Wróżymy tylko osobom pełnoletnim - REGULAMIN PRÓŚB O WRÓŻBĘ - Kliknij i przeczytaj koniecznie!

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grand Lenormand - opisy i wprowadzenie - talia 52+2
16-02-2010, 21:17:35
Post: #5
RE: Grand Lenormand - opisy i wprowadzenie - talia 52+2
As Kier - Danos i jego pięćdziesiąt córek
Karta ta przynosi radość, szczęście, miłość i obfitość. Może stanowić zapowiedź romantycznego przywiązania, oddania i wiary w siebie oraz duchowej. Karta ta stanowi zapowiedź szczęśliwych wydarzeń w rodzinie - ślub, narodziny dziecka. Po kłótniach zostaje zawarty spokój i wszystkie urazy zostają zapomniane. Karta ta symbolizuje ślub, narodziny dziecka. Po okresie kłótni zostaje zawarty pokój i wszystkie urazy zostają zapomniane.
Część dolna po prawej stronie: świątynia z modlącymi się ludźmi.
Róg tej karty mówi o surowości rodzinnych tradycji i o nie zachwianym wypełnianiu rodzinnych nakazów. Kojarzy się z bezpieczną i solidarną rodziną, klanem. Zwarta społeczność, zjednoczona jedną ideą lub celem. Cześć dolna po lewej stronie: Kadzielnica z dymiącym kadzidłem.
Ten róg karty przynosi drobne spory i mętlik, brak jednoznaczności stosunków. Wątpliwa nauka moralna lub rada. Pragnienie prowadzenia skrytego życia (zagmatwania, zamącenia sprawy).
Gwiazdozbiór: Droga Mleczna.
To projekcja naszej galaktyki na sferę niebieską. Jest ona widoczna w formie jasnego mglistego pasma przecinającego nieboskłon. W starożytności nazwano ją Mlekiem mlecznym, Mlecznym kręgiem.
Kwiaty: drzewo bananowe, driada, mirra.
Drzewo bananowe - starożytni uważali banany za potrawę bogów. Kiście bananów stanowią symbol płodności i opieki boskiej.
Driada - kwiat ten wyrósł z ciała nimfy Hamadriady, która umarła wraz z drzewem.
Mirra - w to drzewo została zamieniona księżniczka Myrra. Grecy stosowali soki mirry jako środek pobudzający.

Król kier - Starzec z kryształową kulą
Często ta karta wskazuje na przyzwoitego i życzliwego człowieka. To człowiek uczciwy i odpowiedzialny. Często karta wskazuje na człowieka w podeszłym wieku. Karta ta stanowi zapowiedź dobrych rad. W uczuciach stanowi szczere i odwzajemnione uczucie.
Część dolna po prawej stronie: biblia na tronie.
Ten róg karty daje radę aby w swoim postępowaniu kierować się przede wszystkim głosem sumienia. Nasze życie toczy się w sposób spokojny i uporządkowany. Stosunki ludzkie są wyraźnie określone.
Cześć dolna po lewej stronie: Zbiór Praw Solona.
Ten róg karty doradza trzymanie się litery prawa ustanowionego przez społeczeństwo. Oznacza szczęśliwą równowagę w stosunkach miedzy ludzkich. Działania kierowane są przez mądrość. Położenie materialne nie stanowi zagrożenia.
Gwiazdozbiór: Ołtarz. Konstelacja półkuli południowej - niewidoczna na naszych szerokościach geograficznych.
Konstelację tą nazwano ołtarzem na cześć zwycięstwa Zeusa nad Kronosem. Dawniej ludzie kładli na ołtarzu swoją prawą rękę na znak swojej szczerości.
Kwiaty: Prawoślaz, wiśnia, konwalia.
Prawoślaz - należy zbierać w czasie dwóch pierwszych kwadr Księżyca w casie wschodu słońca.
Wiśnia - stanowi symbol czystości i zamierzeń.
Konwalia - W grecji konwalie uważano za kwiat kultowy bogini Flory. Symbolizuje szczodrość.

Dama kier - Zeus wskazuje Asteri jej miejsce na nieboskłonie
Karta ta wskazuje na czystość i nieskazitelność, kategoryczność i absolutyzm i odsunięcie się od świata i próbę udoskonalenia własnej niedoskonałej realności. Bardzo często ta karta będzie mówić o obecności pewnej młodej kobiety w otoczeniu posiadającą szlachetną duszę i czyste myśli. Karta ta wskazuje również na walkę ze swoimi słabościami i wadami. W uczuciach mówi że związki będą romantyczne.
Część dolna po prawej stronie: Młoda dziewczyna przed organem władzy.
Ten róg karty podkreśla zachwyt, natchnione ideały. Uczucie pełne są świeżości, podniosłości i szczerości.
Cześć dolna po lewej stronie: Mniszka i rajski ptak.
Ten róg karty to róg aktywnego miłosierdzia. Pokazuje działalność ukierunkowana nie na osiągnięcie konkretnego celu materialnego a na pomnożenie ilości dobra na tym świecie na bezinteresowną pomoc potrzebującym.
Gwiazdozbiór Panny.
Najjaśniejszą gwiazdą tej konstelacji jest Spika. To kłos który Panna trzyma w ręku. Gwiazda ta dzięki swoim rozmiarom i bliskości ekliptyki ma istotne znaczenie. Uważa się że obdarza ona zaszczytami i sławą sprzyja uczonym, pisarzom, artystom, malarzom, rzeźbiarzom, muzykom, obiecuje ona opiekę, awans i bogactwo nawet ludziom o skromnych zdolnościach.
Kwiaty: heliotrop, drzewo lawendowe, śliwa (kwiaty).
Heliotrop - uważany za ziele szczęścia i otwartości.
Drzewo lawendowe - wiąże się z mitem o Heliosie który zakochał się w nimfie Leukotei.
śliwa - jej kwiaty to symbol łoża małżeńskiego.

Walet kier - Zeus z głową barana pokazuje Dionizosowi źródło, aby ugasić jego pragnienie
Karta ta pokazuje bezinteresowną pomoc lub mądrą radę, moralne wsparcie, których obecnie państwo potrzebujecie. Wszelkie obietnice zostaną dotrzymane. Niekiedy karta może wskazywać na nowe znajomości które miały by przyjacielski charakter.
Cześć dolna po prawej stronie: Róg obfitości.
Róg obfitości symbolizuje wielki sukces i dochód we wszystkich sferach działalności. W uczuciach oznacza pełnie uczuć i miłość oraz samorealizacje. Nastrój szczęścia i radości.
Cześć dolna po lewej stronie: Płonąca świeca okrążona przez ćmy.
Róg tej karty mówi że podejmujemy ryzyko stania się ofiarą. Podobnie jak ćmy ufnie lecą do płomienia niosącego im zgubę. Bardzo łatwo jest kupić atrakcyjne z zewnątrz lecz puste obietnice.
Gwiazdozbiór: Barana.
Konstelacja składa się z 17 gwiazd. Powinniśmy przynajmniej wspomnieć o dwóch z nich. El - szeranat - lewy róg barana przynosi wojowniczość i niebezpieczeństwo podczas impulsywnych i bezmyślnych działań. El - Nat. Główna gwiazda która odpowiada "łbu Brana". Jej wpływ może być szczególnie groźny w sferze materialnej. Oznacza brak kultury, okrucieństwo, umyślne przestępstwa.
Kwiaty: wiąż, krwawnica, cyklamen.
Wiąż - stanowi symbol wielkoduszności i dostojeństwa.
Krwawnica - według wierzeń chroni przed czarownikami i złymi duchami. Z korzeni ich w dawnej Rosji wyrabiano amulety.
Cyklamen - Ten kwiat w starożytności wykorzystywano jako środek ochronny. Obecnie stosowany jako w chorobach wrzodowych żołądka.

10 kier - Mistrz obserwuje substancję pokrytą bielą
Karta ta może stanowić ostrzeżenie przed nadmiernym zachwytem nad ludźmi którzy na to nie zasługują. Należy spojrzeć na wydarzenia z wielką dozą krytycyzmu. Oczywiście jest to karta pomyślnego biegu spraw i sukcesów ale nie należy spocząć na laurach.
Cześć dolna po prawej stronie: Młoda kobieta zajęta wyszywaniem.
Ten róg karty mówi o umiłowaniu pracy, sumienności w wypełnianiu przyjętych zobowiązań. Uczciwość szlachetność, przyzwoitość ale przy tym skromność nawet pewna nieśmiałość.
Cześć dolna po lewej stronie: Młoda kobieta gra na fortepianie.
Ten róg karty mówi o rozrywce, przyjemnym spędzaniu czasu. Może to być wyjście do kina, teatru na koncert lub po prostu wieczór spędzony w kręgu bliskich. Może to wszystko oznaczać co przyjemne i dostarcza moralnej i intelektualnej satysfakcji.
Gwiazdozbiór: Puchar. Niewielka konstelacja na południowej półkuli nieboskłonu, obramowana od północy przez Lwa i Pannę.
Ten gwiazdozbiór można odnieść do mitologicznego kompleksu pochodzenia babilońskiego. Wodny wąż - puchar - kruk. Symbolizuje on złoty kubek w którym według legendy przyniósł napój Apollinowi kruk.
Kwiaty: jaśmin, fiołek, dzika róża.
Jaśmin - stanowi symbol błogości i beztroski oraz uważany jest za symbol czystości (biały jaśmin) żółty natomiast uprzejmości.
Fiołek - stanowi symbol pokory. We współczesnym języku kwiatów są one znakiem wstydliwości, nieśmiałości.
Dzika róża - We współczesnym języku kwiatów symbolizuje poetyczność.

9 kier. Pierwsza praca Heraklesa - zwycięstwo nad Lwem Nemejskim
Karta ta jest najczęściej związana z pojęciem długu i odpowiedzialności. Może ona wskazywać na poświęcenie i wierność wyższym ideałom z których można czerpać siłę do wypełnienia najcięższych obowiązków. Karta ta mówi o śmiałości woli i energii. Karta bardzo pomyślna w problemach zdrowotnych - oznacza przypływ sił życiowych.
Część dolna po prawej stronie: Napoleon na przeglądzie pułku grenadierów.
Róg tej karty wskazuje że męstwo nasze zostanie nagrodzone. Otrzymanie zasłużonych wyrazów uznania i zaszczytów, premia.
Cześć dolna po lewej stronie: Dziewczynka zostaje nagrodzona za swoją działalność dobroczynną przez mera.
Róg tej karty oznaczać może skromność, pracowitość i upór pomogą w osiągnięciu celu. Nasza siła tkwi w cierpliwości i uporze. Rozwaga i wykształcenie. Emocje są czysto nie winne. Związki są okraszone romantyzmem i podniosłym nastrojem. Szczerość, dobro, pełne zaufanie.
Gwiazdozbiór: Lew
Jest to jedna z najłatwiejszych dostrzegalnych konstelacji. Związana jest z nią pierwsza praca Heraklesa - zwycięstwo nad Lwem Nemejskim. Zgodnie z tradycją gwiazda ta oznacza nawiązanie kontaktów z władzami, szanowanymi i znanymi ludźmi.
Kwiaty: jaskier, nieśmiertelnik, bez.
Jaskier - jest to kwiat który symbolizuje męstwo, stanowczość i nieustępliwość.
Nieśmiertelnik - we współczesnym języku kwiatów - nieśmiertelnik stanowi symbol skromności.
Bez - służy za symbol smutku i rozstania. Dlatego też podczas rozstania na zawsze lub rozwodu często są wręczane bukiety bzu.

8 Kier - Orzeł porywa żabę z potoku
Karta ta może symbolizować wyjazd krewnego lub przyjaciela ale nie zachodzi tu przypadek kiedy to "baba z wozu koniom lżej" Zniknięcie z życia tego człowieka stworzy nowe możliwości. Odejście od tego co jest zgubne i szkodliwe. Karta jest zapowiedzią wyzwolenia od kłopotów, końca walki lub komplikacji które zagrażają Państwa planom.
Cześć dolna po prawej stronie: kobieta przed mogiłą.
Róg tej karty może oznaczać straty mające dokonać się lub mające miejsce, należy przyjmować jako coś pozytywnego. Stoisz na progu wielkich przemian. Niekiedy może oznaczać odziedziczenie spadku.
Część dolna po lewej stronie: Płomienie nad mogiłą.
Róg tej karty pokazuje że będzie możliwość odniesienia korzyści z czyjegoś niepowodzenia lub nieszczęścia. Prawdopodobieństwo otrzymania niewielkiego spadku. Niewielka wygrana finansowa w interesach. Wyjazd lub zniknięcie konkurenta. Otrzymanie spadku.
Planeta: Jowisz.
Tradycyjnie Jowisza uważa się za planetę szczęścia. Sukces, mądrość, dobrobyt, wpływowość ucieleśnia zasadę szacunku do siebie i zachowywania własnej godności.
Kwiaty: hibiskus syryjski, konopie, szachownica.
Hibiskus syryjski - roślina ta pochodzi z Azji. Z kwiatów hibiskusa przyrządza się kwaskowaty napój tonizujący.
Konopie - skupiają w sobie siły Merkurego i Saturna. Ziele należy zbierać w trakcie trzeciej kwadry księżyca, bliżej nowiu. Szeroko wykorzystywane w medycynie ludowej.
Szachownica - W dzikiej odmianie rozpowszechniona w Iranie i zachodnich Himalajach. Ukochana roślina miłośników kwiatów. We współczesnym języku symbolizuje uznanie i szacunek.

7 kier - Mistrz wlewa przeźroczysty roztwór do lampy filozoficznej
Karta ta stanowi zapowiedź burzliwej działalności. Należy oczekiwać różnych wizyt, interesujących spotkań, niespodzianek, informacji które mogą istotnie wpłynąć na tok rozwoju spraw.
Cześć dolna po prawej stronie: Kurier przynosi przesyłkę.
Ten róg może stanowić zapowiedz różnych pomyślnych wydarzeń. Mogą to być również przyjemne spotkania, wizyty. Pomyślne rozwiązanie wszystkich problemów biurokratycznych. W życiu uczuciowym – bez żadnych niepokojów.
Cześć dolna po lewej stronie: Listonosz przynosi list.
Jeżeli rozkład kart wskazuje na ten właśnie róg to najprawdopodobniej oczekują państwa nie tylko pomyślne nowiny. Możliwy niespodziewany gość którego nie lubimy a niekiedy może stanowić zapowiedź nieprzyjemnej rozmowy, Może też oznaczać różne przesunięcia terminów natury biurowej. W uczuciach oznacza wątpliwości co do wierności lub słuszności swego wyboru. Oznacza rozczarowanie i sprzeczne pragnienia.
Gwiazdozbiór: Woźnica. Konstelacja północnej półkuli.
Najjaśniejszą gwiazdą jest Capella co oznacza "kózka" lub kozia gwiazda. Nazwano ją tak ponieważ woźnica niesie na prawym ramieniu kozę. Jej wpływ obdarza pędem do wiedzy, żyłką naukową. Popularność i sukces w sferze materialnej.
Kwiaty: georginia (dalia), hiacynt, śnieżyczka (przebiśnieg).
Georginia (dalia) - we współczesnym języku kwiatów roślina ta stanowi symbol maksymalizmu. Druidzi obchodzili dni georgini od 21 do 30 kwietnia.
Hiacynt - hiacynt stanowi symbol przywiązania znak pierwszej homoseksualnej miłości.
śnieżyczka (przebiśnieg) - we współczesnym języku kwiatów stanowi symbol elegancji i szlachetnych zamierzeń.

6 kier - Mistrz obserwuje kamień, który zamienia się w złoto
Karta ta stanowi zapowiedź pomyślnego rozwoju dowolnych przedsięwzięć, sukcesu, zwycięstwa. Dobre wynagrodzenie za pracę. Może też oznaczać zamknięcie ważnej sprawy.
Część dolna po prawej stronie: Starzejący się mężczyzna proponuje bogactwo i nazwisko młodej kobiecie.
Ten róg karty oznacza nie tyle uczucia ile korzyści wynikające z kontaktów. Można to określić słowami małżeństwa z rozsądku. W ogólnym sensie może oznaczać wysoką protekcję i bardzo korzystne i niezbędne kontakty.
Cześć dolna po lewej stronie: Nowożeńcy układają plany na przyszłość.
Ten róg karty będzie informował o dobrych i korzystnych perspektywach, otwartych dzięki korzystnej dla obu stron współpracy. Ten róg różni się od prawego gdzie kontakty w prawym rogu są równoprawne żadna ze stron nie posiada widocznej przewagi, wszyscy są w równym stopniu zainteresowani i nikt nie może dyktować drugiej stronie swoich warunków, które mogły by przynieść szkody interesom partnera.
Gwiazdozbiór: Korona Północna. Konstelacja półkuli południowej. Położona między Herkulesem i Wolarzem.
Najjaśniejszą gwiazdą jest Gemma (Alfekka) diament w koronie Północy. Obdarza ona głębokim rozumieniem sztuki, zdolnościami twórczymi i nie pospolitym umysłem, dobrze rozwiniętym poczuciem godności osobistej. Sprzyja osiąganiu sukcesów w handlu i komercji.
Kwiaty: Głóg, bluszcz, róża Francji.
Głóg - to symbol niewinności i nieskazitelności.
Bluszcz - to symbol nieśmiertelności.
Róż Francji - to symbol płomiennej miłości.

5 kier - Posłowie z różnych krajów zostali dopuszczeni przed oblicze króla
Karta ta symbolizuje rozczarowanie, łzy, może oznaczać dawną miłość lub rezygnację z powziętych planów. To karta rozmów pokojowych i zadawalających obie strony porozumień. Problemy zostaną łatwo rozwiązane przy pomocy zręcznych pośredników. Niekiedy może stanowić zapowiedz rozmowy handlowej. To karta wyborów i propozycji.
Cześć dolna po stronie prawej: Jabłoń.
Jabłoń to starożytny symbol dobra i zła. Róg tej karty stanowi ostrzeżenie przed pokusą, słodkim zakazanym owocem. W uczuciach symbolizuje tajemny związek, występek, wybór, decyzje. W finansach i pracy - korzyści wydają się być wydają się być atrakcyjne ponieważ zapłata nie każe na siebie długo czekać.
Cześć dolna po lewej stronie: Sokół skowany.
Sokół to symbol potęgi władzy i dostatku. Jego łańcuch to znak zewnętrznych ograniczeń. Ten róg karty mówi o wielkich potencjalnych możliwościach, nieprzeciętnych zdolnościach jednak te zdolności z powodu ograniczeń zewnętrznych nie mogą się ujawnić. Niekiedy może stanowić zapowiedz pozbawienia wolności i umieszczenia w zakładzie karnym.
Gwiazdozbiór: Mała Niedźwiedzica. Konstelacja położona w pobliżu północnego bieguna niebieskiego, gdzie znajduje się gwiazda polarna.
W mitologii starogreckiej gwiazdozbiór ten wiązano z synem nimfy Kalisto Arkasem. Alfą małej niedźwiedzicy jest gwiazda polarna. Chińczycy uważali ją za Wielkiego władcę niebios. Inne narody także wysoko ją ceniły. W odpowiednim położeniu obdarza ona siłą duchową i autorytetem.
Kwiaty: tamaryszek, ciemiężyca, szczaw koński.
Tamaryszek - symbolizuje wyzwolenie.
Ciemiężyca - zawiera w sobie siły Jowisza i Słońca należy ją zbierać w czasie trzeciej kwadry księżyca po wschodzie słońca.
Szczaw koński - zawiera w sobie siły Jowisza i Merkurego. Należy go zbierać w czasie dwóch pierwszych kwadr księżyca po wschodzie słońca. W medycynie ludowej szczaw był stosowany jako środek w leczeniu chorób skóry.

