Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Znaczenie imion - Gabriela, Niokodem i Patrycja
07-10-2009, 00:19:32
Post: #1
Znaczenie imion - Gabriela, Niokodem i Patrycja
Proszę o podanie znaczenia imion: Gabriela, Niokodem i Patrycja, Dziękuje
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi



07-10-2009, 09:30:22
Post: #2
RE: Znaczenie imion
Gabriela. Pochodzenie: hebrajskie. Znaczenie: żeńska forma imienia Gabriel (które oznacza mąż boży). Hobby: film, podróże, fotografika. Sport: wioślarstwo, pływanie, nurkowanie. Zawód: dziennikarka, stewardesa, modelka. Szczęśliwy dzień: czwartek. Kolor: granatowy. Kamień: akwamaryn. Roślina: bławatek. Owoc: czarna jagoda.
Zna swą wartość, jest ambitna i pracowita. Pierwsza w pracy ale także pierwsza w stwarzaniu problemów.

Patrycja. Pochodzenie: łacińskie. Znaczenie: żeńska forma imienia Patrycjusz (Patryk) [Patryk - oznacza szlachetnie urodzony]. Hobby: poezja, taniec, podróże. Sport: tenis, siatkówka, aerobik. Zawód: śpiewaczka, aktorka, adwokat. Szczęśliwy dzień: sobota. Kolor: pomarańczowy. Kamień: cyrkon. Roślina: herbata. Owoc: mandarynka.
Urodziła się pod szczęśliwą gwiazdą. Osoba śmiała, energiczna i pełna inicjatywy. Nie potrafi się obejść bez towarzystwa.

Źródło: "Księga imion" Iwona Huchla


Nikodem
Opis: imię pochodzenia greckiego (Nikodemos). Wywodzi się ze złożenia członów: nike ("zwycięstwo") oraz demos ("lud, naród"). Może więc oznaczać: "ten, który zwycięża dla ludu", "bohater narodu". Podobne znaczenie posiada imię Mikołaj.
Zdrobnienia: Nikodemek, Nikuś, Nik, Nikoś
Charakterystyka: silny psychicznie, ale niezbyt stały w uczuciach. Ciężko mu dogodzić, bo stale poszukuje jakiegoś "ideału". Często pasjonuje się tajemniczymi historiami oraz kryminałami. Potrzebuje spokojnej, zrównoważonej partnerki.
Patroni i święta: 3 VIII, 15 VIII (św. Nikodem z Ewangelii)
Szczęśliwa liczba: 8
Szczęśliwy kamień: szafir
Szczęśliwy kolor: niebieski
Imieniny obchodzi: 01.06, 03.08, 15.09

Źródło:imiona.wieszjak.pl
Zacytuj ten post w odpowiedzi
19-02-2010, 12:23:55
Post: #3
RE: Znaczenie imion - Gabriela, Niokodem i Patrycja
Z przymrużeniem oka ;)

Gabriela - Gabriel

Imię hebrajskie; dosłownie oznacza „mąż boży”. Potocznie bywa kojarzone z człekokształtnym skrzydlatym stworem, odzianym w białą szatę i posiadającym nieodłączny atrybut w postaci płomiennej aureoli nad głową.

Formą żeńską jest Gabriela, obecnie chyba ciesząca się nieco większym uznaniem, niż męski odpowiednik. Oboje obchodzą imieniny dwa razy w roku; on – 27 lutego i 24 marca, ona – 27 lutego i 19 grudnia.

Osoby o tych imionach zwykle wykazują prawdziwie anielską cierpliwość. W końcu imię zobowiązuje. Ponadto są stałe w uczuciach, lojalne w przyjaźni, a jako pracownicy wyróżniają się nieprzeciętną kreatywnością.

W przyszłości Gabriele (i oni i one) mogą borykać się z przejściowymi kłopotami finansowymi. Powinni ostrożnie gospodarować gotówką i jeszcze ostrożniej – kartami kredytowymi. Przy okazji przekonają się na własnej skórze, że kto nie ma szczęścia w interesach, ten ma je w miłości. Ich życie osobiste będzie układać się... niebiańsko!

