Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl
Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - Wersja do druku

+- Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl (http://ezotop.pl)
+-- Dział: Ezoteryka (/forum-8.html)
+--- Dział: Magia i rytuały (/forum-15.html)
+---- Dział: Rytuały (/forum-67.html)
+---- Wątek: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? (/thread-5989.html)

Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - spinacz - 22-08-2012 16:37:11

Witam :) nie mam zamiaru nikogo obrażać ani wyśmiewać, temat traktuję natomiast bardzo poważnie. Czytałem ,że są sposoby rytuały "zdięcia chrztu " nie wypisałem sie z kościoła bo to nic nie da. To tak jak by niewolnik uciekł z plantacji czy koloseum pozorna wolność. Natomiast interesuje mnie możliwość odczynienia rytuału który zdejmie ze mnie pieczęć chrztu nie wspomnę już o bierzmowaniu. Wiem że chrzest nie jest ważny bo był robiony bez naszej zgody natomiast kolejen 2 rytuały hmmm powiedzmy ze bardziej zrobione na siłe bez naszej zgody. Ja osobiście niegdy ale to nigdy nie czułem się dobrze w kościele czy też w innych takich miejscach. Nie jest to chorobą psychiczną bo badałem sie pod tym względem. To samo tyczy się rozmowy z księdzem czy siostą zakonną wtracam takie osoby w gniew jak ktoś woli chyba wyżej wibruję niż one :) Natomiast co nie zmienia faktu ze chciałbym odprawić czy tez uczestniczyć w rytuale który to zdejmie ze mnie :)

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - Partyzantka - 26-08-2012 10:33:39

W sumie... Bardzo interesujący wątek, Spinacz. Też jestem tego bardzo ciekawa. Znalazłam ciekawy (ale równocześnie śmieszący mnie trochę) artykuł: http://www.podrugiejstronienaszegolustra.fora.pl/wazne-chrzest-i-jak-usunac-sakramety,255/odzyskaj-dusze-skradziona-przez-kosciol,1155.html

Śmieszy mnie słowo "dechrystianizacja". Trochę takie natankowe. :~~)

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - misteriosa - 27-08-2012 08:41:32

Ja też bardzo chętnie dowiem się w jaki sposób zneutralizować działanie chrztu i komunii

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - Partyzantka - 27-08-2012 18:41:30

Poczytaj sobie artykuł, link do niego dodałam w poprzednim poście.

Poza tym, kiedy człowiek nie czuje się już chrześcijaninem, to wydaje mi się, że moc chrztu sama w sobie zanika... Co o tym sądzicie?

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - nalka - 27-08-2012 19:15:10

to ja mam pytanie jakie to "pietno" pozostawil na was chrzest? ja uwazam ze wypsianie sie z kosicola duzo daje jesli ktos nie czuje ze to jego wiara

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - Partyzantka - 27-08-2012 19:38:29

No właśnie, ja nie wiem jakie. Nigdy nie czułam się chrześcijanką i nawet niczego szczególnego nie poczułam po komunii świętej. :) Dlatego sądzę, że jeżeli ktoś został zmuszony do sakramentów, są one po prostu nieważne i kropka!

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - shi - 01-09-2012 08:51:06

generalnie nie spotkałam się z rytuałem zdejmującym chrzest, ale niestety słowo "piętno" którego użyła nalka jest bardzo adekwatne. chrzest jest zjawiskiem do którego człowiek powinien podchodzić świadomie i celowo. wtedy jest to rzeczywisty chrzest.

łatwiej świadomie coś przyjąć niż zdjąć. zatem określenie się w innym nurcie (inicjacja) powinna zniwelować działania. oczywiście jeśli mowa o świadomym działaniu a nie reakcji "mniejsze zło) Zwróćcie uwagę iż każda kultura/religia ma swoje inicjacje. to element społeczny niezbędny dla każdej społeczności. rzecz w tym, że nawet jeśli istnieje rytuał powitania dziecka i przyjęcia go do społeczności czy otoczenia nad nim opieki czy to ludzkiej czy boskiej to właściwa inicjacja następuje później, gdy dziecko może się opowiedzieć.

jest jeszcze jeden aspekt. nasza kultura jest kościołem i biblią tak przesiąknięta iż takie haczyki i "przyciągacze" mamy wszędzie. trudno jest naprawdę w 100% odrzucić chrześcijaństwo gdyż zawsze będzie nam towarzyszyć jako wzór kulturowy. potrzeba wielu, wielu lat by sie to oczyściło, ale nie łudźmy się, przyjdzie inny wzór;)

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - spinacz - 15-10-2012 19:17:18

Odgrzeję wątek raz jeszcze :)
Wszystkie info jakie udało mi się znaleźć sprowadza się znowu do kościoła i niestety ... Bo to jest koniec zabawy bo wypisanie się z kościoła nic nie daje tylko kłopoty bo po śmierci nie dostaje się pieniędzy na pogrzeb. Ktoś zapyta po co mi pogrzeb po to ,że nie można spalić zwłok ludzkich na działce czy parku bo to nie moralne i można isć za to do więzienia.
Natomiast jest jedna rzecz która pomaga nie dać się im manipulować i dawać Energi :) Fakt piętna to z nas nie zmyje ale na pewno zabliźni się widzę po sobie w relacjach z " chrześcijanami czy ich duszpasteżami "

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - Smoczyca87 - 15-10-2012 19:28:24

Zasadniczo chrzest to przejście, oczyszczenie ze złej energii. Powinno się ten sakrament przyjmować świadomie, czyli jak w moim odczuciu nie za wyborem rodziców, ale kiedy sami tego chcemy. Ergo jeśli sama nie czuję się związana z kościołem i tą wiarą moc tego sakramentu nie jest ważna.

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - spinacz - 16-10-2012 11:24:04

Oczyszczenie hmmm... A co jeśli to oczyszczenie polega na zapieczętowaniu czakry trzeciego oka ? A co jeśli to oczyszczenie polega na ściągnięciu jakiegoś elementala ? Bo jak można oczyszczać coś co jest czyste ? Oki ktoś powie grzech pierworodny tak ale to winniśmy to przypisać do innych rzeczy jak II wojna śwaitowa itp.

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - shi - 16-10-2012 11:39:21

hmmm... jeszcze jedna uwaga - chrzest to pozwolenie drugiej osobie na pośredniczenie w naszym osobistym kontakcie z Siłą Wyższą (jakkolwiek byśmy jej nie nazwali) i tu pojawia się problem... kto dokonuje chrztu? wiem że nadal istnieją duszpasterze z powołania i z misją z wielką wiarą i miłością ale niestety należą oni do nielicznych. szczególnie Ci z wiarą i miłością.
i teraz - kapłan z wyrachowania naznaczy nas ale w sumie krzywdy wielkiej nie zrobi
kapłan fanatyczny wypali piętno i obciąży energetycznie na wiele lat (wcieleń)

rodzice posyłający dziecko do chrztu tez mają różne intencje (najczęstsza "bo tak trzeba" albo "co ludzie powiedzą" lub "babcia nam żyć nie daje" ale abstrahując od nich, intencje kapłana dokonującego obrzędu to klucz do tego czy w ogóle może być mowa o oczyszczeniu złej energii o której wspomniała smoczyca. niestety ale taki rytuał może dać efekt wręcz przeciwny...

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - spinacz - 16-10-2012 12:03:36

Shi ale jesli nie zrobisz to się nie przekonasz. Takie oczyszczenie jest podobne to do ayahuaski tez ludzie mówią różne rzeczy a ja się tu zgłebiłem i wiem ,żę to brednie a wręcz przeciwnie. Ale dobrze przygotowana ceremonia wcale nam nie zaszkodzi a wręcz przeciwnie. Od dziecka miałem problemy z kościołem i z wyższą świadomością od księży do tego stopnia ,że nie raz mnie wyrzucali z kościoła za to że tylko jestem :)

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - shi - 16-10-2012 20:33:03

czego nie zrobię?

i co jak co,nigdzie nie pisałam ze dobrze przeprowadzona ceremonia komukolwiek szkodzi. :wręcz przeciwnie"że pozwolę sobie posłużyć się cytatem.

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - spinacz - 16-10-2012 22:12:20

Przepraszam Shi moje nie doczytanie :)
Myślałem ,że chodzi o to iż rytuały które sćiagaja takie pieczęcie powodują ,że jest jeszcze gorzej niż było ... Nie znamy się tu wszyscy i nie widzimy więc nie widać. Tym bardziej ktoś może potraktować ten temat jak bzdura a dla mnie jest to ważne. Wiem też ,że na takich forach siedzi wielu księży którzy piesza posty by tylko zamieszać nie mowie ,że w tym wątku też tak jest. Ale ja ten temat traktuje cholernie poważnie...

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - shi - 16-10-2012 22:39:17

wiesz, wszelkie działanie za pośrednictwem innej osoby/istoty zawsze niesie pewne ryzyko,gdyż intencje bywają różne. ba! nasze własne często nie są uświadomione i potrafią nas zaskakiwać efektami. no i nie tylko księża trollują ;)

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - spinacz - 17-10-2012 00:22:44

Staram się używać słów tak nie obrazić tu nikogo uczuć :) no księża trolują bo gdzie maja zdobywać właściwą wiedzę :P
Natomiast co do tematu to nie jest rytuał jak by odwołania ale może go tylko wykonać biskup czyli nie realne chyba ,że jakiś sie znajdzie co zszedł na prawą drogę i pomaga zmyć to coś z siebie ...

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - shi - 17-10-2012 13:46:00

ja nie spotkałam się z rytuałem zdjęcia chrztu. z założenia chrzest jest rytuałem inicjacyjnym i ochronnym. jeśli pobłogosławi nas ktoś (ktokolwiek) z czysta intencją to wsio ryba do czego się odwołuje. intencje powodują że błogosławieństwo jest pozytywnym zjawiskiem. problem pojawia się gdy ów błogosławieństwo ma jakikolwiek podtekst (a chrzest w kościele rzymskokatolickim najczęściej ma) bo zamiast błogosławieństwa mamy kajdany. ale to też nie zawsze.

generalnie widze jak coś takiego zdjąć bo tego nei traktuje sie jak zdjęcie chrztu ale właśnie obciążeń nim związanych,jednak z rytuałem się nie spotkałam. zresztą to co piszesz o tym,iz taki rytuał może wykonać biskup,to brzmi to raczej jak wypędzenie z łona kościoła a wręcz przekleństwo, gdyż z punktu widzenia chrześcijanina zdjęcie chrztu to pozbawienie się ochrony i boskiego wsparcia. dlatego nawet gdybym spotkała biskupa gotowego na zdjecie chrztu to bym nie zaryzykowała ;)

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - spinacz - 17-10-2012 20:09:41

no mozena to tak potraktować jako pozbawienie ochrony :) natoamist ja tez bym się nie dał bo diabli wiedzą co taki jeszcze zrobi ;/ Natomiast fakt jest taki ,że ludzie bez komunii jak i bierzmowania sa bardziej światłe Wiem bo znam kilka takich osób. Ja sam byłem ale nie wyraziłem na to zgody mentalnie i do tego od razu starłem ten śluz z siebie. Nie chcę tu wyjść na sataniste czy cos ale jestem przeciwny praktyką blokowania czakr itp. Jak nie raz o tym mysle to mi sie robi nie dobrze ... Nie ma problemów psychicznych bo sie badałem poza tym ze poszedłem wczesnije do szkoły to nic mi nie jest :P

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - marcin23 - 18-10-2012 05:38:51

Witam
Zaciekawił mnie wasz temat. Od lat zastanawiam się po co człowiek bawi się w jakąś wiarę? Od urodzenia mamy narzucane w co mamy wierzyć i jak mamy postępować. Nie możemy sami od początku decydować czy chcemy w coś wierzyć czy nie. W tej religii głownie chodzi o pieniądze. Wystarczy spojrzeć na pałac w Rzymie. Dla tego jak chcesz zrezygnować z kościoła i zrzucić wszystkie sakramenty to zaczynają się problemy. W końcu kto będzie ich wszystkich utrzymywał???:shy:

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - shi - 19-10-2012 14:41:41

bardzo upraszczasz marcinie.

wiara jest człowiekowi niezbędna i każdy w coś/kogoś wierzy. nawet naukowcy rzadko są naprawdę wolni od wiary choć ma ona inne podłożę i charakter. ateiści też od wiary wolni nie są ino odrzucając boga inne formy wiary sobie stworzyli.
formy religijne mają bardzo ważną funkcje społeczną i póki nie zostają wynaturzone są zjawiskiem niezbędnym by człowiek miał poczucie przynależności do grupy (tak samo jak inicjacje). religia to podstawa tradycji. oczywiście tradycja może istnieć i bez religii ale pamiętajmy że większość społeczności stanowi masa, która chce iść za kimś mądrzejszym a nie rozważać na poważne tematy. stąd szamani czy uzdrowiciele,choć szanowani i podziwiani to jednak uważani za tajemniczych i na swój sposób niebezpiecznych. ten kto dotyka sacrum jest traktowany jako ktoś inny więc lepiej by mieszkał i żył osobno ale dość blisko by w razie potrzeby zawołać. normalne i naturalne zjawisko.

zatem religia ważna jest zarówno jako spójnik tradycji i kultury, więź społeczna, wyznacznik norm moralnych (czasem też prawnych) i wiele innych aspektów. to nie narzucanie ale kreowanie.

inna sprawa to intencje kapłanów (nie tylko księży) bo w każdej kulturze są opowieści o lubieżnych mnichach itp. było, jest i będzie.

z rzuceniem sakramentów jest zaś problem innej natury bo pieniądze i tak dają "na mszy" zmniejszony odsetek wiernych osłabia pozycję kościoła i znaczenie ma dla tych religii, które wpływają/chcą wpływać na politykę. jeśli mamy 90% to mówimy głosem wiernych,nie ważne że z tych 90 tylko 30 uczestniczy w życiu kościelnym. zatem pieniądze też, ale bardziej wpływy

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - spinacz - 20-10-2012 00:18:09

Dokładnie rzecz biorąc wiara jaką w nas wpajają robi z nas takie a nie inne osoby. Natomiast mnie chodzi o to ,że przez sakramenty mamy blokowane czakry. Miedzy innymi sakrament ostatniego na maszczenia blokuje dusze a nie pomaga jej. Wiem ktoś powie dusza niebo itp,. ok ale co powieciecie na widzenie aury człowieka albo co powiecie gdy będzie widać ,że ktoś kłamie ? Tego boi się kościół ,że ludzie znowu zaczną mieć to co im zabrano. Po to właśnie są drogi krzyżowe i cała reszta by wpajać ludziom Cierpienie i poddanie się kościołowi. Przykład pieśń śpiewana przez ludzi jak zbierają ofiarę " wszystko tobie oddać chcę panie " dziwne jak zbierana jest kasa ;)

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - shi - 20-10-2012 09:12:46

tylko nie zapominaj że nie tylko wiara czyni z nas "takie a nie inne osoby". to w jakim kraju się urodziliśmy, jakie wartości przedstawiane są nam w dzieciństwie,to jakich mamy rodziców, nauczycieli, przyjaciół. to wszystko kształtuje. nie ma człowieka który urodził się wolny od kształtowania a kościół jest tylko jednym z klocków na drodze naszego życia. o tyle istotnym że kształtował w dużym stopniu naszą aktualną kulturę i nawet ateiści (prawdziwi a nie tylko paplający) mają na sobie wiele kościelno-religijnych naleciałości nawet o tym nie wiedząc.

