Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl
Praca z żywiołami - Wersja do druku

+- Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl (http://ezotop.pl)
+-- Dział: Ezoteryka (/forum-8.html)
+--- Dział: Magia i rytuały (/forum-15.html)
+---- Dział: Żywioły w magii (/forum-276.html)
+---- Wątek: Praca z żywiołami (/thread-3702.html)


Praca z żywiołami - Van - 14-05-2010 20:07:24

Można to traktować jako rozwinięcie samej pracy nad żywiołami. Jeżeli już ustaliliście jaki jest wasz główny żywioł, to można zabrać się za praktykę. Pierwsze co powinniśmy robić, i robić przez całą praktykę to rozważanie nad danym żywiołem, myślenie, pojmowanie, obserwacja, wczuwanie się itd. do tego momentu aż go pojmiemy (co to znaczy dowiecie się kiedy już to zrobicie). Wypiszę też tutaj ćwiczenia które mogą wspomóc:
I Ćwiczenie - nasycanie
Jest to ćwiczenie znalezione w książce o VooDoo:
Znajdujemy sobie wygodne miejsce i pozycję. Zaczynamy medytować. Wyobrażamy sobie do o koła nas ocean wody/ognia/ziemi/powietrza (żywioł który jest nam najbliższy). My sami siedzimy na tej wodzie/(...), mamy z nią kontakt rękoma, dotykamy jej, czujemy ją. Wyobrażamy sobie że wchłaniamy energię z danego żywiołu - tu już może być dowolnie np.: poprzez dotyk, czy inne wyobrażenie wchłaniania i pobierania energii. Zakańczamy pracę po jakiś 15 minutach, lub kiedy poczujemy ze już koniec, kiedy poczujemy się całkowicie nasyceni.
II Ćwiczenie - wibracje żywiołów i natury
J/w znajdujemy miejsce i pozycję. Teraz wyobrażamy sobie do o koła nas ciemność, ale ciemność czarne tło, a nie że nic nie widać. Najlepiej jest też tu wyobrażać sobie wszystko z perspektywy 3 osoby, patrząc na samego siebie. Wyobrażamy sobie białe okręgi na ziemi, rozchodzące się od nas samych, wyobrażamy sobie nasze wibracje. Są one cykliczne, w stałych odstępach czasu się generują. Kiedy już wyobrazimy sobie taki wibracje, musimy wyobrazić sobie wibracje naszego otoczenia (czyt. natury - wibracje harmonii żywiołów, wszystkich razem działających jak jeden organizm) Oczywiście teraz to będą fale, półokręgi rozchodzące się po ziemi, koloru białego. Musimy się teraz dostroić do tych wibracji naturalnych. Robimy to poprzez zwiększanie/zmniejszanie pulsacji naszych własnych wibracji. Tutaj zalecam ostrożność bo to może być dla niektórych uzależniające, dlatego proponuję wykonywać to maksymalnie 15 minut.
III Ćwiczenie - pomoc w pojmowaniu.
Tutaj jest to proste ćwiczenie, no powiedzmy, Nie trzeba tutaj już specjalnie medytować, ale zamyślenie się jest wskazane. W sobie, w nas samych zadajemy pytania skierowane do danych elementali, i wysłuchujemy odpowiedzi.

Na razie to tyle... może ktoś z was zna inne ćwiczenia?


RE: Praca z żywiołami. - Szepcząca - 14-05-2010 20:13:16

WOW!
Van, zadziwiasz mnie.