Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czym jest "hipnoza"?
09-05-2009, 18:04:28
Post: #1
Information Czym jest "hipnoza"?
Hipnoza to stan psychiczny (dokł. odmienny stan świadomości), pomiędzy snem a jawą, charakteryzujący się wzmożoną podatnością na sugestię. Termin hipnoza pochodzi od greckiego słowa hypnos, czyli sen.

Stan hipnotyczny jest naturalnym stanem umysłu występującym u ludzi często podczas dnia. Jest pogłębionym stanem koncentracji - a poprzez to ograniczeniem spostrzegania tego, co jest poza polem koncentracji. Umiejętność hipnotyzowania wykorzystywana jest w marketingu (biznes), polityce (władza), terapii (zdrowie) a także na scenie (rozrywka).

Twórcą hipnozy klasycznej był Franz Anton Mesmer. Wystąpił on z teorią, w której zakładał istnienie fluidu równie rzeczywistego i materialnego, jak np. działanie magnesu. Według Mesmera dobroczynny fluid magnetyczny może przenosić się z jednej osoby na drugą. Po wytworzeniu się „mostu” między terapeutą a pacjentem i po wykonaniu krótszych lub dłuższych „passów” (dotyk) ówczesny Mesmerowi hipnoterapeuta doprowadzał do przełomu leczniczego. Hipnoza klasyczna dziś bliższa jest temu, co określa się słowem bioenergoterapia. Współcześnie uważa się, że Mesmer stosował tak naprawdę rozmaite, psychologiczne techniki hipnotyczne, dla wywołania zwykłego, fizjologicznego efektu hipnotycznego.

Autohipnoza jak sama nazwa wskazuje, jest to stan zbliżony do hipnozy, jednakże uzyskiwany nie przez indukcję hipnotyzera, ale samego zainteresowanego. Wbrew powszechnemu mniemaniu autohipnozą nie jest stan uzyskiwany przez słuchanie muzyki. Nawet, jeśli została ona przygotowana przez samego zainteresowanego. Stan ten należy do zjawisk typu heterohipnoidalnego (hetero oznacza wpływ drugiej osoby).

Autohipnoza jest stanem zbliżonym do medytacji. Podobnie, jak w niej ważne jest skupienie umysłu na jednym elemencie (najczęściej tym właśnie, nad którym chcemy pracować).

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi17-05-2009, 22:40:09
Post: #2
RE: Czym jest "hipnoza"?
Autohipnoza jest super skuteczna jeśli chodzi o głębszą relaksację, a przy okazji możemy sami sobie troszkę "posłodzić" . Jak to wspaniale jest wstać z uśmiechem na twarzy wiedząc, że to co przed nami, to przysłowiowa bułeczka z masłem :)

Nasza przeszłość nadaje kształt przyszłości.
Tarot w praktyce - odwiedź mój blog :)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
23-07-2014, 11:08:58
Post: #3
RE: Czym jest "hipnoza"?
Coś do poczytania:

Pytania i odpowiedzi na temat hipnozy - czy jest niebezpieczna, czy ma jakieś efekty uboczne, czy z hipnozy można się nie obudzić, czy każdy jest podatny itp.: http://hypno.pl/artykuly/#art_faq

O tym czym jest hipnoterapia, na czym polega jej skuteczność i kiedy się ją stosuje oraz czym różni się terapia z wykorzystaniem hipnozy od hipnozy scenicznej: http://hypno.pl/artykuly/#art_iluzja

http://www.HYPNO.pl
HIPNOZA i HIPNOTERAPIA
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz