm, witalność oraz czujność. Kogut jest symbolem przywództwo, rewolucji, budzenia się ze snu i początku dnia, jak i symbolizuje wschód słońca i pojawianie się światła.


Jego podejście do życia zachęca wszystkich, by w pełni zaangażowali się w swoje działania i pracowali w grupie. Cokolwiek jest robione, zmierza do realizacji planów i marzeń. Rok Koguta nie jest dobrym czasem do kombinowania czy leniuchowania, to czas rzetelnej, uczciwej pracy przede wszystkim w grupie, stosowanie pozytywnych zasad i niepoddawania się porażkom.


Rok 2017 jest rokiem ognistego koguta i przynosi ze sobą bardzo dużo energii i pasji w działaniu, dużo wyzwań i dynamiki. Rok ten przyniesie też, dużo sytuacji szokujących, ekscytujących i dynamicznych.


Kogut reprezentuje sfery przywódcze, to czas, w którym politycy, naukowcy czy biznesmani zaczną działać znacznie aktywniej, jak to robili w poprzednich latach. W zależności od tego, czy zostanie użyta przez nich mądrość czy egoizm, tak potoczą się losy świata. Energia Koguta prowokuje ludzi do snobizmu i egoizmu, jak i całkowitego braku przyjmowania krytyki. Brak zdrowego rozsądku, zahamowań i miłości może skierować politykę światową do zniszczenia obecnego świata.


Kogut charakteryzuje się dużą ambicją, determinacją, upartością. Jak się uprze, to nawet cudzym kosztem, ale dojdzie do obranego celu. Najlepszą sferą sukcesu będzie w roku koguta, sfera finansowa. Największe możliwości zarobkowe w roku koguta, mają ludzie związani z obrotem pieniędzmi i wystąpieniami publicznymi. Kogut uwielbia przemowy, widownie i prace pod publiczność. Największym zagrożeniem w roku Koguta, to łatwe budzenie bardzo dużej zazdrości ze strony innych, jak i ponoszenie w pełni z tego powodu konsekwencji.


Żywioł ognia może być niebezpieczny, jeżeli znajdzie się w działaniu człowieka dużo egoizmu, brak zdrowego rozsądku, jak i brak miłości do innego człowieka. W roku Koguta, można łatwo wywołać pożar, trudno jednak będzie go ugasić i naprawić straty.


Chiński horoskop na rok 2017 sugeruje zaistnienie w tym czasie wielu niezwykłych, wręcz negatywnych dla świata wydarzeń. Dużo egoizmu wśród przywódców może powodować wiele tragedii. Dlatego wskazana jest wspólna praca, a nie zwalczanie siebie nawzajem. Tylko w ten sposób możemy się uchronić przed katastrofą. Świadomość zagrożenia może być fantastyczną formą zapobiegającą temu zagrożeniu.
Ognisty Kogut charakteryzuje się odwagą, śmiałością i nieustępliwością, jak i przewiduje możliwość zbudowania pozytywnych więzi między ludźmi i narodami, tolerancji i wolności.


Kogut jest symbolem płodności. Dlatego osoby, które do tej pory nie mogły mieć dzieci, w roku Koguta mają większe energetyczne szanse na zajście w ciążę. Wiele par stojących "na rozdrożu" w roku Koguta mogą zostać uzdrowione, a relacje między rodzinne ulegną poprawie. Podobnie jest u osób samotnych, w roku Koguta będzie im łatwiej znaleźć swoją "połówkę". Z powodu silnych energii komunikacyjnych, rok 2017 jest odpowiednim czasem na nawiązywanie wszelkiego rodzaju kontaktów biznesowych, politycznych i osobistych. To jest idealny czas na prace zespołową. W roku Koguta największą moc ma grupa, to nie jest czas na sukces dla osób działających w pojedynkę. Rok 2017 zapowiada przychylność grupowym przedsięwzięciom, podpisywanym umowom handlowym.