4 kier - Afrodyta i eros przekraczają Eufrat na grzbietach delfinów
Karta ta symbolizuje tradycyjnie szczęście po przez pracę. Karta ta jest symbolem poświecenia, kiedy interesy innych ludzi stawiane są ponad własne. Karta ta mówi o konieczności emocjonalnego odseparowania się albo ucieczki od tej sytuacji aby nie sprowadzić na swoją głowę jeszcze większych nieprzyjemności. Ogólnie znaczenie tej karty to nierozsądne postępowanie, niepokój, troski, emocjonalne napięcie. Pod naciskiem emocji skłonność do wygarnięcia prawdy prosto z mostu.
Część dolna po stronie prawej: Wachta na pokładzie okrętu.
Ten róg karty usilnie zachęca do szczególnej ostrożności i słuchania rady która kusi Państwa błędnym postępowaniem. Należy poskromić namiętność, pohamować impulsywność i powściągnąć dążenie do folgowania swoim uczuciom i pragnieniom.
Cześć dolna po lewej stronie: Mężczyzna ukradkiem wręcza list dziewczynie.
Ten róg przestrzega przed nieczystą grą jaka się rozgrywa za naszymi plecami. Jesteście okłamywani przez najbliższych ludzi. Brudne zakulisowe rozgrywki. W interesach nie można polegać na wspólnikach.
Gwiazdozbiór ryb:
Jest to konstelacja dosyć rozległa. Składa się ona z gwiazd o małej jasności. Oznacza dążenie do poniesienia ofiar za otaczający świat. Duża wrażliwość na bodźce zewnętrzne. Wszystkie uciążliwości życia są wyolbrzymione z tego powodu utrudniona jest adaptacja do stresowych, depresyjnych sytuacji. Najjaśniejszą gwiazdą jest Fomalgut. Zgodnie z tradycją wpływ tej gwiazdy jest zmienny od bardzo pomyślnego do bardzo negatywnego.
Kwiaty: dziewięciosił, kolendra, rdest.
Dziewięciosił - ma dziewięć sił. Według starożytnych legend ten kwiat powstał z łez Heleny która została porwana i wywieziona do Troi przez Parysa. Symbolizuje wyzwolenie od grzesznego zachorowania.
Kolendra - zawiera w sobie siły Wenus i Merkurego. Ziele należy zbierać w czasie pierwszej kwadry księżyca około południa. Przypisuje się jej także właściwości wzmacniania męskiej potencji.
Rdest - rośnie na płyciznach w stojącej i ciepłej wodzie. We współczesnym języku kwiatów rdest stał się symbolem zastoju, zacisza.

3 kier - Toth, bóg pisma, pisze na ziemi pałką
Trójka kier niesie za sobą zawód miłosny, niepowodzenie, porażkę. Karta ta odkrywa przed nami wszystkie problemy związane z pracą intelektualną, nauką wykorzystaniem talentów i wiedzy. To karta kreatywności i wiedzy oraz pracy intelektualnej. Powstałe konflikty zostaną łatwo zażegnane jeśli obie strony przystąpią do rozmów i będą negocjować.
Cześć dolna po prawej stronie. Młody człowiek przed gorejącym krzewem laurowym.
Ten róg karty mówi o tym że mądry człowiek jest zdolny do przezwyciężenia wszystkich przeszkód. Sukces i zwycięstwo dzięki zdolnościom intelektualnym. Otrzymanie zasłużonej nagrody. W sferze zawodowej czeka uznanie nawet wynagrodzenie. W uczuciach symbolizuje czułość i wrażliwość i zrozumienie.
Cześć dolna po lewej stronie: Smutny młody człowiek stoi przed zegarem słonecznym.
Róg tej karty wskazuje na niedocenione osiągnięcia. Odrzucony wynalazek. W uczuciach ta karta przestrzega przed przypisywaniem ludziom zasług i cech których oni nie posiadają. Nie należy idealizować otoczenia. W finansach nie należy liczyć na jakąkolwiek pomoc tylko na swoje własne siły.
Gwiazdozbiór: Pegaz. Jasna konstelacja półkuli północnej. Łatwo ją odnaleźć dzięki charakterystycznemu kwadratowi Pegaza.
Najjaśniejszą gwiazdą tej konstelacji jest Algenib - skrzydło na boku Pegaza. Jej wpływ obdarza przenikliwym umysłem i silną wolą, zdecydowaniem, elokwencją, darem oratorskim, żądzą wiedzy. W niektórych przypadkach szczególnym talentem i sławą.
Kwiaty: Papirus, tymianek, estragon.
Papirus - według mitologii starożytnych Egipcjan bogini - papirus Zielona ochrania faraona i boga Ra jest ona jego słonecznym okiem obracającym demony w popiół. Jej symbolem jest zwój papirusu emblemat dolnego Egiptu.
Tymianek - zawiera w sobie siły Saturna i Merkurego. Należy go zbierać w czasie dwóch pierwszych kwadr Księżyca w czasie wschodu słońca po rosie. Kwiaty tymianku noszone przy sobie w charakterze amuletu sprzyjają sukcesom w nauce.
Estragon - w czasach antycznych stosowano go jako odtrutkę i w celu wygnania z domu żmij. Zebrany w czasie dwóch pierwszych kwadr Księżyca przed wschodem słońca stanowi wspaniały ośrodek ochrony przed zawiścią.

