Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl
Znaczenie imiona Renata - Wersja do druku

+- Forum ezoteryczne | ezoteryka | ezoTop.pl (http://ezotop.pl)
+-- Dział: Ezoteryka (/forum-8.html)
+--- Dział: Znaczenie imion (/forum-115.html)
+---- Dział: P - S (/forum-200.html)
+---- Wątek: Znaczenie imiona Renata (/thread-15019.html)


Znaczenie imiona Renata - myszka2011 - 04-05-2018 13:32:58

Historia imienia
W imieniu Renata zapisane jest przekonanie, że ten, kto przyjmuje chrzest, rodzi się na nowo.

Znaczenie imienia Renata
"Renata" znaczy bowiem "odrodzona" czy też "urodzona na nowo". (To imię niekoniecznie musi się łączyć z wiarą w reinkarnację).

Numerologia imienia Renata
Liczbą imienia Renata jest DZIEWIĄTKA, liczba mistrzostwa i doskonałości.

Jaka jest Renata?
Kobiety, których charakter ukształtował się pod wpływem tego imienia, mają szacunek dla osiągnięć własnych i cudzych. Nie wystarcza im to, co los przynosi - mają ideały, do których dążą, pragną się rozwijać, kształcić - i robią to przez całe życie. Często imię to wskazuje na talenty w sztukach pięknych; wiele Renat realizuje się też w pracy naukowej lub w innych dziedzinach wymagających starannego wykształcenia. Nieobce są im nauki ścisłe. Zwykle mają szerokie horyzonty i znają się na wielu rzeczach jednocześnie. Imię to pozostaje pod wpływami Plutona, co sprawia, że Renaty mają dużą zdolność regenerowania sił, więc "odradzania się" - powrotu do zdrowia i wysokiej formy po wysiłku i trudach. Ta umiejętność sprawia, że nierzadko bywają mistrzyniami sportu. Renaty również dobrze dają sobie radę w trudnych okolicznościach, w warunkach stresu. Wobec najbliższych raczej nie są przesadnie łagodne - przeciwnie, lubią w rodzinie porządek i dyscyplinę. Pewną ich słabością jest chęć pokazania się, błyszczenia, robienia wrażenia na innych. Co robią z dużym wdziękiem.

Znak zodiaku imienia Renata
Wibracje tego imienia dobrze współdziałają z różnymi znakami zodiaku: przede wszystkim ze Skorpionem, ale również z Wagą, Koziorożcem i Panną. Jako że imię to daje odporność i wytrwałość, cenne jest również dla Barana i Strzelca. Pewne zdolności aktorskie zbliżają Renatę do znaku Lwa. Z pozostałych znaków wymieńmy jeszcze Ryby: Renaty z tego znaku są skłonne do mistycznych poszukiwań i ścigania trudnych do osiągnięcia ideałów.

https://miastodzieci.pl/imiona/renata/