Nikodem

W Polsce od lat międzywojennych identyfikowane nie tyle ze zwycięstwem, czy z ludem, ile z karierą (nieuświadomionych informujemy, że chodzi o tytułowego bohatera książki T. Dołęgi- Mostowicza). Imieniny przypadają 1 czerwca, 3 sierpnia i 15 września.

Panowie o tym imieniu to zwykle prawdziwi dżentelmeni. Ogromnie dbają o poprawność swoich manier, szczególnie zaś o to, by każdemu okazywać szacunek. Wielką wagę przywiązują ponadto do swojego wyglądu zewnętrznego, co jedni uważają za zaletę, a inni – za wadę.

Dla Nikodemów, których kariera dotąd rozwijała się w niezbyt pospiesznym tempie, wkrótce rozpocznie się okres wypełniony awansami i podwyżkami. Pracodawcy wreszcie ich docenią, a współpracownicy... Tym razem to oni będą zazdrościć, a nie odwrotnie. Niejeden Nikodem założy własną firmę, która szybko wykosi niemal całą konkurencję z branży. Dyzma byłby dumny ze swoich dzisiejszych imienników.

Patrycja - Patryk

Imię łacińskie (a nie irlandzkie, jak pozornie można by sądzić), utworzone od przymiotnika „patricius”, czyli „patrycjuszowski”, „szlachecki”, „szlachetnie urodzony”.

Sporym powodzeniem – poza Irlandią, rzecz jasna – cieszy się w wielu krajach zachodnich i środkowoeuropejskich, nie wyłączając Polski, gdzie zwłaszcza w ciągu ostatnich trzech dekad Patryków i Patrycji wyraźnie przybyło. Natomiast sporadycznie używane są wersje przekształcone: Patrycjusz, Patrycy i Petrycy. Patryk obchodzi imieniny 17 marca, a Patrycja – 28 sierpnia.

Osoby o tych imionach często bywają wylewne w okazywaniu uczuć. Ogromnie cenią więzy rodzinne, łatwo zdobywają przyjaciół. Najlepiej bawią się... u cioci na imieninach.

Dla niej w nadchodzącej przyszłości przewiduje się stabilizację finansową i kompletny brak stabilizacji w kwestiach uczuciowych. Mówiąc konkretniej: raz wszystko będzie cudownie się układać, a innym razem - nie będzie się układać wcale. U niego może być raczej odwrotnie. W uczuciach pełny spokój i harmonia, za to w portfelu... czasami niestety pustki, choć trafią się także znaczące dostawy gotówki. Coś jednak musi być w tym, że szczęście w miłości i szczęście w interesach jakoś niechętnie chadzają w parach.
Źródło: Książka "Magia imion" (Wydawnictwo Printex)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
02-01-2018, 14:19:05
Post: #4
RE: Znaczenie imion
Mogę potwierdzić, że Gabrysia lubi podróże, filmy, muzykę. Jeśli chodzi o sport, to w moim przypadku jazda konno. Moim dniem jest czwartek jak i piątek ;)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
02-01-2018, 16:57:24
Post: #5
RE: Znaczenie imion - Gabriela, Niokodem i Patrycja
Masz bardzo ladne imie. [Obrazek: hejka.gif]

Panowie ! Duchem gdyście słabi – nie pokazujcie się u Gabi.


Osobowość: Ucieleśnienie równowagi
Charakter: 97 %
Promieniowanie: 95 %
Rezonans: 92 000 drgań/sek.
Kolor: Niebieski
Główne cechy: Uczuciowość-Zmysłowość- Towarzys­kość- Intuicja
Totem roślinny: Len
Totem zwierzęcy: Mysz
Znak: Waga