Rok Koguta zapowiada również kłopoty w dyplomacji. Polegać one będą na polityce twardej ręki, nadmiernej krytyce i skandalach politycznych. Dlatego Rok 2017 zwiastuje szczęście i dużą dozę dramatyzmu. Nadszedł czas oczyszczania relacji rodzinnych, podniesienia wartości miłości. Jeżeli ktoś cierpiał z powodu nieporozumień, odrzucenia czy złego traktowania, w roku koguta ma szanse to zmienić.

ezoter.pl

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi28-01-2017, 16:15:37
Post: #2
RE: Chiński horoskop Ognistego Koguta 2017
W astrologii chińskiej na symbol każdego roku składa się zwierzę zodiakalne i jeden z żywiołów. Jak już wiemy, w nadchodzącym roku panować będzie Kogut w żywiole Ognia. Ponieważ żywiołem naturalnym Koguta jest Metal, już na wstępie prognozy na kolejny rok należy oczekiwać mnóstwa najróżniejszych kłopotów, gdyż przez cały rok, żywioł Ogień i żywioł Metal znaku Koguta pozostawać będą w niszczycielskich relacjach, czego doświadczymy nawet na poziomie fizycznym. Nie oznacza to jednak, że będzie to tylko tragiczny rok, pełen wyłącznie niesprzyjających nam zdarzeń i okoliczności. Przecież liczą się też i inne zależności, które mogą odwrócić, czy może raczej, częściowo zredukować te ogólne niekorzystne tendencje, jak i wpływ sprzyjających gwiazd.

Jedną z tych zależności jest fakt, że czerwonego kura uznaje się za „miejsce narodzin Ognia”, co sprawia, ze żywioł ten uznać należy za kluczowy w roku 2017. Wiedząc zaś, że Ogień to optymizm, pozytywne wibracje umysłu, emocje, uczucia, inicjatywa czy spontaniczność działania, powinniśmy oczekiwać także pozytywnych wydarzeń. Ciekawa jest też pewna zależność, jaka występuje w wykresie urodzeniowym tego roku. Otóż można w nim odnaleźć dwie niezwykle pozytywne i kluczowe dla szczęśliwego życia gwiazdy: gwiazdę nauki (academic star) i gwiazdę szlachetności (nobleman star). Czego trzeba więcej? Gwiazdy te zapewniają pomoc ludzi nam sprzyjających nawet w czasach najgorszego kryzysu oraz sprawiają, że człowiek ma w sobie ciekawość świata, że nauka, w szerokim rozumieniu tego słowa, jest wysoko cenioną wartością. To właśnie z powodu tych dwu gwiazd podręczniki astrologii chińskiej namawiają nas do postarania się o potomka, który rodząc się w tym roku będzie miał bardzo korzystny wykres urodzeniowy.

Patrząc na czasową rozpiętość okresu panowania Ognistego Koguta widać, że jest to bardzo długi rok, gdyż trwać będzie aż 384 dni. W jego rozpiętości pojawią się dwa dni początku wiosny, zwane też świętami kochanków. Z tego zaś wynika, że biorąc pod uwagę tę zasadę, jest to niezwykle korzystny rok na romanse czy związki małżeńskie. Tak głosi teoria związana z pierwszym dniem wiosny, inna zaś, odnosząca się do samego znaku Koguta, a szczególnie do żywiołu roku, jest równie optymistyczna jeśli chodzi o ewentualne szczęście małżeńskie. W roku Ding You będzie można odczuć przypływ sprzyjających okazji do zakochania się, co wyśmienicie wróży przede wszystkim samotnym. W roku Koguta należy zatem spodziewać się nie tylko „legalnych” spraw sercowych, lecz także różnych skandali obyczajowych, gdyż w wykresie roku pojawia się też kwiecie brzoskwini, tradycyjnie kojarzone z najróżniejszymi romansami. Generalnie rzecz ujmując należy uznać, że rok 2017 będzie rokiem optymalnym na zawieranie związków małżeńskich, a przede wszystkim na staranie się o potomka.

Kogut należy do tzw. zwierząt samokarzących się, co objawia się agresją, autodestrukcją, robieniem sobie na złość, a w skrajnych przypadkach samobójstwami. Żeby pojawiło się samoukaranie musi dojść do spotkania się trzech Kogutów. Najgorszy w tym względzie będzie ósmy miesiąc, miesiąc Koguta (7.09 - 7.10), gdyż każdego dnia w godzinie Koguta (17 - 19) dochodzić będzie do tego niezwykłego, a groźnego spotkania. Każdy dzień Koguta, nie tylko ósmego miesiąca, lecz i każdego innego, niesie zagrożenie, szczególnie o wspomnianej tutaj godzinie. Oczywiście zagrożenie rośnie dla Kogutów czy też innych znaków, które przyszły na świat w miesiącu, dniu czy też godzinie Koguta. Dodam tylko, że dzień Koguta powtarza się co 12 dni, zatem w nadchodzącym roku mamy co najmniej 39 dni o wzmożonym ryzyku robienia sobie na złość.