dyskusja na temat moralności i aktualnego stanu kościoła rzymskokatolickiego to odrębny temat. do tego odmienny w każdym kraju zatem bynajmniej nie na luźną dyskusję ale grube tomiszcze stanowiące kompendium poważniejsze niż samo ich pismo źródłowe (bilblia). zdecydowanie nie zamierzam tutaj się rozwodzić nad tym, jednak antyklerykalne uogólnianie jest słabym argumentem, choć nie pozbawionym pewnych podstaw.

nie można mieć pretensji do kościoła że na nas wpływa, bo aby nie być hipokrytą trzeba by było mieć pretensje do całego świata o ten wpływ. istniejemy w ogromnym świecie z którego dostrzegamy świadomie niewielką jego część. możemy natomiast uświadamiać sobie te wpływy (wpływy a nie tylko wpływ kościoła) i powoli zdejmować z siebie te okowy odkrywając swoją indywidualność. ale to syzyfowa praca (choć warta podjęcia, bo mimo wszystko nie tak beznadziejna) bo jesteśmy ludźmi, istotami społecznymi i zawsze ktoś/coś będzie mieć wpływ na nas, nasze decyzje czy w ogóle istnienie.

zatem kościół kościołem, swoje za uszami ma. ale nie demonizujmy ino szukajmy rozwiązań. no i doceniajmy to co dobrego za jego sprawą nastało, bo przecież nic nie jest tylko białe lub tylko czarne :)

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - marcin23 - 23-10-2012 16:33:34

Shi bez u razy, ale człowiek który nie wierzy w żadną wiarę, a nikomu nie czyni zła jest kimś gorszym? Jest wielu ludzi, którzy bardzo często chodzą do kościoła i czynią zło. Od nosze wrażenie, że często grzeszą a tym swoim chodzeniem do kościoła chcą odkupić swoje grzechy. Nie uważa, że człowiekowi wiara w życiu jest bardzo potrzebna jeżeli ma zajęcie. Nie mam nic przeciwko ludziom, którzy wierzą w jakiegoś Boga. Każdy niech robi to co chce jeżeli nikomu krzywdy nie robi.

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - spinacz - 23-10-2012 17:25:10

Hmm co do wpływów to bym się kłócił bo wychowałem się na osiedlu gdzie hip hop królował a ja i tak poszedłem w trash metal itp oczywiscie było ,że satanista itp nie szedlem bo inni idą to ja też nie :) Natomiast tak jak pisalem wcześniej chodzi mi o blokowanie czakr swiadomiści przez instytucje i wpajanie ciemnoty ludziom od 1500lat.

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - shi - 24-10-2012 10:55:59

marcin, nigdzie nie napisałam że niewierzący jest kimś gorszym. nasza moralność nie jest zależna od wiary/niewiary z jaką się utożsamiamy.

spinacz, wpływ zawsze jest ale to nie znaczy że stajemy się klonami. klonem stanie się ten co ślepo podążą (nawiasem ideał owcy dla pasterza że pozwolę sobie na kościelne aluzje) ten który idzie świadomie nawet korzystając zewn wzorców czyni z nich inną, własną jakość.

a skoro przykład hip-hop/metal, to weź poprawkę na to, że bunt też jest formą kreacji i wynika również z wpływu otoczenia. :) Od wpływów wolni nie jesteśmy i nawet żywot eremity nie uwalnia nas och nich ;)

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - marcin23 - 24-10-2012 15:12:31

Shi tym co piszesz dajesz to do zrozumienia, że ludzie bez wiary są gorsi.

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - spinacz - 24-10-2012 16:22:37

Shi masz rację ale czy wedle nauk Kościoła możesz uprawiać miłość cielesną bez prezerwatywy czy też jego kol-wiek innego zabezpieczania ? Nie bo jest to zabronione i nie godne to samo z sexem przed małżeńskim. Tarot też jest zły amulety też są złe jak można mieć jakie kol wiek zdanie w świecie gdzie 80% rzeczy jest złe ? To jest nic innego jak zwykłe programowanie ludzi.