2 kier - Pies znalazł kryjówkę kuropatwy
Tradycyjnie znaczenie to list miłosny lub dobra nowina. Karta ta wskazuje na skromnego i uczciwego, bezinteresownego człowieka, który zawsze gotów jest przyjść z pomocą. Podstawowe znaczenie to obrona, niezawodność, poświęcenie, altruizm. W finansach symbolizuje niewielki dochód. Określona inicjatywa i rozsądne działanie pozwolą na określony wzrost dobrobytu.
Cześć dolna po prawej stronie: okrążona przez tratwę fontanna.
Róg tej karty wskazuje na dyskrecję. Proszę nie afiszować się swoimi osiągnięciami. Podczas badania stosunków osobistych ten róg może służyć radą aby nie afiszować się także ze swoim związkiem i emocjonalnymi problemami.
Róg dolny po lewej stronie: Pustelnik siedzi przed swoją chatą.
Róg tej karty wskazuje na potrzebę samotności i spokoju. Nic tak nie męczy jak bezceremonialność. Proszę ograniczyć swój krąg znajomych. Na pierwszy plan wysuwają się takie pojęcia jak duchowość, uczucia religijne, poszukiwania filozoficzne. Symbolizuje samotność lub uczucia platoniczne.
Gwiazdozbiór: Orion. Jasna konstelacja równikowego pasa sfery niebieskiej.
Alfa Oriona to Betelgusowie. Zapowiada awans, pomyślność, sukces i niekiedy nawet sławę.
Beta Oriona to rigiel. Zapowiada szybką karierę dzięki sile woli, aktywności i przedsiębiorczości. Konieczna jest nieustanna walka o utrzymanie osiągniętej pozycji.
Kwiaty: kalcenaria, lwia paszcza, sansewiera.
Kalcenaria - roślina pochodzi z Ameryki Południowej. Symbolizuje wybredność, potrzebę opieki.
Lwia paszcza - kwiat ten pochodzi z krajów śródziemnomorskich. Symbolizuje władzę i siłę.
Sanseweria - ojczyzną jest Afryka Północna. Symbolizuje układ przyjacielski.

Źródło podałam w pierwszym poście
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 


Wiadomości w tym wątku
Grand Lenormand - opisy i wprowadzenie - talia 52+2 - shaamankaa - 15-02-2010, 19:17:19
RE: Grand Lenormand - opisy i wprowadzenie - talia 52+2 - shaamankaa - 16-02-2010 21:17:35

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  jaka jest różnica między kartami Grand Lenormand a kartami klasycznymi Imaba 1 5.686 05-04-2013 05:07:35
Ostatni post: Beladonna
  Przykładowe kombinacje kart - Lenormand 36 shaamankaa 8 42.580 10-04-2010 14:41:30
Ostatni post: werona
  Lenormand Oracle (36) - interaktywny e-book dla tych co nie maja własnej talii shaamankaa 0 7.482 15-02-2010 18:40:51
Ostatni post: shaamankaa
  Karty Lenormand - opisy i wprowadzenie - talia 36 shaamankaa 0 115.658 25-01-2010 00:51:47
Ostatni post: shaamankaa