Z poszczególnymi latami pozostającymi pod wpływem chińskich zwierząt zodiakalnych są związane niektóre kamienie szlachetne i ozdobne. Z Kogutem kojarzą się diament, topaz, rubin i karbunkuł (czerwony kamień szlachetny). To one mogą się okazać najlepsze do wyrobu wisiorków, ozdób, talizmanów czy rzeźb, i to nie ze względu na obowiązującą modę, lecz z powodu ich tegorocznych wibracji, które będą pozostawać w harmonii z wibracjami całego wszechświata.

Zwykle w roku Koguta w polityce należy oczekiwać dużej aktywności przede wszystkim w zakresie powrotu na grunt prawa i pokoju. Kogut należy do znaków, których motorem rozwoju jest tradycja, ponownie modne powinny się zatem stać tradycyjne wartości. Rozliczenia starych grzechów i walka z terroryzmem będą nam więc towarzyszyły przez cały rok, staniemy się również świadkami kwiecistych oracji. Niestety zawężenie poglądów politycznych i niepodatność na nowe rozwiązania może niejednemu dokuczyć. Tylko nowe twarze w polityce i nieuleganie demonstracjom siły pozwoli spokojnie przejść przez ten barwny — napiętnowany konfliktem żywiołowym Ognia i Metalu — rok.

Pod względem ekonomicznym zanosi się — mimo kłopotów gospodarczych, przekrętów finansowych czy niepewności zatrudnienia — na rok bardziej stabilny od poprzedniego. Kogut niemal zawsze zapewnia pełną miskę, nie powinniśmy więc zbytnio narzekać. Cechą charakterystyczną powinien być powolny wzrost dobrze prowadzonych interesów, nie zaś spektakularne upadki czy niespodziewane wzrosty fortun. Trzeba tylko być bardziej otwartym na idee innych i szanować miejsce pracy. Rok Koguta nie jest też czasem na realizowanie mrzonek bądź wybujałych planów. Przez cały rok należy pamiętać, że większy będzie wysiłek niż nagroda, jaka po nim nastąpi. O to, że nagroda, choćby najmniejsza, się pojawi, możemy być spokojni.

Co się zaś tyczy naszego codziennego życia, odnosząc się do opiekuna roku można powiedzieć, że bardziej niż zwykle będziemy zwracali uwagę na naszą kondycję, zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Znów zapanuje moda na zawody mundurowe. Joga, aerobik i inne sporty rekreacyjne, a także sporty ekstremalne znowu będą mieć swoje pięć minut. Modne staną się też diety podkreślające nasze naturalne, zdrowe życie. Należy oczekiwać zwiększonego zainteresowania medycyną niekonwencjonalną, ekologią, turystyką, a nawet kulturą bardziej wysublimowaną.

Co się tyczy dnia powszedniego, to i tutaj objawią się tendencje całego roku. Przede wszystkim trzeba będzie planować, gdyż jest to dla rezolutnego Koguta niezmiernie ważne, niemal konieczne dla efektywnego działania. Nie oznacza to, że nie znajdzie się miejsca na radosną twórczość, na pewną dozę improwizacji. I tutaj przejawia się paradoks Koguta. Z jednej strony lubi poszaleć, z drugiej zaś woli postępować w zgodzie z logiką i wypróbowanymi metodami. Jego osobista, często przez innych niezrozumiała logika pozwala mu na łączenie tych sprzeczności, z całą jednak pewnością nie pozwala na leniuchowanie, jak to niejednokrotnie miało miejsce w roku Małpy.

Reasumując prognozy na rok Ognistego Koguta trzeba podkreślić, że będzie to rok dynamiczny, z dużą ilością znaczących wydarzeń, z możliwościami rozwiązania nawet najbardziej kłopotliwych sytuacji. Będzie to czas robienia sobie na złość. Rok głośny i czasami bardzo spektakularny, z powrotem do tradycyjnych wartości i tego, co wypróbowane. Z całą pewnością pierwsza połowa roku będzie bardziej przyjazna aniżeli druga. Gdyby chcieć pokusić się o wskazanie efektywnego remedium, które ułatwiłoby nam życie, to byłyby to symboliczne figurki Smoków, gdyż Smok jest sekretnym przyjacielem Koguta. Na drugim miejscu trzeba by postawić umiejętne manipulowanie żywiołem Ziemi (kryształy, kamienie, skały), który jest buforem pomiędzy Ogniem a Metalem.

onet.pl

To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Chiński Rok Konia 2014 manta 1 5.140 31-01-2014 19:01:59
Ostatni post: Fau