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - marcin23 - 24-10-2012 18:00:39

Zgadzam się ze Spinaczem:)

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - shi - 24-10-2012 21:11:32

marcin, to co ja piszę a to co Ty rozumiesz tego odrębne kwestie.
jedyne co napisałam to to, że nie ma ludzi bez wiary. nigdzie nie ma nawet wzmianki by byli choćby inni, że o gorszych nie wspomnę.

spinacz: kościół ma wiele tabu i są to tabu kompletnie nieżyciowe (bardziej hardcorowy przykład to brak poparcia dla prezerwatyw w obliczu aids w rejonach szczególnie zagrożonych. ) ale każda tradycja ma takie tabu. kwestia rozumności ludzi by tabu modyfikować.

na przykład:
http://demotywatory.pl/3951528/Myslenie-politykow

dobitny rysunek ale kwintesencja absurdu.

ale z drugiej strony nie wieszajmy psów na ludziach wierzących (również kapłanach) bo takie uogólnianie jest po prostu szkodliwe. (nawiasem tym bardziej nie rozumiem marcinie gdzieś się doszukał negatywnych znaczeń, skoro od początku piszę z pozycji równowagi i braku demonizowania którejkolwiek ze stron). ostatnio świetny głos w kwestiach konfliktowych zabrał ksiądz właśnie. ks. lemański właśnie:

"fakt że można kupić alkohol,nie znaczy że musimy się nim upijać. Gdy prawo zezwala na in vitro czy aborcje, to nie znaczy, że kogokolwiek się do tego zmusza. Wiązanie Kościoła z Państwem jest drogą donikąd. Mamy tak głosić Ewangelię, by człowieka do niej przekonać, nie zmusić. Nie powinno się zamykać połowy miasta, bo ĸościół organizuje procesję."

gdyby wszyscy kościelni pojmowali swoją misję ( z założenia misję bo jednak doświadczenie zbyt często pokazuję biznes) jak wynika z powyższego cytatu kościół byłby szanowaną instytucją moralną.

a wracając do podanego przykładu: istnieje sexshop dla chrześcijan i co jak co, wielu kapłanów oddemonizowuje sex i dostrzega jego znaczenie dla rodziny. nie prokreacji ale tej prawdziwej rodziny. znam też wielu światłych i oświeconych katolików (informacja dla marcina by znów sobie czegoś nie dopowiedział: buddystów, agnostyków, ateistów też i wiele innych nacji wyznaniowych czy awyznaniowych) którzy idąc za naukami Kościoła idą ścieżką wolną i prawą. to jest możliweale wcale nie jest łatwe.szczególnie przy moherowych zapędach i uzasadnianiu głupiej polityki, populizmu i tchórzostwa dekalogiem.

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - marcin23 - 26-10-2012 14:52:03

Shi sądzisz, że na kilka miliardów ludzi nie znajdzie się nawet jeden bez wiary??? Nie szukaj tyle bo już go znalazłeś:)

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - shi - 26-10-2012 16:20:54

marcin,nawet Ty wierzysz :)
dziś wiara ma wiele twarzy. jeśli uczyłeś się w szkole,w liceum, jeśli studiowałeś to miałeś przedmioty o kwestiach których sam nie sprawdzisz. nauka to współczesna forma wiary. racjonaliści też wierzą ino we własny rozum.

każdy człowiek ma sfery w których potrzebuje uwierzyć by dalej funkcjonować. nikt nie jest od tego wolny.

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - marcin23 - 29-10-2012 07:18:51

Shi ruszyłeś temat wiary, ale pod kątem religii. Nie miałeś za dużego poparcia to teraz chcesz za wszelką cenę udowodnić, że i tak w coś wierzymy.