TYP: Mają zrównoważony charakter, który pozwala im na właściwe osądzenie sytuacji. Gdy wbiją sobie coś do głowy, pracują po cichu, ale udaje im się przegryźć przez wszystkie przeszkody, niczym mysz, która jest ich totemem.
PSYCHIKA: Nieraz miewają napady złości, od dzieciń­stwa trzeba je uczyć opanowania, aby nie raniły innych okrutnymi słowami. Bardzo subiektywne, patrzą na wszystko z własnego punktu widzenia. Mają dużą pewność siebie, choć rzadko ją okazują.
WOLA: Niezłomna wola oraz wytrwałość.
POBUDLIWOŚĆ: Silna, ale niezbędna dla tego typu charakteru, gdyż bez niej wola i duża aktywność zrobiłyby z nich "roboty", pochłonięte jedynie pracą.
ZDOLNOŚĆ REAKCJI: Są nadzwyczaj pamiętliwe. Jeśli ktoś "zajdzie im za skórę", jak to się mówi, czekają miesiącami, czasem latami, aby się z nim porachować. Niepowodzenia znacznie bardziej je dra­żnią, niż przygnębiają.
AKTYWNOŚĆ: Nie mogą usiedzieć w miejscu! Po­trzebują wielkich przedsięwzięć. Nie bardzo lubią naukę, ale mimo to odnoszą sukcesy, gdyż są bardzo zaradne. Ich płodna wyobraźnia podpowiada im tysiąc rozwiązań, dorzućcie do tego ich niezwykły urok i wyjątkową pamięć, a zrozumiecie, że potrafią wy­brnąć z każdej sytuacji. Są stewardesami, modelkami, antykwariuszami, interesują je wszelkie zawody związane z modą i dekoratorstwem.
INTUICJA: Zaskakująca, potrafią oceniać ludzi nie­wiarygodnie prędko i właściwie!
INTELIGENCJA: Bardzo rozwinięta, ironiczna, o ten­dencji analitycznej, to znaczy, że rozróżniają najmniej­szy szczegół danej sytuacji.
UCZUCIOWOŚĆ: Jeśli chcą, potrafią stworzyć miłą atmosferę, rozwikłać trudną sytuację. Gdy zaś nie chcą... Są uczuciowe, ale nie okazują tego. Są bardzo zaborcze, nawet w dzieciństwie.
MORALNOŚĆ: Posiadają w duszy skarby miłości i poświęcenia. Ale wybuchowy i namiętny aspekt osobowości nieraz prowadzi te kobiety do wyrwania się z ram codziennej egzystencji i przeżycia bulwersują­cej przygody, która pozostawi im bogate wspomnie­nia.
ZDROWIE: Grzeszą pewną beztroską w tej dziedzi­nie. Słaby punkt: nerki. Mają także wrażliwe płuca, często cierpią na gwałtowne bóle głowy, łatwo się przeziębiają i źle znoszą brak snu.
ZMYSŁOWOŚĆ: Pragną żyć intensywnie i dla tego celu są gotowe popełnić wiele nieostrożności. Są bardzo kobiece, kokieteryjne i zmysłowe. Ich sex-appeal łamie serca mężczyznom. Nie można dopuścić, by stały się małymi kobietkami w wieku, gdy przystoi im gra w piłkę i w klasy.
DYNAMIZM: Całym sercem angażują się w działanie. Nigdy wam nie odmówią pomocy, uśmiechając się tak jakby wszystko było dla nich łatwe.
TOWARZYSKOŚĆ: Uwielbiają przyjmować gości, i to wystawnie. Doskonale się ubierają, mogą służyć dobrą radą w dziedzinie urządzania mieszkania. Jako żony są bardzo reprezentacyjne.
PODSUMOWANIE: To ryzykantki, niczym ich totem, mysz, która - wbrew temu, co się sądzi - nie jest wcale zastraszonym zwierzątkiem, prze­ciwnie, jest tak zuchwała, że wyjadłaby wam ser z talerza!

To ludzie, a nie podróże statkiem, przyprawiają mnie o chorobę morską.
Ale obawiam się, że nauka jeszcze nie znalazła lekarstwa na tę dolegliwość.

Umberto Eco
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Star znaczenie imienia - LILI Boji 0 1.273 21-10-2017 10:12:08
Ostatni post: Boji
  Znaczenie imienia - Hanna hanna63 4 13.114 05-04-2011 14:59:54
Ostatni post: Wrozka Hanna
  Znaczenie imienia - Izabela Izoowa 1 4.755 03-10-2010 20:17:34
Ostatni post: Vojciech
  Znaczenie imienia - Helena Yin 1 5.341 19-02-2010 12:59:54
Ostatni post: Vojciech
  Znaczenie imienia - Irena Fisio 1 4.247 30-05-2009 16:02:19
Ostatni post: Obcy