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - shi - 29-10-2012 08:49:17

marcin, od zawsze rozróżniam wiarę od religii. jest to zaznaczone zarówno w tym wątku jak i w wielu innych. wystarczyło zadać sobie nieco trudu i przeczytać temat w którym się udzielasz :) być może jako kulturoznawca używam form dla Ciebie abstrakcyjnych, jednak ignorancją by było zakładać że ktoś nie ma racji tylko dlatego że sami go nie rozumiemy, nieprawdaż?

w tym temacie, choć dotyczy sakramentu chrztu a precyzyjniej zdjęcia jego konsekwencji, poruszonych zostało wiele różnych wątków stąd dla osoby nie nadążającej za tematem niektóre wypowiedzi mogą wydawać się sprzeczne. gdybyś chciał jednak solidnie prześledzić rozmowę zauważyłbyś iż moje poglądy jakie tu przedstawiłam były i są spójne, a jeśli czegoś nie rozumiesz warto dopytać,uściślić a nie atakować. dla mnie na tym polega rozmowa. na wymianie informacji i uściślaniu jej, nie na udowadnianiu swoich racji.

pozdrawiam zatem i życzę spokoju ducha, bo o rozmowie jak widzę mowy nie ma :)

do tematu wrócę gdy wznowi się rozmowa a nie "racjowanie" gdyż racja jak dupa, każdy ma własną :) dawno wyrosłam z tego by komukolwiek chcieć cokolwiek udowadniać :)

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - shi - 29-10-2012 09:13:23

a! jeszcze jedno :)

dzięki marcinie. zainspirowałeś mnie do zrobienia jednej rzeczy której potrzeby wcześniej nie widziałam. zatem rozmowę tę uważam mimo wszystko za bardzo pozytywną :)

dzięki!

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - marcin23 - 30-10-2012 07:35:46

Shi nie byłem jedyny w tym temacie, który uważał, że ciężko się z Tobą pisze na ten temat bo uczepiłeś się swojego tematu. Jak chcesz robić wykład na temat wiary i jej rodzajów proponuję wznowić nowy swój temat i zobaczysz kto jest zainteresowany Twoim tematem. Na pewno ktoś się znajdzie. My już tu pisaliśmy o wierze religijnej i wpływie kościoła na nasze życie. Kościół lubi niewierzącym i wierzącym inaczej podkopywać dołki i o to mi chodziło. A ty żeś się uparł za wszelką cenę udowodnić to, że każdy w coś wierzy. Zgodzę się z tobą, że w coś wierzymy ale my tu o chrzcie pisaliśmy i kościele i pod tym kątem była ta rozmowa. POZDRAWIAM:)

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - spinacz - 30-10-2012 10:32:07

No rozmowa trochę uciekła na inny tor :P ale co za tym idzie widać tu że mimo wszystko dalej ludzie odgrywają program jaki został nam wgrany :( Jednak co do tematu nie ma za dużo info jak zdjąć z siebie chrzest wszystko prowadzi do kościoła niestety takie błędne koło ;/ Natomiast jest to tylko zastawaione wypisaniem sie z kościoła co i tak nic nie daje bo to i tak nic nie daje ;/ Jak sie pozbyć znamienia niewolnika ;/

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - shi - 30-10-2012 11:19:28

spinacz, według mnie jest szansa na znalezienie odpowiedzi. ale odpowiedzi a nie gotowca. gotowe formy może nawet istnieją ale ja ich nie znam i jak na razie nikt się nie zadeklarował że zna. nie znam również nikogo kto by znał takiego gotowca, co jednak nie wyklucza jego istnienia.

RE: Chrzest jaki rytuał go zdejmuje ? - spinacz - 08-11-2012 13:57:41

dostalem olsnienia :) http://www.livestream.com/wolnaludzkosctv/video?clipId=pla_f8077736-0a6d-455e-94c7-2f4bc80db4c5 od 1-18 godz :) może nie jest to jak w filmach ze będą iskry ale myślę ,że to też da radę :)